Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Meghajtás (lánc, fogaskoszorú, hajtómű, monoblokk)

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18259 hozzászólás a témában

#41
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 430 hozzászólás

+1
Apum bringájára ezt vettem, szuper pedál, jól tapad, mentem vele pár karikát és tényleg jó, van benne anyag és nem horror áron.

 

+1 tőlem is, évek óta használom a pedelecen. Szuper cucc.


  • trek8k kedveli ezt

#42
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.292 hozzászólás

https://www.youtube....p5kn4b1M&t=207s a csapágyak számát illetően.... szóval nem teljesen van úgy, ahogy el lett mondva. :D tulajdonképpen a lánc is "csapágyas". azt nem számolja. a bringákon minimum 2 fajta csapágy van. golyós, és sikló. a pedálokban előfordul görgős is. na mind1. legalább magyarul van. :D


Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#43
madgab

madgab

    vendég

  • fórumtag
  • 127 hozzászólás

GR500

+1
Apum bringájára ezt vettem, szuper pedál, jól tapad, mentem vele pár karikát és tényleg jó, van benne anyag és nem horror áron.

#44
zsoooc

zsoooc

    vendég

  • fórumtag
  • 33 hozzászólás

Az "ipari csapágyas" is lehet egy rakás fos, csak ennek a 2 varázslatos szónak ne ugorj be.

Titkos tippem a Shimano bármelyik pedálja, nagyon tartósak, kb. gondozásmentesek (2 évente szétszeded, átkened, elég neki) pedig nem is "iparicsapágyasak".

https://bringabutik....:shimano?page=1

Szerintem egy normálisabb villogóval sokkal többet teszel a biztonságodért, mint a pedálon lévő prizmához ragaszkodni.

Köszi az infót. Ezek a Shimano azért elég nehezek. Több, mint 500 gramm, legalább 200 grammal nehezebb, mint egy átlagos pedál. Ez már azért nem elhanyagolható különbség. Bár, ha ez az ára a tartósságnak, akkor akár meg is érheti.



#45
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.865 hozzászólás

GR500


  • madgab kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#46
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Az "ipari csapágyas" is lehet egy rakás fos, csak ennek a 2 varázslatos szónak ne ugorj be.

Titkos tippem a Shimano bármelyik pedálja, nagyon tartósak, kb. gondozásmentesek (2 évente szétszeded, átkened, elég neki) pedig nem is "iparicsapágyasak".

https://bringabutik....:shimano?page=1

Szerintem egy normálisabb villogóval sokkal többet teszel a biztonságodért, mint a pedálon lévő prizmához ragaszkodni.


  • Kisherceg és zscs kedveli ezt
Marci

#47
zsoooc

zsoooc

    vendég

  • fórumtag
  • 33 hozzászólás

Sziasztok!

 

Pedál vásárlását tervezem (sima pedál) többnyire városi, országúti és ritkán könnyű terepi használatra. Évente legalább 5000 km-t megyek mindenféle időjárási körülmények között. A fő szempont a strapabíróság, tartósság, karbantartás-mentesség, de az is előny, ha aránylag könnyű is, ja és legyne rajta prizma. Utána olvasgattam, hogy milyen fajták léteznek, de nem tudtam eldönteni eddig, melyik felépítésű enne optimális számomra. Egyelőre az ipari csapágyas tűnik a legszimpatikusabbnak (a mostanit nem is tudom, hogy milyen, szakszervizben cseréltettem korábban, most magam akarom).

Milyet ajánlotok? Vagy mindegy is, mert 1-2 év alatt úgyis tönkremegy? A mostani már nagyon a végét járja, lötyög, kattog, nyikorog. Kb. 2-3 évet bírt ki. 



#48
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.334 hozzászólás
Köszi srácok!
Jó hír, hogy megnézték újra és egyáltalán nem karcolja a tányér a villát, csak a tükröződést nézték annak. :D
Egy árához képest amúgy elfogadhatóan épített 29"-os decathlonos bringával megy a szopózás. Nagyobb tányér miatt az egész hajtóművet cserélni kellett, a sokadik csomagtartó passzolt csak az elvileg felkészített vázra, stb. Az amúgy is passzentos költségvetést nagyon hamar nagyon túllépte. :)

husevotelefonfulke módosította - 2023. április 15. - 21:57

  • Rabbit kedveli ezt

#49
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Már bőven a vírus előtt azzal fogadtak a kedvenc boltomban, mikor ilyen octalinkes recsegős bajom volt (nem találtam hozzá a szerszámot, így bevittem), hogy cserealkatrész nincs.

Pedig ez tényleg kedvenc bolt, nem hiszem, hogy azóta javult a helyzet.

bbes300 pl beszerezhető elfogadható időn belűl, csak gondolom nem újban gondolkodunk a minimál büdzsénél


Bikertigger módosította - 2023. április 14. - 21:32

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#50
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 997 hozzászólás
  • LocationKelenföld

0,7/1,8/2,5mm nem biztos, hogy ezzel előrébb lenne, de akár működhet is. smile.png

Már bőven a vírus előtt azzal fogadtak a kedvenc boltomban, mikor ilyen octalinkes recsegős bajom volt (nem találtam hozzá a szerszámot, így bevittem), hogy cserealkatrész nincs.

Pedig ez tényleg kedvenc bolt, nem hiszem, hogy azóta javult a helyzet.



#51
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.865 hozzászólás

Hézagold ki a jobb csészét a vékonyabbik, ht2-eshez való gyűrűvel.

