Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Teló tuning

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
986 hozzászólás a témában

#1
Week

Week

    vendég

  • fórumtag
  • 32 hozzászólás

Van is rajta egy kis darab, szerintem az gyárilag volt rajta. kb 5 cm hosszan és olyan mintha egy belső gumi darab lenne, de attól még zörög ugyan úgy...


"- Jah szeretek tekerni... - Én is, de bringázni is..."

#2
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás

zsugorcsövet szoktak rámelegíteni gyárilag is.



#3
Week

Week

    vendég

  • fórumtag
  • 32 hozzászólás

Hali.

 

Egy olyan dologban kérnék segítséget hogy magam raktam össze a teleszkópom (amivel igazából nincs is gáz), viszont a problémám vele hogy keskenyebb a rugó amit beleraktam mint a becsúszó szárának az átmérője, és ezártal amikor ugrok vagy csak durvábban kanyarodok hallani lehet ahogy odacsapódik a rugó a becsúszó falához...

Tudtok valamit amivel esetleg lehetne hézagolni vagy csak a rugóra rátenni hogy ne legyen ilyen hangos?

 

Köszönöm előre is.


"- Jah szeretek tekerni... - Én is, de bringázni is..."

#4
Week

Week

    vendég

  • fórumtag
  • 32 hozzászólás
Hali.
Kérne egy kis segítség.
A sztori a következõ: Van egy rst space free telóm amivel régóta kísérletezgetek, szereztem mellé egy space jumpot és összeraktam a kettõbõl egyet. Így most lett egy olajpatronos finoman mozgó space free telóm kb 120mm úttal. Viszont a problémám az lenne hogy mivel a space jump pár cm-el kisebb mint a free változatt ezért az olajpatron is jobban szétvan húzva, és vagy ezmiatt vagy alapból kevés benne az olaj és azért de semmi különbséget nem érzek ha gyengére vagy keményre állítom az olajpatront. (Elvileg ez vissza út lenne)

Na most a kérdésem az lenne hogy valaki esetleg nem e tudja hogy milyen olaj kell bele és hogy mennyi? (Szétszedhetõ elvileg a patron...)

Köszönöm elõre is!
"- Jah szeretek tekerni... - Én is, de bringázni is..."

#5
Cricetto

Cricetto

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Sziasztok!


Rebell-78!

Nekem is van egy átalakítóm Lyrik u-turn-hoz.
Szeretném megkérdezni, hogy mûködik a villa a kihúzás után, mert még nem szántam rá magam, hogy megcsináljam.

Köszi

#6
Louis

Louis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
Sz'tem amúgy sem tudsz kihozni belõle még 130 mm-t sem,mert akkor már nem érné a becsúszók alja az alsó csúszóperselyeket.Faszányosul befeszülne,kettétörne,vagy mittomé'és valóban ki.aszott nagyot esnél pofára:-)
Magellan-os

#7
fecska

fecska

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás

Üdv.

Szerintem azért nem válaszolt senki,mert senki nem akarja, hogy elég keményem beépüljön az arcod a földbe.
Az a villa nem erre való.

Üdv,Péter


Egy szó sem esett arról, hogy bicajozni is akarok vele, csak tanulni valamit a teleszkópokról, miközben ELPUSZTÍTOM:)
MUHAHHAAH

#8
Funki

Funki

    vendég

  • fórumtag
  • 147 hozzászólás
Üdv.

Szerintem azért nem válaszolt senki,mert senki nem akarja, hogy elég keményem beépüljön az arcod a földbe.
Az a villa nem erre való.

