Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Duna Maraton | Esztergom

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
326 hozzászólás a témában

#281
DMRezső1

DMRezső1

    újonc

  • fórumtag
  • 12 hozzászólás

Sziasztok!

 

Sajnos a GPS adatokat nem hozhatjuk nyilvánosságra (az engedélyünk így szól), de hamarosan fent lesz egy pontosított turista térkép, amin szerintem elég jól el lehet tájékozódni.

 

A tavalyi pályával kb 60% a közös. A tavalyi közép most a hosszú lesz Pilisszentlászló és Dobogókő között változatlan nyomvonalon. A tavalyi hosszú most közép, kiegészítve, hogy Pilisszentlélekről nem megy fel az aszfalton a Pálos kolostor mellett az Égett-hárs felé, hanem a faluban tovább, majd jobbra nagy nyárfák irányába a sárga jelzésen egészen a Barát-kúti erdészház fölötti széles dózerútig (közép-rövid szétválasztó), majd azon jobbra fel a pilismaróti gerincre (Enyedi halála), ahol jobbra a zöld jelzésen eléri a Hamvas-kő-tetői murvás utat. Ez már volt egy korábbi verzióban pálya. Ezen kell menni végig majdnem az Égett-hársig (előtte 300 m-rel balra), ahol becsatlakozik a tavalyi hosszú nyomvonalba.

 

A rövid táv értelem szerűen új.

 

A hosszú részen a Tetves-árok még nincsen kipucolva Pilisszentkereszt felé, egyelőre itt bedőlt fák is nehezítik a haladást, amit természetesen ki fogunk pucolni.

 

Mint a Sportaktivon olvashatjátok, hamarosan eldől, hogy a Dkői sípálya felső részén az elkerülő nyomokat az erdészet fel tudja e szabadítani (itt igen nagy jégtörés volt decemberben). Ha nem akkor a meredeken csak a tolás marad egyenesen felfelé. Jó hír, hogy fent a sípálya tetőn vár rátok a Hegyisport Klub fullos itató-etető komplexuma (tavaly Pilsszentlászlón voltak), ahol akár kifújhatjátok kicsit magatokat.

 

Üdv! G. Rezső


  • gllo kedveli ezt

#282
Tibimex

Tibimex

    fórumtag

  • fórumtag
  • 37 hozzászólás

A szervező weboldalán: http://www.sportakti...raton-palya-hu/

(meg három hozzászólással lejjebb, de azt nem merem mondani, mert mostanában mindenki besértődik, akinek fel merik hívni erre a figyelmét. :D)

Elnézést ezt benéztem :-(  Köszönöm a segítséget.



#283
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

A szervező weboldalán: http://www.sportakti...raton-palya-hu/

(meg három hozzászólással lejjebb, de azt nem merem mondani, mert mostanában mindenki besértődik, akinek fel merik hívni erre a figyelmét. :D)

A Duna Maraton szintemelkedését lehet tudni valahonnan? Engem a középtáv érdekelne konkrétan.


mgy módosította - 2015. június 15. - 11:20


#284
Tibimex

Tibimex

    fórumtag

  • fórumtag
  • 37 hozzászólás

A Duna Maraton szintemelkedését lehet tudni valahonnan? Engem a középtáv érdekelne konkrétan.



#285
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Fentvannak a szintrajzok a sportaktívon.

 

kozep_szintrajz.jpg



#286
peppe

peppe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 312 hozzászólás

Sziasztok!

 

Idén szeretnék indulni középtávon a maratonon. Ez lesz az első vesenyem, mit kell tudni esetleg tippek-trükkök a pályával stb kapcsolatban?

 

köszönöm! 

Még az írott Bikemagban volt két részletben (ha jól emlékszem) maraton tippek. Az jó lenne elméleti alapnak.

 

Olvasgass esetleg verseny beszámolókat (teljesítménytúra beszámolókat is lehet) de ne az elitét, az a versenytaktika amíről ők írnak nem feltétlenül lesz még szükséges neked :)

 

És van még idő edzeni, menjél hosszúkat, legalább a tervezett táv és szint 2/3-át.


a második p néma!

#287
djbahool

djbahool

    vendég

  • fórumtag
  • 115 hozzászólás

Szia!

 

Szintidőket, és GPX-eket lehet tudni/kérni?

Sziasztok!

 

A pálya infók:

 

Rövid táv:  29 km és 800 m szintkülönbség

 

Közép táv: 65 km és 1700 m szintkülönbség

 

Hosszú táv: 90 km és 2400 m szintkülönbség

 

Aki eddig is kedvelte a DM kemény középtávot az most az új verzióban is élvezheti, elég nehéz lesz. Persze a többi sem sétagalopp.

 

Hamarosan fent lesz a Sportaktívon a szintrajz, és a végleges térkép. Azok az edzettek, akik a táj szépségével is tudnak foglalkozni, idén sem csalódnak, mert sok újdonság lesz kilátópontok terén is.

