Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

BKV-ellenõrök, rendõrök, erdészek - társadalmi problémák

- - - - -

  • Please log in to reply
1660 replies to this topic

#21
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,939 posts

http://index.hu/vide...szegeket_a_bkv/

Nem tudok még egy olyan várost mondani, ahol nem csak az elsõ ajtón szabad felszállni. Végre talán itt is változik valami.

Óóó, Te kis naiv!
Hallottam a riportot reggel,mikor "okos ember" elmagyarázta, hogy miért találták ki ezt a fantasztikus dolgot.
(Úgy látszik van az a pénz, amiért egyesek töprengenek eget verõ hülyeségeken. Ideológiában meg nincs hiány) :( Marad a bringa. (Puhosoknak a kocsi, ott finghatnak szabadon.)
Egy biztos, ezzel sem lett népszerûbb a BKV.

#22
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,694 posts
http://index.hu/vide...szegeket_a_bkv/

Nem tudok még egy olyan várost mondani, ahol nem csak az elsõ ajtón szabad felszállni. Végre talán itt is változik valami.

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#23
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,726 posts
..gondolom azért mert õ ott crossmotorozik!
Egy-két teherautó után már meg sem látszik a nyoma.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#24
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,344 posts
Hallgattam egy mûsort az MR1-en. A nagyonhozzáértõ erdész szerû még a monti szót sem ismertte crossos bicikli...ja..
Az URAL meg tervezett fakitermelés, és az nem hagy nyomot....gyökerek
Még szerencse, hogy a szomszédunk erdész/vadász, majd jól kérek engedélyt egy dirt pályára a dombon. Senki sem fogja megtalálni, széttúrni:)

#25
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,726 posts
A képen is látszik, ezért tiltják ki a bringásokat az erdõbõl, ahol végig megy
a hóna alatt a bringájával, csak úgy dõlnek a fák! ..vagy arra járt a hód?
Hód János favágó!
http://medvegyu.organic.hu/2006_0502_matra/01/slides/45070018.JPG

Ha meg letenné akkor széles mély keréknyomokkal szabdalná szét az erdei utakat, amint a képen is látszik.
..szóval a bringás mindenképp "rongálja az erdõt".., hogy a fene.. aki ezt kitalálta!

Véletlenül nem a fával megrakott, sárba süppedõ erdészeti szállító jármûveket akarták mondani?

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#26
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,592 posts
Valamennyire ide tartozik.

Nõvérem Gyõrbe ment vissza Szolnokról. Eleve olyan kevés vonat megy pont oda, hogy inkább ment a Nyugatiba. A csatlakozást ha nem éri el, mert késik a vonat, akkor várhat másfél órát. Ez még ugye természetes. Még az itthon volt az, hogy megkérdezte az Információnál, hogy IC pótjegy kell-e. Mondják hogy nem. Kisérem ki a vágányhoz, és látjuk, hogy egy vagon kicsit jobban néz ki, de tök üres. Na akkor felszáll arra. Aztán szaladt lefele, mert ERRE AZ EGY VAGONRA IC PÓTJEGY KELL! A kaller mondta. Átment egy másik vagonra, még épp idõben. Ki kellene tekerni a nyakát tõbe annak, aki ezt kitalálta...Jó lenne eladni ezt a MÁV-ot valami cégnek.

Judit: az az egy vagon hány másodperccel ér be vajon hamarabb??? K*rvára nem IC...Mocsok MÁV

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#27
BBerki

BBerki

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,724 posts

Na mondjuk nálunk meg amilyen utasszámlálás van, ott ülnek a 17 éves kölykök,
párban jól elbeszélgetnek, közben bömböltetik a vókmenmobilt (valakit zavar, le van sz*rva, meg a szabályzat is) néha írkálnak egy keveset, aztán ezért szüntatnek meg olyan járatokat, amik az adott idõszakban tömve vannak.
akinek nem inge.... de eddig ezt tapasztaltam.



Nem tudom, én rendesen végeztem a dolgom. se zene. se beszélgetés. mert egyedül ültem az ajtónál. Azt mondták páran, hogy több embert irjak be... mert igy is iszonyat tömegnyomor szokott lenni... ugy tettem.
Jah és télnyeg nagytöbbség beül zenéthallgatni... meg ablakon kifelé bámulni.

