Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Teló tuning

- - - - -

  • Please log in to reply
986 replies to this topic

#41
nagyla

nagyla

    újonc

  • fórumtag
  • 4 posts
Köszi a segítséget! Simson rugó úgy néz ki jó, csak még finomhangolni kell.

#42
NTS

NTS

    vendég

  • fórumtag
  • 196 posts
erre is gondoltam, csak én drágának gondoltam annyit költeni rá, bár mindenki eldönti mi sok neki mire :) mindenképp olcsóbb mint egy új villa :D

#43
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,283 posts
vagy amit savanyugabi kolléga csinált, hogy keresel egy rugós céget a közelben és méretek alapján gyártatsz egy kisebb rugóállandójú rugót. neki asszem 7-8ezer volt...

#44
NTS

NTS

    vendég

  • fórumtag
  • 196 posts
ha esetleg 2 rugó van benne nézd meg mien egyel, de óvatosan csattogtasd éa ha úgy meg túl puha kínlódhacc azzal h keress másik rugót, de necces, hogy mi lehet bele jo

érdemes lemérni amikor kiveszed az átmérõt és a hosszt és úgy keresgélni motorosboltban stb, hátha a jolbevált simson rugó pl bejön

#45
nagyla

nagyla

    újonc

  • fórumtag
  • 4 posts
Üdv! Az után érdeklõdnék, hogy a különbözõ teleszkóp márkák rugói mennyire kompatibilisek egymással? Van egy suntour xct v2-m de nagyon kemény a rugója az én súlyomnak (55 kg). Arra gondoltam kicserélem egy puhábbra de nem találtam ehhez a típushoz. Tudnátok mondani egy rugót ami jó lenne?

#46
rambi89

rambi89

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 posts
köszi szépen!

#47
Gecse Richárd

Gecse Richárd

    vendég

  • fórumtag
  • 12 posts
Hello.
Tudtommal a marzo is egyféle nyomorudat használ több villában is, szóval lehetséges kihuzatni, csak egy kívánt hosszúságú rugó kell bele, meg gondolom távtaró is van benne, na azt ki kell szedni és már kész is.

#48
rambi89

rambi89

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 posts
sziasztok,
van egy '06-os drop offom 130 milis, az lenne a kérdésem hogy 150esre átlehetne e varázsolni?

#49
vadorzó012

vadorzó012

    vendég

  • fórumtag
  • 52 posts
sziasztok van egy stance kingpinem és nem vagyok meg elégedve a visszaút csillapítással mit lehetne vele csinálni???????

#50
LexIcon

LexIcon

    vendég

  • fórumtag
  • 10 posts
köszi :) Ezt lehet, hogy még én is meg tudom csinálni!

#51
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,707 posts
asszem ennek /se/ raknak a lábba olajat, ha gondolod, azt bepróbálhatod
szétszedés egyszerû /alul imbuszok ki,s már huzod is/ szimmeringek alá én szilikonzsírt tettem, lábba olaj, szt csá.

#52
LexIcon

LexIcon

    vendég

  • fórumtag
  • 10 posts
sziasztok!

Noob vagyok, ne kövezzetek meg.

Van egy gyárilag beszerelt, nem túl jó Suntour XCM V2-m, 100 mm-es.
Most nincs pénzem új telót venni, ezért szeretnék a mozgásán javítani, ami egy kicsit darabos, illetve kevés. Igen, én is tudom, hogy ez egy olcsó SR villa, nem várok tõle csodát.
De valaki adhatna tanácsot kenõanyag (pl. zsír, vagy inkább villaolaj?) téren! Érdemes szétszedni, meg ilyenek?

Elõre is köszönöm az értelmes és építõ jellegû, nem lefikázó hozzászólásokat!

