Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bringás ruházat

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
4195 hozzászólás a témában

#1
bigfish

bigfish

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás

Felejtsd el!

Thermo szett: gagyi vékony "filces" cucc, amin átfúj minden, és nem is vízálló, én 18-19 fokban már fázom benne.

Betét: túltolták a srácok, engem zavar, nagyon vastag. Mintha egy zacskó géllel a lábad közt tekernél. Én a vékony-könnyű betéteket szeretem (igaz, nekem széles-nagy nyergem van, Selle Italia Flite MAX).

 

Nem ajánlom a "téli" mezeiket. Méretezésre vigyázni. Rövid mezből nekem tökéletes az M-es méret (187cm-hez),viszont, a hosszú mezből még az XL-esnek is rövid a karja, cserébe már a farredő alá beér. Eszméletlen rosszul vannak méretezve, szerintem. Nem tudom, kikre készítik, de, ami széltében-mellben jó, az sokszor nagyon rövid hátul, ami meg hosszban jó, az jó nagy zsák szélességben-körfogatban.

 

NEM jók. Szerintem.

Köszi, akkor ez felejtős.



#2
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 995 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Ellenben a deca hobbista, Triban fantázianevű szettjét csak ajánlani tudom ( a jobboldali az :)):

 

uupeod64qu0qayjutrxr.jpg

 


  • embé kedveli ezt

#3
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Sziasztok!

 

Van valakinek tapasztalata a Kínából kb. ötödáron rendelhető kerékpáros szettekről?

A fényképeken biztató a betét, a valóságban jó lehet, vagy ennyit sem ér az egész?

Sokszor megyek 3-4 órákat is, fontos, hogy kényelmes legyen.

A thermo szett mennyire véd a hideg ellen?

Általában jó az izzadtság elvezetés, szélállóság?

A méretezésnél a mellékelt táblázat alapján korrekt méretű cucc jön?

 

Köszi

Felejtsd el!

Thermo szett: gagyi vékony "filces" cucc, amin átfúj minden, és nem is vízálló, én 18-19 fokban már fázom benne.

Betét: túltolták a srácok, engem zavar, nagyon vastag. Mintha egy zacskó géllel a lábad közt tekernél. Én a vékony-könnyű betéteket szeretem (igaz, nekem széles-nagy nyergem van, Selle Italia Flite MAX).

 

Nem ajánlom a "téli" mezeiket. Méretezésre vigyázni. Rövid mezből nekem tökéletes az M-es méret (187cm-hez),viszont, a hosszú mezből még az XL-esnek is rövid a karja, cserébe már a farredő alá beér. Eszméletlen rosszul vannak méretezve, szerintem. Nem tudom, kikre készítik, de, ami széltében-mellben jó, az sokszor nagyon rövid hátul, ami meg hosszban jó, az jó nagy zsák szélességben-körfogatban.

 

NEM jók. Szerintem.


  • Kisherceg kedveli ezt

#4
bigfish

bigfish

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás

Sziasztok!

 

Van valakinek tapasztalata a Kínából kb. ötödáron rendelhető kerékpáros szettekről?

A fényképeken biztató a betét, a valóságban jó lehet, vagy ennyit sem ér az egész?

Sokszor megyek 3-4 órákat is, fontos, hogy kényelmes legyen.

A thermo szett mennyire véd a hideg ellen?

Általában jó az izzadtság elvezetés, szélállóság?

A méretezésnél a mellékelt táblázat alapján korrekt méretű cucc jön?

 

Köszi



#5
Andris_savaria

Andris_savaria

    read only

  • fórumtag
  • 2.189 hozzászólás

a lenti nadrágot használja valaki?

esetleg a tapasztalatát megosztaná?

 

https://bringaland.h...age=2&limit=100

 

 

 


SOHA TÖBBET magyar országon!

Flickr


#6
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

Szerintem jól van itt. 

