Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Teló törés

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
467 hozzászólás a témában

#41
BrotheR

BrotheR

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 284 hozzászólás
Szal a TPCrõl:
Képzeljetek el egy vastag postaceruza méretû hosszú olajpatront, amiben ugye olaj van, és van benne egy pumpa is, amiben van egy olyan alátét, ami az olajáramlástól visszahajlik, és ez lassítja a teló visszafele útját. Namost ugye ez az alátét nem engedi át egy maximális sebességnél gyorsabban át az olajat, és ha mondjuk v.ki leugrik vele egy nagyobb letörést, emiatt az alátét miatt nem tud az olaj elég gyorsan kimenni bból a postaceruzányi átmérõjû szárból, és a nyomástól ez a szár egyszerûen kilukad, szétreped, esetleg szétrobban. Ezért van az, hogy némely manitou telónál lehetett hallani, hogy egy idõ után elkezd belõle ömleni az olaj, vagy elmegy a csillapítás (a kettõ egymásnak ugye egyenes következménye). Szal nem értem, hogy a Manitou miért erölteti ezt a TPCt, amikor a nyílt olajos megoldás ugyan olyan hatásos, mégis bírja a strapát... dehát mégiscsak sok pénzt ölhettek ennek a rendszernek a kifejlesztésébe, érthetõ is, hogy így eröltetik...

#42
NagyFõnök

NagyFõnök

    vendég

  • fórumtag
  • 40 hozzászólás
A TPC az egyik legjobb csillaapítás nekem 2éve hibátlanul mügszik(X-vert). Haverom Blask Elitje is úgy mügszik mint az állom(Ezt a sok reklámot ;D)

#43
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
a TPC az asszem olajpatron nem nyílt olajfürdõ, talán attól szállhat el... ::)

#44
tbertalan

tbertalan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.436 hozzászólás
Vdani ez így van! Mg a Shermanról hallottam vmit, hogy van benne vmi tpc vagy mi a sz*r és az elszáll! De ezt nekem vki magyarázta de nem teljesen értettem meg!

#45
Manitou

Manitou

    vendég

  • fórumtag
  • 24 hozzászólás
Lehet egy kicsit off leszek,de csak egy kicsit. A történet még 1997-ben esett meg.
Anno egyszer nekem is volt egy telótörésem egy ugratáskor leérkezés alkalmával.Igaz ez nem Bomber teló volt hanem egy Manitou Mach5 . Egy karcolás nélkül megúsztam az esetet,mivel puha homokba landoltam.De a rémület annál nagyobb volt mikor a telonak mind a két papucsa egy az egybe letört a szárról. Azt hittem elõsször, hogy a gyorszár baszódott el ,aztán mikor észrevettem az elsõ kereken mind a két papucsdarabot mondtam egy vafankúlófélekáromapázást. Annak a manitou telónak szomoru vége lett, azóta is itt van a polcomon, jó kis emlék.Utánna is manitou telót vettem ennek ellenére. Kettõ is volt még ez után,de azokkal semmi probléma nem volt,és máig nincs.

#46
MG

MG

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
Féleg hogy eltörik. Inkább Sherman Flick

#47
Winethoo

Winethoo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 482 hozzászólás
Akkor mirõl beszélünk?????Tartsd meg!

#48
MG

MG

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
Bocs a 2 hozzászólásért csak nem volt kedvem módosítani:
http://www.marzocchi...s/2003/dirt.asp A táblázatba vannak az adatok lent. Tehát a Lemezlovas IIIan szinte kevesebb dolgot lehet állítgatni mint a II-n

Ja és a Lemezlovas II boltonosba 8"tárcsával post mountos :)

#49
MG

MG

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
A DJ2 jobb mint a DJ3......
Egyébként meg a post mount egy tök jó találmány mert könnyebben lehet beállítani a féket és merevebb is az egész tákolmány => jobb fékhatás.