 

A dobogókői sípálya meredeket elkerülő szerpentin még nincsen kipucolva (a sípályát már kitisztították), sajnos a decemberi jégkár nagyon sok munkát adott az erdészeknek, reméljük hamarosan az is járható lesz.

 

Próbálok az esetlegesen felmerülő kérdésekre válaszolni a pályával kapcsolatban, mert az hozzám tartozik.

 

 

Jó felkészülést mindenkinek!

 

Üdv! G. Rezső



#288
DMRezső1

DMRezső1

    újonc

  • fórumtag
  • 12 hozzászólás

Sziasztok!

 

A pálya infók:

 

Rövid táv:  29 km és 800 m szintkülönbség

 

Közép táv: 65 km és 1700 m szintkülönbség

 

Hosszú táv: 90 km és 2400 m szintkülönbség

 

Aki eddig is kedvelte a DM kemény középtávot az most az új verzióban is élvezheti, elég nehéz lesz. Persze a többi sem sétagalopp.

 

Hamarosan fent lesz a Sportaktívon a szintrajz, és a végleges térkép. Azok az edzettek, akik a táj szépségével is tudnak foglalkozni, idén sem csalódnak, mert sok újdonság lesz kilátópontok terén is.

 

A dobogókői sípálya meredeket elkerülő szerpentin még nincsen kipucolva (a sípályát már kitisztították), sajnos a decemberi jégkár nagyon sok munkát adott az erdészeknek, reméljük hamarosan az is járható lesz.

 

Próbálok az esetlegesen felmerülő kérdésekre válaszolni a pályával kapcsolatban, mert az hozzám tartozik.

 

 

Jó felkészülést mindenkinek!

 

Üdv! G. Rezső

 

 



#289
utazoli

utazoli

    vendég

  • fórumtag
  • 136 hozzászólás
Nyugodjon le mindenki a picsàba,a hegy ott lesz.

#290
TZoli

TZoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 133 hozzászólás

A június 15.-i héten lesz tartva egy pályabejárás hétközben, még nem tudni a pontos dátumot. (Forrás: FB sportaktív)



#291
Atombike

Atombike

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás

Ha kapsz valami érdemleges választ oszd meg velünk is. Ettől függ hogy megyek vagy nem. 70+ km nekem már sok ilyen melegben, a 30 meg kevés :D.



#292
ricsárd

ricsárd

    vendég

  • fórumtag
  • 175 hozzászólás

Én ma írtam a Harangvölgyinek a pályarajz miatt....kiváncsi leszek mi a válasz



#293
Uluwatu

Uluwatu

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
  • LocationBudapest

Főleg túristautakon megy és kevesebb lett mint 70km.

 

http://www.gpsies.co...evonhsesppvsdnb

Konkrétan 47 km a 70 helyett a középtávra, ha jól látom ;).

Lehet hogy ideje a középtávra neveznem, akkor talán kijön a 30 amit végig akarok sprintelni :D



#294
Uluwatu

Uluwatu

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
  • LocationBudapest

1 hónappal a verseny előtt sincs még útvonal: inkább nem minősítem.

Összedobtam valamit, de jó ha 40%-ban egyezik. Főleg túristautakon megy és kevesebb lett mint 70km.

 

http://www.gpsies.co...evonhsesppvsdnb

Rövid távon sajnos a legjobb akarattal is csak 23 km jön ki, az igért 30 helyett..

http://www.gpsies.co...mphtimrbqhoywcb



#295
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Azt még vidékiként is tudom, ez a Visegrádi sípálya felvonója, Dobogókő az kicsit odébb van. ;)

 

Igazad van, de az se jobb :)



#296
Atombike

Atombike

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás

1 hónappal a verseny előtt sincs még útvonal: inkább nem minősítem.

Összedobtam valamit, de jó ha 40%-ban egyezik. Főleg túristautakon megy és kevesebb lett mint 70km.

 

http://www.gpsies.co...evonhsesppvsdnb



#297
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

http://forum.bikemag...m/#entry1212970

 

Az előképen szereplő liftre gondoltam, remélem nem úgy gondolták hogy alatta is kell föltekerni :)

Azt még vidékiként is tudom, ez a Visegrádi sípálya felvonója, Dobogókő az kicsit odébb van. ;)



#298
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Boldog vidéki tudatlanság, azt sem tudom mi a probléma! :)

 

http://forum.bikemag...m/#entry1212970

 

Az előképen szereplő liftre gondoltam, remélem nem úgy gondolták hogy alatta is kell föltekerni :)



#299
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Sílift? Nem mond semmit? :D

Vaxoljak ?! :)


  • zeezoltano kedveli ezt

#300
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Sílift? Nem mond semmit? :D

Boldog vidéki tudatlanság, azt sem tudom mi a probléma! :)