Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Centrírozás

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
218 hozzászólás a témában

#1
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Küllőfeszesség mérős boltot talán Ausztriában találsz. De szerintem kár ragaszkodnod hozzá, anélkül is tökéletes kerekeket tudnak csinálni a szerelők.

Aztán boltot hogy javasoljunk neked ? Soprontól Debrecenig bárhol lakhatsz, mi meg (még) nem vagyunk gondolatolvasók, hogy kitaláljuk a városod.


Marci

#2
pepe33

pepe33

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás

Sziasztok!

 

Van egy gyári Shimano WH-M785 kerék szettem, és egy WH-M765.

Ki tudna abban segíteni, hogy ezeket, normálisan korrekten hol tudnák ki centrírozni?

Mondjuk, olyan hely lenne jó ahol esetleg a küllő feszességet is le tudnák ellenőrizni küllő feszesség mérővel.

Mert sajnos már csinálták mielőtt hozzám került és nem biztos, hogy a megfelelő küllőfeszességre odafigyeltek.



#3
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Próbáld megkoccantani õket (néhányat), valami fém szerszámmal. Ha csak nem nagyon magas üveg hangja van akkor jó lesz az.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#4
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 948 hozzászólás

Elvégeztem életem elsõ centrírozását,ami szerintem elég jól sikerült.Viszont a küllõk feszesebbek lettek mint ahogy gyárilag voltak.Mekkora baj ez,lazítsak rajtuk vagy ne foglalkozzak vele?

Nem kell vele foglalkoznod, ha túlhúztad akkor azt észre fogod venni. A túlzott igénybevételtõl elpattanhat. Igen ritka jelenség, de benne van a pakliban.

Ridley Noah Fast 


#5
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.288 hozzászólás
ha mindenütt egyformán feszes akkor nem kell foglalkozni vele.

#6
silboy

silboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 428 hozzászólás
Elvégeztem életem elsõ centrírozását,ami szerintem elég jól sikerült.Viszont a küllõk feszesebbek lettek mint ahogy gyárilag voltak.Mekkora baj ez,lazítsak rajtuk vagy ne foglalkozzak vele?

#7
Mew

Mew

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 392 hozzászólás
felni és felniszalag függõ a dolog(leginkább lapos és szimplafalú felnik)

doki_1 arra gondolt,hogy a küllöanya kiszúrhatja a belsõt(ha fel van fújva) centrírozás közben

#8
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás
Mivan? Mitõl sérülne a belsõ?

#9
doki_1

doki_1

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Szevasztok,
Sokat tanultam az itt leírtakból és köszönöm.
A mejegyzésem csak annyi, hogy (véleményem szerint) amikor a feszültséget állitgatjátok ajánlatosabb a levegõt kiengedni, hogy a belsõ megrongálodása minimálisabb legyen.

#10
AcYL 07

AcYL 07

    vendég

  • fórumtag
  • 45 hozzászólás
Nagyon köszönom nektek!
" Aki reménybõl él, éhen hal." Benjamin Franklin

#11
Ðave

Ðave

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Sziasztok!

Szerintetek mindegy a centirozó szerszám ára ??
Én idáig mindig servisben centiroztattam , és most szeretnék beletanulni az eféle munkába .


Az acor-nak van egy háromállású kulcsa középen mágnessel, a leggyakoribb 3 küllõméret van rajtuk, köztük természtesen a dt mérete is! érdemes nagyjából 1000ft, de a www.mali.hu oldalon megtalálod!

#12
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Inkább úgy fogalmaznék, a minõsége nem mindegy.
Pl amikor csak lazán a küllõ anya csúcsain fog, azzal hamar le simítja az oldal lapokat.
Az is lényeges, tapasztalatom szerint, hogy lehetõleg nagy felületen feküdjön fel a nipli (küllõ anya) négyszög felületére.

Meg mondom õszintén, az enyém amivel nagyon meg vagyok elégedve,
az egy régi kicsi lapos csésze alakú darab, aminek az oldal falán körben
be van vágva négy gyári kulcs, vagyis több méretü küllõhöz is jó.
Nekem viszont egyik sem illeszkedett pontosan az elvárásaim szerint,
így neki álltam magam elkészíteni egy oda illõ rést.

Kicsi vékony fogászati szeparáló karbid koronggal és fûrésszel elõször olyan rést vágtam (két gyári közé) ami éppen szorosan rá megy a nipli anyára. Azután (szintén a kicsi köszörûvel) nagyon kicsi dõlést adtam a szerszám éppen szûk falának, hogy felhelyezéskor még éppen könnyedén rá menjen, de beljebb tolva kicsit szorosabban illeszkedjen /mondom nagyon kicsi dõlést!! fél-egy fok körül/.