#50
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Van "Beszólok a moderátoroknak" topic, irány oda! :)

Ami meg a DJ II vs DJ III témát illeti: tényleg a II a jobb, az nem csak 110 mm, hanem 130, és van BoltOn-osban is.

#51
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
Muhaha ! :D

A Marzo-nál a kisebb szám jelöli a jobb telót ! Tehát a DJ II jobb mint a DJ III, ahogy régebben sema Z5 volt a csúcsmodell, hanem a Z1.

#52
Winethoo

Winethoo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 482 hozzászólás
MG:én nem tartanám meg már csak a Post Mount miatt sem,amúgy meg küldhettek volna legalább egy III-ast,az már pöpec.

#53
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
Egyetértek ! HWSW-s mintára lehetne egy "Visszabeszélõ" topic, ahol a moderátorokat lehetne kritzálni, de nem b*szogatni, mert ebben igazuk van. Másban is, de azt majd abban "A" topicban ! ;)

#54
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Uccsó OFf;
Igaza van Andixnak!
Külön topikot a MODI VS NEM MODI témának! ;D Itt meg hagyjuk abba a sárdobálást,mindenkinek igaza van,de fõleg nekem. ;D

#55
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
OFF:
Most aztán letolom mind a moderátorokat, mind pedig a kötekedõket... ;D ;) ÉN személy szerint nem problémázom azon, hogy ki és hogy moderál. DE mostmár abból kezd sok lenni, hogy minden topikban elõ-elõ jön egy oldalon keresztül egy ilyen mármár flamebehajló moderátorok védik becsületüket vs moderátorok munkáját elítélõ fórumosok vita.
Ha ez tényleg ekkora gond lenne, akkor indítványozom egy "panaszda" topik nyitását, ahol mindenki kifejtheti problémáit a moderátoroknak, õk meg válaszolnak. De nem hiszem, hogy ez az egész ér ennyit.

#56
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
OFF

Amióta elindult a V.3 azóta egyre gyengébb a fórum. Az egész ott lett elrontva, hogy lettek a moderátorok, ...


... és nem Te lettél az.

És még hányan vannak igy vele....

Ha meg most az a válaszod, hogy nem is akarnál az lenni, akkor olyan kritikát kérünk, amiben benne van a jobbitó szándék, nem az, hogy sz*rok és kész. Ha kritizálsz valakit, akkor mondd meg, miért nem jó, és szerinted hogy kellene változtatni.

Beszólni könnyü, csinálni nehéz.

Ez a meló pont olyan mint amikor több embernek zenélek: mindenki másmilyen zenét szeret. Jönnek, és számot kérnek. Most vagy megteszem, hogy minden kérést teljesitek, és akkor egy szar buli lesz, vagy csak néhányat, de akkor a többi zúgolódik. És ha egyáltalán nem hallgatok senkire, akkor a többségnek tetszik a zene, és én úgy is csinálom, hogy tetsszen. Úgysem tudok olyat, hogy mindenki úgy menjen haza, király buli volt. Az emberek már csak ilyenek. Nem egyformák. És ha a többségenk tetszik, amit csinálunk, és ahogy csináljuk (majd kiderül a közvéleménykutatás eredményébõl), akkor EZ VAN. Ha nem, akkor mi is változtatunk. (vagy én személy szerint lemondok)

ON

#57
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
OFF

Ras: Bocsáss meg, ha esetleg megbántanálak, nem áll szándékomban.

