Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Irány a Balkán,cél az Adria!

- - - - -

  • Please log in to reply
97 replies to this topic

#41
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

A videóim képminőségre tökéletesek lettek, de a narráció minősége nagyon gyenge lett, ezért majd talán legközelebb lehet szó megosztásról.

 

Akkor rakj alá zenét és feliratokat, vagy új narráció track-et (a szélsüvités nem feltétlen szükséges :)). Ha nem tetszik a zene azt el lehet tekerni.



#42
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

Tegnap megnéztem, nagyon tetszett, el tudom képzelni milyen volt a hangulat. Várom a folytatást.

 

Nekem három naposra rövidült a horvát-szlovén túrám, az eső miatt csonkítottam meg teljesen. Az Adria, a magas hegyek kimaradtak, azért így is élvezetes volt, csak sajnos 16 órát áztam brutális viharban/esőben egy szlovén kempingben (a sátor kibírta, de vizesen raktam el..). A videóim képminőségre tökéletesek lettek, de a narráció minősége nagyon gyenge lett, ezért majd talán legközelebb lehet szó megosztásról.



#43
cobranco

cobranco

    vendég

  • fórumtag
  • 533 posts

Üdvözlet mindenkinek!

Az idén nyáron tettünk egy kis bringást kirándulást a Balkán-régióban,az erről készült filmes útibeszámoló első részét fogadjátok nagy szeretettel:



Útvonal:
Banja Luka-Ducipolje-Vrbas kanyon-Krupa na Vrbasu-Grebenska klisura-Bocacko jezero-Podmilac-Jajce

Térkép:
http://users.atw.hu/...ria1.2014..html

Kellemes időtöltést!


Túráim,videók itt: http://cobranco.hu


#44
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

Szerintem ott hagyhatod,mi Boszniában egy nagyváros parkolójában hagytuk.

Horvátország szerintem biztonságos,de elötte érdemes a helyiekkel konzultálni.

 

Medve van,de én azt gondolom,hogy nem abban a számban,hogy a vadkempingnél tényező legyen.

Esetleg próbálj lakott terület közelében táborozni.

 

Köszönöm! Hirtelen ötlet volt, írtam 4 kempingnek, kettő válaszolt, hogy ott hagyhatom az autóm ingyen és bérmentve. Szerintem is túl van fújva a medve kérdés, de azért a kaját/edényeket rendesen elcsomagolom és kajamaradékot sem hagyok, mert állítólag megérzik a szagát.

 

Nem olcsó a kemping. Zágráb mellett 23 EUR/éjszaka, a tengerparton gondolom mégtöbb lesz. Azt tudtam meg, hogy durván megvágnak vadkempingért ha rajtakapnak és igazoltatásnál az előző éjszakámról is kérhetik a számlát. Ilyen szempontból szívás Horvátország. Magánterületen a tulaj engedélyével viszont legális a kemping, azt olvastam meg szokták engedni.

Sajnos idén csak ennyire telik, az esős időjárás meghiúsította az osztrák / olasz vagy svájci Alpokba szánt tervem. Most, hogy indulhattam volna, elkaptam valamit, pár napja még lázas voltam. Vésztervként készítettem el ezt az 500km-es kört, hogy legalább a három hétre feleslegesen kivett szabim utolsó hetében tudjak elindulni. Remélem ez már összejön, majd beszámolok.



#45
cobranco

cobranco

    vendég

  • fórumtag
  • 533 posts

Szerintem ott hagyhatod,mi Boszniában egy nagyváros parkolójában hagytuk.

Horvátország szerintem biztonságos,de elötte érdemes a helyiekkel konzultálni.

 

Medve van,de én azt gondolom,hogy nem abban a számban,hogy a vadkempingnél tényező legyen.

Esetleg próbálj lakott terület közelében táborozni.


Túráim,videók itt: http://cobranco.hu


#46
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

Sziasztok, sürgős kérdésem lenne.

 

Lehet, hogy holnap hajnalban elindulnék Horvátországba. Zágráb felett egy kis községben nyugodt szívvel otthagyhatom autómat 5-7 napra? Valaki tudja milyen ott a helyzet? Egy hétköznapi autóról van szó, de nem lenne jó ha szétszednék, feltörnék.