Nekem kellet ilyen kozveleményt is kutatni hogy ki mikor mivel utazik azt is ktoltottem rendesen. ahogy elnéztem legtobb ember azt is leszarta... ezert van az ami... nem ilyen kis csákókat kell berakni utasszámlálónak, persze ez éri meg nekik, mert ugye nem kell soakt fizetni. :)
"Minden hülyeség" by Tomidny

#28
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
mosoly lemaradt :)
Amúgy leesett mire gondolsz.

ne gondolj semmi mögöttesre, mert én se gondoltam. Csak puszta kiváncsiság!

#29
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,125 posts
jaaj thez, ezt hol mondták a Hír TV-n?
komolyan gondolod, hogy így számolnak?

#30
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts

A Volán és a MÁV is "rendszeresen" alkalmaz utasszámlálókat és ez alapján döntik el, hogy érdemes-e a járatot mûködtetni.

ja, és jó magyar józanészt használva megszámolják a forgalmat kedden délben....

nesze neked realitás.

#31
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,592 posts
nálunk reggelente amikor pont olyan idõ van, amikor a legtöbben mennek be szandáról a városba, akkor indítanak egy kisbuszt...mi meg ott szorongunk.hát b*sszák meg(...)

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#32
kuckuc

kuckuc

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 597 posts

élõ példa vagyok erre :D mutkor én is voltam számolni :)


Na mondjuk nálunk meg amilyen utasszámlálás van, ott ülnek a 17 éves kölykök,
párban jól elbeszélgetnek, közben bömböltetik a vókmenmobilt (valakit zavar, le van sz*rva, meg a szabályzat is) néha írkálnak egy keveset, aztán ezért szüntatnek meg olyan járatokat, amik az adott idõszakban tömve vannak.
akinek nem inge.... de eddig ezt tapasztaltam.

#33
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,259 posts

Nálunk a Bp-Egom vonalon rengetegszer van ellenõr. 3 ember 3 ajtón. De valahogy mindig elõre tudja a sofõr...olyankor hátraszól, hogy akinek valami nem ok, az vagy le, vagy elõre jegyért:) Ezért nem halad a volán sem. Visegrád után csak zsebbe adják neki a lóvét. Utánna meg majd jól megszüntetik a járatot, mert nincsen kihasználva...akkor meg sírnak majd.

és arra emléxel 5-6 éve mekkora kib...tt nagy sztrájk(fenyegetés) volt mikor meg akarták szüntetni a soférnél jegyvásárlást ? na vajon miért?
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#34
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,592 posts
nálunk is hirdetik hogy menjünk.megy a fene:)

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#35
BBerki

BBerki

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,724 posts

..."rendszeresen" alkalmaz utasszámlálókat


élõ példa vagyok erre :D mutkor én is voltam számolni :)
"Minden hülyeség" by Tomidny

#36
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár
A Volán és a MÁV is "rendszeresen" alkalmaz utasszámlálókat és ez alapján döntik el, hogy érdemes-e a járatot mûködtetni.


A sebesség mindent megold.

 


#37
tittyman

tittyman

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,950 posts
Nna ezt máról
Andrológia szakrendelésre bejelentkeztem egy hónappal korábban.
Odamegyek kis edényben friss cucc,
Mint kiderült a megadott idõpontban nincs is rendelés........
Orvos sem......
mondjuk így is csak egy órát kellett várnom.
Hmm szerencsés vagyok :)
:) Tittyman kongashow!! :bananadan:cheers:

#38
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,344 posts
Nálunk a Bp-Egom vonalon rengetegszer van ellenõr. 3 ember 3 ajtón. De valahogy mindig elõre tudja a sofõr...olyankor hátraszól, hogy akinek valami nem ok, az vagy le, vagy elõre jegyért:) Ezért nem halad a volán sem. Visegrád után csak zsebbe adják neki a lóvét. Utánna meg majd jól megszüntetik a járatot, mert nincsen kihasználva...akkor meg sírnak majd.

#39
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,288 posts
Én úgy tudom, hogy náluk is van ilyen belsõellenõrzés-féle.
Egy ismerõsöm buszsofõr volt, és azt mondta, h ezek felszállnak utasként, és dokumentálják a pontos indulást és érkezést, valamint közben minden egyebet.

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#40
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,344 posts
Lehet, hogy nem...de 3 percet megér a lehetõség...
Múltkor okmányiroda nem vette fel a telefont, majd flegma volt a fõnök...a jegyzõ már nem annyira:D
Szal próbát megér:)
Mindenki csöndben van, mert azt hiszi semmit sem tesznek.