Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Edzés Budapesten

- - - - -

  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,726 posts

Találtam friss mobilappos térképet ivóvíz kutakról, ami jól jöhet. 

http://www.turistama...n-ivovizet.html


Edited by Balu1, 2018. August 02. - 22:28.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#2
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

Jaaa, Lupa tó, valamiért azt hittem a Dunát ússzátok át 6x oda vissza :) Az is jó buli, csak gyorsan kell mert visz a folyam ;)

 

szerk.: én azt hiszem genetikailag nem vagyok hajlamos a reggeli korántra, nem fogom sose megszokni :)


Edited by Tekergek, 2016. July 22. - 19:08.


#3
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11,904 posts

Milyen a víz? Úgy néztem 16-17 fok körül lehet, neoprén? Jó bulinak tűnik csak az egészben a legnehezebb a felkelés :)

 

A víz jó, év elején kérdeztem egy srácot, aki Bp. környéki bányatavakról írta a szakdolgozatát, ő 2-3 éve végzett méréseket, akkor nagyon jó volt a vízminőség. Most sem lehet nagyon rossz, ha a Gerendai ki akarja sajátítatni a tavat strand építése céljából... 
Neoprént nem használok, kedden reggel 7 órakor 18 fok volt, és a tó egyértelműen melegebb volt az erős szél és a hullámzás ellenére is. Most 21.4 fokos elvileg. 

A reggeli mókázást meg lehet szokni, és nagy előnye, hogy reggel nincsenek szúnyogok, míg este a szemedet is kiverik, olyan sokan vannak. 



#4
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

Milyen a víz? Úgy néztem 16-17 fok körül lehet, neoprén? Jó bulinak tűnik csak az egészben a legnehezebb a felkelés :)



#5
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11,904 posts

A bringát közvetlenül a parton kötjük le, és a déli öblöt ússzuk át, az kb. 150 méter, így könnyű figyelni rá. De reggelente még nem láttam mást a tónál. 



#6
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 posts
  • LocationBudapest

Bicajt egyszerűen ott hagyod a Lupa mellett? Nem tudom most mi a helyzet, de régebben ott a bozótos mellett azért törtek fel autót...

 

 

Reggeli bringa-úszás-bringa edzés!

 

Indulás : 2016.07.19. kedd 7.00 AM, Flórián tér 
11 km bringa Lupáig, 6x150 m úszás, 11 km bringa vissza a Flóriánig
Bárki jöhet! Saját felelősségre, természetesen.

 

13709909_1027762567331115_52296458715801



#7
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11,904 posts

Reggeli bringa-úszás-bringa edzés!

 

Indulás : 2016.07.19. kedd 7.00 AM, Flórián tér 
11 km bringa Lupáig, 6x150 m úszás, 11 km bringa vissza a Flóriánig
Bárki jöhet! Saját felelősségre, természetesen.

 

13709909_1027762567331115_52296458715801



#8
sema

sema

    újonc

  • fórumtag
  • 8 posts
Köszi!

#9
pleisztocen

pleisztocen

    vendég

  • fórumtag
  • 36 posts

Sziasztok!
Úgy hozta az élet hogy felköltöztem Pestre. Kérdésem az lenne hogy hova tudnék menni országútival edzeni?...


Szia!
Hármashatárhegyre vezetõ út elég nyugis, de zsákutca. Hegyre edzeni viszont jó, csak többször kell fordulni. János-hegy is jó, de hátulról Budakeszi felõl Szépjuhászné, aztán szerpentin. Egyébként meg ki kell menni a városból. Jó köröket lehet menni a Zsámbéki medencébe, elég sok variáció van, vagy a Tétényi-fennsíkot körbe, Budai hegyeket köbe Telki-Tinnye-Piliscsaba-Solymár felé, esetleg Gödöllõi-dombság, Tápióvidék, de arrafelé kijutni a városból elég undorító. Vannak akik kocsival kimennek Szentendrére (20km) és onnan Pilis-Visegrádi-hegységbe Paprét, Piliszentlászló, Dömörkapu, stb. Istenhegyi út is jó már késõ este és legalább van világítás, ami ilyenkor már jól jöhet. János-hegyre egyébként kevésbé forgalmas alternatíva: Zugligeti út- BélaKirály út- Normafa utca, vagy Mártonhegyi út- Normafa utca vagy Sasadi út-Rác Aladár út-Melinda-út-Széchenyi-hegy... Vannak aki csak föl-alá mennek a Városligetben vagy a Margitszigeten, de õk inkább triatlonosok gondolom, különben nem értem. Remélem tudtam segíteni.

#10
sema

sema

    újonc

  • fórumtag
  • 8 posts
Sziasztok!

Nem biztos hogy jó topicba írok de nem találtam jobbat.
Úgy hozta az élet hogy felköltöztem Pestre. Kérdésem az lenne hogy hova tudnék menni országútival edzeni? Nyugati tér környékén lakom van autóm is szóval ha mondjuk 20 km-t kellene mennem az még belefér. Persze jobb lenne ha bicóval elérhetõ helyszint tudnátok mondani.
Elsõnek felmentem az Erzsébet kilátóhoz az Istenhegyi út felõl de olyan benzin/dízel bûz volt majdnem végig hogy nem szívesen mennék még egyszer. Legjobb az lenne ha lenne valami normálisabb emelkedõ de ha valami jó sík útszakaszt tudtok ajánlani azt is megköszönném.
Elõre is köszi a tanácsokat.