Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Új fórum észrevételek, hibajelentés

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
91 hozzászólás a témában

#1
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Internet Explorer 10->11 frissítés óta nem működik az idézés semmilyen formában. Ha be akarok illeszteni valamit a vágólapról, eltűnik a kurzor is és már csak nagy fehérséget látok, írni nem tudok.



#2
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

több hozzázólásom nem jelent meg, hiába lehet beállítani az sms értesítést újabban az sem működik.Tegnap óta valami hangyaméretű betűkkel lehet olvasnia magazinban.


montimi módosította - 2013. november 28. - 16:16


#3
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

az üzenő részt nem lehetne visszaállítani a régi megoldásra? fogadott/elküldött... nekem nagyon new-age ez a beszélgetések dolog, öreg vagyok már hozzá... :)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#4
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Az idő nem jó a hszok-nál, a profilban GMT (London)-t kell beállítani hogy stimmeljen (edit: mármint ha Magyarországon vagy). Az most mindegy hogy automatikus téli/nyárira van állítva vagy nem, gondolom viszont hogy majd tavasszal megint egy, vagy 2 órával nem fog stimmelni attól függően hogy ott mi van beikszelve.


Tekergek módosította - 2013. november 10. - 02:05


#5
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Hányas is szóltak eddig emiatt? :)

 

Filozófálhatunk ezen tovább de maradok annál hogy azért szólt a látszólagos többség itt úgy ahogy mert akkor úgy volt. Én pl. rögtön szóltam volna de épp egy pár hétig külföldön voltam. Vége a szezonnak, kevesebben látogatnak azóta mióta meg lett fordítva, ez is közbejátszik. Szerintem majd úgy május környékén érdemes megcélozni egy felmérést. Abban egyetértünk hogy az objektívabb mint ez az ide oda?



#6
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

 
Ez szerintem most épp egy vita, és van tárgya :)
 


És az se kizárt hogy mi vagyunk többen. Ezt csak akkor fogjuk biztosan tudni hogy ha mondjuk az elkövetkező három hónapban bejelentkező fórumtagok jelentős része (tehát aki valamelyest aktív, bár ezt lehet hogy nyáron kéne csinálni) válaszol egy felmérésre.

 

Ahhoz szerintem nem kell felmérés hogy tudjuk hogy gyakorlatilag mindenhol máshol fordítva van.

Hányas is szóltak eddig emiatt? :)



A sebesség mindent megold.

 


#7
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Ez nem vita tárgya, hogy érvelni kelljen.

 
Ez szerintem most épp egy vita, és van tárgya :)
 

Egyszerűen ki, hogy szereti, hogy szokta meg. Engem fordítva zavar és nem kizárt, hogy mi vagyunk többen.


És az se kizárt hogy mi vagyunk többen. Ezt csak akkor fogjuk biztosan tudni hogy ha mondjuk az elkövetkező három hónapban bejelentkező fórumtagok jelentős része (tehát aki valamelyest aktív, bár ezt lehet hogy nyáron kéne csinálni) válaszol egy felmérésre.

 

Ahhoz szerintem nem kell felmérés hogy tudjuk hogy gyakorlatilag mindenhol máshol fordítva van.



#8
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

kifejthetnéd az érveidet...

Ez nem vita tárgya, hogy érvelni kelljen. Egyszerűen ki, hogy szereti, hogy szokta meg. Engem fordítva zavar és nem kizárt, hogy mi vagyunk többen.



A sebesség mindent megold.

 


#9
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Nem értek egyet.

kifejthetnéd az érveidet...


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#10
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Nem értek egyet.

 

"A sebesség mindent megold." Rendkívül frappáns :)

 

Még egy észrevétel: a mostani beállításnál ha a legfrissebb hozzászólásra akarsz reagálni, akkor legalul nyílik a szövegszerkesztő, miközben a legfrisseb hozzászólás(ok) legfelül vannak. Ez is megnehezíti a strukturális reakciót.

 

Más: mivel a profilkép kissebb lett és a méretezési algoritmus úgy látszik nem tökéletes egész homályosak a régebben feltöltött képek. Ez eddig OK mert fel lehet tölteni újat, csak az a baj hogy nincsenek összefüggésben a hozzászólásoknál (94x94 pixel) és a profilon/profilszerkesztésnél szereplő képek (133x133 a kivágás beállításánál és 100x100 az előnézetnél). A három közül csak 1 lehet éles, eltartott egy darabig mire rájöttem hogy 94x94-et kell feltölteni, akkor a legtöbbször látott kép (a hsz-nál) az éles és a profilon is, habár ott kissebb mint lehetne. Még így is oda kell figyelni mert ha a 94x94-es kép első feltöltésénél használod a "körbevágás beállítása" funkciót akkor jobb oldalon lesz egy fekete csík. Ezt sima újrafeltöltéssel orvosoltam. Szóval ez is olyan hogy csak az csinálja végig aki nem teljesen normális  :)

 

Ami jó az új fórumban: nem kell tíz percenként valamit csinálni ahhoz hogy ne rugjon ki, amig nyitva van a böngésző ablak addig be vagy jelentkezve.

