Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Makadám Klub, Expediciók

- - - - -

  • Please log in to reply
137 replies to this topic

#21
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,939 posts

Sziasztok !
Egy ismerõs kanadai házaspár 2 éve végigtekert NÉmeto felõl a Duna mentén Budapestig. Idén Bp-tõl mennének a Fekete erdõig, végig a Duna mentén. Tud valaki akár linkkel, vagy saját infókkal tippeket adni a Duna e szakaszát illetõen ? (ha angolul, akkor privátban megadhatom a címüket, ha magyarul, akkor fordítás után továbbítom. A neten sem igazán találtam infót :-(

Köszi:
GyG

Nos, én csak annyit tudok hozzáfûzni, ha az EUROVELO 6-os utat akarják követni, akkor az Magyarországon gyalázatosan van kitáblázva. (Nagyjából az útvonal 50%-ban.) Vannak szakaszai, melyekre esõt követõen nem ajánlott bemenni, csak, ha van montis tapasztalata és terepre alkalmas a bringájuk. Tavaly - szintén egy kanadai túrázónak - adtam a "Kerékpártúrák Magyarországon" térképet. Azzal már könnyebben eligazodott az útvonalon, mert amivel õ jöt...:)

#22
gabriel1976

gabriel1976

    vendég

  • fórumtag
  • 140 posts
Ami a megelõzõ bejegyzést illeti, 2011-es terv: szokás szerint további 2000m fölé vezetõ - eddig fel nem keresett - emelkedõkre való feltekerés az Alpokban.
GyG
videók: YouTube - gyorgyigabor csatornája

#23
gabriel1976

gabriel1976

    vendég

  • fórumtag
  • 140 posts
Sziasztok !
Egy ismerõs kanadai házaspár 2 éve végigtekert NÉmeto felõl a Duna mentén Budapestig. Idén Bp-tõl mennének a Fekete erdõig, végig a Duna mentén. Tud valaki akár linkkel, vagy saját infókkal tippeket adni a Duna e szakaszát illetõen ? (ha angolul, akkor privátban megadhatom a címüket, ha magyarul, akkor fordítás után továbbítom. A neten sem igazán találtam infót :-(

Köszi:
GyG

#24
Vilagjaro

Vilagjaro

    vendég

  • fórumtag
  • 95 posts
Bringások Túrázók (kezdõk is) ! Kérjük a 2011-es túra-terveket
ötleteket, tervezett expedíciókat!!!!!!!!! Ki és hova akar túrázni kerékpározni??????

#25
Vilagjaro

Vilagjaro

    vendég

  • fórumtag
  • 95 posts
Sziasztok! Ismét itt a lehetõség. 2010-05-22.-én reggel 05h-kor indulunk Gyuláról az Erkel szobortól. Estére a táborhelyre érkezünk biciklivel, (kényelmes tempóban) ahol forrás és patak vár. Cél:Királyerdõ Biharrosa (Belényeshez közel) két éjszakára. Visszaérkezés 24-én este . A túrára mindenki saját felelõsségére vesz részt , önköltséges és önellátó. Vidékrõl érkezõknek, Gyulán ingyen szállást biztosítunk. (elõre jelezzétek) Ezt az utat mindenkinek ajánljuk (kezdõknek is). Gyönyörû helyekre megyünk. A középsõ napon szabadprogram, vagy a környék felfedezése. Az útra hozzál magaddal enni, inni jó ha van nálad román pénz is egy kicsi, ha valamit venni akarsz, nem árt sisak, esõköpeny, napszemüveg, fényképezõ, kulacs, láthatósági mellény, naptej, defekt-készlet, lámpa, sátor, hálózsák, érvényes útlevél vagy személyi,(tájékozódj a határátlépés szabályairól) Ez is jó kirándulás lesz mint a többi. A vidám hangulat kötelezõ. A hagyományokat folytatjuk. Ötleteket-kérdéseket is várunk!!! Felszerelést adunk kölcsön, ha valami hiányzik.(díjmentesen) Bátran kérdezzetek!