4 éve kb. csak ezt használom és azóta nem volt bennem. Fújom a feleségem, gyerekem, kutyám, mindent :). Bőrre, ruhára, szőrre, mindenre  :)  :D. Bekenem vele a karomat, lábamat, törzsemet, haljatok, nyak, fülem mögött és a bokámat.  

http://www.galaktiv....=menuitem&id=27

Olyan ismerősnek is bevált akit imádnak a kullancsok. 

Remélem elmegy itt bár egy kicsit több info lesz mint egyesek szeretnék, minél kevesebb szőr legyen rajtad (és nem a lábadra gondolok  :) ) és akkor 30 másodperc alatt át tudod nézni magad egy tükör előtt (plusz talán a csajod is hálás lesz  :)).  

 

Ruha: nyáron rendes bringás ruhában vagyok (az végül is feszül és nem megy be alá), - vagányság faktor miatt van rajtam egy plusz short ami a kullancsok ellen nem véd  :P  - . Bokazoknit nem veszek, rendes zokniban vagyok. 

Túrázni viszont hosszúban szoktam a legnagyobb melegben is.  

 

Köszi, a link nem jó. De tudom, melyik ez a szer, szerintem én is használtam ilyet.

A szőrrel nincs gond nálam  :) . Karban vagyok tartva, mint a bicajom  :D.

 

Egyébként én valamiféle karkötőre gondoltam. Pár éve gyógyszertárban vettem, kellemes citromos illata volt. Kb. 2 napig lehetett érezni. Egy nap használat után visszazártam a zacskójába, így megtartotta az illatot.

 

Tegnap után tölthetős karkötőt rendeltem. Igaz, konkrétan kullancs ellen véd, de hátha segít valamennyit.

 

Én mezben, laza gatyában és rövid szárú zokniban tekerek.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#7
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Szerintem jól van itt. 

4 éve kb. csak ezt használom és azóta nem volt bennem. Fújom a feleségem, gyerekem, kutyám, mindent :). Bőrre, ruhára, szőrre, mindenre  :)  :D. Bekenem vele a karomat, lábamat, törzsemet, haljatok, nyak, fülem mögött és a bokámat.  

http://www.galaktiv....=menuitem&id=27

Olyan ismerősnek is bevált akit imádnak a kullancsok. 

Remélem elmegy itt bár egy kicsit több info lesz mint egyesek szeretnék, minél kevesebb szőr legyen rajtad (és nem a lábadra gondolok  :) ) és akkor 30 másodperc alatt át tudod nézni magad egy tükör előtt (plusz talán a csajod is hálás lesz  :)).  

 

Ruha: nyáron rendes bringás ruhában vagyok (az végül is feszül és nem megy be alá), - vagányság faktor miatt van rajtam egy plusz short ami a kullancsok ellen nem véd  :P  - . Bokazoknit nem veszek, rendes zokniban vagyok. 

Túrázni viszont hosszúban szoktam a legnagyobb melegben is.  

 

 

 

 

 



#8
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

Lehet, hogy nem a legjobb helyre írtam. Ha így van, nyugodtan törölje a moderátor.

 

Hogyan védekeztek a kullancsok ellen?

Az ok, hogy zárt ruha, de nyáron, 35 fokban? Én fújom magam, és viszek is bicajozásra, de jó lenne valami egyszerűbb megoldás.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#9
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.861 hozzászólás

Nekem a ún. nyári aláöltöző volt az utóbbi évek leghasznosabb befektetése az átmeneti időszakra. Ujjatlanom van, de a rövidujjút is agyondícséri a cimbi: http://www.bikeart.h...TOZET-d2021.htm

 

köszi a tippet! asszem beruházok egyre. :)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#10
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 995 hozzászólás
  • LocationKelenföld

nagyon cukik vagytok. :) huszonév bringázás után nyilván fel tudok öltözni, ismerem a trükköket. a gondot az 5-10 fok közötti tartomány okozza évek óta. ha kevesebb/vékonyabb felsőket veszek fel, akkor végig fázok. ha többet, (annyit, hogy indulás/bemelegedés után már ne fázzak), akkor viszonylag könnyen/gyorsan beleizzadok, egyszerűen bárhogy variálok, húzom fel-le a cipzárokat, a felsőtestemen sosem sikerül szárazon maradni. erre kellene valami (felső)ruha tipp.