 

0,7/1,8/2,5mm nem biztos, hogy ezzel előrébb lenne, de akár működhet is. smile.png


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#52
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 997 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Sziasztok!
Nem porosodik véletlenül vkinél egy octalinkes monoblokk régi xt karhoz, 73-as szélességgel és 126-os tengelyhosszal? Bátyámnak próbálok legózni minimálbüdzséből és 118-as tengellyel kiállva pont finoman karcolja a vázat a tányér...

Hézagold ki a jobb csészét a vékonyabbik, ht2-eshez való gyűrűvel.



#53
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.334 hozzászólás
Sziasztok!
Nem porosodik véletlenül vkinél egy octalinkes monoblokk régi xt karhoz, 73-as szélességgel és 126-os tengelyhosszal? Bátyámnak próbálok legózni minimálbüdzséből és 118-as tengellyel kiállva pont finoman karcolja a vázat a tányér...

#54
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Nekem az a véleményem, hogy az ebike-kal (plusz a gyakorlatlan váltással) együtt jár a sűrűbb lánc- és sorcsere. De a hátsó váltó pont nem az az alkatrész, ami elhasználódik, a mostani váltómban (sima deore 10x) közel 18.000 km van. Ez alatt már elhasználtam egy Bosch Performance motort és egy 500-as akkupakkot is. Szóval akinek van pénze majomra... az vegyen kicsit sűrűbben kopó alkatrészeket, de ne bonyolítsuk a rendszert még több inkompatibilis alkatrésszel, mert már így is egy lexikont kell átolvasni, ha éppen a megszokott alkatrész nincs és ki kell váltani valami más gyártó termékével - ami manapság egyre gyakoribb.

 

Teljesen igazad van - és valóban a váltó nem fontos a csoportból, de a lánc és a sor igen - de ne felejtsd el, hogy óriási számban használnak olyan userek ebike-ot akik látni sem akarják a szervízt és fogalmuk sincs a szervizek esetleges intervallumáról de ezek mellett még rosszul is váltanak, össze-vissza biggrin.png .


  • Sandman kedveli ezt

#55
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 430 hozzászólás

Nekem az a véleményem, hogy az ebike-kal (plusz a gyakorlatlan váltással) együtt jár a sűrűbb lánc- és sorcsere. De a hátsó váltó pont nem az az alkatrész, ami elhasználódik, a mostani váltómban (sima deore 10x) közel 18.000 km van. Ez alatt már elhasználtam egy Bosch Performance motort és egy 500-as akkupakkot is. Szóval akinek van pénze majomra... az vegyen kicsit sűrűbben kopó alkatrészeket, de ne bonyolítsuk a rendszert még több inkompatibilis alkatrésszel, mert már így is egy lexikont kell átolvasni, ha éppen a megszokott alkatrész nincs és ki kell váltani valami más gyártó termékével - ami manapság egyre gyakoribb.


  • karakoram és Rabbit kedveli ezt

#56
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás
10x tobbet tudtok nalam mindenrol ami kerekpar, errol pont hallottam 😁. Egyszeru a keplet, elvileg nem kompatibilis csak sajat magaval, nehezebb, igy tovabb tart. Latok benne raciot, latom mit muvelnek aposomek az elektromos bringakkal/valtassal.
Kicsit mas, de peldaul az egyik elektromos bringankon Shimano agyvalto van, egyszeruen nalunk hegyre fel nem mukodik teljes rasegitessel. Ha idoben valt az ember ok, de pont ahol egy 65 eves atlag user valtana azt nem birja. Ha kihagy az ember a hajtasban akkor levalt. Es ez ilyen! Mondjuk egy hidra fel ok, de ahol 800 meteren van 90 meter szintemelkedes azt nem toleralja.

karakoram módosította - 2023. február 18. - 11:50


#57
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Rémlett, hogy olvastam róla, persze nekem is keresnem kellett. 2011 április végi újdonság, Pinkbike, Bikerumor és többi nagy oldal is hozta. https://www.pinkbike...drivetrain.html

https://bikerumor.co...rds-compatible/

2021-ben és 2022 első felében volt a legnagyobb áruhiány az iparágban, szerintem azért felejtődhetett el ennyire. Talán nem jutott el elég darab a gyártókig és így még inkább ritka a használt piacon.



#58
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

pffff.... csak hogy ne érezd magad egyedül, jelzem, rá kellett keresnem, mi is ez..... mellow.png

+1!! Életemben nem hallottam erről a Linkglide dologról. Nincs túlreklámozva.


Marci

#59
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 997 hozzászólás
  • LocationKelenföld

pffff.... csak hogy ne érezd magad egyedül, jelzem, rá kellett keresnem, mi is ez..... mellow.png

 

Tegnap este szórakoztattam magam ezzel. smile.png Békésen nézelődök az apróban, ott ugrott elém! Ha ez ekkora sikertörténet, ahogy az ebike promózás megy, érthetetlen, hogy miért nem folyik ez már a csapból is. De lehet, hogy ingnorálom az ebike-os híreket, és ezért került el eddig.

Azon is csodálkozom, hogy valami nagyszakállú világutazós arccal miért nincs ez  már rég eladva, aki belegyűrt már egy Egyenlítő távot, nulla kopással, de minimum 30 kilós csomagokkal és egy-két házikedvenccel terhelve.



#60
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.865 hozzászólás

Megint lemaradtam, ilyen a linkglide szabványú hajtást látott már valamelyikőtök?

Felmerült bennem egy igásló-mindenes 1x10-es upgrade, persze nem villanyrásegítéssel, ilyen szettel működhet? Vannak ellenérvek, miért nem megfelelő egy ilyen, állítólag 3x tartósabb, olcsón fenntartható hajtás, emberi erővel hajtva? Csak a tömeg?

 

pffff.... csak hogy ne érezd magad egyedül, jelzem, rá kellett keresnem, mi is ez..... mellow.png


  • Rabbit kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"