Ezt csak azért írtam le mert ez a saját tapasztalatom.
Eddig bármi más csak kínlódás volt. Igaz, nem próbáltam drága márkás darabokat.
Biztosan lehet olyant kapni ami egybõl megfelelõ.

Talán valaki többet is tud mondani errõl, boltban mennyiért lehet jót venni.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#13
AcYL 07

AcYL 07

    vendég

  • fórumtag
  • 45 hozzászólás
Sziasztok!

Szerintetek mindegy a centirozó szerszám ára ??
Én idáig mindig servisben centiroztattam , és most szeretnék beletanulni az eféle munkába .
" Aki reménybõl él, éhen hal." Benjamin Franklin

#14
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
A logikája meg van akkor már megy mint az ágyba' ..alvás.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#15
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 hozzászólás

Örülök neki, sok sikert! :)


Múlt héten sikeresen centríroztam az elsõ felnit, kb. 10-15 perc munkával közel tökéletes lett (<0.5mm eltérés lehet összesen az "amplitúdó" szumma). Hurrá! :)

_____________________________________________
AM rlz


#16
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Wow, egyre jobban komálom ezt a fórumot! Ma sikeresen kaptam egy vizesnyolcast víz nélkül az elsõ kerékbe; s itt csak rákerestem, s lám, van itt információ bõven, precízen!
Ezúton is köszi.

Örülök neki, sok sikert! :)

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#17
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 hozzászólás
Wow, egyre jobban komálom ezt a fórumot! :) Ma sikeresen kaptam egy vizesnyolcast víz nélkül az elsõ kerékbe; s itt csak rákerestem, s lám, van itt információ bõven, precízen!
Ezúton is köszi. :)
Annak a srácnak meg innen is jobbulást, akivel "kicsit" összeakadtunk. Legközelebb jobban vigyázok én is, pláne a Guckler-sziklánál...

_____________________________________________
AM rlz


#18
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Az átmérõ irányú ütést ki lehet húzni azzal ha a kiemelkedõ résznél a küllõkön sorban húzol kb negyed-negyed fordulatot, vagy kevesebbet. Ezután ismét megpörgeted és nézed. Könnyen lehet, hogy a szabályozott küllõk kezdõ és végpontjánál létre jön egy kicsi oldal irányu elhúzódás (persze nem ennyitõl), ezért mondják bonyolultnak a beállítást.

Mindent ki lehet szedni belõle, csak türelem kell hozzá. A végén amikor már mindenhol spúrban fut a kerék és semmilyen irányban sem mozdul ki, akkor a küllõknek is kb azonosan feszesnek kell lenni. Természetesen ez alatt nem azt értem, hogy hangszer húrként kell egybe csengeni. Az viszont fontos, hogy ne legyen laza vagy üveghangúan feszes egyik sem.

Miután elkészültél a beállítással és mentél valamennyit a bringával, utána érdemes megnézni, hogy nem lazult-e meg valami. Esetleg keletkezett-e a felniben elhúzódás.

Olyan elõfordulhat, hogy még helyezkedik a kerék, fõleg ha nagyobb különbség volt egyes küllõk feszessége között, azok igyekeznek terhelés hatására kiegyenlítõdni. Ezért érdemes ellenõrizni beállítás és egy kis használat után mégegyszer.

Meg tanulod ezt hamarosan, csak az összefüggéseket kell meglátni benne! :)

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#19
kombiker

kombiker

    vendég

  • fórumtag
  • 12 hozzászólás

Kb. hány küllõnyit megy oldalra? Úgy értem, amikor forgatod akkor hány küllõ halad el az alatt amíg oldalra húzódik a felni?A másik kérdés, hogy a laza küllõvel ellentétes oldalra, vagy a laza küllõ felé húzódik?
Átmérõ irányu ütés van-e?



A laza küllõt nem érinti ill. azon a részen nyugis. kb.20-30perce pörgetem a kereket...kb.6-8 küllõt érint de alig van 1mm és ahogy elnézem átmérõben is van egy 0,2-0,5mm így a kettõ együtt már látványos(legalábbis nekem).
Ezt egyáltalán ki lehet hozni?
Nyáron majd szerzek egy kereket és majd gyakorolok, 1-2 nap alatt bele lehet jönni ugye?

#20
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Kb. hány küllõnyit megy oldalra? Úgy értem, amikor forgatod akkor hány küllõ halad el az alatt amíg oldalra húzódik a felni?A másik kérdés, hogy a laza küllõvel ellentétes oldalra, vagy a laza küllõ felé húzódik?
Átmérõ irányu ütés van-e?

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..