Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bécs-Pozsony-Budapest Két keréken

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
35 hozzászólás a témában

#21
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Jól láttam, hogy Tatán szálltok meg ? Aztán a Hilltop felé mentek át a Duna mellé? Itt egyébként kisebb hegyek , emelkedők vannak mint a Mátrában. Dunaszentmiklóstól át a Hilltopon a Duna -partig szar az út. A Hilltopról van szép kilátás. Ha van valami kérdésed írj nyugodtan. Ha van pontos időpont írd meg szívesen elmegyek veletek Tatától vagy befelé Tatára. Idén eddig 5 németet kísértem be .Örültek mert nem kellett keresgélniük a címet. Tóparton szálltak meg.Egy kis panzióba. Valami női neve van. Volt hogy egy erdélyi párt szedtem össze sötétedéskor Almásfüzitőn. Azt végül nálam aludtak :)

Hoppá. Most nézem, hogy Dunaszentmiklósnál nem a Hilltop felé mentek? Hanem a faluközpontban jobbra ? Hát . Hmmm. Őszintén megmondva fogalmam nincs , hogy arra milyen út van. De ha kell elmegyek megnézni.


montimi módosította - 2014. július 02. - 22:54


#22
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 948 hozzászólás

Érdekes, hogy a Szlovákiai Oldalról szó sem esik. Esetleg roszabb az infrastruktúra, vagy csupán a Magyar ellenesség miatt nem javasolt a Duna túl partján bringázni....

Nincs a Szlovák oldalról semmi rossz mondanivaló, sőt! Jobb mint az itthoni. Én menetrend szerint járok ki, jobbak az utak (sokkal jobbak), és a kerékpárosok iránti hozzáállás is merőben más, pozitív irányban!

Nem lebeszélni akartalak a tervezett útról, csupán ajánlás volt. Mindkét távot letekertem, biztos vagyok abban, h aki ezt már megtette, mindenki a felső szakaszra teszi a voksát. Azt hiszem az egész cc. 3000km-es Duna szakasz legszebb része. Nem lehet leírni, nem lehet elmondani, azt megtapasztalni és megélni kell! Pl. csak egy apróság, Linz-ig nincs töltés, végig úgy bringázol a Duna szélén, h ha lehajolsz ott a folyó. De, van egyéb más látnivaló is. A Bécs utáni szakaszban sok a hosszú egyenes monoton, semmit mondó rész. Felüdülés lesz Pozsony és környéke, előtte a vízlépcső ahol "átemelik" a hajókat, ezeknél a részeknél érdemes elidőzni. Persze Ti több napra terveztek, valszeg többet is fogtok látni mint én.  


Ridley Noah Fast 


#23
sett

sett

    újonc

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás

Érdekes, hogy a Szlovákiai Oldalról szó sem esik. Esetleg roszabb az infrastruktúra, vagy csupán a Magyar ellenesség miatt nem javasolt a Duna túl partján bringázni....



#24
sett

sett

    újonc

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás

Nos, a helyzet az, hogy ez az út, a kedvesem nagy álma! Úgyhogy nincs mese, végig kell csinálni. :)  Aztán majd választunk egyet az álltalatok javasolt utak közül.

Átolvasva a javaslataitokat, némileg módosítottuk az útvonal tervet. :

 

https://www.google.h...97912!3e2?hl=hu

 

A nagyobb hegyeket lehetőleg szeretnénk elkerülni, ugyanis mi itt a Mátra lábánál lakunk, és már a sík terepre vágyunk. :)

Egyébként nagyon szép helyek vannak erre is, ajánlom mindenkinek!

 

Egy részletes beszámoló mindenképp készülni fog az útról, fényképekkel megtűzdelve, amit majd megosztunk a lelkes túrázókkal...!

 

Esetleg egy androidos applikáció, amely segíti a tályékozódást, és rajta vannak a kerékpár utak?



