Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gepida

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
101 hozzászólás a témában

#41
mega:acid

mega:acid

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás

Sziasztok,

Kerékpár vásárlásán gondolkodom,és van néhány bicaj, ami tetszene. A Cross típusok közül választanék, max. 100e Ft-ig. Az alábbiakat néztem. Tudnátok segíteni, hogy melyiket érdemes megvenni, vagy esetleg van valami más amit ajánlani tudnátok.

Gepida 300 Alboin CRS http://www.olimpia.h...letek.php?id=19
Wenson Splice 5500 http://www.wenson-bike.com/
Trek 7100 http://www.trek.hu/t...ingak/7100.html

köszi,

Ronin


Szia!
Ezek közül a Trek ami jobb szerintem, de jobban jársz egy Magellan Polaris-el: http://ebike.hu/term...rekpar/mtb/4992
Árához képest jó felszereltsége van, minõségileg sztem karaj.
Üdv: acid
-=MaG!cMusHRo0M YeaH=-

#42
roycan

roycan

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Sziasztok!

Régen jártam erre, azóta tekertem néhány kilométert és egypár dolog fejlesztve lett a gépen.
1. Kezdeném a kormánnyal, amit lecseréltem egy B+ egyenesebb kormányra kicsit vastagabb BBB szilikonos markolattal + PRO végek. Nem gond esõben és utánna a vizes szivacsot markolászni.
2. Gumi. Nem sikerült dûlõre jutnom a Conti defektálló gumijával, tavaly még lett + 5 defektem, ezért januárban megkapta a Schwalbe Marathon XR-t, 622-50 -es méretben. Eddig semmi problémám nem volt vele. Teljes nyugalommal vágtatok át pl. a vasúti átjárókon, nem kell félni, hogy felütne a felni.
3. Nyereg. Nehéz eset, sokat próbálgattam más nyergeket is, a Selle Italia Gel Flow lett a befutó. Majdnem fotel.

Már folyamatban van a pedálcsere, spd/normál pedálra + cipõ fejlesztés.
Legközelebb megpróbálok picit bõvebben írni a tapasztalatokról.

roycan


:peace2: VIVA GEPIDA :peace2:

Képek



#43
ronin77

ronin77

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Sziasztok,

Kerékpár vásárlásán gondolkodom,és van néhány bicaj, ami tetszene. A Cross típusok közül választanék, max. 100e Ft-ig. Az alábbiakat néztem. Tudnátok segíteni, hogy melyiket érdemes megvenni, vagy esetleg van valami más amit ajánlani tudnátok.

Gepida 300 Alboin CRS http://www.olimpia.h...letek.php?id=19
Wenson Splice 5500 http://www.wenson-bike.com/
Trek 7100 http://www.trek.hu/t...ingak/7100.html

köszi,

Ronin

#44
instant

instant

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
köszi, de asszem nem voltam elég érthetõ...
azt szerettem volna, ha ajánlotok pár olyan üzletet, ahol gepidákat is árulnak és jó tapasztalat volt a segítõkészség szempontjából (Pesten);
a csapágynál arra voltam kíváncsi, hogy tud-e valaki valamilyen konkrétumot arról a fajtáról, amit gyárilag beleraknak, mert elég fura méretei vannak... már régebben néztem, úgyhogy nem emlékez...

A mellékes hozzázólással kapcsolatban, csak annyit jegyeznék meg, hogy valahol el kell kezdeni... nem akarok minden apró problámával szervízbe szaladni, inkább megtanulom, ha másképp nem a saját káromon...
nem lebecsülni/leszólni akartam a kerékpár szervízeseket...
(->Pt<-)

#45
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás

Valakinek jó tapasztalat gepidás üzletrõl? vagy van megfelelõ alaktrésze?



Gepidás üzlet: Mounty Kerékpár XI. Etele út 71.