Nekem a ún. nyári aláöltöző volt az utóbbi évek leghasznosabb befektetése az átmeneti időszakra. Ujjatlanom van, de a rövidujjút is agyondícséri a cimbi: http://www.bikeart.h...TOZET-d2021.htm


Rabbit módosította - 2018. november 10. - 20:05

  • Kisherceg kedveli ezt

#11
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

telen montizashoz nekem is hasonlo modszert valt be, mint karakoramnal... viszek magammal egy plusz felsot. de igazabol ez nem csak a lefelen lehet hasznos:

 

* baj van, es szerelni kell (20-30-40kmre otthontol eleg gaz tud lenni a minuszokban) - nyaron van, hogy semmit se viszek magammal szinte, telen mindig van nalam szereleshez cucc es hatizsak, benne plusz ruhakkal.

* ha esetleg tulhajtod magad, es elfaradsz, akkor is hajlamos az ember kihulni. extremebb hidegben nehez meghatarozni, hogy mikor ered el ezt a pontot.

* egy friss kesztyu is sokat dob a komforterzeten - feltavig van, hogy vekonyabb kesztyuvel megyek, visszafele valtok.

 

outin (aszfalton sikon nalam) altalaban egyszerubb szokott lenni az oltozkodes, ott konstansabb a terheles, kimelegedes-kihules.

 

igazabol az ujabb "innovaciok" erdekelnek a ruhaknal, mert a ruhataram tipikusan 5-10 eves. nagyjabol tudom, hogy mit keresek, de gyakran csak akkor tudok donteni, ha megtapogathatom. konkret ajanlasok nelkul netrol nehez.



#12
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.861 hozzászólás

nagyon cukik vagytok. :) huszonév bringázás után nyilván fel tudok öltözni, ismerem a trükköket. a gondot az 5-10 fok közötti tartomány okozza évek óta. ha kevesebb/vékonyabb felsőket veszek fel, akkor végig fázok. ha többet, (annyit, hogy indulás/bemelegedés után már ne fázzak), akkor viszonylag könnyen/gyorsan beleizzadok, egyszerűen bárhogy variálok, húzom fel-le a cipzárokat, a felsőtestemen sosem sikerül szárazon maradni. erre kellene valami (felső)ruha tipp.


  • Vejne kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#13
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

én is elfogadnék pár tippet a téli/késő őszi időre való de jól szellőző, dunszthatást elkerülni képest ruhákkal kapcsolatban. 

 

ennel hidegebbben mit hasznalsz? :) meg nadragnal? ideje lenne frissitenem...

 

Én csak MTB esetén rendelkezem tapasztalattal, hidegben 2-3 órát szoktam menni erdőben és környékén, fel jó sokat akkor is. Nekem ez a rétegesség vált be. Ahogy Mars öltözködik az nem, pedig próbáltam (aláöltöző + kabát vagy még a kettő közé valami). Ez így már felfelé annyira "dunsztol", hogy már akkor fázom előre a lefelén :) 

  

Fent csak pulóverrel szoktam bolondítani, illetve van vékonyabb és vastagabb aláöltözőm is. A vastagabbak esetén gyorsan kell öltözni, tehát ha felveszem és vacakolok meg akkor szaladok ki a WC-re akkor meggyulladok. 0 fok közelében előkerül a belül bolyhos és kantáros hosszúnadrág (fent marad minden változatlan kivétel a kantáros nadrág adta pluszt), és a kamásli.

 

Ma hajnalban 3-5 fok volt a Garmin GPS szerint, ebben voltam kényelmeset bringázni 1:40 percet, 700-as szintet és kb. 24 km-t: hosszabb-vastagabb Asics futó/sport zokni, sima nyári MTB spd (talán kamáslit húzhattam volna), 3/4-es Nike futónadrág + betétes nyári Endura nadrág + Endura sort, fent a vastagabb Endura aláöltöző + Nike hosszú ujjú futó felső (nem vastag) + bringás mez, csősál, rövid kesztyű. 

