Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

RaceFace, [ROOX], TruVatiV, FSA vagy Shimano ?

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
23 hozzászólás a témában

#1
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Aham, okés. Akkor ez gondolom valami szétkönnyített full CNC-zett grammenõnek lenne okés... Aham... hümmm..nos, rendben, akkor marad a zócsóbb, de erõsebb. A mostaniban olyan S van, hogy öröm nézni, ahogy tekereg jobbra-balra... ;D ;D

#2
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
Jorus:
A kar az okés, de a Spline SL-t felejtsd el. Egyszerûen gyenge az anyaga. Én egy hónap alatt 2-õt végeztem ki. :'( :'( :'( Inkább az XR, mert acél a teste és az erõsebb és olcsóbb is.

#3
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Ja, a Spline term. középrész. ;D

#4
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Hyez!

Nem akartam új topicot, ezért ide vésem a kérdésem.

Véleményteket szeretném kérni a köv kérdésben:

Középrészt szejetnék csejéni.
Szal kinéztem ezt: Firex XR hajtókar (19.800 Ft), Sealex Spine SL(11.900 Ft). Na, most a kérdésem az, hogy jó-e ez nekem (CC), illetve, hogy érdemes-é megvenni, szal nem hagy cserben két hónap után, stb.

Használ valaki ilyeneket, egyáltalán Truvativ-t? Fene se tuggy hogy kell eztet itten ragzani. Remélem, azért érthetõ, hogy mit szerettem vóna kérdezni... ;D

#5
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Én mán olyat is látta mhajolva!!!  :-/ Megh szrintem a MTB-re MTB kar való!!!!!!!! Az néz ki rajta jól !!!   ;D

#6
ssst

ssst

    vendég

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás
hello!
ha lenne rá pénzem én is bmx-es hajtómûvet vennék az a király. Legalább birná!

#7
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Csak azrt kérdeztem, hogy mi az amiben nem zavar a 3 tányér!!!!! Mostmá ártem!!!!

A [ROOX] DHS (bár senkit se érdekel szárt leírom!) 78e fityng vadi újonan mindkét oldal tányér nélkül!!!!!!!  ;D É én 30-ért vettem! Csak el kellett körnöm!  ;D Ez nem volt nehéz!!!

#8
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Azon kívûl -mivel nem vagyok hajlandó gyalog járni- rajta közleked mindenhova, na szóval ezen kívûl zúzásra használom. Mind önmagam mind a gépem zúzúsára. Mér?

#9
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Gyaci, te mire használod a kétkerekûdet ? ? ?

Amúgy igazatok van! Fennmarad szt majd, ha lefele zúdulok csak középen tartom !!!!!

Más:
Elmentem 1 fõggetlen koltba és kikalkuláltattam a [ROOX] hajtómûvet tányérok nélkül, olyat amit most kapod garanciába! Tippeljetek mennyi lenne újonnan ? ? ? (Jobb+ball kar+csillaga tányérokhoz!)

#10
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Major

Ha ragaszkocc a 3 tányérhoz akkor hagyd meg. Én se szívesen válnék meg tõlük, pedig csak ritkán használom a két szélsõt.

#11
5A5A

5A5A

    vendég

  • fórumtag
  • 63 hozzászólás
Én DS -re 3részes CroMo BMX-style kart vennék, Syncros tányérral (ez megfelel a nyugati trendnek ;) ), valami jó láncvezetõvel... vagy! ISIS drive-os Truvativot, szintén láncvezetõvel...

Amúgy a ROOX DHS állati frankó kar. Ha ilyeneket törsz, én nemtom hogyfogsz szóval 50bõl kijönni...

#12
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Értem! Köszi!
DE:
Akkor mit kezdjek a DS+elõl 3 tányér Dilemmával ? ? ?  :o
Nincs valakinek 5lete ?

