Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Novatec átütõs elsõ agy csapágy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
16 hozzászólás a témában

#1
Aaron Chase.

Aaron Chase.

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
igen már tudom hogy oda kellet volna le is írtam miért csináltam másik topikot de máskor majd oda írok ha ilyen problémám van
LEZÁRHATJUK VÉGRE A DOLGOT?!

szerintem van aki tudja törölni ezt a dolgot mond hova írjak és megteszem
helyesen írni pedig tudok de itt most nem ez a lényeg hanem hogy már 2napja engem piszkálnak pedig már mondtam hogy elismerem nem kellet volna külön topikot nyitni ha tudom hogy ez van belõle inkább hagyom egészet

Mondom írd le vagy akit tudja hogy hova írjak hogy töröljem vagy törölje.
Tõlem engem is törölhettek úgy is ez volt a második kérdésem ezen az oldalon(2008 óta) tehát nem vagyok gyakori látogató.

Szép napot!

#2
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás
Amirõl kerdeztél az a keréképítés temàba való. Nem illik minden kérdéshez új topicot nyitni. Ha beírtad volna a lakhelyedet, biztos tudott volna valaki konkrét tanácsot adni. Nem akarok nyelvtan-náci lenni, de betarthatnád az elemi helyesírási szabályokat.

#3
Aaron Chase.

Aaron Chase.

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás

Egyébként mielõtt háborognál, a fórum etikett és szabályzat elolvasása ajánlott.


Nem háborogtam pont azért írtam hogy ne úgy jöjjön le már leírtam zárjuk le a témát szerintem.

Egyedül sisqo kommentjét nem értettem hogy minek írt hogy mennyek a dirt pálya mellé õ oda menne mert az volt beírva lakhelynek úgy kb mikor regisztráltam 2008körül azt írtam be ha valaki megkérdi hol lakom elmondom ilyen egyszerû az õ kommentjével volt annyi bajom hogy minek írt ha nem segítség miatt amúgy vele sincs bajom ahogy senkivel csak igazából azzal nem jutottam elõrébb ennyi.

verti-nek pedig direkt írtam újra hogy nem sértésnek szántam amit írtam mert jó arc volt ajánlott boltot csak hülyén jött le ahogy írtam de nem akartam én megbántani senkit.

Tehát zárjuk le és egyébként most már tudom hogy nem jó helyre raktam a témát tehát valami keréképítés topikba kellet volna majd máskor körültekintõbben járok el!

Lényeg senkivel nincs problémám aki úgy érezte annak még egyszer bocs meg már megvan a válasz a kérdésemre.

Ha esetleg valahogy kilehet törölni vagy tudtok szólni olyannak aki megtudja tenni töröljétek ezt a témát és máskor ha ilyen bajom van a keréképítõs cuccba írok egyedül azért írtam így ki mert ugye ott írnak mindennap kiírtam volna mondjuk hétfõn a kérdést sokan írtak volna újakat rá így én életben nem kapok rá választ lehet ahogy történt egy másik alkalommal teleszkópoknál mikor így egy közös topikba írtam azért csináltam neki külön de máskor majd oda írok csak kicsit tessék engem is megérteni hogy miért tettem amit tettem.
Legalább mi biciklisek ne piszkáljuk egymást én legalább is így teszek mióta biciklizem. :)

Köszönöm!

#4
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Egyébként mielõtt háborognál, a fórum etikett és szabályzat elolvasása ajánlott.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#5
Aaron Chase.

Aaron Chase.

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás

csak mert nem regiben beszeltunk a konusz kontra ipari kerdesrol a kerek topikban.
az iparinak egy nagy baja van hogy nehezen szerelheto.valaki azt irta hogy szerelesnel heviteni is kell hogy utana ne kotyogjon az uj csapagy.



nem ilyesmit nem kell legalább is eddig sosem csináltam így ha cseréltem ipari-s dolgokat és tuti volt de lehet valahol kell alkalmazni

annyi a hülyeség ebben az agyban hogy állítólag ki kell ütni belõle konkrétan gumikalapáccsal a távtartókat és úgy bele csapágyat de majd ezt boltba megnézzük mert ilyen agyat még életemben nem szedtem szét de ha megnézed akár képen akár élõben úgy néz ki mint amit nem lehet szétszedni mert elég érdekes megoldása van :)
de elvileg szétlehet hisz össze is rakták egyszer de inkább elviszem boltba nem neki megyek én magam otthon
megnézem hogy szedik szét aztán máskor majd én csinálom de elsõnek hagyom olyanra aki már szedett szét ilyet
meg elvileg gyárilag elég silány csapágyakat raknak bele van akinek gyorsan kipurcan nekem bírta 4évig tehát ha veszek bele 2ezer körül csapágyat még úgy is sokkal jobb minõségû lesz benne mint a gyári.

#6
Aaron Chase.

Aaron Chase.

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
Csak csapágyat veszek a lényeg az volt amiért feltettem a kérdést hogy nekem mondtak olyat hogy 5-6ezerért van bele és ide azért írtam hogy esetleg olcsóbban lehet-e venni mert én nem akarok kiadni annyit érte.
De azóta megoldódott a dolog már kaptam választ rá van olcsóbban is azért nem akartam 6ért venni ezt is elmondom mert ilyen agyat veszek már 4ért(havernak van semmi baja) csak be kell fûznöm annyi ami nem kerülne pénzembe mert megcsinálom én és úgy tisztán egy másik agyal lennék 4be aminek jók a csapágyai tehát úgy még mindig olcsóbban jönnék ki mint a csapágy cserével ha azt veszek amit nekem mondtak ami 5-6ezrekért van de így hogy már kaptam választ rá hogy belevaló csapágyat 500ft-tól kapok egészen addig amennyit rászánok.

paraszt pedig nem vagy sõt ellenkezõleg azért írtam hogy ÉN nem vagyok az hogy nehogy az jöjjön le abból amit írtam percig nem gondoltam azt hogy te az vagy max nem értettük egymást hogy mit akarok pontosan.

