Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Sérülések, gyógyulások, regenerálódás...

- - - - -

  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#61
ivancso.isti

ivancso.isti

    vendég

  • fórumtag
  • 268 posts

Köszi a tippet,csak az a baj hogy nekem a nyár kellõs közepén 42 fokba hosszú nadrágba is begyullad a térdem.
3-4 hétig csak Aflamint eszek napi 3 szór hogy,lábra tudjak állni.
Mindenesetre kipróbálom veszteni nem vesztek vele semmit!
Köszi Imi


Érdekes, ezen kívül egészséges vagy? Vagy van bármi más tünet, pl. szokott néha lázad lenni? Mindkét térded rossz?

#62
vdavid

vdavid

    vendég

  • fórumtag
  • 242 posts
Szia FABIAN

én két doboz GOOL -porcépítõ után váltottam egy FELXIWELL nevezetû gyógyszerre , és úgy néz ki hogy talán segít...

#63
fabian cancellara

fabian cancellara

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 501 posts
Köszi a tippet,csak az a baj hogy nekem a nyár kellõs közepén 42 fokba hosszú nadrágba is begyullad a térdem.
3-4 hétig csak Aflamint eszek napi 3 szór hogy,lábra tudjak állni.
Mindenesetre kipróbálom veszteni nem vesztek vele semmit!
Köszi Imi

Én ezeket szedem:
Prémium Kollagén, szépség - Jó Közérzet Központ (5db-tól csak 4100/db)
Izület Elixír, - Jó Közérzet Központ
Jobb most a térdem, mint a tavalyi tél után, szóval tudom ajánlani, de az is igaz, hogy jobban is vigyáztam rá, szóval azt nem tudom megmondani objektíven, mennyit használnak ezek. De vannak a kollagénre ígéretes vizsgálatok. Az az alapfelvetés, hogy ha nincs elég kollagén (a kötõszövetek fõ alkotója, van sok altípusa), akkor a glukozaminoglikánokat is hiába szedi az ember, nem tud beépülni.
A rossz térdem folyton begyullad, úgyhogy még most tavasszal is nagyon vigyázok, hogy melegben legyen tekerés közben.
Meg ha mégis begyullad, kenegetem pl. Dolobene, Fastum gél, elvétve kell bevennem Cataflamot is...



#64
ivancso.isti

ivancso.isti

    vendég

  • fórumtag
  • 268 posts

Sziasztok!
Térd szúrásra,dagadásra van valami tippetek?
Sportkórházba voltam már vele semmit nem csinálnak. Glükozamin tartalmú kiegészítõket szedek,de semmi javulás sõt inkább csak egyre rosszabb a térdem!
Köszi elõre is!

Imi


Én ezeket szedem:
Prémium Kollagén, szépség - Jó Közérzet Központ (5db-tól csak 4100/db)
Izület Elixír, - Jó Közérzet Központ
Jobb most a térdem, mint a tavalyi tél után, szóval tudom ajánlani, de az is igaz, hogy jobban is vigyáztam rá, szóval azt nem tudom megmondani objektíven, mennyit használnak ezek. De vannak a kollagénre ígéretes vizsgálatok. Az az alapfelvetés, hogy ha nincs elég kollagén (a kötõszövetek fõ alkotója, van sok altípusa), akkor a glukozaminoglikánokat is hiába szedi az ember, nem tud beépülni.
A rossz térdem folyton begyullad, úgyhogy még most tavasszal is nagyon vigyázok, hogy melegben legyen tekerés közben.
Meg ha mégis begyullad, kenegetem pl. Dolobene, Fastum gél, elvétve kell bevennem Cataflamot is...

#65
fabian cancellara

fabian cancellara

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 501 posts
Sziasztok!
Térd szúrásra,dagadásra van valami tippetek?
Sportkórházba voltam már vele semmit nem csinálnak. Glükozamin tartalmú kiegészítõket szedek,de semmi javulás sõt inkább csak egyre rosszabb a térdem!
Köszi elõre is!

Imi

#66
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

Kb 20 éves konditermi múlt után ezt javaslom izületi gondokra: Animal Flex (44 pak) - Animal Pak
Ezután már csak az izületbe adandó szuri, és a mûtét van csak.

Most speciel nem fáj semmim, de olcsóbb cuccból preventíve csinálok évi 2-3x 2hónapos kúrát ilyennel: Arthroxon (105 kapszula) - Scitec Nutrition.
Ártani nem árt. :)


Tudom sznob vagyok, de mindig voltak elveim...

1. az autó német vagy japán
2. a kerékpár nem merida
3. tápkieget meg a sárga oldalról hozunk.

animalra meg nem volt pénz sose' :) jórészt leragadtam a szájteknél, mert sok dolgot (ca-mg, zn, multi) annyira olcsón adtak. Szerencsére ízületekkel sosem volt gond, illetve csak akkor, amikor nem guggoltam normálisan. De kifejezetten jó amúgy pár súlyemelõsdi dolog, a sarokra ülõs ATG guggoás, a szakítás, mellrevételes lökés, akár "split stance"-be érkezve, majd onnét kilökve.. Olyan rugalmasságot, robbanékonyságot ad, hogy ihaj. Igaz, szenvedtem is miatta rendesen, ha megszokod, hogy 2-3 ismétlésekbõl álló gyakorlatokat végzel, s csak a gyorserõt-robbanékonyságot csiszolod, akkor max. vélodromeba mehetsz bingával, máshova nem.

