Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Gepida

- - - - -

  • Please log in to reply
101 replies to this topic

#21
adamszeged

adamszeged

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 274 posts
Hello!Országúti vásárlása elõtt állok,de nem tudok dönteni a Gepida Bandon 810 ,és a Deam Alvito DC között. Bandon 810-rõl tud valaki valamit?
Vagy esetleg tapasztalat,vagy akinek van,mondhatna róla pár szót.Kösz

#22
kovsebi

kovsebi

    vendég

  • fórumtag
  • 48 posts
Na kicseréltettem egy Merida Sub-40V -re a vázat.

#23
kovsebi

kovsebi

    vendég

  • fórumtag
  • 48 posts

És megtartják a régi vázadat?


Nem. Azt nekem kell eladnom.

#24
nahat

nahat

    vendég

  • fórumtag
  • 79 posts
És megtartják a régi vázadat?

#25
kovsebi

kovsebi

    vendég

  • fórumtag
  • 48 posts
Szia!

A mounty.hu -ról.
De ugy néz ki. kicseréltetem a vázat egy Wheeler Buddy 02-re :) Persze, jó pénzért cserélik... Drága egy vázcsere munkadíja

#26
nahat

nahat

    vendég

  • fórumtag
  • 79 posts
Valóban, a 46-centis felel meg a 18,5"-os váznak.

#27
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,387 posts
51 centi az pont 21". az kurva nagy akkora embernek. én 186 centihez használtam 18ast városba, igaz csutkára kihúzott nyereggel, de kényelmes volt. egyszer régen volt egy 19-es polarisem, na az nagy volt. persze ízlések és pofonok...

#28
nahat

nahat

    vendég

  • fórumtag
  • 79 posts

Sziasztok!

Gyerekek, de beleszaladtam. Nem igazán vágtam még ezeket a bringaméret dolgokat, egészen tegnapig. De már csak akkor tudtam meg, mikor már megvolt a bringám (Gepida Mundo 400). Én h.lye 51-es méretet vettem a 176cm-re. Jónak találtam.. De most olvasgatom, hogy bõven elég lett volna egy 46-os. Sajnos a boltos sem segítettt ezügyben kellõképpen. Visszavenni meg nem fogját, az tuti. Most vehetek egy új vázat?:argue:


Szerintem tökéletesen választottál. 176 centi magas vagy: az 17"-18"-os váz más márkáknál (attól függõen, hogy párosan vagy páratlanul számoznak-e). Én 170 centis vagyok és 16"-os bringán ülök (nekem lenne való a 46-os Gepida), és egyszer-egyszer azért eszembe jut, hogy nem mindig elég kényelmes (talán kicsit lehetne nagyobb), de a 18-as nagy lenne nekem. Neked szerintem az a bringa kell amit vettél.

#29
ramm84

ramm84

    vendég

  • fórumtag
  • 11 posts
Sziasztok!
Én kb. 1 hónapja rendeltem Mundo 500-ast. 46-os (a legkisebb) méret, 172 cm vagyok, és fõleg terepen használom. Nem tudom, mekkora szakember, aki 51-esre jót mond, de nekem a 46-os pont jó, talán 45-ös kellene, ha szõrözni akarnék. A Mundo 400-ason meglepõdtem, hogy a feliratok simán matricázva vannak, nekem egy "lakkszerû" festékréteg fedi.
Ja, és újabban Zoom Bravo 420-as telókkal szerlik fel a 2008-as Mundo-kat Suntour M2000 helyett. A Gepida e-mail-je szerint Suntour-ék nem tudtak eleget szállítani, ezért a csere.

kovsebi: Honnan rendelted? Hol ilyen okosak, és kedvesek az eladók?

#30
issimus

issimus

    vendég

  • fórumtag
  • 63 posts
Azert ne ilyedj meg. Teny, hogy az 51-es nem idealis, de azert olyan egetveröen nagy sem. Ha terepen hasznalod, akkor teny, hogy elönyösebb a kisebb vaz. De ha aszfalton es sik terepen tekersz vele többet, az 51-es nem nagy. Elönye is van, magyasabban van a kormany, kenyelmeebb ülespoz<cio, nem farad el a derekad annyira.

Nem. Felhívtam õket. Szerintük az 51-es pont jó egy 172-178 centis embernek. És azt mondták, hogy nem cserélik ki. Meg hogy miért nem néztem meg...



#31
kovsebi

kovsebi

    vendég

  • fórumtag
  • 48 posts

ha pár napja vetted sztem simán visszacserélik egy kisebb vázasra


Nem. Felhívtam õket. Szerintük az 51-es pont jó egy 172-178 centis embernek. És azt mondták, hogy nem cserélik ki. Meg hogy miért nem néztem meg...

#32
mizie

mizie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 813 posts

Sziasztok!

Gyerekek, de beleszaladtam. Nem igazán vágtam még ezeket a bringaméret dolgokat, egészen tegnapig. De már csak akkor tudtam meg, mikor már megvolt a bringám (Gepida Mundo 400). Én h.lye 51-es méretet vettem a 176cm-re. Jónak találtam.. De most olvasgatom, hogy bõven elég lett volna egy 46-os. Sajnos a boltos sem segítettt ezügyben kellõképpen. Visszavenni meg nem fogját, az tuti. Most vehetek egy új vázat?:argue:


ha pár napja vetted sztem simán visszacserélik egy kisebb vázasra
A Paripa (Magellan Serpens): Blau - http://pix.bikemag.h...ry.php?cat=3077

#33
kovsebi

kovsebi

    vendég

  • fórumtag
  • 48 posts
Sziasztok!