Inkább megköszönöm hogy ajánlottál boltot és van üzletük ami nincs tõlem messze tehát még jó is.

Tehát még egyszer kösz és elnézést ha úgy jött le hogy én sértegetlek mert percig nem volt a célom.

#7
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás

Nem tudom honnan vetted hogy 5forintos csapágyról beszélünk mikor írtam hogy 2-3ezerért tartom korrektnak a csapágy árát tekintve hogy az agy új ára 9ezer az enyém meg már 4éves

pl a pedálomba is cseréltem csapágyat volt bele 5ezerért is csapágy de volt bele 2ért is amivel nagyon jól mûködik hogy ezen mi nem világos hogy agynál is ugyan ezt szeretném hogy nem vennék bele 6000ért hanem inkább csak 3000ért tekintve hogy ismétlem az agy új ára 9 enyém meg már 4éves remélem érthetõ hogy nem akarok adni csapágyért 6000-t ha nem akkor sajnos ez van.

Viszont azt megköszönöm hogy mutattál egy üzletet mert nem vagyok paraszt!

De máskor majd inkább máshol kérdezek.

üdv :)



Most akkor komplett agyat szeretnél vagy bele csapágyat? Az egész agy volt 9000 Ft. A csapágy ára ennek a töredéke.... Azért mert ipari az nem azt jelenti, hogy ipari felhasználásra szánt extra csapágy.... Egy egyszerû kínai 5 Ft-os mély-hornyú golyóscsapágyról beszélünk. Van neki három fõ mérete és több fajta tömítés lehet rajta. Ki kell szedni a csapágyat és megmérni, vagy elballagni bármilyen csapágyboltba és kapsz egyet, ill. kettõt.

Egyébként elnézést kérek, hogy egy Bp-i három boltal is rendelkezõ boltot javasoltam ahol biztosan kapsz nem pedig a hozzád legközelebbit találtam meg a kb fél perces google-zés után. Na de én már csak ekkora paraszt vagyok.....

#8
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás
csak mert nem regiben beszeltunk a konusz kontra ipari kerdesrol a kerek topikban.
az iparinak egy nagy baja van hogy nehezen szerelheto.valaki azt irta hogy szerelesnel heviteni is kell hogy utana ne kotyogjon az uj csapagy.

regi/hibas agyvaltokat veszek.


#9
Aaron Chase.

Aaron Chase.

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
azt bicikli boltban megcsinálom szétszedéssel nincs gond csak ott nem volt nekik csapágyuk ilyen méretben

#10
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás
egyebkent van szerszamod a cserehez?

regi/hibas agyvaltokat veszek.


#11
Aaron Chase.

Aaron Chase.

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
Nem tudom honnan vetted hogy 5forintos csapágyról beszélünk mikor írtam hogy 2-3ezerért tartom korrektnak a csapágy árát tekintve hogy az agy új ára 9ezer az enyém meg már 4éves

pl a pedálomba is cseréltem csapágyat volt bele 5ezerért is csapágy de volt bele 2ért is amivel nagyon jól mûködik hogy ezen mi nem világos hogy agynál is ugyan ezt szeretném hogy nem vennék bele 6000ért hanem inkább csak 3000ért tekintve hogy ismétlem az agy új ára 9 enyém meg már 4éves remélem érthetõ hogy nem akarok adni csapágyért 6000-t ha nem akkor sajnos ez van.

Viszont azt megköszönöm hogy mutattál egy üzletet mert nem vagyok paraszt!

De máskor majd inkább máshol kérdezek.

üdv :)

#12
Aaron Chase.

Aaron Chase.

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
az most nem mindegy hogy hol lakom amúgy?!
kérdeztem hogy mennyibe lehet szerezni hátha van ezen a földön olyan akinek van ilyen és esetleg tudja.
Minek ír ide olyan akinek nincs de most komolyan?
Segítséget kértem erre meg csak értelmetlen beszólások vannak amikbõl én nem tudtam meg amit kérdeztem

#13
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás
Szerintem a dirtpálya melletti csapágybolt a legjobb. Én oda mennék.

#14
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás
Mindent értek.... kb. 5 Ft-os csapágyról beszélünk........ :) Egészen konkrét hely.....

Kapcsolat - GÖRDÜLÕ-Simmering Portál

#15
Aaron Chase.

Aaron Chase.

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
az rendbe van hogy adnak nekem ezt én is tudom csakhogy nem akarok kiadni érte 6ezert :) érted
másik topik meg néztem de itt voltak hasonló kérdések tehát gondoltam ez is ide fér

#16
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás
Van erre egy másik topik.... Egyébként kiveszed és elmész a legközelebbi csapágy boltba és adnak neked.

#17
Aaron Chase.

Aaron Chase.

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
Hello

Van egy Novatec DH41SB agyam a kérdésem az lenne ,hogy mennyiért lehet bele szerezni csapágyakat ?
Már 4éve használom és mostanra kicsit elkezdett lötyögni és szeretném kicserélni.
Nekem mondtak olyat hogy 5-6ezer szerintem biztos van 2-3körül is bele nekem nem kell a legdrágább csapágy hozzá
ha esetleg valaki tud vagy konkrét helyet ahonnan lehet szerezni nagyon megköszönném.

Elõre is kösz a választ!