Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tátra

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6 hozzászólás a témában

#1
zsolti

zsolti

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás

Váltsunk! Koronát meg zlotyit is kell majd váltani ;D

Várom!

#2
GerMan

GerMan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 445 hozzászólás
hello Zsolti,
welcome to the club!  ;D
szerintem váltsunk emaileket, mindjárt irok is egyet.
üdv,
Geri

#3
zsolti

zsolti

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
Ahoy!

Asszem engem minden megoldás érdekel.
Részemrõl az egyedüli kiritérium az aszfalt. Mivel trekkinggel nyomulok az erdei, ill. sziklamászós utak nem jönnek be. Útvonal az lényegtelen. Én ithoni indulással és hazaérkezéssel terveztem, napi 70 - 100 kilcsivel. Az oda és vissza utakon, barátságosabb domborzati viszonyok között 150 kilcsi körül. Ha esetleg gyalogos túra is be van tervezve valamelyik csúcsra, természetesen abban is benne vagyok. Legalább ki lehet izzadni a sörfogyasztást. Azt a tengerszemet én is javaslom megnézni. Már jártam ott és akkor eldöntöttem, hogy ide bringával is fel kell tekerni. Valamint a Szlovák - Lengyel határon egy vámos amazon, akit közelebbrõl is szemügyre kellene venni. ( vagy talán másra is ) ;D
Az alacson Tátrában észak - déli irányban van egy út kb. középen. Pontosan nem tudom mi a neve, valamilyen hágó, vagy szoros. Lényeg, hogy ezt sem szabad kihagyni. A magas T. déli oldalának települései szintén zenész, csorba tó stb. Ja és Dobsina, Szlovák paradicsom stb.

De a lényeg, hogy elinduljon a csapat, az útvonal meg akár menet közben is alakulhat.

Szóval, ha lehetséges akkor én benne vagyok. A többit meg megbeszéljük.

Hali, Zsolti

#4
GerMan

GerMan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 445 hozzászólás
pixel,
köszi a tanácsokat, többnyire Alacsony-T. lesz, de azért legalább egy nagy hegyet meg kell mászni  ;D

Zsolti,
hárman mennénk (4 volt eredetileg, szóval még beférsz, ha meg tudjuk beszélni  :) ) de többen már nem lenne jó, nehézkes), júl.7-8 körül mennénk ki vonattal Krakkóba, onnan meg egy másik kisebb városba (ez fix). ott alvás és esetleg +1 nap program, aztán haza kb 1 hét alatt. valszeg Miskolc lenne a végcél. egyelõre nem tudok konkrét útvonalat, nem én tervezem, de hétfõre már lesz valami. amit eddig ajánlottak - egy tengerszem, "morszke oko" vagy mi a neve. ez a lengyel-szlovák határ közelében van.  
a mi biciklijeinket valszeg ismerõsök korábban autóval kiviszik, ezzel nem lenne gondunk a vonaton. ha érdekel ez a megoldás, neked is ezt tudnám ajánlani.
még megkérdezem a többieket is, mit szólnak egy útitárs jelölthöz, de ahogy végigolvastam a másik Tátrás topikot (elnézést, hogy újat nyitottam  ::) ), egy 110 kilós ember azért mindig jól jön  ;D  
mi olyan napi 60-70km-ben gondolkodunk, de ez lehet több is ha jó az út.

ha neked már van útvonalterved, ötleteid, akkor mindenképp jó lenne ha megirnád.

ha érdekel ez a túra és megfelelnek a feltételek, irj!


#5
zsolti

zsolti

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
Hali!

Ha valami konkrétabb útvonal, idõ, távolságbeosztást tudnál írni, megbeszélhetnénk esetleg egy fõ plussz csatlakozást. Az Alacsony és Magas Tátra egy hetes út topic szervezésébõl úgy néz ki, hogy egyedül lennék. Ezt nagyon nem komálom, ezért ha lehetséges csatlakoznék.

Zsolti.

#6
adamm

adamm

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 438 hozzászólás
Alacsony- vagy Magas-Tátra?
A magasban erõsen szabályozott a bringázás, csak közutakon és néhány kijelölt helyen lehet menni, igazán csak a kirándulások kiindulópontjáig lehet eljutni, onnan csak gyalog. Átmenni rajta nem nagyon lehet bringával  ;D
Az Alacsony-Tátrában nem jártunk még, csak átmegyünk rajta, de ott láthatóan több bringázható erdõs hely van, meg kellene tudni, hogy milyen szabályozás vonatkozik rá, mondjuk szlovák bicajosoktól?


#7
GerMan

GerMan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 445 hozzászólás
hello,
hamarosan bicajtúrára megyünk a Tátrába, át rajta, ha valaki tudna mondani olyan helyeket, látnivalókat, amit érdemes megnézni, merre érdemes menni - ami még csomaggal is teljesithetõ (nem baj ha nem aszfalt), légyszi, ird le!
a mi útvonalunk: Krakkó felõl haza... igazából nem én szervezem a túrát, de bármilyen infónak, tapasztalatnak örülnénk.
-Geri