Üdv

#53
czanga

czanga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 563 posts
Sorry, de ennek itt a helye elvileg:

Srácok vajon egy 302-es Tora-ból, és a 130mm-es rugó+olajos útjából lehet szebb mozgást kihozni mint a gyári, egy szaki, telózsír, jobb csillapító olaj, esetleg O gyûrûk és egy szaki segítségével? OLvasgattam bikemag féle telo tunningot, illetve úgy tudom itt akad pár igazi teló szaki, aki mestere ezen tudománynak. Fõként a darabos mozgáson szeretnék puhítani, de hozzáteszem bent a boltban a mûhelyben úgy kezdtük, hogy szétkap, és megnéztük, hogy nem e száraz, stb... jobb nem lett, de gond sem volt, nem volt száraz vagy ilyesmi...

#54
VADDISZNÓ

VADDISZNÓ

    vendég

  • fórumtag
  • 157 posts

Hy!

2008-as 888 RV szeretnék venni, és azt akarom kérdezni, hogy tud valaki hozzá valami kis tuningot ,amivel finomabb/jobb lesz a mozgása? Olajcserére, meg szimmeringcserére gondoltam, de van még valami amivel jobbá lehet tenni?



hát a kenést nagyon percízen meg lehet oldani húszmillióféle olajjal meg zsírral, de egy 888on mit kell finomítani?:D
hydro-elektro-mechanikus, hõérzékelõs félhomályszabályzó :lol1:

#55
VADDISZNÓ

VADDISZNÓ

    vendég

  • fórumtag
  • 157 posts

Üdv!

Tud valaki ötleteket adni, hogy hogyan lehetne beültetni egy 150 milit mozgó drop off-ot mondjuk 100 milire? Apróhirdetések közt már láttam villát így megbuherálva. Ebbõl gondolom hogy nem lehet nagy kaland megcsinálni, de inkább kérdek mielõtt neki esnék, mert még garanciális .

A válaszokat köszi elõre is!



ismered a fox40ek útállítási megoldását?

ilyen kis távtartó fiszfaszok vannak a nyomórúd alatt

olyanokat kell bele csinálni+ kell egy rövidebb pl DJ rugó

de van más megoldás is, pl nyomórúdrövidítés,meg satöbbi, de ez a legolcsóbb:D
hydro-elektro-mechanikus, hõérzékelõs félhomályszabályzó :lol1:

#56
konadrian

konadrian

    újonc

  • fórumtag
  • 5 posts
Hali van egy RST Capa T5-öm tudom hogy mondják hogy szar nem kell bemutatni most amennyire lehetett meg csináltam hogy jól mozogjon.Most nagyjából el nyel elég sok dolgot meg vagyok vele elégedve kezdõ vok most tökéletes.80mm-es és azt szeretném meg kérdezni hogy kilehet ezt húzni hogy több legyen mint 80mm és ha igen akkor mennyire és hogyan?Ötleteket várok:D köszönöm elõre is.

ja és érdekelne aT5höz még több tunin ötlet is aki ért hozzá az írjon elég fontos lenne köszi....

#57
DCCC

DCCC

    vendég

  • fórumtag
  • 80 posts

Jobb oldalt 205ml, bal oldalt 190ml, 10W olaj. Ennyi.

Köszöntem!

#58
healer999

healer999

    vendég

  • fórumtag
  • 155 posts
Hali

Van nekem egy MZ Supercomp 120mm telom.
Ugy hallottam hogy gyárilag nincs keményebb rugó, igaz ez? Nem létezik bármilyen kompatibilis rugó más tagokból?

Tudtok segiteni?

#59
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts

Sziasztok, szeretnék segítséget kérni. Egyik srácnak itthon vagy egy 05-ös boxxer race, és olajcsere kellene a villába, hallottunk olyat, hogy 2 féle viszkozitású olaj kell....írjatok vmi hasznosat:) köszi

Jobb oldalt 205ml, bal oldalt 190ml, 10W olaj. Ennyi.


#60
DCCC

DCCC

    vendég

  • fórumtag
  • 80 posts
Sziasztok, szeretnék segítséget kérni. Egyik srácnak itthon vagy egy 05-ös boxxer race, és olajcsere kellene a villába, hallottunk olyat, hogy 2 féle viszkozitású olaj kell....írjatok vmi hasznosat:) köszi