 

A másik para a medve, Rijeka és Karlovac között 2012-es adatok szerint tízszeresen elszaporodtak a medvék. Pont ezen a területen zajlana a túra nagy része. Úgy gondolom nappal aszfaltos utakon még elmegy (nem olvastam medvetámadásról), de éjjelre lehet nem vállalnék be vadkempinget. Mit gondoltok?


Edited by freddyke, 2014. August 09. - 12:45.


#47
cobranco

cobranco

    vendég

  • fórumtag
  • 533 posts

Hello Korab!

 

Jó hallani felöled,gondoltam,az idén is a Balkán a cél nálad is.

A Plitvicei-tavak és a Velebit,meg persze a tengerparti sáv nálam is a tervek között van.

 

Az emlitett útszakasz Boszniában tényleg rázós a forgalom miatt,egymásba érnek a kamionok,de bringával teljesen más mint autóval,szinte alig haladtunk,örökké meg kellett állni fényképezni,nézelödni.

 

Megpróbálom belátható idön belül feldobni a videókat.


Túráim,videók itt: http://cobranco.hu


#48
korab

korab

    újonc

  • fórumtag
  • 16 posts

Nagyon klassz útvonal, igazán ínyemre való lenne nekem is, gratulálok mindkettőtöknek, Cobranco! És köszi a kedvcsináló videót, magával ragadóra sikerült.

 

A korábbi (autós) élményeim alapján én egy kicsit ódzkodtam volna a Banja Luka - Jajce - Bugojno főúttól (keskeny és szép számú kamion is akad), neked mi a véleményed róla?

Ezen kívül is sok boszniai élmény visszaköszönt, némelyik alig egy hetes. Szeretnék végre két keréken is eljutni az országba, talán jövőre sikerül.

 

Nekem idén csak egy rövidebb, 750km-es menetre futotta a Balkánon, július közepén, az alábbi útvonalon: Szombathely - Lendva/SLO - Varasd/HR - Zágráb - Karlovac - Josipdol - Plitvicei-tavak - Vrhovine - Veliki Alan-hágó 1414m (Velebit-hg.) - Pag - Nin - Zadar - Biograd na Moru - Vransko jezero - Knin



#49
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 posts

Sziasztok!

Összedobtam egy /nem is olyan-/rövid bemutatót a júliusi Balkáni túrámról kedvcsinálónak,ime:



Útvonal:
Banja Luka-Vrbas-kanyon-Krupa-Jajce-Pliva-tavak-Donji Vakuf-Bugojno-Kupreska Vrata/1384m/-Kupres-Kupresko polje-Krug planina-Livno-Busko blato-Gubavica-vizesés-Cetina-szurdok-Omis-Makarska riviera/Brela,Baska Voda,Makarska,Podgora,Drvenik,Gradac/-Biokovo Nemzeti Park: /Sveti Jure(1762m)/-Ploce-Pelsesac-félsziget/Trpanj,Orebic,Janjina,Drace,Prapatno,Ston/-Neum-Neretva delta-Metkovic-Pocitelj-Mostar-Neretva-kanyon-Jablanica-Jablanica-tó-Rama-szurdok-Prozor Rama-Ramsko jezero-Makljen hágó/1123m/-Gornji Vakuf-Rastovo sedlo/1025m/-Travnik-Turbe-Dnolucká planina-Skender Vakuf/Knezevo/-Banja Luka

Térkép:
http://users.atw.hu/...iler.2014..html

Kellemes időtöltést!

Jó kis túra a - feleségem révén - második otthonomban, boszniában. :)  Az elmúlt években bejártuk ezeknek a helyeknek nagyrészét, tavaly volt a legnagyobb túránk, igaz nem bicajjal. Jó látni magyarokat arrafelé, várjuk a többit! :)



#50
cobranco

cobranco

    vendég

  • fórumtag
  • 533 posts

Sziasztok!