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#46
mizie

mizie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 813 hozzászólás

Valakinek jó tapasztalat gepidás üzletrõl? vagy van megfelelõ alaktrésze?


nincs külön gepidába való kormánycsapi és nincs külön gepida bolt se
(hacsak nem az amit megadtak a garlevélen)

mellesleg ha ezekkel nem vagy tisztában akkor tényleg inkább add be valahova

#47
instant

instant

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
A köv.-ben kérem a segítséget:
a kecskémben szétment a kormánycsapágy (Alboin 300crs).
szeretném magam megcsinálni, viszont nem tudom hol és milyet (méretek) vegyek.
ahol vettem ott nem annyira akartak segíteni, inkább azt akarhaták, hogy adjam le és majd õk.
Valakinek jó tapasztalat gepidás üzletrõl? vagy van megfelelõ alaktrésze?
(->Pt<-)

#48
mizie

mizie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 813 hozzászólás

Sziasztok!

Vásárlás elõtt vagyok, és nagy valószínûséggel én is Gepida mellett döntök. Az egyik lehetséges választott a Mundo 500, a másik az Alboin 300CRS. Bár ez utóbbi már egy kicsit erõs árban (nekem). Nem is tudom, érdemes-e ebben gondolkoznom? Csak lightos túrázásra szeretnék egy gépet. Igazándiból ez a kettõ megfogott, mert elég tetszetõsek. Mekkora vázméretet érdemes választani 172 cm magasságra? A Mundo 500 43, 51 és 56 cm-ben van, a fenti Alboin pedig ha jól emlékszem 53 és 58 cm vázméretben.


figy ha 70-80 ezred van rá akkor sztem inkább magellan polaris!
jóval jobb felszereltségû mint a mundo500 és kb 10e-el drágább csak...

ebben az árkategóriában szinte csak polarist érdemes venni, most
talán még találsz 2006-os leakciózott darabokat a boltokban

#49
Vöge

Vöge

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
Nekem is Gepidám van, egy 2002-es Mundo. Eddig semmi bajom nem volt vele, csak a nyerget cseréltem ki rajta. Többnyire a városban használom, de könnyebb túrákra is alkalmas.

#50
Lobo Marunga

Lobo Marunga

    vendég

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás
Sziasztok!

Vásárlás elõtt vagyok, és nagy valószínûséggel én is Gepida mellett döntök. Az egyik lehetséges választott a Mundo 500, a másik az Alboin 300CRS. Bár ez utóbbi már egy kicsit erõs árban (nekem). Nem is tudom, érdemes-e ebben gondolkoznom? Csak lightos túrázásra szeretnék egy gépet. Igazándiból ez a kettõ megfogott, mert elég tetszetõsek. Mekkora vázméretet érdemes választani 172 cm magasságra? A Mundo 500 43, 51 és 56 cm-ben van, a fenti Alboin pedig ha jól emlékszem 53 és 58 cm vázméretben.

#51
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
hát, nekem a gepidáról megoszlik avéleményem...az a baj hogy sokféle brinyójukat nem ejtópapucsorsa csinálnak,mert amugy nagyon tuti kis bicók lennének!teccenek a vázaik van egy olyan képem, ami egy ösztelós asgard lx szettel, de aranyszínû!!a hajtómûtõl kezdve a váltó minden!!nagyon jól néz ki!!!

#52
roycan

roycan

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás

roycan: nagyon valoszinu hogy nem a vaz pattog, hanem az alabbiak kozul valami: kozepcsapagy a vazban, hajtomu a kozepcsapagyon, lanckerek a hajtomuvon, pedal a hajtokaron, kormany a stucniban, nyereg a nyeregcsoben, satobbi. Ha a vazad recseg, akkor nagyon nagy gaz van!

Szia Spalya!

Köszönöm válaszod! Már szerencsére nem pattog. A nyeregcsõben kellett megzsírozni a rugót, mivel az meg nyekergett. Azután elmúlt minden zörej, szép csendesen mûködik.

