Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Meghajtás (lánc, fogaskoszorú, hajtómű, monoblokk)

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18259 hozzászólás a témában

#17921
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
A Truva oldalán az áll, hogy a triple-bõl 4 féle verzió létezik, 3 OEM és egy kereskedelmi forgalomba szánt. Namost ez utóbbi tányérjai mind aluk, míg az OEM-esek közül mindnek legalább 1 acél tányérja van. A súlyokat meg összekeverték, mert a 3 alu tányérosra írnak 800g-ot a 3 acélosra meg 670-et.

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám


#17922
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Az új Hussefelt triple hajtómûvet és a howitzer monoblokkot próbálta már valaki vagy látott élõben, a biker honlapján azt írják hogy aluból vannak a tányérok a képen pedig a középsõ és a kicsi acélból van, ja és 670g-ot írnak rá, ami lehetetlen, a howitzerrõl meg semmit sem írnak.


A sebesség mindent megold.

 


#17923
UniQuE

UniQuE

    vendég

  • fórumtag
  • 39 hozzászólás
AZT hallottam,hogy Truva Hussefelt DH ('05) hajtómûhöz 118mm-es tengelytávú monoblokkot illik belerakni. Az baj hogy 108-ast akarok belerakni?
Ne törõdjél semmivel, egyél zsemlét kiflivel!

Hófehérke


#17924
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
inkább raceface srx

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#17925
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás

Sziasztok!

Street/dirtre milyen monoblokkot ajánlotok? Gigapipe DH, Raceface SRX vagy FSA platinum pro? Melyik lenne a legjobb? Max 10000ért van még vmi más ami jó?


Nem szeretek alkatrészek ellen beszélni konkrétan... Szóval azzal kezdeném hogy intenzív használat mellett 1 évig bírja tökéletesen... Aztán lógni kezd, szépen fokozatosan. Az FSA-ról beszélek. Nekem kettõ is volt, mert hál istennek volt kapcsolatom, kicserélték gariba az elsõt, gondoltam biztos kifogtam... De a második szinte kmr-re pontosan követte az elsõt. Ezt már használtam, errõl ennyit. Többihez még nem volt szerencsém...

#17926
UniQuE

UniQuE

    vendég

  • fórumtag
  • 39 hozzászólás
Sziasztok!

Street/dirtre milyen monoblokkot ajánlotok? Gigapipe DH, Raceface SRX vagy FSA platinum pro? Melyik lenne a legjobb? Max 10000ért van még vmi más ami jó?
Ne törõdjél semmivel, egyél zsemlét kiflivel!

Hófehérke


#17927
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Dante!!!
Egy ISTEN vagy!
Bejelentem, hogy egy éven belül a harmadik Nova hátsóagyam adta meg magát, csak ez most teljesen más tünetekkel.
Nem kísérletezem velük tovább. Saláék már hozzák a Mavic Enduro disceket.:)

#17928
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

ok. Én nem akarom Endrét idegelni.
Csak egy kérdés. Volt már valakinek, hogy kattogott (hangosan) a PD 540 pedálja, vagy a Stylo Team hajtómûve? A többi alkatrészt már kizártuk.


Csak egy 5let. Nekem a szétrombolt racsni adott ki brutális kattogást, de úgy, hogy tutkóra a hajtókarra / középcsapágyra (vagy akár pedálra) gyanakodtam. Minden vezet arrafelé minden hangot, szóval elég nehéz megállípítani. Nézd meg, nem kotyog-e a fogsor a racsnin, mert ha igen, akkor azona lánc fura hangokat tud kiadni.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#17929
dánhill

dánhill

    vendég

  • fórumtag
  • 75 hozzászólás
Én azt tudom, hogy szabvány +ilyenek, de akkor is octalink-es monora ment rá a boltban a bal kar, a jobb meg isis-esre.

