Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Trek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1437 hozzászólás a témában

#21
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Megközelíthetjük más szemszögbõl is a témát (mint ahogy rob szokta). A kerékpárt nemcsak egy váznak tekintjük, hanem egy egésznek. És ebben általában jobbak a nagy gyártók, sokkal inkább alkot egészt az õ bringájuk, mint a kis matricamárkáké (egyébként nem értem miért, nem túl bonyolult dolog ez...). Meg a nagyok a vázakat sem szokták véletlenül elrontani úgy mint egy-két kisebb márka. Ja és a lényeg, a trek jó, én szeretem (a vázamat :) ), megkaphatod vele az armstrongi életérzést.


A sebesség mindent megold.

 


#22
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
hogyne lenne jobb ? rá van írva hogy trek....:)

figy, merevfarú vázból kb úgy 10 éve nagy csodákat tenni nem lehet. ami különbség van, az néhány mm a csõhosszakban, meg pár tized fok eltérés a csõszögekebnen a vázgeometriánam, meg néhány gramm súly ide-oda (persze azonos kategóriájú vázaknál). de ha Neked pont a trek geója válik be leginkább akkor persze jobb mint a többi. (ez persze jó eséllyel csak tapasztalati úton dönthetõ el) amúgy a kerékpárok/vázak 95%-a ugyanott készül, nem kevés még egy gyártósoron is.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#23
spyderco

spyderco

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Köszi!Még nem volt Trek bringám!Tényleg más, jobb mint a többi?

#24
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
1,távszabályzós teló nélkül, bõven lehet élni, Neked kell eldönteni hogy szükséged van e rá
2,az egy teljesen jó fék
3, viszont azokra nincs ráírva hogy trek
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#25
spyderco

spyderco

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Sziasztok!Kellene egy kis segítség!Kinéztem magamnak az új Trek 8000-s (2011) modellt.Minden rendben van, "csak" a Fox teló nem kormányról állítható meg "csak" Avid Elixir 5 van rajta.Mi a véleményetek?Más gyártó hasonló felszereltséggel (remotos teló, komolyabb fék a többi ua.) olcsóbban árul.Köszi a segítséget!

#26
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Tudnátok segíteni? Ez melyik, és mikori modell lehet?
Hirdetés alapján 3as Ultegrával, bontager kerekek, alu váz, karbon nyeregcsõ, és villa... Trek SL néven hirdetik. Mi a megfejtés? :)

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

Szerintem ez TrekBikes.com Bike Archive | 2004 1500 .
De még keresgélhetsz a www,bikepedia.com -on vagy a TrekBikes.com Country/Language Selection -on.


A sebesség mindent megold.

 


#27
The D

The D

    vendég

  • fórumtag
  • 102 hozzászólás
Tudnátok segíteni? Ez melyik, és mikori modell lehet?
Hirdetés alapján 3as Ultegrával, bontager kerekek, alu váz, karbon nyeregcsõ, és villa... Trek SL néven hirdetik. Mi a megfejtés? :)

Feltöltött kép

#28
petyus1988

petyus1988

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Sziasztok Látom van Trek fórum is. Szeretnék egy új Trek bicajt bár lóvém nincs sok :D. Alapból városban használnám munkába menni stb. Terepre nem. Emiatt úgy gondolom teleszkóp csak felesleges súly. Amik nálam szóba jönnek ár alapján: : 7.1 a 7.2 további spórolással 7.3. Ezek között van nagyobb különbség? Sajnos én nem értek hozzá ennyire. Vagy szerintetek inkább spóroljak össze 3rd District-re vagy az csak dizájnos festés annyi amennyi? Illetve e kapcsán jutott eszembe patkófék miben más mint V fék? Illetve szerintem jobb ötlet ha nincs váltót karbantartás szempontjából pláne én nem értek hozzá de ha emelkedõs lejtõs betonon is járok mekkora hátrányt jelent. Sok évre szeretném alapos döntést szeretnék hozni:D Sajnos tesztvezetésre nem lehet õket vinni:D Köszi segítséget.