Info: makadamklub@freemail.hu

MAKAD

#26
Vilagjaro

Vilagjaro

    vendég

  • fórumtag
  • 95 posts
2010-05-22-én kerékpáros expedíció Biharrósa környékére. Indulás Gyuláról. Visszaérkezés Gyulára 2010-05-24-én. Az utat kényelmes tempóban tesszük meg. Vidám hangulat kötelezõ! Info: makadamklub@freemail.hu

MAKADAM VILAGJARO ES KORNYEZETVEDO KEREKPAROSOS KLUB

#27
Vilagjaro

Vilagjaro

    vendég

  • fórumtag
  • 95 posts
Makadám üzenete:
2010. Kerékpárosok figyelem! Ismét elérkezett az évadnyitó kerékpáros túra. Koszorúzással egybekötve. Gyülekezõ: 2010-03-15. 7óra 45perckor 7h45'-kor. Gyulán az Erkel szobornál. Útvonal: Gyula - Békés (pihenõ a kútnál) - Mezõberény -koszorúzás- Vissza megbeszélés szerint. A távot kényelmes tempóban biciklizzük végig. Az útra lehetõleg hozzatok egy kis enni és innivalót. Nem árt defektkészlet , esõkabát, szemüveg. Útközben mindenkinek segítünk. Javaslatokat várunk a 2010-es bringás utakra. Vidám hangulat kötelezõ.

#28
Vilagjaro

Vilagjaro

    vendég

  • fórumtag
  • 95 posts
Sziasztok! Ismét itt a lehetõség. 2009 július 10.-én reggel 04h-kor indulunk Gyuláról az Erkel szobortól. Estére a szálláshelyre érkezünk biciklivel.(kényelmes tempóban) Cél:Erdély Lesi tó.(Belényeshez közel) Szállás két éjszakára (60Lei)(hideg-meleg víz) panzióban fõzési lehetõség biztosított.Visszaérkezés 12-én este . A túra önköltséges és önellátó. Gyulán ingyen szállást biztosítunk. (elõre jelezzétek) Ezt az utat mindenkinek ajánljuk a vidékrõl érkezõknek. (kezdõknek is) Gyönyörû helyekre megyünk, és lehet gyalogos túrát is tenni. Az útra hozzál magaddal enni, inni jó ha van sisak, esõköpeny, napszemüveg,kulacs, láthatósági mellény, naptej, defekt-készlet, érvényes útlevél vagy személyi, Apróbb dolgokat a gépkocsi elhozza ami késõbb indul utánunk.Ez is jó kirándulás lesz mint a többi. A vidám hangulat kötelezõ. A hagyományokat folytatjuk. Ötleteket-kérdéseket is várunk!!! Felszerelést adunk kölcsön, ha valami hiányzik.(díjmentesen) Bátran kérdezzetek!

#29
Vilagjaro

Vilagjaro

    vendég

  • fórumtag
  • 95 posts
Makadám üzenete:
2009. május 02-03.-án Kerékpáros felfedezõ expedíció kényelmes tempóban Temesvárra. Bringával. Indulás Gyuláról az Erkel szobortól 2009-05-02.-én reggel 05-kor. Védõ-felszerelés ajánlott. Mindenki egyénileg gondoskodik magáról. (enni, innivaló, defektkészlet, esõkabát, sátor, hálózsák, de ha valaki tud olcsó alvóhelyet az is szóba-jöhet) Sátort hálózsákot tudunk adni, ezt a kérést elõre jelezzétek. Visszaérkezés Gyulára másnap este. Vidám hangulat kötelezõ. Vidékrõl érkezõknek Gyulán ingyen alvóhelyet biztosítunk.
www.makadamklub.fw.hu

#30
Vilagjaro

Vilagjaro

    vendég

  • fórumtag
  • 95 posts
Makadám üzenete:
2009. május 01.-én Kerékpáros felvonulás! 1. Zenés bringa túra, a Gyulavári kastély (start 10:30 h) – Mûvelõdési ház útvonalon: 10:00 h – 12:00 h Korhatár nélkül minden kerékpározni szeretõ jöhet.
www.makadamklub.fw.hu

#31
Vilagjaro

Vilagjaro

    vendég

  • fórumtag
  • 95 posts
Kirándulás!
Szeretném tudni ki akar jönni Velencébe bringával! (idõ spórolás:Zágrábig oda és v. vonattal)
Sátor-hálózsák-kényelmes tempó (idõpont kb: szeptember vége+ megbeszélés tárgya)
Üdv:Világjáró www.makadamklub.fw.hu