 

Azt vegyétek figyelembe, hogy nem vagyok fázós és utálom ha melegem van. 

 

Ma olvastam ezt a tesztet, vagy inkább ajánlót :)http://bikemag.hu/ma...rotection-teszt

 

Egyszer itt már említettem és ajánlottam, hogy mivel futok, keverem a futós cuccaimat a kerékpáros ruhákkal. 

Háromnegyedes nadrágom nincsen pl. kerékpározásra, hanem a háromnegyedes futó (nálam Nike vagy Asics) nadrágomra húzom fel a betétesnadrágot és arra a vagány sortot :) 5 fokban is. Felülre nagyon jó egy aláöltöző (hidegebb időkben vastagabb), egy hosszú de lazább futó felső és arra a kerékpáros felső a zsebek miatt. Ez a sok réteg nekem mindig jobban bejött mintha 1 elem lenne rajtam. Tavaly a fentihez hasonló kabátot is elhagytam mert az egész szett fölé (hidegebb időben még egy belül bolyhos sportpulóver is belefér a laza hosszú ujjú felső helyett vagy mellett) fel lehet venni egy vékony futó kabátot vagy kerékpáros széldzsekit ami szél és valamelyest vízálló is. Esős és szeles időben persze fent van végig, de azok olyan kicsire összehajthatók, hogy hideg időben elegendő csak a downhill szakaszon elővenni. 

 

Van 2 darab elég márkás kabátom, ha hidegben elindulok és megyek 800 méter szintet 1.5 óra alatt még soha nem volt, hogy lefelé ne fázott volna a mellkasom. Az egyik Endura, a másik Pearl Izumi kabát. 

 

Amit ide elfelejtettem és fontos az a hosszabb és melegebb zokni még 3/4-es gatyához is és a csősál! Ez utóbbi nagyon hasznos szerintem. 



#14
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

én is elfogadnék pár tippet a téli/késő őszi időre való de jól szellőző, dunszthatást elkerülni képest ruhákkal kapcsolatban. 

Hosszú mez, hosszú nadrág, és nyomni mint az állat megállás nélkül, így nem fázol, nem izzadsz, nem dunsztosodsz :D :D 0 fokig ez tuti tipp :) sőt, téli cipővel -5 -ig is :) 

 

Na, de komolyabban: egy rendes, elől szélálló panellel rendelkező belül bolyhos hosszú nadrág (nekem gesu van, de ha boltban kapható márka kell, akkor pl. mavic)

felül rendes alá öltözet ami teljesen passzos és egy téli bringás kabát (nekem előbbiből agu, utóbbiból NW van) 

Cipőből csak a téli (nw van, de pl a mavic is jó) 

szélálló, termós sapi a sisak alá

vékony, gyapjú kesztyű alulra, és erre 0 fokig valami ami 5 fokig jó magában, 0 fok alatt én a legvadabb síkesztyűt használom de talán ez a legegyedibb tényező. 

Zokniból csak gyapjú, azzal bármikor, bármennyi idő után szárazon veszem ki a lábam a téli cipőből (pl. lorpen van) 

Ha montizni megyek, akkor felveszem az endura enduro rövidgatyát a hosszú bringásra, mert ott sokkal kisebb a tempó és van megállás, nagyon sokat segít a deréktáji jó hőkomfortban. 

Összességében elég kevés, de jó minőségű ruhában szerintem -5 fokig gond nélkül el lehet menni, persze országúton ehez az kell, hogy haladjon az ember, és ne legyen megállás hosszabb időkre. 

-5 alatt még az alá öltözet és a kabát közé beveszek egy őszi (kicsit vastagabb anyagú de rövid ujjú) gesu mezt. 

-5 alatt viszont kizárólag montizom, és nem azért, mert nem tudok felöltözni -10-re is, hanem azért, mert félek az országutakon a (mindig jelenlévő) jegesedéstől.  