Összedobtam egy /nem is olyan-/rövid bemutatót a júliusi Balkáni túrámról kedvcsinálónak,ime:



Útvonal:
Banja Luka-Vrbas-kanyon-Krupa-Jajce-Pliva-tavak-Donji Vakuf-Bugojno-Kupreska Vrata/1384m/-Kupres-Kupresko polje-Krug planina-Livno-Busko blato-Gubavica-vizesés-Cetina-szurdok-Omis-Makarska riviera/Brela,Baska Voda,Makarska,Podgora,Drvenik,Gradac/-Biokovo Nemzeti Park: /Sveti Jure(1762m)/-Ploce-Pelsesac-félsziget/Trpanj,Orebic,Janjina,Drace,Prapatno,Ston/-Neum-Neretva delta-Metkovic-Pocitelj-Mostar-Neretva-kanyon-Jablanica-Jablanica-tó-Rama-szurdok-Prozor Rama-Ramsko jezero-Makljen hágó/1123m/-Gornji Vakuf-Rastovo sedlo/1025m/-Travnik-Turbe-Dnolucká planina-Skender Vakuf/Knezevo/-Banja Luka

Térkép:
http://users.atw.hu/...iler.2014..html

Kellemes időtöltést!


  • 950sm07 likes this

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu


#51
cobranco

cobranco

    vendég

  • fórumtag
  • 533 posts

Sziasztok!

 

Most jöttünk vissza az idei első bringatúráról a balkánról.

 

A tervet forgatókönyv szerint teljesitettük,igaz volt egy-két nem várt fordulat,de az mindig van.

11 nap,abból 4 nap Dalmácia és még volt egy szigetes-forduló is.

 

És persze a „király”a Sveti Jure is megvolt.Azért elég kemény,igaz tudtam mi vár rám,sok beszámolót átfutottam előtte,ugyhogy reggeli indulással egyedül ugrottam neki,/túratársam nem vállalta be/,sok alpokhágóm van már,de a höség itt a domináns tényező,ami kiveszi az ember velejét.

Vittem 3 és fél lityi folyadékot,még a tökömön is egy palack logott...és,hát kellett is,annak ellenére,hogy az első felében még a Biokovo beárnyékolt.

Az utolsó két napban belefutottunk egy mediterrán ciklonba,két nap folytonos eső,9 fok,jeges szél...meglett az eredménye,most kétoldali tüdögyuszival fekszem itthon.

 

Lenne persze még egy Alpoktúra is,bár ezek fényében kérdéses.

 

Megpróbálok belátható időn belül egy trailert összedobni.


  • simon23 likes this

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu


#52
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

Az jó ötlet mert akkor mehet a felvétel gurulásnál is (és talán nem kapsz kommentárt hogy ne kamerázz :)), meg rendes zoom megállásnál a kézivel.



#53
cobranco

cobranco

    vendég

  • fórumtag
  • 533 posts

Köszi a tippet,valami hasonlóval már én is próbálkoztam,de bármit tettem oda,mindenképpen tompit,ráadásul nem is marad meg sokáig,az igénybevételtől hamar katapultál bárhogy rögzitem.

Van elektronikus szélzajcsökkentö funkció is a kamerán,de azt sem használom,ott is az a gond,hogy a minöség rovására teszi,olyan,mintha bödönből beszélnék.

Viszont most beszereztem egy Drift sisakkamerát és egy külső mikrofont hozzá,sikerült a mikit olyan jó pozicióba helyezni a sisakon belül,hogy semmi szélzaj nem hallatszik még ötvennél sem.


Túráim,videók itt: http://cobranco.hu


#54
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

cobranco: találtam egy talán neked is hasznos tippet a szélzaj ellen, nem tudom mennyire érdekes hogy németül van de a lényeg hogy rácelluxozott a mikrofonnyílásra egy darab sminkletörlő kendőt ami meglepően jol fogja a szelet. Fel is lehet egy kicsit csipkedni hogy még jobban hasonlítson a macskaszőrre.

 

Ha ez nem működik vagy túl kényes akkor talán ragtapasszal is lehet próbálkozni, az lyukas is és a belső oldalon levő szövet tompítja a szelet, meg magától ragad. Esőben viszont vlszlg valami jobbféle szigetelőszalaggal meg kéne erősíteni a széleit.



