Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Meghajtás (lánc, fogaskoszorú, hajtómű, monoblokk)

* * * * * 3 votes

  • Please log in to reply
18244 replies to this topic

#21
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2,332 posts
Sziasztok!
Van egy spd kompatibilis cipőm, de már szimpla taposópedált szeretnék használni. Mióta viszont kivettem a platformot a talpából, azóta nagyon csúszkál a pedálon. Van esetleg vmi gumi vagy műanyag spd betét helyettesítő, amit be lehetne rakni a talp közepén tátongó lyukba?

#22
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,836 posts

Milyen bringa lesz ez? Vmi monti? Vagy gravel? Vagy...?

Mekkora tányér van tervben?

 

a Roninra lesz (lett). 39T. majd mutatok képet. ;)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#23
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,633 posts

Milyen bringa lesz ez? Vmi monti? Vagy gravel? Vagy...?

Mekkora tányér van tervben?


Marci

#24
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,836 posts

Szimpatikus lenne a Shiamno Alfine hajtómű az egytányérosítási elképzeléseimhez, van választék láncvonalból és tányérokból is. De persze a Shimano a Q faktor értékét nem listázza. Gyanítom, hogy országútis lesz az érték, sajnos.... :( Ebben tudna valaki segíteni esetleg?


168mm, a dupla láncvédős, 49mm-es láncvonalú változatnál.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#25
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,836 posts

Szimpatikus lenne a Shiamno Alfine hajtómű az egytányérosítási elképzeléseimhez, van választék láncvonalból és tányérokból is. De persze a Shimano a Q faktor értékét nem listázza. Gyanítom, hogy országútis lesz az érték, sajnos.... :( Ebben tudna valaki segíteni esetleg? 


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#26
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 430 posts

+1
Apum bringájára ezt vettem, szuper pedál, jól tapad, mentem vele pár karikát és tényleg jó, van benne anyag és nem horror áron.

 

+1 tőlem is, évek óta használom a pedelecen. Szuper cucc.


  • trek8k likes this

#27
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,288 posts

https://www.youtube....p5kn4b1M&t=207s a csapágyak számát illetően.... szóval nem teljesen van úgy, ahogy el lett mondva. :D tulajdonképpen a lánc is "csapágyas". azt nem számolja. a bringákon minimum 2 fajta csapágy van. golyós, és sikló. a pedálokban előfordul görgős is. na mind1. legalább magyarul van. :D


Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#28
madgab

madgab

    vendég

  • fórumtag
  • 125 posts

GR500

+1
Apum bringájára ezt vettem, szuper pedál, jól tapad, mentem vele pár karikát és tényleg jó, van benne anyag és nem horror áron.

#29
zsoooc

zsoooc

    vendég

  • fórumtag
  • 33 posts

Az "ipari csapágyas" is lehet egy rakás fos, csak ennek a 2 varázslatos szónak ne ugorj be.

Titkos tippem a Shimano bármelyik pedálja, nagyon tartósak, kb. gondozásmentesek (2 évente szétszeded, átkened, elég neki) pedig nem is "iparicsapágyasak".

https://bringabutik....:shimano?page=1

Szerintem egy normálisabb villogóval sokkal többet teszel a biztonságodért, mint a pedálon lévő prizmához ragaszkodni.

Köszi az infót. Ezek a Shimano azért elég nehezek. Több, mint 500 gramm, legalább 200 grammal nehezebb, mint egy átlagos pedál. Ez már azért nem elhanyagolható különbség. Bár, ha ez az ára a tartósságnak, akkor akár meg is érheti.



#30
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,836 posts

GR500


  • madgab likes this

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#31
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,633 posts

Az "ipari csapágyas" is lehet egy rakás fos, csak ennek a 2 varázslatos szónak ne ugorj be.

Titkos tippem a Shimano bármelyik pedálja, nagyon tartósak, kb. gondozásmentesek (2 évente szétszeded, átkened, elég neki) pedig nem is "iparicsapágyasak".

https://bringabutik....:shimano?page=1

Szerintem egy normálisabb villogóval sokkal többet teszel a biztonságodért, mint a pedálon lévő prizmához ragaszkodni.


  • Kisherceg and zscs like this
Marci

#32
zsoooc

zsoooc

    vendég

  • fórumtag
  • 33 posts

Sziasztok!

 

Pedál vásárlását tervezem (sima pedál) többnyire városi, országúti és ritkán könnyű terepi használatra. Évente legalább 5000 km-t megyek mindenféle időjárási körülmények között. A fő szempont a strapabíróság, tartósság, karbantartás-mentesség, de az is előny, ha aránylag könnyű is, ja és legyne rajta prizma. Utána olvasgattam, hogy milyen fajták léteznek, de nem tudtam eldönteni eddig, melyik felépítésű enne optimális számomra. Egyelőre az ipari csapágyas tűnik a legszimpatikusabbnak (a mostanit nem is tudom, hogy milyen, szakszervizben cseréltettem korábban, most magam akarom).