#17930
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
az octalink egy szabvány, fizetni kell érte ha használni akarod. szóval inkább power spline, vagy valami más integrált/bordás cucc.
octalinket a ritchey a roox és az fsa csinál, bár az fsa-ban nem vagyok biztos.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#17931
dánhill

dánhill

    vendég

  • fórumtag
  • 75 hozzászólás
NEM!
A sztori a következõ: Haver vett egy RPM hajtókart. Két lánctányéros fém rockguardos verzió, a nevét nemtom. Vett ugye isis-es monót is, mivel a vázat+villát+ a hátsó kereket még nem hozta el a boltból így otthon nézegeti unalmába és ekkor veszi észre, hogy a jobb az isis-es a bal meg octalinkes.
Biztos, hogy RPM mert kani nagy bettûkkel rá van írva mindkét karra. Visszaviszük csodálkozva a boltba, hogy biztos összekeveredet erre a boltos is azt mondja, hogy olyan nincs is:afro: . Így már 3-an csodálkoztunk és néztük.
Most azt mondta, hogy visszaviszi a nagykerbe, hogy cseréljék már ki vagy valami, de õ is parázik mert már szeptemberben hozta el és nem biztos, hogy visszaveszik.
Szóval mivel én még nem hallotam, hogy lenne RPM ocatlinkes h.kar ezért gondoltam megkérdem.( én csak shimanoról tudok+ olyat hallotam, hogy az FSA csinál octalinkes monót)

#17932
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
ISIS drive-osat akartál irni, igaz?

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#17933
dánhill

dánhill

    vendég

  • fórumtag
  • 75 hozzászólás
Helló!
Ki látott/hallott már octalink-es RPM h.karról?
Mert én ma fogdostam egyet.......

#17934
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Nekem 545-ös van, és sohasenem kattogott.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#17935
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
ha nem is stylo, de truvativ: a hussefeltem és a holzfellerem is kattogott.
oka: a tengelyen levõ apró kosz
megoldása: szoftosan kell felhúzni a kart zsírral. (mert meg lehet vele tépni ugy, hogy még egyszer már nem rakod fel, tehát ésszel kell csinálni!!)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#17936
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
ok. Én nem akarom Endrét idegelni.
Csak egy kérdés. Volt már valakinek, hogy kattogott (hangosan) a PD 540 pedálja, vagy a Stylo Team hajtómûve? A többi alkatrészt már kizártuk.

#17937
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
tegyuk fel 120 kilos vagy.
ha elol a kis lanckerekre rakod a lancot
a hatso kereket pedig lefekezed akkor talan at tudod lepni az hatart ami maradando nyulast tud okozni az lancszem anyagaban.
de ekkor csak a pedalra szabad terhelned.

en nem mondom azt, hogy megnyulik a lanc.
mivel kopasbol adodik a lanc osztasanak valtozasa.


a sima no patetnt pedalokban sima golyos csapi van
ha van jo szervizes ismi akkor esetleg egy ranezest megerhet.

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#17938
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
na akkor most egy picit emeljük meg a topik színvonalát a bányászbéka hátsója alól. :) köszönöm.

gyaci: szeretném felhívni a figyelmedet az Feltöltött kép gomb használatára. 15 percen belül ingyenes


#17939
gyaci

gyaci

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás

Vigyázz gyaci, mert mély vízbe léptél!
A lánc nyúlását mérõ mûszer azt mutatja, hogy a patentok mennyit koptak, ezáltal növekszik meg a lánc szemtávolsága!



:DD f*szom, hát attól még nem megnyúlt a lánc?? senki se mondta egy szóval sem, hogy nem a kopás miatt lesz fõképp. a végeredmény: nyúlás. nem? de. na. :D
ha eltörik valami sem kezdik el boncolgatni, hogy valójában nem tört el, csak végtelen távolra kerültek egymástól az anyag atomjai, mert megszünt közötti a kötés. :D jajj de okos vagyok.

#17940
gyaci

gyaci

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás

Ezt remélem nem gondoltad komolyan!
1 - Tépõzáras a cipõm!:)
2 - Még nem hallottam olyan cipõfûzõrõl, aminek akkora súlya lett volna, hogy a mozgásától visszhangozna az erdõ!


nem-nem, mondom hogy nem feltételezem rólad, hogy ilyen láma lennél, mint én. csak velem ezt történt meg párszor.:))))
jah, visszhang is volt? azt nem tudtam. azt hittem csak finom koppanások. :D

na mondjuk ha olyan hangja van, akkor biztosan csapágyas. nekem az RF SignDH középrészben eltört a mûanyag kosár, és igen szép ropogást produkált, s én sem bírtam rájönni egy ideig, hogy honnan jön ez a földöntúli zaj.