#55
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 948 posts

Rég jártam erre, az olvasottak alapján én inkább maradok a Zsámbéki-medencében.  :) Esténként meg egy pohár bor mellett megnézem, olvasgatom a beszámolóitokat. 


Ridley Noah Fast 


#56
cobranco

cobranco

    vendég

  • fórumtag
  • 533 posts

Hát van egy feelingje az egyedül túrázásnak,de azért hosszú távon én nem vagyok a hive.

 

Korab:

Megnéztem a Pap Gábor-fée beszámolót,úgy tünik a Cakoron való átjutás még nagyon a jövö zenéje.

/egyébként amit az Albánoknál müveltek az nem volt semmi,én ennyire kalandosra azért nem tervezem./

 

Szóval,marad Rozarjétól az Ibar-völgyén át a szerbekhez,majd át Kosovoba,majd Zubin Potoknál át dél felé a Mokra Gorán Pecbe majd a fel a szerpentinen vissza Montéba Rozarjéba.Most ez tünik a lrgkivitelezhetöbb tervnek,csak sajnos érinti a Kosovska Mitrovicai régiót,és egyenlöre nem tudom eldönteni,hogy emmiatt aggodjak-e...?

 

Vélemény?


Túráim,videók itt: http://cobranco.hu


#57
korab

korab

    újonc

  • fórumtag
  • 16 posts

Koszovóban bringával még nem jártam, de ami késik nem múlik, talán jövőre eljutok. A térséget (ks, alb) főleg a korábbi (2005-2010) botanikai kutatóútjainkról ismerem viszonylag jól, és igyekszem követni is a változásokat minden téren. 

Igen, szeretek egyedül bringatúrázni, a sokak által vallott előnyei miatt, de nem kizárólagosan, többször voltam már hármasban is 2 hetes túrán (az Adriai-tengernél).

 

 



#58
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

freddyke:

Persze vadul vezetnek, de az a szokás, miszerint halál nyugodt emberek a volán mögé ülve eszelős versenyzőkké válnak, inkább általános kórtünet, mást ne mondjak, a saját családomban is megfigyelhető - pedig nincsenek délszláv vagy albán rokonaim. :)

Hát igen, én is ezt gondoltam, hogy mi idegbetegek vagyunk amíg nem láttam ott mi van. Vágytam haza magába a megszentesült békességbe hozzájuk képest. Oda kell menni, látni kell. Bár gondolom bringáztál ott eleget.

Te egyedül mész ekkora utakra?



#59
korab

korab

    újonc

  • fórumtag
  • 16 posts

freddyke:

Persze vadul vezetnek, de az a szokás, miszerint halál nyugodt emberek a volán mögé ülve eszelős versenyzőkké válnak, inkább általános kórtünet, mást ne mondjak, a saját családomban is megfigyelhető - pedig nincsenek délszláv vagy albán rokonaim. :)

 

Cobranco:

2016-ig még akármi is lehet, pl. a Ceremi-Plav (ALB/MNE) összekötőutat + határátkelőt is megépíthetik, amit régóta terveznek. Albániában a 2000-es évek állapotához képest is hihetetlen iramban épülnek az utak, és amit senki nem hitt akkoribban el, nagy iramban tűnnek el a bunkerek is, mert valami állami akció keretében beveszik a beléjük épített vasat. Nagy koponya ez a Berisha, ritkán húzza ennyi ideig ország élén egy maffiózó. :)

Pap Gáborék 2010-ben jártak Rožaje-Peć között, ők még sikertelenül próbáltak a Čakor-on átjutni:

http://kerektura.blo...icajtúra 6. nap

 



#60
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

Köszönöm,hogy igy megélénkült a fórum Kosovo ügyben,és bár valószinüleg 2016-ban kerül csak rá sor,kellenek az infók.

 

Siess mert addigra megnéztük az összes többi videót :) A kutyaügy érdekelne ha rá tudsz szánni egy pár sort, főleg hogy volt e harapás.