Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Mi a görcsert dragabb itthon minden alkatresz ?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3 hozzászólás a témában

#1
Blian

Blian

    újonc

  • fórumtag
  • 17 hozzászólás
  • LocationDebrecen

Az egy dolog, hogy itthon minden drágább, és nem is kevéssel. De az most már kezd nagyon unalmas lenni, hogy soha semmi nincsen készleten (vagy méret, vagy szín, stb..), és mire lekérnék a központi raktárból, vagy nem tudom én honnan, az hosszabb ideig tart, mire kihozzák a csomagot a UK-ből, vagy Németországból. Borzalmas, hogy még mindig mennyire gyerekcipőben jár itthon ez a sport.



#2
balu1983

balu1983

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás

Hat csak ez akkor is kesz röhej hogy Nemetorszagbol meg akkor is olcsobb az alkatresz megvenni ha postval haza küldetem .
De ha itt is olcsobb volna, szeritnem azert több megrendeles volna, ha olyan arakon mennenek mint kinnt, es ez EU-n belül van !

A maratonokat inkabb hadjuk, mert az mar megint masik dolog mi  a fene  kerül pl : 8000 ft a bükk maratonon . összehasonlitva a Salzburg maratonnal ahol a nevezes 16000 ft.
Nem beszelve hogy ha Julius 24 utan nevezek, 12000ft -ba kerül a nevezes!

Most jön az hogy nincs annyi nevezö, persze hogy nincs amikor draga. Sok olyan embert ismerek akik azt mondjak inkabb nem mennek, mert igen is draga !

Lehet  csak en tartozok ahhoz a körhöz, aki nem tud szazezreket  beleverni  ebbe a  sportba. :-)




 


www.mtbtekergok.cwi.hu

#3
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

Ezért érdemes volt új topicot nyitni...

Ha külföldön dolgozol, biztos észrevetted, hogy az ÁFÁ-nak ott nem csak a neve más (VAT, MwSt), hanem az értéke is alacsonyabb.

Emellett pl egy nagyobb német webshop szerintem akkora forgalmat bonyolít le, mint az egész itthoni bringáspiac, teszkóbringástul, szal alacsonyabb lehet a beszerzési áruk is...

 

A 3000 eurós bringadilemmádhoz meg: van Bp mellett egy párszáz fős zsákfalu, ahol 4-5 e-mtb szaladgál alsó hangon, milla fölött mind. Megvan az a réteg, aki ezeket a bringákat veszi, de egy sima hazai mtb maraton amatőr mezőnyében is szép számmal vannak komoly gépek. 

 

 

Még ezzel együtt is olcsó hobbynak számít a MTB, gondolj bele pl motorsportba, vitorlázásba mennyi pénzt lehet ölni...


Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#4
balu1983

balu1983

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás

Sziasztok!


Nezegetni szoktam az aprot, de elszomoritanak a dolgok ! Minden dragabb mint külföldön ! Beleszamitva ugy hogy a postat fizetem !
Pl: multkor volt elado xt fek szett , bicikliröl bontva, es dragabb volt, mint ha külföldröl megrendeltem volna, postaval együtt es az uj ! fektarcsak ugyan igy, es meg sorolhatnam, es tele van ilyen hirdetesekkel !

Tudom most, jön nem vagyok köteles nezni a hirdeteseket , de ez vicc, ! ( Lehet hogy csak engem idegesit.! )


Külföldön hallotam, hogy a magyarokkal az a baj mindenki hirtelen akar meggazdagodni !


Ez most durva lesz, de a masik amit nem ertek, ki fog Magyarorszagon 3000€-ert biciklit venni, en külfödön dolgozok, de max ha 1500€ ha kiadok erte !(Trek top fuel 8-m van )
Erre olyan bicikli tesztek vannak, amiket a lakossag 70% biztos nem tud megvenni !

Na mindegy.

Kösz !

 


www.mtbtekergok.cwi.hu