 

Még egy hiányzó lehetőség: nincs beállítás arra hogy ne mutasd hogy online vagy (ami pl. akkor érdekes ha órákig nyitva hagyod a böngészőt mert épp munka/más tennivalód van, akkor ha valaki üzen és nem kap választ ne higgye azt hogy lesz*rod).



#11
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Nem értek egyet.


  • Kánya kedveli ezt


A sebesség mindent megold.

 


#12
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Itt a másik tábor, a fix alulról felfelé sorrendtől megőrülök.

 

Rendkívül logikátlan és zavaró most (ennél csak az lenne rosszabb ha a sor-rend is megfordulna), alássan javaslok egy egyszeri kérdőívet a belépésnél hogy mit is szeretne a tényleges többség, nem csak az akit eléggé zavar hogy itt megszólaljon. A legjobb persze egy beállítási lehetőség lenne, mindenkinek fix (akármelyik irányban) egy komoly visszalépés. Ettől függetlenül, ha kell egy fix irányt választani akkor ezt kéne szem elött tartani:

 

1. minden nyelvben fölülről lefelé olvas az ember

2. minden hozzászólást fölülről lefelé olvassa az ember

3. a fölülről lefelé olvasó irányból adódva minden következő hozzászólás első sora csak akkor következik természetesen, ugrás nélkül ha fölülről lefelé következnek a hozzászólások is

4. a fentiek miatt minden más fórumon fölülről lefelé az alap, vagy be lehet állítani ha nem az

5. az hogy egy látszólagos többség ebben a topicban az alúlról felfelé mellett szólalt meg nem azt jelenti hogy a tényleges "csöndes többség" egyetért, hanem hogy az szokott (először) megszólalni aki nem ért egyet (mint ahogy most én teszem azt)

 

Ha mégis fölülről lefelé van beállítva akkor:

 

a. az olvasási iránnyal ellentétes a hsz-ok sorrendje

b. minden hsz között van egy ellentétes irányba ugrás, ami fölösleges agy/kézmunkát és ezáltal időveszteséget jelent, főleg hosszú hozzászólás elolvasása után, amikor nincs vizuális támpont hogy hova kell ugrani

c. lapozásnál a fórum a legfelső hozzászóláshoz ugrik, tehát le kell görgetni az alsóhoz ha sorrendben akarod olvasni

d. az ugrás-az-utolsó-hsz-hoz a rossz lapra/hsz-hoz ugrik

 

Ezt a rémálmot egyébként, mint sok más szépet, a Microsoftnak köszönhetjük amikor bevezették az Outlookban. Egy egész nemzedékben egy csapásra tönkre tették a strukturális gondolkodást, és ami ennél rosszabb, a konzum/bérrabszolga hajszatársadalommal járó butulást elősegítették, mivel ez a módszer gyors és rövid egymondatos válaszokat ösztönöz. Gyakorlatilag kiiktatta az addig szokásos részidézés-reagálás használatát. A rövid távú időnyereség ára a teljes kommunikáció minőségének a romlása: a résztvevők többször elbeszélnek egymás mellett mert nem logikus állványzatról függ a beszélgetés, nincs ott a "memória", csak az utolsó sor - tehát sokszorozódik a fölöslegesen ismételt információ.

 

+1

 

egyetértek, az előző verziót is a mostanihoz képest 'fordítva' azaz helyesen használtam.


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#13
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Itt a másik tábor, a fix alulról felfelé sorrendtől megőrülök.