#25
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

A Fertő-tó körül is van egy pár kilométeres szakasz, ahogy simon23 írja. Valószínőleg védett terület és közel is van a parthoz.és azért nem aszfaltos. Mi simán mentünk rajta 40-el outival. Persze azért figyelni kell, ha újra szórják. De valószínűleg úgysem fogtok ennyivek közlekedni.


montimi módosította - 2014. július 01. - 10:52


#26
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 948 hozzászólás

gondolom, a murvás szakaszt nem a vékony gumiknak találták ki. :)

Melyik szakasz is ez? nem lehet valahogyan elkerülni, kissebb forgalmú útakon, falvakon keresztül?

Azt hiszem az elején ahogy kijöttünk a szigetről kezdődött a murvás rész. Ez a murva nem olyan mint az itthoni, ne gondolj valami nagy szemű eszement huplis útra. Ha voltál már a Fertő-tó köröl ott is van egy nagyon kevés rész, ahol olyan az út. Finom szemű, olyan mintha mákkal szórták volna volna fel. Éppen ezért lehet rajta outival is 9-10bar-al nyomulni. Csak arra kel figyelni, h ne csússz ki. Meg Q...va szutykos, inkább poros lesz a gép tőle. Itt megtalálod a track-et:

http://connect.garmi...ivity/361569561

Megvan végig a Donau-Radweg a Bikeline kiadásában. Hat kötet, nektek a harmadik kell, Bécs-Budapest 340km-es szakasza. Ha tudok vele segíteni, vigyázol rá és visszakapom, akkor szívesen a rendelkezésedre bocsájtom. 

http://www.esterbaue...echer_code=DRW3


simon23 módosította - 2014. július 01. - 07:23

Ridley Noah Fast 


#27
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

nem tudom mikor akartok menni de az osztrák kerékpáros utakról és kultúráról a Fertő-tó körüli bringázással tudtok szert tenni. Kiváló utak, állandó tájékoztatás, pihenőhelyek. érdemes előtte esetleg azt megkerülni 1 vagy 2 nap alatt. Azt a magyarral összevetni. körbe vagy 110 km.Fertődről érdemes elindulni nyugati irányba.



#28
sett

sett

    újonc

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás

gondolom, a murvás szakaszt nem a vékony gumiknak találták ki. :)

Melyik szakasz is ez? nem lehet valahogyan elkerülni, kissebb forgalmú útakon, falvakon keresztül?



#29
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Nem szeretnélek eltántorítani ettől az úttól, de ha lenne lehetőségetek, akkor inkább Passau-Bécs, izgalmasabb, szebb. Ha a szigetről kiértek lesz egy jó nagy táv ami az ártéren megy murvás úton, majd egy dög unalmas szakasz a víztározó partján. Engem nem fogott meg, igaz egy nap alatt hajtottuk le a távot. A Passau-Bécs is egy napos volt, de szerintem nem nagyon találsz a Duna szakaszán szebb és kiválóbb utat. Látványban még talán az Al-Dunai áttörés, Vaskapu Kazán szoros, vetekszik vele.

Teljesen igaz amit írsz.



#30
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Ez igen kimerítő válasz. Köszönöm. Természetesen első a biztonság.
Úgy kell majd megterveznünk az utat.
Bár úgy gondoltam, az ev6 a legjobb választás minden tekintetben.
Dehát magyarország az magyarország.
Estére átnézem, és konzultálunk.

Én Tatán élek és sokat bicózom ezeken az utakon. Jól ismerem. Az EuroVelo jelzés a Komárom megyei szakaszon az ég világon semmit nem jelent.Ki van rakva a kis tábla azt annyi. Sennit. Se egy kerékpáros pihenőhely, se jobb út nincs.Tisztán egy távolról kijelölt útvonal. Kb. ugyanaz mint mikor az úton a gödröt körbefestik, hogy meg kellene csinálni. Majd a következő évben más színnel szintén körbe rajzolják. Magától nem fog megjavulni az út se a gödör körbe rajzolásától se az , hogy kiteszik a kis EuroVelo 6 táblát.


