Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Váz átszerelés HELP

- - - - -

  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Cengoe

Cengoe

    újonc

  • fórumtag
  • 4 posts

Végül meghegesztették a vázamat, és volt egy teljes vázról mindent leszerelés és visszaszerelés köröm. Most valami nem stimmel a hajtással. Recseg. És a hajtómű lánckerekestől ferdén forog.

Ezer éve nem használtam (na jó, kb 3, törött vázzal állt felakasztva a falra), így nem pontosan emlékszem, hogy milyen állapotban tettem ke, de nem recsegett, az biztos.

Annyi info, hogy életemben először csináltam ilyent, eddig csak a gumi-abroncs-fék-váltó vonalon mozogtam. És amikor be akartam hajtani a monoblokkot, először mintha rosszul ment volna be a peremes rész, és ferde lett, újra kellett próbálkoznom vagy 10 szer, hogy jól eltaláljam, és simán bemenjen. Szóval a menetet valószínűleg megerőltettem, de amikor eltaláltam, onnantól mint kés a vajba, szép egyenesen bement.

Aztán a recsegés miatt vettem egy új monoblokkot, de azzal ugyanúgy recseg.

Ide feltöltöttem: https://youtube.com/...0?feature=share

https://youtube.com/...M?feature=share

 

A nínózás nem a hajtásból jön smile.png

 

Mi lehet a baja? 

 

 



#2
Cengoe

Cengoe

    újonc

  • fórumtag
  • 4 posts
Koszi. En is gondolkoztam, h hova nyissam, de az altalanos tech forumban 2019es volt az utolso hasonlo topic.
Koszi szepen a valaszokat
  • blash likes this

#3
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2,332 posts

Bár nem vagyok meggyőződve róla, hogy ehhez új topic kell, de ami hirtelen eszembe jut:

(Lehet amúgy alu vázat is hegesztetni. Egy bringatolvaj az egyik vázunkat szétvágta vagy 10 éve, hegesztés után azóta is használatban van a váz. Sajnos az a műhely ahol csinálták azt hiszem megszűnt. Nem volt túl drága.)

- fejcső átmérője és hossza: a jelenlegi villanyakad nehogy túl rövid legyen az új vázba

- ha a láncilla jelentősen hosszabb mint a régi vázadnál, akkor lehet, hogy rövid lesz a láncod is

- a csapágyház szélessége

- nyeregcsőből is kellhet új, ha más az átmérő

 

Kisherceg gyorsabb volt, pontosabban leírta. :)


Edited by husevotelefonfulke, 2022. June 16. - 11:23.

  • blash and Kisherceg like this

#4
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,836 posts

Szia!

 

Sorrendben:

1, Örültünk volna, ha ezért nem nyitsz új topicot, hanem a már meglévők valamelyikében kérdezel. De majd valamelyik moderátor helyreteszi a dolgot.

 

2, Ha régi vázad mindenben megfelelt, akkor elvileg nem lesz nehéz dolgod, ugyanolyan vagy hasonló amit keresned kell. A trekking vázak nagyrészt egy kaptafára készülnek, főleg az alsóbb kategóriákban, ez egyszerűsíti a helyzetet. Más kérdés, hogy külön vázat az utóbbi 1-2 évben elég nehéz találni. Javaslom az apróhirdetések áttúrását (pl itt is van apróhirdető, vagy nagyon jó a testbike.hu bolhapiaca), illetve érdemes lenne pár boltot is körbekérdezni, tudnak-e segíteni. Utóbbi azért is tanácsos, mert kérdésed alapján nem tűnsz rutinos bringabuherálónak.

 

Amire érdemes figyelni:

- kormánycsapágy mérete és rendszere egyezzen (bár ha alu a régi vázad, ez 99% hogy 1 1/8 colos ahead lesz)

- középcsapágyház mente (BSA) s és mérete (68/73mm a legelterjedtebb) egyezzen

- nyeregcsőátmérő és nyeregvázcső-bilincs mérete egyezzen (ez az első váltó miatt is érdekes, ha egyébként használsz ilyet)

- V-fék felfogatás helye legyen meg, természetesen :)

- papucstáv egyezzen, ez 99,9% hogy gyorszáras 135mm

- ha a régi kényelmes volt, akkor ugyanilyen méret, of course :) megteheted, hogy leméregeted a főbb geo adatokat, legyen mihez viszonyítani az újat


  • blash, Rabbit and zscs like this

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#5
Cengoe

Cengoe

    újonc

  • fórumtag
  • 4 posts
Sziasztok!
Eltörött az aluvázam, es mivel épp cseréltem rajta pár dolgot, keresek egy használt vázat és azt cseréltetem.
Mire kell figyelni, miben kell megyezzen a váz? Ez egy 19es trekking vaz, v-fekes, ugyanilyent keresek az eleg? Van barmi mas, aminek meg kellene egyeznie?
  • blash likes this