#29
kenguru

kenguru

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 472 hozzászólás
teljesen jogos az észrevétel, magam is ezt nézem, de mikor birngáról beszélünk, mivel a gyártó a nyeregcsõ hosszával különbözteti meg a méreteket, jobb híján ezt használjuk

#30
mayor

mayor

    vendég

  • fórumtag
  • 212 hozzászólás

Kerékpár apróhirdetés: eladó használt és új bicikli és alkatrész ingyenes apró: 2010 TREK 8500 FULL XT! FOX REMOTE! ÁR ALATT itt a te bringád, ha a 17.5"-es kell! nem én árulom.

Egyébként én nem vagyok egy nagy szaki, meg is lepõdtem, hogy 17.5"-öst ajánlotok egy 180 magas embernek. Nekem volt 6300-asom, az 19.5 volt és valóban egy kicsit nagynak tûnt, de 17.5, az már jóval kisebb. Most össztelósban 18.5-öst használok, az tutijónak tûnik számomra. Mikor mentek, akkor nem ültök nagyon felegyenesedve egy ekkora bringán?


az a baj hogy mindenki az üléscsõhossz alapján azonosítja be a méretet, mikor a (vizszintes) felsõcsõhossz sokkal fontosabb paraméter. csak 1 példa:
mostani trekem 19,5" - 625mm felsõcsõshossz
elõzõ ktmem 19" - 592mm felsõcsõshossz (ez kb a 17,5-es treknek felel meg)

#31
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Mikor mentek, akkor nem ültök nagyon felegyenesedve egy ekkora bringán?

Egyáltalán nem.


A sebesség mindent megold.

 


#32
breeze

breeze

    vendég

  • fórumtag
  • 149 hozzászólás

Kerékpár apróhirdetés: eladó használt és új bicikli és alkatrész ingyenes apró: 2010 TREK 8500 FULL XT! FOX REMOTE! ÁR ALATT itt a te bringád, ha a 17.5"-es kell! nem én árulom.

Egyébként én nem vagyok egy nagy szaki, meg is lepõdtem, hogy 17.5"-öst ajánlotok egy 180 magas embernek. Nekem volt 6300-asom, az 19.5 volt és valóban egy kicsit nagynak tûnt, de 17.5, az már jóval kisebb. Most össztelósban 18.5-öst használok, az tutijónak tûnik számomra. Mikor mentek, akkor nem ültök nagyon felegyenesedve egy ekkora bringán?


330e Ft, sok pénz... :-)
;) breeze :mad:

#33
kenguru

kenguru

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 472 hozzászólás
Kerékpár apróhirdetés: eladó használt és új bicikli és alkatrész ingyenes apró: 2010 TREK 8500 FULL XT! FOX REMOTE! ÁR ALATT itt a te bringád, ha a 17.5"-es kell! nem én árulom.

Egyébként én nem vagyok egy nagy szaki, meg is lepõdtem, hogy 17.5"-öst ajánlotok egy 180 magas embernek. Nekem volt 6300-asom, az 19.5 volt és valóban egy kicsit nagynak tûnt, de 17.5, az már jóval kisebb. Most össztelósban 18.5-öst használok, az tutijónak tûnik számomra. Mikor mentek, akkor nem ültök nagyon felegyenesedve egy ekkora bringán?

#34
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
180cm-hez 17,5"-os kell. A 178centimhez használom a 17,5"-ost és pont nem nagy (90es stucni, elõretolt nyereg).


A sebesség mindent megold.

 


#35
breeze

breeze

    vendég

  • fórumtag
  • 149 hozzászólás
Bosszant ez a méret probléma, de azért nem adom fel..., hátha... (a magasságomhoz képest ugyanis a láb/felsõtest arányos, de a karjaim inkább hosszúak)

Tetszettek a kommentek a bringa megõrzésére vonatkozóan. :-)
;) breeze :mad:

#36
mayor

mayor

    vendég

  • fórumtag
  • 212 hozzászólás
ha eddig bringáztál ebben a mûfajban egybõl fogod érezni hogy nagy, ellenkezõ esetben meg inkább ki se próbld. talán elsõ blikkre (tapasztalat hiányában) jónak fog tûnni, de majd ezrenként egyre közelebb akarsz kerülni a kormányhoz ami egy idõ után stucni cserével már nem lesz kivitelezhetõ.. szvsz 200% hogy nem a te méreted a 19.5".

