Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Telo tuning

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
217 hozzászólás a témában

#1
Funki

Funki

    vendég

  • fórumtag
  • 147 hozzászólás
Helló.
Szerintem a danamid is jó lehetne,bár kemény anyag nem tudom,hogy szolgálna ilyen téren.
Egy próbát megérne az a rulon nevû anyag szvsz.

#2
silboy

silboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 428 hozzászólás

Úgy gondoltam esztergáltatok bele új perselyeket,de nem mûanyagból kellene,hanem valami tartósabb anyagból.Milyen anyagot ajánlanátok hozzá?

Nem tud senki ajánlani semmit?A komoly telókban mibõl van a persely?Az esztergályos ismerõsnek van egy rulon nevezetû anyaga,ami egy piros mûanyag féle és az iparban használják perselyekhez.Ha nem kapok jobb tippet,akkor ez marad.

#3
silboy

silboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 428 hozzászólás
Sziasztok!Szét akarom szedni a Suntour M2000N telómat.Kicsit ki akarom takarítani,meg már ki van kotyogósodva,azzal is akarok csinálni valamit.Úgy gondoltam esztergáltatok bele új perselyeket,de nem mûanyagból kellene,hanem valami tartósabb anyagból.Milyen anyagot ajánlanátok hozzá?Csodát nem várok így sem a telótól,tudom,hogy gagyi,de próbálkozok.

#4
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás
A kormányról lockolható teló ugyan olyan villa, minta a többi csak ha akarod, lezárod a villa mozgását. De semmi másban nem különböznek a nem lezárható telóktól. De olyan is van, hogy a jobb oldali villanyak tetején van egy kis kar és oda lenyúlva tudod lezárni a villát. Ez ugyan azt csinálja, mint a kormányon lévõ kar. Van, akinek erre van igénye.
kb. 60ezer Ft körül kapsz lezárható villákat - ha tényleg ilyenre vágysz. De majd a szakik pontosabb árat írnak.
Marci

#5
Benõke

Benõke

    vendég

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás
Csáó!

Lehet amatõr kérdés, de valaki el tudná nekem mondani hogy a kormányról lockolható teló miben különbözik pl egy közönséges teleszkóptól? Meg hogy az ilyenek milyen árban vannak.
Köszke elõre is :)

#6
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
X-Faktor


#7
papabear

papabear

    vendég

  • fórumtag
  • 197 hozzászólás
Nem találtam ide vonatkozó topicot.
Tudtok ajánlani megbízható és hozzáértõ szervízt, ahova egy Fox rp23-ast el lehet vinni karbantartani?
Nem sürgõs, de szezon végén szeretnék olajat/tömítést cserélni benne.

Illetve olyan helyet, ahol bármilyen telóhoz értenek..?

Köszi!
Hegyibringás = Kerekes Jeti

#8
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Ki kell venni a Motion control egységet, szét kell csavarni (fordított menetes) és ellenõrizni/cserélni kell a felsõ tömítést.


#9
nagybub

nagybub

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.615 hozzászólás
Halihó

Reba teló jobb száránál felül (ahol ki lehet venni a kis "dugót") nyomja az olajat...Cseréltem ott gumigyûrût,nem sok minden változott.Máshol van benne még valami zárógyûrû vagy valami??

Fél kézzel megállítom a vonatot!!! :)
Pókmalac
Fixi


#10
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Lehet kapni de a villa árához képest nem olcsó majd 10e
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#11
vdavid

vdavid

    vendég

  • fórumtag
  • 242 hozzászólás
sziasztok! Van egy ROCK SHOCK DART 2 es telóm. Szerintetek van rá olyan átalakító amivel meg lehet csinálni, hogy kormányról legyen locokolható? mintha láttam volna ilyet, de most sehol nem találom... és lehet csak a komolyabbakra lehet rátenni?

#12
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
:confused:Talán kerékpárüzletben próbálkozz szerintem:)
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#13
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek
Sziasztok!
Marzocchi Z1-hez honnan tudok szerezni fékcsapot, a Vfék felfogatásához?

#14
Rider_03

Rider_03

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Sziasztok!

Jelenleg van egy 06'-os marzocchi drop off triple telóm. Információim szerint (amik megjegyzem hiányosak a gyér marzo honlap végett pl: nincs robbantott ábra) a junior t-nek a paraméterei telóút(gondolom tolórúd hossza is), becsúszóátmérõ, stb.. megegyeznek. Így arra szántam el magam h valahogy visszautat varázsoljak (kívülrõl állíthatót) a szeretett kis triple-be. Ha valakinek van tapasztalata, akár robbantott rajz, vagy a belsõ felépítés közti különbség azt szívesen várnám! Bár hála istennek sok 32mm-es marzó van amiben van visszaút, így még azt se tartom elképzelhetetlennek hogy egy dj-bõl vagy z1bõl kerüljön bele...
A másik pedig az alkatrészellátás... Van valakinek tippje hogy ki az emberem? Malinál futottam egy kört de, nem vagyok elõrébb... :(

Válaszotokat illetve segítségeteket elõre is köszönöm!

üdv: Rider_03

#15
matefules

matefules

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
helló mindenki
ez lenne akérdés hogy hogyan kell lajat cserélni a fenti villában, életemben nem csináltam még és nincs lóvé a szervízre :S és milyen olaj kéne bele. dirt, város, park használatra van a villa
just.enjoy.the.ride

#16
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
asszem nem csillapítást szeretne, csak jobb kenést...

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#17
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
nem tartja ott semmi

olajzáró szimmeringek kellenek hogy bennmaradjon

de ha egy zsíros villát feltöltesz olajjal, attól még ugye nem lesz csilapításod
csak nehezebb lesz sokkal
Autist Team:)



#18
ThufirHawat

ThufirHawat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 516 hozzászólás
Tök elviekben mi a csuda kell, hogy egy villa zsír kenés helyet olaj kenésû legyen? Mi tartja az olajat a persely környékén?
"nem vagyok senki csak ûzöm a vadat
másnak hajtok, mások hajtanak"

#19
nepuss

nepuss

    vendég

  • fórumtag
  • 123 hozzászólás
hmm, ugylátszik hagyom ahogy van, eleget bajlódtam vele. amúgy jó kis teló streetre ugrálgatni, csak mikor felnézünk a hegyekbe, érzem h kevés ez az út...

#20
nepuss

nepuss

    vendég

  • fórumtag
  • 123 hozzászólás
fent bal oldalt annak a szörnyen gyengének kinézõ mûanyagnak is le kell jönni?
itthon szeretném megoldani a problémát, bringás boltba inkább csak alkatrészéert járok.