  • simon23 kedveli ezt

#31
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 948 hozzászólás

Nem szeretnélek eltántorítani ettől az úttól, de ha lenne lehetőségetek, akkor inkább Passau-Bécs, izgalmasabb, szebb. Ha a szigetről kiértek lesz egy jó nagy táv ami az ártéren megy murvás úton, majd egy dög unalmas szakasz a víztározó partján. Engem nem fogott meg, igaz egy nap alatt hajtottuk le a távot. A Passau-Bécs is egy napos volt, de szerintem nem nagyon találsz a Duna szakaszán szebb és kiválóbb utat. Látványban még talán az Al-Dunai áttörés, Vaskapu Kazán szoros, vetekszik vele.

 


Ridley Noah Fast 


#32
sett

sett

    újonc

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás

Linkelem a tervezett útvonalat:

 

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.png



#33
sett

sett

    újonc

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Ez igen kimerítő válasz. Köszönöm. Természetesen első a biztonság.
Úgy kell majd megterveznünk az utat.
Bár úgy gondoltam, az ev6 a legjobb választás minden tekintetben.
Dehát magyarország az magyarország.
Estére átnézem, és konzultálunk.

#34
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Ha szép kirándulást akartok akkor nem a V6-ot kell követni . Győr után nem sokkal a V6 elmegy Ács-Komárom felé majd Almásfüzitő -Dunaalmás-Süttő-Nyergesújfalu. Szerintem sokkal jobban jártok ha tovább mentek Bábolna-Nagyigmánd-Kocs-Tata irányában. Almásfüzitőtől Esztergomig nagyon forgalmas az út. Dunaalmástól Nyergesújfalu végéig kifejezetten szar is és semmi néznivaló nincsen. Kérdés, hogy Tata után egyből Budapest vagy még egy kanyar Esztergomnak. Tatán van rengeteg szállás és néznivaló is. Bábolnán, Kocson szintén van egy-egy érdekes néznivaló. Tatán több is. Komáromban meg az erőd amit még ha nem láttatok akkor érdemes megnézni de utána is érdemes Tatán megszállni. Komárom-Szőny-nél  vagy Almásfüzitőnél lehet Tatára kanyarodni. Ha Esztergomot is még útba akarjátok ejteni akkor Tarjánon keresztül Tátnak és onnan Esztergom. Vagy Agostyánon keresztül fel a Gorbára majd le Tarján felé vagy Tatabánya és a szerpentinen keresztül Tarján. Ha nem szeretitek a hegyeket-azért nem olyan nagyok ezek-akkor ajánlot a Duna-part. Héreg előttől majdnem Tátig pedig vadonatúj és jóminőségő az út. Erre kamionos forgalom nincsen. Nagyobb teherautók is ritkán mennek.A Duna-parton vasárnap kivételével rengeteg kamion halad. Írj nyugodtan ha valami kérdés van



#35
sett

sett

    újonc

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás

Délután feltöltöm a útvonal vázlatát..



#36
sett

sett

    újonc

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás

Üdv sporttársak. :)

 

 

Ismerőseimmel, lelkes Bringa túrázók, tervezünk egy szép kirándulás augusztus első hetében.

Bécs-Pozsony-Budapes távolságot 5 napra tervezzük, előre lefoglalt szállásokkal.

A felszerelésünk minimális, trekking kerékpárokkal.

Előképzettség: Balaton körüli megmérettetés.

Az útvonal az EV6 mentén tervezzük, hozzávetőlegesen sikerült is felvázoni.

És ennek pontosításában kérném a tisztelt fórumozók segítségét kérni.

Szállások, pihenők, látványosságok, térképek, beszámolók érdekelnének!

 

Üdv sett