üdv roycan

#53
Spalya

Spalya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 301 hozzászólás
roycan: nagyon valoszinu hogy nem a vaz pattog, hanem az alabbiak kozul valami: kozepcsapagy a vazban, hajtomu a kozepcsapagyon, lanckerek a hajtomuvon, pedal a hajtokaron, kormany a stucniban, nyereg a nyeregcsoben, satobbi. Ha a vazad recseg, akkor nagyon nagy gaz van!

"A patentzár nem 1 erõviselõ szempont" Semetei Rándor


#54
lynty

lynty

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Üdv!
Keresek egy bizonyos váztípust a '90 évek végérõl(97-98-...):
Gepida General, Fuji Cromo csövekbõl, Ritchey papuccsal lehetõleg 16os közeli méretben!
Ha tud valaki ilyet az szójjon lécci!!!!
Köszi!
Üdv!
B

#55
roycan

roycan

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Sziasztok!

Sikerült beszereznem nekem is egy Alboin 500 Man kerékpárt, natúr alu színben kb. 2 hónapja. Eddig 600 km-t tekertem bele, szinte csak városban használom. Meghibásodás eddig nem volt, egy defektet leszámítva, de az nem a bicikli hibája. Problémám ha lehet, csak annyi, hogy a honlapon leírtakhoz képest picit más márkájú alkatrészekbõl van összerakva. Pl.: Sontour villa helyett Logan, Schwalbe gumik helyett Innova(a defekt után Continental Zeta Security-t rakattam), láncvédõ és pumpa nyema, gondolom ezekért volt csak 85.000.-. Amúgy nagyon spéci járgány, nagyon örülök, hogy rábeszélt az eladó.
Lenne egy kérdésem: mivel 190 magas vagyok, a nyerget és a kormányt majdnem max-ig kihúztam, erõssebb tekerésnél v kissebb gödröknél "ropog/pattog" a váz, ez mekkora probláma?

üdv. roycan

#56
lynty

lynty

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
üdv!
Megpróbálom,köszi!
B

#57
Mr. Smily Head

Mr. Smily Head

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás
Ez hivatalos forrás, idézem:
"A Gepida 100% magyar cég. A vázat mi terveztük és Taiwan-on gyártottuk le!"

Ha jól emlékszem, köbö 10éve még egy bizonyos Warion kft. volt a Gepida forgalmazója, és valszeg ennek a cégnek nem sok köze van az Olimpiához, de sose lehet tudni!

Szerintem egy próbát megér. Elérhetõséget a www.gepida.hu -n találsz.
!smily!

#58
lynty

lynty

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Halihó!

Van egy '97-es gepida asgard cro-mo bicóm, ami még garkós(10 év).
A papucsa(HT-55) eltörött.Tudja-e valaki, hogy jogutódja-e az akkori gepidának a mostani gyártó, merthogy volt néhány évvel ezelõtt egy kis kavirc a gepidáéknál és akkor azt mondták hogy bocs de nem.
Szeretem ezt a vázat, tudom hogy most már filléreket ér, de ami 10 év garkó az 10 év garkó!
Eddig nem kaptam érdemi választ hivatalosan senkitõl,(lehet, hogy el kell jutnom a vezetõségig???)
Ti, mai GEPIDÁSOK segítsetek VUKnak az öreg rókának!


Üdv!

#59
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás
Bizonyára Kínában is van minõségi sorozatgyártás, de véleményem szerint nem ez a jellemzõ rá.

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#60
szike81

szike81

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 712 hozzászólás
Nem akarok vitatkozni, de Kínában is készülnek minõségi cuccok, csak nem jutnak el ide. Amikor arra jártam, akkor lehetett volna venni eredeti Nike cipõket pl 3-4 kFt - ért. Én inkább azt a térséget jelölném meg, mint a világ gyára. És a technológia majdnem minden területen olyan, vagy veri az európait.
De persze akkor is örülök, hogy ennek legalább köze is van a magyarokhoz. És szerintem nincsenek elszállva, azaz nem kell sokmit fizetnem a márkanév miatt.