Üdv,Péter

#9
fecska

fecska

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Bocsi hogy ide is berakom, de szerintem azért nem válaszoltak mert rossz helyre raktam. Szóval itt van az eredeti úzenet

Sziasztok!
Van egy eldobható SR XCM-em és mivel nagyon utáltam,ezert szeretném elpusztítani meg, szeretnék vele egy kicsit kísérletezni.
Elõször is kipróbáltam egy 203milis juicyvel hát... Picit eltekerededd. xD
De hogy ne legyen nyugta most ki akarom húzni valami extrém (modndjuk 160mm) rugóútra, ha lehet meg tovabb fokozni akkor megcsinalnam nyílt olajfürdõsre:P.
Namost még sosem csináltam ilyet.
Valaki tud segíteni? csinált már ilyet?
En szedtem mar szet takaritani meg ilyenek de tpbbet nem
Kell e valami extra?
Kösz:
Fecska



#10
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.977 hozzászólás
160-as Lyrik U-Turn Coilból 170-et.
Fent az eredeti U-Turn egység, alul a spaceres (+ hosszab csavar)
Feltöltött kép
Eredmény
Feltöltött kép

Mive ugy is csereltem a rugót mediumról szoftra, gondoltam kihuzom 170re. A MC egység müködig, aznélkül, hogy utánna kellet volna tölteni.

#11
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Akkor hízzál egy tízest vagy pakold meg a hátizsákod akkor már kicsit jobban mozog a barátnõm városi rohangálójában dart 2 van az 54kg -jával 3-4 centi rúgóutat tud elérni maximum.


Nekem is dart 2 van 100mm van, 85kg körül vagyok, olajcsere után 95mm-t is mozgott. Normál esetben szinte mindig 80mm-nél van a porgyûrû. Tény, hogy kemény a rugója. 20-25kg-ot csak nem vinne magán a szercsétlen, hogy jobban mozogjon. :) (Csak vicc.) Tisztességes olajcsere, zsírzás sokat javított rajta. Ahogy a többiek is javasolták, én sem költenék túl sokat erre vagy egy dart 3-ra.

#12
senki11

senki11

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Köszi a választ!
Idõközben rájöttem, hogy a pinkbike-on egy egész topic ezzel foglalkozik :)
Elvileg megolgható a hézagoló egy feldarabolt kormányból is és ha minden igaz a rugót sem kell cserélni.
Vannak képek, de ha csinálsz te is néhányat azt megköszönöm...az enyém most lesz elõször szétkepva.

#13
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

62kg vagyok

Akkor hízzál egy tízest vagy pakold meg a hátizsákod akkor már kicsit jobban mozog a barátnõm városi rohangálójában dart 2 van az 54kg -jával 3-4 centi rúgóutat tud elérni maximum.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#14
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás
Hát nekem hasonló telom van. Szerintem úgy tudod összehúzni h ha szétszeded a nyomórudakat ki kell hézagolni a te esetedben 5-5 centivel, plusz a rugót is kisebbre kell cserélned.
Nem egy nagy dolog, beszélsz egy esztergályossal, és õ neked x pénzért legyártja a távtartókat alulra.
Ha nem vagy biztos magadban én majd mostanság szedem szét az enyémet, ha gondolod megnézheted, vagy csinálok róla fotokat.



Üdv!
Marzocchi DropOff Comp-ot szeretnék leültetni 150 milirõl 100-ra. Tudna valaki ebben segíteni?
Valami netes leírásra gondolok, vagy hasonlóra..



#15
senki11

senki11

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Üdv!
Marzocchi DropOff Comp-ot szeretnék leültetni 150 milirõl 100-ra. Tudna valaki ebben segíteni?
Valami netes leírásra gondolok, vagy hasonlóra..

#16
útakadály

útakadály

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
szia nem tudnád megmondani hogy milyen rugó jó dart 3-ba ami puha?

#17
útakadály

útakadály

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
62kg vagyok

#18
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

az lenen a kérdésem, hogy az hogyan lehet elérni finomabb mozgást rs dart 3 nál?


Mennyi a súlyod?
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#19
SanDiablo

SanDiablo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 443 hozzászólás
Egy kiadós takarítás és olajozás csodákra képes.
"Aki embernek hitvány, az magyarnak alkalmatlan." Tamási Áron
Durung forever!

#20
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
igaza lehet Zolinak, nekem 95 kg-val zsírzás/olajozás után simán kimozogta az útját ;-)
az más kérdés, hogy az oldalirányú mozgások miatt újra kellett tanulnom itt-ott kanyarodni , de egyébként használható darab, szvsz.