#15
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.861 hozzászólás

én is elfogadnék pár tippet a téli/késő őszi időre való de jól szellőző, dunszthatást elkerülni képest ruhákkal kapcsolatban. 


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#16
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

ennel hidegebbben mit hasznalsz? :) meg nadragnal? ideje lenne frissitenem...



#17
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Ma olvastam ezt a tesztet, vagy inkább ajánlót :)http://bikemag.hu/ma...rotection-teszt

 

Egyszer itt már említettem és ajánlottam, hogy mivel futok, keverem a futós cuccaimat a kerékpáros ruhákkal. 

Háromnegyedes nadrágom nincsen pl. kerékpározásra, hanem a háromnegyedes futó (nálam Nike vagy Asics) nadrágomra húzom fel a betétesnadrágot és arra a vagány sortot :) 5 fokban is. Felülre nagyon jó egy aláöltöző (hidegebb időkben vastagabb), egy hosszú de lazább futó felső és arra a kerékpáros felső a zsebek miatt. Ez a sok réteg nekem mindig jobban bejött mintha 1 elem lenne rajtam. Tavaly a fentihez hasonló kabátot is elhagytam mert az egész szett fölé (hidegebb időben még egy belül bolyhos sportpulóver is belefér a laza hosszú ujjú felső helyett vagy mellett) fel lehet venni egy vékony futó kabátot vagy kerékpáros széldzsekit ami szél és valamelyest vízálló is. Esős és szeles időben persze fent van végig, de azok olyan kicsire összehajthatók, hogy hideg időben elegendő csak a downhill szakaszon elővenni. 

 

Van 2 darab elég márkás kabátom, ha hidegben elindulok és megyek 800 méter szintet 1.5 óra alatt még soha nem volt, hogy lefelé ne fázott volna a mellkasom. Az egyik Endura, a másik Pearl Izumi kabát. 


karakoram módosította - 2018. november 07. - 14:52


#18
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Kissé buta kérdés: nyári használatra való hosszú kesztyű? sajnálom az izzadt pöckös ujjammal taperolni a fékváltókar-gumit..

Sajna mar nem kapni, de melegben ezt szoktam felhuzni, orszaguton is. A tenyere vegig lyuggatott, kicsit erezni a menetszelet is a tenyeremnel, meg direkt vilagosat vettem, mert a fekete kesztyuket nem szeretem verofenyes napsutesben. A tenyere is birja me'g, s a varras is csak a csuklonal levo hosszanti, kulso reszen foszlott ki, de ez pont jo, mer konnyebb felhuzni. Volt regebben par szar kesztyum, mint valamelyik tenyerfoszlos Lizard Skin, de az Asnwernek is volt szar szeriaja, de nemreg megint vettem Answer Big Johnt, s ez is me'g jol birja, de ezt inkabb huvosebben veszem fel.

661 Comp Dazed

41%2BL6L5VpuL._SX1200_QL99_.jpg

blash módosította - 2018. június 01. - 16:47


#19
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Sziasztok,

Assos nadrágot szeretnék venni. Több nadrágom volt már, de egyszerűen egyik sem volt a közelében sem az assosnak. Tudtok ajánlani boltot (akár online), ahol jó áron tudok ilyet venni?

Köszi!

mi számít jó árnak?

 

https://www.idealo.d...25F2218527.html

 

https://www.bruegelm...dung/assos.html

 

https://www.bike-discount.de/de/assos

 

https://www.rosebike...=&brand[]=Assos

 

mert forgalmazó-beszerzési opció van bőven, az árak meg..



#20
smarton

smarton

    fórumtag

  • fórumtag
  • 23 hozzászólás
Sziasztok,

Assos nadrágot szeretnék venni. Több nadrágom volt már, de egyszerűen egyik sem volt a közelében sem az assosnak. Tudtok ajánlani boltot (akár online), ahol jó áron tudok ilyet venni?

Köszi!