 

Rendkívül logikátlan és zavaró most (ennél csak az lenne rosszabb ha a sor-rend is megfordulna), alássan javaslok egy egyszeri kérdőívet a belépésnél hogy mit is szeretne a tényleges többség, nem csak az akit eléggé zavar hogy itt megszólaljon. A legjobb persze egy beállítási lehetőség lenne, mindenkinek fix (akármelyik irányban) egy komoly visszalépés. Ettől függetlenül, ha kell egy fix irányt választani akkor ezt kéne szem elött tartani:

 

1. minden nyelvben fölülről lefelé olvas az ember

2. minden hozzászólást fölülről lefelé olvassa az ember

3. a fölülről lefelé olvasó irányból adódva minden következő hozzászólás első sora csak akkor következik természetesen, ugrás nélkül ha fölülről lefelé következnek a hozzászólások is

4. a fentiek miatt minden más fórumon fölülről lefelé az alap, vagy be lehet állítani ha nem az

5. az hogy egy látszólagos többség ebben a topicban az alúlról felfelé mellett szólalt meg nem azt jelenti hogy a tényleges "csöndes többség" egyetért, hanem hogy az szokott (először) megszólalni aki nem ért egyet (mint ahogy most én teszem azt)

 

Ha mégis fölülről lefelé van beállítva akkor:

 

a. az olvasási iránnyal ellentétes a hsz-ok sorrendje

b. minden hsz között van egy ellentétes irányba ugrás, ami fölösleges agy/kézmunkát és ezáltal időveszteséget jelent, főleg hosszú hozzászólás elolvasása után, amikor nincs vizuális támpont hogy hova kell ugrani

c. lapozásnál a fórum a legfelső hozzászóláshoz ugrik, tehát le kell görgetni az alsóhoz ha sorrendben akarod olvasni

d. az ugrás-az-utolsó-hsz-hoz a rossz lapra/hsz-hoz ugrik

 

Ezt a rémálmot egyébként, mint sok más szépet, a Microsoftnak köszönhetjük amikor bevezették az Outlookban. Egy egész nemzedékben egy csapásra tönkre tették a strukturális gondolkodást, és ami ennél rosszabb, a konzum/bérrabszolga hajszatársadalommal járó butulást elősegítették, mivel ez a módszer gyors és rövid egymondatos válaszokat ösztönöz. Gyakorlatilag kiiktatta az addig szokásos részidézés-reagálás használatát. A rövid távú időnyereség ára a teljes kommunikáció minőségének a romlása: a résztvevők többször elbeszélnek egymás mellett mert nem logikus állványzatról függ a beszélgetés, nincs ott a "memória", csak az utolsó sor - tehát sokszorozódik a fölöslegesen ismételt információ.



#14
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás

Jaham, Win7 plusz Chrome, FF alatt nekem is ezt csinálja jó néhány topicnál.

 

erre nincs megoldás? elég zavaró... céges gépen win7 + firefox alatt is csinálja.


"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#15
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Nekem nem csinálja pedig szintén win7 + firefox


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#16
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

chrome, xp, friss tartalomra kattintva betölti a tpic-ot, majd újra, majd újra, és a végtelenségig. villog, mintha muszáj lenne.

erre nincs megoldás? elég zavaró... céges gépen win7 + firefox alatt is csinálja.


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#17
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Ha mindent kitöröltem a böngésző (továbbra is boat) privát adataiból (kukik, jelszavak, előzmények), akkor beadja a desktop oldalt, minden működik. Ha mobil változatra váltatok (a böngészővel, nem az oldalon), akkor vége a dalnak, már nem megy tovább a jobb felső sarokban lévő kis négyzetke, nem tudok ki-be járni, profilt kezelni.

Megoldás (vagy inkább workaround), hogy megint törlök mindent, s az újrakezdés után beletörődök, hogy mobilon is az asztali verziót használom. Ami nem fáj amúgy, csak mikor hónap végére elfogy a zsé forgalmi keret. :)



#18
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás

greenwitchi idore allitottam es most jol jar

ha jol tudom mi viszont a +1h-ba esunk

de lenyeg hogy mukodik

 

csak azert emlitettem mert mas is irta valahol hogy rosszul jar az ora.


ridelife módosította - 2013. november 02. - 19:53

regi/hibas agyvaltokat veszek.


#19
Admin

Admin

    Administrator

  • admin
  • 11 hozzászólás

nallam androidon siman megy a bejelentkezes.

 

azt nem tudom milyen androidom van nem ertek hozza es sosem erdekelt de egy lg nexus4 rol van szo full gyari beallitasokkal.

 

btw:a forum ora direkt nincs visszallitva vagy azt nekem kell?

 

Nálam korrekt az idő, állítsd be itt:

http://forum.bikemag...e&module=usercp



#20
Admin

Admin

    Administrator

  • admin
  • 11 hozzászólás

Nem tom, akkor biztos nálam van baj, mert itt bármilyen böngészőt próbálok, nem megy... ij.

 

Gondolom már túl vagy rajta, de ha mégsem:

- bikemag.hu cookie-k törlése,

- DNS flush.

 

Egy próbát megér.