#13
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Hát, Major kolléga, ha engem kérdezel, én bevállalnám a mostani ISIS Dive-ot, ha kell Truvativval, de lehetõséged van, RaceFace-szel. De van a Probike-ban olcsó négyszögtengelyes RaceFace, vagy 4 szinben. Én erre gyûjtök!!! Szerintem egy RF Turbine LP az isten, és még szép is. Ha lehetne kapni, én amúgy FSA Afterburnert vennék, mert ÉLETTARTAM garancia jár rá.... (és szebb, mint a Turbine:))

#14
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Micsoda szakmai vita!!  :o

#15
cserko

cserko

    vendég

  • fórumtag
  • 76 hozzászólás
Helló

Szerintem ne nagyon gondolkodjatok a 3 tányéros megoldásban, ha DS re akartok összerakni hajtókart. Felsõ láncterelõ nem igazán van szerintem 3 tányérhoz a monoblock váltó sem vezeti úgy meg a láncot ahogy egy terelõ. Az az igazi ha rögtön a tányérnál van a terelõ, míg a 3 tányéros alsó terlõk a tányéroktól 10-15 centire vannak asszem és ez + mozgáslehetõséget ad a láncnak. Már mind a kettõt kipróbáltam és nekem egyértelmüen az tányéros jött be!

Üdv: Cserkó

#16
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
MA VALAMI KORSZAKALKOTÓ FELFEDEZÉST TETTEM!!!!!!
Nem csak XTR-bõl van monoblockra rögzíthetõ elsõ váltó!!!!
Hanem: XT és LX is van:
Ehez kapcsolódan a kérdésem is ismét! Igazából mire is jó ez ? Mármit, hogy monoblockra és nem csõre rögzítik a váltót! ÉS jó e nekem DS-re 3 tányérral ?

#17
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
A kérdés negyon jó!!!!!!!! Ez engem is nagyon érdekel! Én igazából mindenképpen 3 tányérral szeretném hasznélni a hajtómûvemet, de így a láncs össze vissza ugrál! Láttam a 2001-es XTR elsõ váltóját, ami monoblockra rögzíthetõ, és olyan mint 1 mozgó láncterelõ, de ez 30e péz!!! Ez mekem sok!!!! A lácvezetõk, mik valahol a lánc alatt mennek, és csak zörögne semmit sem érnek, akkor inkább kiveszek 3 szemet a láncból! A [ROOX] Chain Cat és a RollerCoster (ezek monoblockara rögzítve alulról vezetik a láncot!) nem mûködenek váltóval sehogyan sem! Akkor mit csináljak ? ? ?
Lehet dualozni 3 tányérral ? ? ?

#18
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Na akkor nekem volna egy kérdésem.
Ha pl.: Dualra akarok hajtókart, akkor nem baj, ha 3 tányéros? Ehhez kapcsolódik: 3 tányér és elsõ váltó esetén hogy lehet a láncot "ráncbaszedni"? (Láncterelés lehetséges? Vagy az csak 1 tányérnál?)
Továbbá kiváncsi volnék, hogy dualra ki milyen elsõ tányért használ (ha 1-et). Saját (Deores tapasztalat) alapján a 32-36 körüli tányért raknék én, persze piacon inkább nagyobb 40 fogas tányérok vannak (Dh-ra)!?!?...

#19
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
JA: ár: mondjuk mx 50-et szánok hajtómû+tányérok!
Ennyinél többet szerintem vemmi sem ér! ( A [ROOX] DHS 47+tányérok)

Most hétvégére Deore-om volt kölcsibe (Holotech meg minden!) Nem volt rossz, csak nem igazán való a PolarX DS gépemre, mer annyira rá lehetett húzni a monoblockra, hogy nem váltott le kistányérra! (3 helyet estem vissza csak ezért!) Szóval nekem nem jött be negyon! Tisztán CC-re biztos tuti!

Várom továbbra is a véleményeket!!!!!

#20
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Nekem egy XT monoblokk, Suntour hmû párosításom van és eddig igen jól bírja az ugrabugrákat. Persze lehet hogy ha megyek hazafelé délután akkor eltörik és eltaknyolok megint, de eddig semmi problémám nincs vele.