Most jelenleg némi szívburokgyuszival, szívburki folyadékkal szívok, mert természetesen a napsütéses jóidõ és meleg is ilyenkor érkezett meg.

Igazából mondjuk a hideg sosem zavart, télen is inkább mentem hóra futni vagy akár tekerni, mint teremben edzõdni. fél évtized konditermi rohadás után jól esett, hogy szabad ég alatt tudtam égetni az izmokat. Adott egyfajta extra bódottágot, fõleg, hogy mióta kevésbé rétegsport a bádizás, azóta a termek igen túlzsúfoltak. ;) Meg értem én, hogy jó dolog a rekuzás, meg rekuval lehet hasítani, de aki kitalálta a fekvõ szobabingákat, meg azt, hogy egy konditeremben kétszer annyi tv legyen, mint rúd meg tárcsa összesen, azt szívesen lelógatnám egy vasúti viaduktról a hajánál fogva. :(

#67
ncc1701

ncc1701

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 580 posts
Kb 20 éves konditermi múlt után ezt javaslom izületi gondokra: Animal Flex (44 pak) - Animal Pak
Ezután már csak az izületbe adandó szuri, és a mûtét van csak.

Most speciel nem fáj semmim, de olcsóbb cuccból preventíve csinálok évi 2-3x 2hónapos kúrát ilyennel: http://shop.builder....es.htm4?id=6886.
Ártani nem árt. :)

#68
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,513 posts

Fogalmazás kérdése. A lényeg, hogy a cél elõtt 5km-el nem voltam hajlandó elfogadni, hogy nem mûködik tovább a térdem és nem álltam meg.


a sérülés ellenére én hiszem, hogy ezek a legnagyobb gyõzelmek. persze jobb lenne sérülés nélkül, mert végül úgysem éri meg, de valahol mégis :)

#69
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1,373 posts
  • LocationVeresegyház

vagy több akaratod volt mint józan eszed?

Fogalmazás kérdése. A lényeg, hogy a cél elõtt 5km-el nem voltam hajlandó elfogadni, hogy nem mûködik tovább a térdem és nem álltam meg.

#70
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,513 posts

Béres porcerõ (10%) + pihentetés (90%). Ha fáj akkor Salonpas gél.

A térdet sajnos csak egyszer lehet szétcseszni, nekem maraton futással sikerült 1 éve. Most kezd rendbe jönni, de sose lesz a régi.
Erõsebb volt az akaratom mint a testem. Így jártam. Szerencsére biciklizés közben nem annyira jön elõ a dolog, relatíve mákom van.


vagy több akaratod volt mint józan eszed? :D én is folyton így járok...

a salonpasból a tapasz is jó lehet, nekem legalábbis bejött húzódásokra. ez a nyújtás-levezetés dolog egyébként meg erõsen vitatott.

#71
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1,373 posts
  • LocationVeresegyház
Sokkal többet nem tehetsz. Ha elõjön a fájdalom hagyd abba a terhelést. Mondjuk ez egy mtb túránál lehet hogy nem pont a célba jön elõ, hanem közben és akkor szarügy, de a doki se fog mást mondani. Ha ésszel használod és pihenteted, akkor az idõ azért rendbe kapja. Nekem 1 év kellett.

#72
vdavid

vdavid

    vendég

  • fórumtag
  • 242 posts
Köszi,

Futni már régen nem futottam, inkább csak bringa, de vagy a nyújtás vagy a levezetés hiánya miatt jártam így. Porcépítõ port iszok reggel meg mangnézium kálcium tabletta, valamint sportkrém ami regenerál...

#73
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1,373 posts
  • LocationVeresegyház
Béres porcerõ (10%) + pihentetés (90%). Ha fáj akkor Salonpas gél.

A térdet sajnos csak egyszer lehet szétcseszni, nekem maraton futással sikerült 1 éve. Most kezd rendbe jönni, de sose lesz a régi.
Erõsebb volt az akaratom mint a testem. Így jártam. Szerencsére biciklizés közben nem annyira jön elõ a dolog, relatíve mákom van.

#74
vdavid

vdavid

    vendég

  • fórumtag
  • 242 posts
Sziasztok!

Tudom, hogy minden ember más, de hátha tudunk itt tapasztalatokkal , tanácsokkal segíteni egymásnak regenerálódásban, gyógyulásban....

Volt e valakinek húzódásból adódó porc sérülése a térde mögötti résznél? Mit tudott vele kezdeni, mit tanácsolt az orvos?
Volt-e esetleg valami "csodakréme" vagy hogyan tudott elkezdeni edzeni vele?

Érdekelne a véleményetek, mert a fent leírtakkal küszködök, és jó lenne ha a gyógyulás kicsit gyorsabb lenne, mert bringázhatnékom van ...

elõre is köszi.

Dávid