Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Túra!Túra!Túra!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
15 hozzászólás a témában

#1
peterdankoo

peterdankoo

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
Szevasztok!

Aki kacsintgat hazánkon túlra is, és idén nyáron is megpattannának egy hétre az erdõkbe - konkrétan a Hargitába -, az egerentyût a Megmozduláson belül a Túra Erdélyben felé tegye!

Aki pedig érdeklõdik, 6 ezernégyszáz feletti csúcsot érhet el.

üdv kollégák ;D

#2
Vikvuk

Vikvuk

    vendég

  • fórumtag
  • 50 hozzászólás
Sziasztok!
Kezdem az elején. Kanadába szeretnék menni a nyáron két hétre (természetesen bringával) :) Már nagyon régóta gyûjtök rá, viszont még nincs igazán ilyen téren tapasztalatom - van egy-két ember aki a környezetemben hülyének is néz rendesen  :-[ Tehát most az lenne a kérésem hogy aki tud segíteni, ill vannak tapasztalatai hosszabb túrákkal kapcsolatban (mit, hogyan, hol), vmint bicikli repültetés témakörében, az írja meg nekem.
Köszi, mindent!

#3
tiBIKE

tiBIKE

    vendég

  • fórumtag
  • 131 hozzászólás
Mindenkinek köszönöm az eddigi hozzászólásokat!
Írásaitok is segítségemre voltak egy útvonalterv kiötlésében: Bp-Nagykanizsa vonattal  :), aztán egy rövid horvát szakasz után végig a Dráva mentén. A Karavankák megmászása  ??? után Bled. Itt néhány napig csillagtúrák  ::) a Triglav Nemzeti Parkban és környékén, aztán irány a tenger, Istria  8). hazafelé meg improvizálunk valamit  ;).
Ha netán lenne még egy-két jótanács vagy tapasztalat, akkor ne tartsátok vissza magatokat.

tiBike

#4
tiBIKE

tiBIKE

    vendég

  • fórumtag
  • 131 hozzászólás
Mindenkinek köszönet a hozzászólásokért!
Írásaitok is segítségemre voltak egy útvonalterv kiötlésében, amit most megosztok veletek.
Nagykanizsáig vonat, aztán egy rövid horvát szakasz után végig a Dráva mentén. A Karavankák megmászása  ??? után Bled  :-*. Itt néhány nap csillagtúra a Triglav Nemzeti Parkban és környékén, aztán irány a tenger, Istria  8). Hazafelé meg improvizálunk valamit  ;).
Ha netán még akadna egy-két jótanács vagy tapasztalat, akkor ne tartsátok vissza magatokat.

tiBike


#5
zolo

zolo

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
én csak országúton mentem bringával, de sem szlovéniában, sem ausztriában nem volt semmi gond, sõt a hazaihoz képest. meg az autósokkal is minden OK volt, akárhányszor voltam. szerintem is rendesek az emberek, velünk nem éreztették, hogy bunkó keletiek vagyunk.


#6
templar

templar

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás
Muff!
izé... Uff! ;D

Szóval volt itt néhány kérdés külföldi kptúrákkal kapcs., pl. Loire meg ilyesmi. Javaslatom a következõ link közelebbi megvizslatása:
http://www.sednet.hu/popeye/index.htm

(nem azért mer' mi Skóciába megyünk a nyáron fázni velük 8), bár ez is közrejátszott..)

OFF


#7
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Hali!
Hát én csak az Ausztriai közlekedési morálról tudok beszámolni.Ott nem igazán kell félni,ha csak a magyaroktól,és a többi keletitõl nem:)Vidéken pedig még jobb a helyzet elõzékenyek,útbaigazítanak,és még a 3ad rendû utak is a legtöbb helyen kifogástalanok!!
Soxor adnak szállást olyan helyen is,ahol nincs kiadó szoba hivatalosan.
Remélem tudtam segíteni!
Üdv:Thommey

#8
tiBIKE

tiBIKE

    vendég

  • fórumtag
  • 131 hozzászólás
Zoló és Mindenki: mi a helyzet az útviszonyokkal? Forgalom, minõség, mellékutak, útjelzések, erdei utak, kerékpárutak? (Továbbra is elsõsorban Szlovénia, Ausztria és Horvátország viszonylatban.)
tiBike

#9
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás

Nos, Ausztriában büntetik a vadkempinget, de legalábbis tilos. Mindazonáltal ez nem jelent komoly veszélyt, csak olyan helyre kell menni, ami nem nagyon feltûnõ.

--Trifo

#10
vendég__*

vendég__*
  • vendég
fogalmam sincs. mi mindenestre igyekeztünk olyan helyet választani, ahol nem látnak. de nem lenne rossz tudni, hogy a környezõ országokban hol lehet és hol nem.

#11
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Zoló:Ausztriában nem büntetik a vadkempinget,vagy ott is szabad egy éjszakát egy helyen eltölteni?
Üdv:Thommey

#12
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Sátorban. Elég sok erdõ van ott, úgyhogy betértünk egybe. Bár a folyóparton nem lenne túl egyszerû, mivel elég meredek a partoldal.

#13
tiBIKE

tiBIKE

    vendég

  • fórumtag
  • 131 hozzászólás
És a szállást, hogy oldottátok meg zoló?

#14
vendég__*

vendég__*
  • vendég
én országúton voltam. magyarszombatfánál egy  kis határátlépõn mentünk ki. maribortól a dráva völgyében mentünk egészen ausztriáig a wörthi-tóig. szép túra, nem is durva. vízcsapok ott sincsenek az út mellett.

#15
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
ebben a részlegben túrkálj a régebbi topikokban biztosan találsz ezt azt :D

#16
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Jó estét!
Túrázott már valaki Szlovéniában? Kíváncsi lennék a tapasztalatokra. Részemrõl idén nyárra van betervezve. Érdekel valakit?
Amúgy szívesen olvasnék túrákkal kapcsolatos hozzászólásokat, úgymint élmények, tanácsok, stb.