(1 módon lehet rá vigyázni: lakásban tárolod + sehol nem hagyod magára még kikötve sem)

Hát én 180cm vagyok, tehát nekem méginkább a 18,5" kellene... :-(
Az gáz, mert az nincs...
Meglátom hova lehet az ülés és a stucni variálásával jutni..., na meg ráülök és megpróbálom.
Fogom érezni pár kör alatt, hogy ez nekem nagy?

(na meg az is gáz, hogy baszott komoly gépnek néz ki, minden tolvaj szeme fennakad majd rajta, még nem tudom hogyan kell majd vigyáznom rá...)



#37
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Hát én 180cm vagyok, tehát nekem méginkább a 18,5" kellene... :-(
Az gáz, mert az nincs...
Meglátom hova lehet az ülés és a stucni variálásával jutni..., na meg ráülök és megpróbálom.
Fogom érezni pár kör alatt, hogy ez nekem nagy?

(na meg az is gáz, hogy baszott komoly gépnek néz ki, minden tolvaj szeme fennakad majd rajta, még nem tudom hogyan kell majd vigyáznom rá...)


180-al még nyugodtan probálkozhatsz a 17,5-esl ha az van

19,5 próba nélkül is nagy szal szvsz azal próbálkoznod is felesleges

lopás kérdés : ilyen bringát nem hagyunk ott sehol, a legdurvább zárral sem
otthon tartjuk az ágy mellett
kocsmázni, bevásárolni , ügyintézni veszünk valami csótány szar öreg vasvázas szutykot 20 ezerér, + 10-ér valami lakatot.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#38
breeze

breeze

    vendég

  • fórumtag
  • 149 hozzászólás
Hát én 180cm vagyok, tehát nekem méginkább a 18,5" kellene... :-(
Az gáz, mert az nincs...
Meglátom hova lehet az ülés és a stucni variálásával jutni..., na meg ráülök és megpróbálom.
Fogom érezni pár kör alatt, hogy ez nekem nagy?

(na meg az is gáz, hogy baszott komoly gépnek néz ki, minden tolvaj szeme fennakad majd rajta, még nem tudom hogyan kell majd vigyáznom rá...)
;) breeze :mad:

#39
mayor

mayor

    vendég

  • fórumtag
  • 212 hozzászólás
arra figyelj a 8xxx-as vázak marha hosszúak, ha nem jön be a fekvõsebb üléspozíció akkor más márka.. én 186cm vagyok 19.5-es 8500-el, 110-es stucnival de teljesen elõretolt nyereggel, így akár 5 órát is eltekerek minden hátfájás nélkül, hosszra a 18.5-es lett volna a pont méretem, viszont már így is egekben a nyereg...

Sziasztok,

mi a vélemény a 2010-es TREK 8000-rõl?
Gáz, hogy SRAM a lánc és a fogaskerék rajta?
Egy 19,5"-os váz mekkora embernek ideális?
Amúgy összességében ár/érték arányban jó vétel most akciósan?
A súlyáról nem találtam infokat, tuid valaki mért értéket?

Köszi.



#40
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Köszi a választ. Sok helyen olvastam, hogy az SRAM ilyen módú kombinálása a Shimano-val nem minden esetben problémamentes. Azt nem tudom hogy utcai vagy verseny körülmények között jelentkeztek-e az akadozások.
Listaáron 415e Ft még, ha lehet kapni, mert már szinte nincs, és abból tudnának most 25% kedvezményt kis segítséggel.


semmi gond ezzel a mix-szel, teljesen jól mûködik (nekem is van xt/x9/x0 mixem. spec pont a lánc és a sor sram, a hmû meg az átdobó xt, teljesen problémamentesen mûködik) . de ha nagyon zavar sztem jobb boltban (ha onnan lenne) gond nélkül cserélik Neked mondjuk slx-re.

az szvsz bõven megéri.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való