Milyet ajánlotok? Vagy mindegy is, mert 1-2 év alatt úgyis tönkremegy? A mostani már nagyon a végét járja, lötyög, kattog, nyikorog. Kb. 2-3 évet bírt ki. 



#33
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2,332 posts
Köszi srácok!
Jó hír, hogy megnézték újra és egyáltalán nem karcolja a tányér a villát, csak a tükröződést nézték annak. :D
Egy árához képest amúgy elfogadhatóan épített 29"-os decathlonos bringával megy a szopózás. Nagyobb tányér miatt az egész hajtóművet cserélni kellett, a sokadik csomagtartó passzolt csak az elvileg felkészített vázra, stb. Az amúgy is passzentos költségvetést nagyon hamar nagyon túllépte. :)

Edited by husevotelefonfulke, 2023. April 15. - 21:57.

  • Rabbit likes this

#34
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,258 posts

Már bőven a vírus előtt azzal fogadtak a kedvenc boltomban, mikor ilyen octalinkes recsegős bajom volt (nem találtam hozzá a szerszámot, így bevittem), hogy cserealkatrész nincs.

Pedig ez tényleg kedvenc bolt, nem hiszem, hogy azóta javult a helyzet.

bbes300 pl beszerezhető elfogadható időn belűl, csak gondolom nem újban gondolkodunk a minimál büdzsénél


Edited by Bikertigger, 2023. April 14. - 21:32.

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#35
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 992 posts
  • LocationKelenföld

0,7/1,8/2,5mm nem biztos, hogy ezzel előrébb lenne, de akár működhet is. smile.png

Már bőven a vírus előtt azzal fogadtak a kedvenc boltomban, mikor ilyen octalinkes recsegős bajom volt (nem találtam hozzá a szerszámot, így bevittem), hogy cserealkatrész nincs.

Pedig ez tényleg kedvenc bolt, nem hiszem, hogy azóta javult a helyzet.



#36
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,836 posts

Hézagold ki a jobb csészét a vékonyabbik, ht2-eshez való gyűrűvel.

 

0,7/1,8/2,5mm nem biztos, hogy ezzel előrébb lenne, de akár működhet is. smile.png


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#37
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 992 posts
  • LocationKelenföld

Sziasztok!
Nem porosodik véletlenül vkinél egy octalinkes monoblokk régi xt karhoz, 73-as szélességgel és 126-os tengelyhosszal? Bátyámnak próbálok legózni minimálbüdzséből és 118-as tengellyel kiállva pont finoman karcolja a vázat a tányér...

Hézagold ki a jobb csészét a vékonyabbik, ht2-eshez való gyűrűvel.



#38
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2,332 posts
Sziasztok!
Nem porosodik véletlenül vkinél egy octalinkes monoblokk régi xt karhoz, 73-as szélességgel és 126-os tengelyhosszal? Bátyámnak próbálok legózni minimálbüdzséből és 118-as tengellyel kiállva pont finoman karcolja a vázat a tányér...

#39
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,540 posts

Nekem az a véleményem, hogy az ebike-kal (plusz a gyakorlatlan váltással) együtt jár a sűrűbb lánc- és sorcsere. De a hátsó váltó pont nem az az alkatrész, ami elhasználódik, a mostani váltómban (sima deore 10x) közel 18.000 km van. Ez alatt már elhasználtam egy Bosch Performance motort és egy 500-as akkupakkot is. Szóval akinek van pénze majomra... az vegyen kicsit sűrűbben kopó alkatrészeket, de ne bonyolítsuk a rendszert még több inkompatibilis alkatrésszel, mert már így is egy lexikont kell átolvasni, ha éppen a megszokott alkatrész nincs és ki kell váltani valami más gyártó termékével - ami manapság egyre gyakoribb.

 

Teljesen igazad van - és valóban a váltó nem fontos a csoportból, de a lánc és a sor igen - de ne felejtsd el, hogy óriási számban használnak olyan userek ebike-ot akik látni sem akarják a szervízt és fogalmuk sincs a szervizek esetleges intervallumáról de ezek mellett még rosszul is váltanak, össze-vissza biggrin.png .


  • Sandman likes this

#40
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 430 posts

Nekem az a véleményem, hogy az ebike-kal (plusz a gyakorlatlan váltással) együtt jár a sűrűbb lánc- és sorcsere. De a hátsó váltó pont nem az az alkatrész, ami elhasználódik, a mostani váltómban (sima deore 10x) közel 18.000 km van. Ez alatt már elhasználtam egy Bosch Performance motort és egy 500-as akkupakkot is. Szóval akinek van pénze majomra... az vegyen kicsit sűrűbben kopó alkatrészeket, de ne bonyolítsuk a rendszert még több inkompatibilis alkatrésszel, mert már így is egy lexikont kell átolvasni, ha éppen a megszokott alkatrész nincs és ki kell váltani valami más gyártó termékével - ami manapság egyre gyakoribb.


  • karakoram and Rabbit like this