#32
Vilagjaro

Vilagjaro

    vendég

  • fórumtag
  • 95 posts
Figyelem! 2008 május 10.-én reggel indulunk. Estére a szálláshelyre érkezünk.(kényelmes tempóban) Cél:Erdély Lesi tó. Indulás Gyuláról. Szállás (hideg-meleg víz) panzióban. Gépkocsi-kíséret biztosított, útközben a gépkocsiba be-lehet ülni ha valaki úgy akarja, (kerékpárt szintén be a kocsiba. kis buszba).
Túra önköltséges kb: 7000 Ft 3-nap, szállás, kíséret.
Vidékrõl érkezõknek Gyulán ingyen szállást biztosítunk. (elõre jelezzétek)
Ezt az utat mindenkinek ajáljuk. (kezdõknek is)
Gyönyörû helyrekre megyünk, és lehet gyalogos túrát is tenni.
Ez is jó kirándulás lesz mint a többi. A vidám hanulat kötelezõ.
A hagyományokat folytatjuk. Ötleteket-kérdéseket is várunk!!!
üdv: Világjáró

http://www.makadamklub.fw.hu

#33
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,939 posts
mxpro!
Köszi, ez így konkrét! :)

#34
gabriel1976

gabriel1976

    vendég

  • fórumtag
  • 140 posts
Világjáró, köszi az üzit a vendégkönyvbe és a felvetést.
de két okból tuti nem megyek még most márciusban Erdélybe (majd késõbb):
Hûvös még a március a több napos túrákhoz számomra; Balea hágó még sztem le lehet zárva a hó miatt. (?)
Persze edzettségem sincs még megfelelõ szinten. Az erdélyi túrát még megelõzi legalább két 2-3 napos túra (elõbbi Mecsek + 1 nap Horváto, a másik Kárpátaljára / Ukrajnába)

köszi:
GyG

#35
mxpro

mxpro

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,453 posts
Zsizsi:Kalotaszentkirály a hely neve ahol a szállás lesz.

#36
Kosina Szilárd

Kosina Szilárd

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,603 posts

Azért út közben is van mit nézni!

tény.
bár nekem baromi nagy elõítéleteim vannak a romániával szemben, kemping téren, meg úgy alapból, nem biztos, hogy végig mernék tekerni az országon, úgy, mint tavaly ausztriában, gondolok itt a közbiztonsgára, ill a közlekedési morálra. de ez csak egy vélemény, tuti nem így van.
"...nem kurva Õ, csak megadatott neki minden pasi...":)

#37
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,939 posts
Így szoktam!
(Kivéve a tengeren túlikat!) ;)
Azért út közben is van mit nézni!

#38
Kosina Szilárd

Kosina Szilárd

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,603 posts
nincs mit...
vagyis letekernél Erdélybe, ott tekernél, majd haza utánfutóval??
hmmm nem lenne kilóméterhiányod az biztos :D
"...nem kurva Õ, csak megadatott neki minden pasi...":)

#39
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,939 posts
A megközelítést azért kérdem, mert én általában tól-ig bringával tekerek, ill. a csomagot utánfutóval szállítom. Általában. Azt meg nehézkesebb vonatoztatni. Sebaj.
Meglátjuk. Ha sikerül, élnék a lehetõséggel, és élvezném a társaságotokat. (Hogy fordítva is így lesz-e...? :D)
Kb. 2-3 héten belül fixálom az idõpontot, s küldöl privit!
Még egyszer KÖSZI a lehetõséget!

#40
Kosina Szilárd

Kosina Szilárd

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,603 posts
vonat-tekerés-vonat.
(ha nem akarsz vonatozni, gondolom jöhetsz kocsival is)
aug.4tõl 1 hét, és így Hotmaat is jöhet a rönkugróval.
Koltai "BringaBandás" Balázs és Mxpro lesz még ott....
a hel nevét nem tudom, Kolozsvártól 50-60 km-re megyünk valami faluba, állítólag bejáratott hely...
"...nem kurva Õ, csak megadatott neki minden pasi...":)