Gyerekek, de beleszaladtam. Nem igazán vágtam még ezeket a bringaméret dolgokat, egészen tegnapig. De már csak akkor tudtam meg, mikor már megvolt a bringám (Gepida Mundo 400). Én h.lye 51-es méretet vettem a 176cm-re. Jónak találtam.. De most olvasgatom, hogy bõven elég lett volna egy 46-os. Sajnos a boltos sem segítettt ezügyben kellõképpen. Visszavenni meg nem fogját, az tuti. Most vehetek egy új vázat?:argue:

#34
Delma01

Delma01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,247 posts
köszi! igen, a Mali jó lenne, csak van egy nagy hátulütõje annak a váznak: elöl hátul max(!) 20-as gumit tud fogadni a 23-as felfújva már beleér a vázba.
a Gepida tetszik, ha meglesz majd nyilatkozom, lehet írok majd róla egy tartóstesztet:)

#35
weqa

weqa

    vendég

  • fórumtag
  • 183 posts

lekötelezne:) az ezresrõl bõven van tesztelõi infóm, mert jópár versenyzõ ismerõsöm meg ilyennel (Szexárd,Pécs)
holnap expo, remélem lesz ott ilyen


Tavaly nyár közepétõl használja. A váz, szerinte jó, merev - "csak nagyon érezni az utat" ami inkább jó mint rossz (hisz sokan pont ezért adnak ki tízszer annyit mint ez a gép :)), az agyak, stucni, kormány sajátmárkás (gepida) gond nem volt vele - kivéve most panaszkodott a hátsó agyra, hogy valami nem kóser vele, ezt még gariba meglesik. A fék- és váltórendszer shimano 2200, de jól szuperál, pontosan vált, fékek is jók (talán a pofák túl kemények)
115e vette tavaly (nemtudom, hogy a tavalyiból maradt e, de tudtommal azonos a felszereltés, mint az idein és talán kedvezõbb áron hozzá lehet jutni)
Mondtad privbe a Demát is, én még másik alternatívaként a Mali Magician Tiagrat említeném - (teljes tiagra szett, vuelta aero abroncs) 119e magyar forintért - nem tudom milyen lehet ez a váz, de egy tiagra szett majdnem e bringa ára.

#36
Delma01

Delma01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,247 posts

A cimbi haverja tavaly ruházott be egy bandon 810-re.
(ja, ilyen a gép: http://webshop.speed...e&iProduct=1237)


lekötelezne:) az ezresrõl bõven van tesztelõi infóm, mert jópár versenyzõ ismerõsöm meg ilyennel (Szexárd,Pécs)
holnap expo, remélem lesz ott ilyen

#37
weqa

weqa

    vendég

  • fórumtag
  • 183 posts

a gepida országúti gépeirõl vélemény??
monti mellé néztem ki egy 810-est (08-ast)
ránézésre gány a középcsapágy, de a hátsó agy is gyanús. idõvel tuti hogy ezeket kell majd cserélni
az expo-n lesz gepida stand, ott majd jobban megnézem, remélem ki lehet majd próbálni, vagy minimum ráülni
190 cm magas vagyok, valószínû 60-as vagy 63-as kell, remélem majd ki tudom próbálni


A cimbi haverja tavaly ruházott be egy bandon 810-re. Szép egységes fekete, fehér feriratokkal. Amíg mi asztfaltoztunk, Õ a bandonnal jött (és ment, mert folyton állva hagyott minket) míg mi erölködtünk a "terepgépekkel".
A lényeg... nem panaszkodott a gépre (kivéve, hogy feketét soha többé, minden meglátszik rajta) Persze igen alap széria, de nem cserélt rajta semmit (eddig).
Ha gondolod, kifaggatom (holnap úgy is találkozom vele) részletesen :)

(ja, ilyen a gép: http://webshop.speed...e&iProduct=1237)

#38
Delma01

Delma01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,247 posts
a gepida országúti gépeirõl vélemény??
monti mellé néztem ki egy 810-est (08-ast)
ránézésre gány a középcsapágy, de a hátsó agy is gyanús. idõvel tuti hogy ezeket kell majd cserélni
az expo-n lesz gepida stand, ott majd jobban megnézem, remélem ki lehet majd próbálni, vagy minimum ráülni
190 cm magas vagyok, valószínû 60-as vagy 63-as kell, remélem majd ki tudom próbálni

#39
felho

felho

    vendég

  • fórumtag
  • 10 posts
Sziasztok!

Végre én is Gepida tulaj vagyok.
Egy 500 CRS személyében. :)

#40
vi.joco

vi.joco

    vendég

  • fórumtag
  • 13 posts
Sziasztok!
Tudtok valamit mondani a Gepida Sirmiumról!
Terveim között van egy ilyen. Csak érdekelnének a tapasztalatok! Köszi