Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Meghajtás (lánc, fogaskoszorú, hajtómű, monoblokk)

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18244 hozzászólás a témában

#41
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás
10x tobbet tudtok nalam mindenrol ami kerekpar, errol pont hallottam 😁. Egyszeru a keplet, elvileg nem kompatibilis csak sajat magaval, nehezebb, igy tovabb tart. Latok benne raciot, latom mit muvelnek aposomek az elektromos bringakkal/valtassal.
Kicsit mas, de peldaul az egyik elektromos bringankon Shimano agyvalto van, egyszeruen nalunk hegyre fel nem mukodik teljes rasegitessel. Ha idoben valt az ember ok, de pont ahol egy 65 eves atlag user valtana azt nem birja. Ha kihagy az ember a hajtasban akkor levalt. Es ez ilyen! Mondjuk egy hidra fel ok, de ahol 800 meteren van 90 meter szintemelkedes azt nem toleralja.

karakoram módosította - 2023. február 18. - 11:50


#42
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.299 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Rémlett, hogy olvastam róla, persze nekem is keresnem kellett. 2011 április végi újdonság, Pinkbike, Bikerumor és többi nagy oldal is hozta. https://www.pinkbike...drivetrain.html

https://bikerumor.co...rds-compatible/

2021-ben és 2022 első felében volt a legnagyobb áruhiány az iparágban, szerintem azért felejtődhetett el ennyire. Talán nem jutott el elég darab a gyártókig és így még inkább ritka a használt piacon.



#43
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

pffff.... csak hogy ne érezd magad egyedül, jelzem, rá kellett keresnem, mi is ez..... mellow.png

+1!! Életemben nem hallottam erről a Linkglide dologról. Nincs túlreklámozva.


Marci

#44
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 992 hozzászólás
  • LocationKelenföld

pffff.... csak hogy ne érezd magad egyedül, jelzem, rá kellett keresnem, mi is ez..... mellow.png

 

Tegnap este szórakoztattam magam ezzel. smile.png Békésen nézelődök az apróban, ott ugrott elém! Ha ez ekkora sikertörténet, ahogy az ebike promózás megy, érthetetlen, hogy miért nem folyik ez már a csapból is. De lehet, hogy ingnorálom az ebike-os híreket, és ezért került el eddig.

Azon is csodálkozom, hogy valami nagyszakállú világutazós arccal miért nincs ez  már rég eladva, aki belegyűrt már egy Egyenlítő távot, nulla kopással, de minimum 30 kilós csomagokkal és egy-két házikedvenccel terhelve.



#45
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

Megint lemaradtam, ilyen a linkglide szabványú hajtást látott már valamelyikőtök?

Felmerült bennem egy igásló-mindenes 1x10-es upgrade, persze nem villanyrásegítéssel, ilyen szettel működhet? Vannak ellenérvek, miért nem megfelelő egy ilyen, állítólag 3x tartósabb, olcsón fenntartható hajtás, emberi erővel hajtva? Csak a tömeg?

 

pffff.... csak hogy ne érezd magad egyedül, jelzem, rá kellett keresnem, mi is ez..... mellow.png


  • Rabbit kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#46
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 992 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Megint lemaradtam, ilyen a linkglide szabványú hajtást látott már valamelyikőtök?

Felmerült bennem egy igásló-mindenes 1x10-es upgrade, persze nem villanyrásegítéssel, ilyen szettel működhet? Vannak ellenérvek, miért nem megfelelő egy ilyen, állítólag 3x tartósabb, olcsón fenntartható hajtás, emberi erővel hajtva? Csak a tömeg?



#47
DöG

DöG

    vendég

  • fórumtag
  • 229 hozzászólás
Köszönöm mindenkinek! Végül új T30-as bittel, 4szög átalakítóval, meg racsnis dugókulcs karral már megadta magát. 😄
  • Kisherceg és donciccio kedveli ezt

#48
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.225 hozzászólás
  • LocationSvájc
40/26 14fog kulonbseg, mindenkepp nezd meg mennyi a max kapacitasa a hatsovaltonak!!
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#49
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.288 hozzászólás

https://www.parktool...help/torque.pdf itt egy nyomaték táblázat. talán majd segít az összeszerelésnél. ha használsz majd menetrögzítőt, akkor az alsó nyomaték tartományt érdemes megcélozni. én régen, az acél lánctányér csavarokhoz zsírt használtam. mostanában már nem használok acélt. titán, vagy alu csavarokat használok. a tapasztalataim alapján, ezekhez szükséges a menetrögzítő.  


Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#50
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.288 hozzászólás

Lánctányér csavarok gyárilag csavarrögzítőzve vannak? 8-ból 5-öt kínkeservvel kilazítanom, (hajtókart satuba fogva-megtámasztva, csavarhúzó szárán keresztbe dugott kereszt szárral sikerült csak)...
6.-nál megforgott a nyélben a csavarhúzó szára! sad.png
Van valami módszer a csavarok kihajtásának könnyebbé tételére?
Olaj rácsöppentése nem tűnt segítségnek.

öngyújtóval felmelegíted a csavart, és a menetrögzítő engedni fog. 


Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#51
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás
Csavarhúzó? 😲 Gyárilag gyakran valóban nagyon erősen meg vannak húzva a lánckerék csavarok. Nincs ötletem, sajnos.

Kisherceg módosította - 2023. január 24. - 07:46

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#52
DöG

DöG

    vendég

  • fórumtag
  • 229 hozzászólás
Lánctányér csavarok gyárilag csavarrögzítőzve vannak? 8-ból 5-öt kínkeservvel kilazítanom, (hajtókart satuba fogva-megtámasztva, csavarhúzó szárán keresztbe dugott kereszt szárral sikerült csak)...
6.-nál megforgott a nyélben a csavarhúzó szára! :(
Van valami módszer a csavarok kihajtásának könnyebbé tételére?
Olaj rácsöppentése nem tűnt segítségnek.

#53
DöG

DöG

    vendég

  • fórumtag
  • 229 hozzászólás

Üdv!

 

Van egy "új" Dyna-sys11 hajtóművem (FC-MT600), 36T/26T 96/64mm assymetrical 4 karos 11sebességes lánctányérok vannak rajta gyárilag...

Mivel főleg aszfaltra szánom (gravel), szükségem van minimum 40T nagytányérra, 2*10 sebességes rendszert szeretnék. Neten nézelődve láttam hogy a 40T/28T létező lánckerék kombináció (de ha a 40T/26T is működik annak még jobban örülnék).

...Jelenleg egy trekking bicón 48T/36T/24T*9 összebujerált hajtásom van, amit elégedetten használok, csak a 48T túl hosszú. (elötte 48/38/22 volt ami szintén működő képes volt kb., csak már kényelmetlenül nagy áttétel ugrás volt a kiskerékre váltáskor)...

A rendelkezésre álló információim alapján én ezeket a csere lánckerekeket szemeltem ki az átalakításhoz:

 

A bolt szerint ezek nem rá való lánctányérok.wacko.png

 

A kérdésem: a felerősítő lyukak nem egyeznek, vagy ha nem ez a probléma, akkor mi?

(ha csak a váltási komfort rosszabb, de nyomaték nélküli óvatos váltással ~üzembiztosan át tudok váltani elöl, az nekem már megfelel -elöl nagyon ritkán szoktam váltani, de nagy csomagos túrán szükség van a kis lánctányérra is-).

 

Ha ez(ek) a lánctányérok nem jók akkor mit ajánlanátok helyette?sad.png

 

Köszönöm!



#54
retrofan

retrofan

    fórumtag

  • fórumtag
  • 159 hozzászólás

93 nyilván tartósabb kicsit. De úgy látom, nem is nagy az árkülönbség köztük, akkor már vedd a jobbat.

1114, 116...az dönt, milyen hosszú láncdarabot raktak épp a dobozba, zacskóba. Így is le kell venni belőle néhány szemet, mikor felrakod a bringára.

Köszi a választ marton.

Tartalékba veszem addig míg lehet kapni,ki tudja meddig tart ez az alkatrészhiány.



#55
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

93 nyilván tartósabb kicsit. De úgy látom, nem is nagy az árkülönbség köztük, akkor már vedd a jobbat.

1114, 116...az dönt, milyen hosszú láncdarabot raktak épp a dobozba, zacskóba. Így is le kell venni belőle néhány szemet, mikor felrakod a bringára.


Marci

#56
retrofan

retrofan

    fórumtag

  • fórumtag
  • 159 hozzászólás

Tanácsot kérnék még Tőletek lánccal kapcsolatban.

A Shimano HG 93-as lánc futásteljesítményben mennyivel jobb mint egy HG 53-as?

114-es vagy 116 szemes,ezt mi dönti el?


retrofan módosította - 2022. július 31. - 19:40


#57
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Sziasztok!

9-es fogsort cserélnék.

Használhatok 11-32 helyett 11-36-os kiosztást? 

Mi határozza ezt meg?

Azt is nézd meg, hogy GS v SGS, tehát rövid v hosszú kanalas a váltód. AZ határozza meg a max használható fogszámot.


Marci

#58
retrofan

retrofan

    fórumtag

  • fórumtag
  • 159 hozzászólás

Köszi Kisherceg!

A váltó egy LX RD-M570,utánakerestem,max 32-es lánckerékkel használható.

 

 



#59
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

Sziasztok!

9-es fogsort cserélnék.

Használhatok 11-32 helyett 11-36-os kiosztást? 

Mi határozza ezt meg?

 

a hátsó váltód. attól függ, hogy mekkora különbséget tud kezelni. leegyszerűsítve, minél hosszabb a kanala, annál többet. a gyrátó honlapján mindig van róla leírás. shimano esteében az ott leírtakhoz +2 fog különbség még bele szokott férni. a b-screw csavarral is lehet kicsit játszani. ;)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#60
retrofan

retrofan

    fórumtag

  • fórumtag
  • 159 hozzászólás

Sziasztok!

9-es fogsort cserélnék.

Használhatok 11-32 helyett 11-36-os kiosztást? 

Mi határozza ezt meg?