Szerintem Te tulságosan komolyan veszed a Moderátori "rangot" , nem tudom, hogy mit írt Darton Fórumtárs, de sajnos nem is fogom megtudni. A fórumok egyik lényege, hogy megtudjuk másook tapasztalatait, véleményeit. Jelenleg egy "Teló törés" topicban vagyunk amiben arról van szó, hogy mi törik, hogy törik, miért törik.


a 100adik a marzo szar és törik hozzászólást azért már elég lapos olvasni... gondolom te sem szereted... (a mi hogy miértbõl a mit már tudjuk elég régóta... az ominózus hozzászólás kb ennyirõl szólt...)

tudom mindenkinek jólesik kritizálni a másik munkáját így se jó úgy se jó... a magyar ilyen nép...
azért abba nem árt belegondolni, hogy a másik oldalon is emberek ülnek érzésekkel, akik ugyanúgy a szabadidejüket áldozzák erre a fórumra, esetleg jószándékkal jobbítani szeretnék...
olyan könnyû lefikázni a másikat hogy szar amit csinál... erer annyit tudok mondani... volt szavazás, szavazhattál, majd kiderül lesz e változás vagy sem...
tudom hogy mindig a "hatalom" vagy inkább a "fentebb lévõ" (bár szvsz egyik moderátor sem tartja magát ilyennek) a célpont mert az õ kezében vannak bizonyos jogfok amik a többieket nem illetik meg...
azt viszont furcsálom hogy még senki sem nyitott topikot a moderátorok szarok címmel vagy valami hasonló...


érdekes olvasok még néhány fórumot ahol sokkal kevésbé emberiek a moderálási szabályok... (ti. nem is szólnak hogy ezt nem így kéne... törölnek és kész, vagy akár tiltanak is egy figyelmeztetést követõen...) mégsem ugrálnak az emberek hogy véreskezûek a moderátorok... (lehet nekünk is így kellene viszonyulni a dolgokhoz ???)

te ha emléksze la tavaly ilyenkori állapotokra a fórumon... hát nem hiszem hogy az olyan jó volt...


az meg hogy mit és hogyan veszek komolyan azt hiszem az én dolgom, meg tudom ítélni. bírom a kritikát de talán pszichoanalízisbe ne menjünk át...

ON

#58
MG

MG

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
Egyébként most nem azért de ha visszaolvastok akkor van egy csomó off.

#59
koga

koga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 hozzászólás
off
neha en is tulzasnak tartom amit a moderatorok muvelnek
on

#60
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Rob: Bár most nem néztem meg a képet, de emlékszem, hogy néztem amikor feltettem. Szvsz az egy régi, 2001es Z3-as vagy Z5-ös, nem tudom melyiknek volt ilyen ronda szine. Nem mindíg az "extrém" kategóriában kell gondolkodni.

Én nem extrém kategóriában gondolkoztam. Azt mondtam, hogy szvsz ez egy MXR (a színébõl) és hogy többet vállalt a gyerek, mint amit kellett volna. Szerintem a Marzokkal fordul elõ ez jobban, egyrészt mert sok van belõlük, másrészt mert az a hiedelem/image kapcsolódik hozzájuk, hogy szétverhetetlenek. (a régi '98-as Z1-es az is...)

Amióta elindult a V.3 azóta egyre gyengébb a fórum. Az egész ott lett elrontva, hogy lettek a moderátorok, tudom, hogy egy fórumra kellenek ilyen szerepet betöltõ egyének, de sajnos nem biztos, hogy minden esetben a legmegfelelõbb személyek kapták ezt a "megbizatást"


Mit értesz gyenge alatt? Hogy nem anyáznak, hogy nincsenek párhozamosan összevissza topicok, nincsenek értelmetlen flam-ek, (ha mégis, akkor idõvel eltakarítjuk) és a kultúrálatlan, ide nem illõ emberek már meg sem jelennek? Hát tényleg lapos. Semmi izgi... :) Az meg, hogy olyan témákról megy a vita, amihez Te nem szólsz hozzá, mert nem érdekel, az még nem azt jelenti, hogy a Fórum lapos. Több, mint 4000 regisztrált tag van, és kb 200 aktív, 30-40 napi felhasználóval. Nagyon sajnálom, ha Neked nem tetszik.
És a moderátorokról pedig volt egy szavazás, mindeki kifejezhette véleményét.