Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gerecse Maraton | Tarján

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
356 hozzászólás a témában

#1
milankopasz

milankopasz

    újonc

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás

Megnézted a videómat? :) Nemrég mentem egy ~100 km-es túrát 2000 szinttel (terepen), kb. ott égettem el annyi energiát mint az új Gerecsén ezzel az istentelen sárral. Remélem jövőre megint megrendezik mert a szenvedésen kívűl a pálya tetszett :)


Meg... kár volt. Nem bírom a felesleges nyavajgást. Én is rohadtul elfáradtam tavaly, de rinya része nálam kimaradt.

#2
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Lehet nincs hozzá köze, de szerintem alapjáraton gond hogy a Salz-al egy időpontra tették a versenyt. A nyár kellős közepén Gerecsére azok szoktak eljönni akik kicsit "komolyabban" benne vannak a sportban legalábbis úgy érzékeltem eddig főleg a hosszútávosok között.. Tavaly a Salz Július 9 volt, Gerecse pedig ha jól emlékszem Júl 23?

Kondenzgyíkon együtt tekertem a szervezővel, azt mondta lemondták a rajthely foglalásukat.



#3
Schumi

Schumi

    vendég

  • fórumtag
  • 41 hozzászólás

Gyanús volt, hogy rajt előtt 1 hónappal még nincs versenykiírás. Ez van. Fogynak a versenyek.

Lehet nincs hozzá köze, de szerintem alapjáraton gond hogy a Salz-al egy időpontra tették a versenyt. A nyár kellős közepén Gerecsére azok szoktak eljönni akik kicsit "komolyabban" benne vannak a sportban legalábbis úgy érzékeltem eddig főleg a hosszútávosok között.. Tavaly a Salz Július 9 volt, Gerecse pedig ha jól emlékszem Júl 23?



#4
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Ja, hát a sarat külön meg kell tanulni kezelni.

 

Megnézted a videómat? :) Nemrég mentem egy ~100 km-es túrát 2000 szinttel (terepen), kb. ott égettem el annyi energiát mint az új Gerecsén ezzel az istentelen sárral. Remélem jövőre megint megrendezik mert a szenvedésen kívűl a pálya tetszett :)



#5
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás

Gyanús volt, hogy rajt előtt 1 hónappal még nincs versenykiírás. Ez van. Fogynak a versenyek.



#6
Spirite

Spirite

    vendég

  • fórumtag
  • 130 hozzászólás

http://www.tktk.hu/e...cse-maratonrol/

 

 



#7
milankopasz

milankopasz

    újonc

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás

A SÁR. Az az istentelen agyag, ami mindenhez tapad és nem ereszt. Egy idő után a 30 kilós bringa vonszolás versenyén éreztem magam. Ha jól emlékszem a hosszún 2 fő kivételével mindenkit kiszólítottak, mondjuk nem voltunk sokan. Autókáztam 400 km-t, elb@sztam a szombatom, más rossz nem volt. Tudom, most következik a teremsport... :D . Ezek után azt hiszem el kellene menni megint, mert a pálya nagyon tetszett, csak akkor nem tudtam neki örülni.

Ja, hát a sarat külön meg kell tanulni kezelni. 

Én középtávon mentem és a második körben pont, a kilátóhoz felfelé vert agyon minket, aztán meg ott a legkeményebb dh-n lefelé és a régi dh pályán felfelé végig esett. Nem volt kellemes az tény, de ha adtál neki tempót, akkor tisztult. Azért elég sokan beértek a hosszún is, mert az első 6 abszolút simán bent volt, igaz megpróbáltatások árán. 



#8
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás

Valóban, a bringanaptar.hu szerint még július 22. a dátum, mindegy majd kiderül.

Mi volt benne tavaly a rossz? Én túl sok hibát nem észleltem.

A SÁR. Az az istentelen agyag, ami mindenhez tapad és nem ereszt. Egy idő után a 30 kilós bringa vonszolás versenyén éreztem magam. Ha jól emlékszem a hosszún 2 fő kivételével mindenkit kiszólítottak, mondjuk nem voltunk sokan. Autókáztam 400 km-t, elb@sztam a szombatom, más rossz nem volt. Tudom, most következik a teremsport... :D . Ezek után azt hiszem el kellene menni megint, mert a pálya nagyon tetszett, csak akkor nem tudtam neki örülni.



#9
milankopasz

milankopasz

    újonc

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás

Köszi, naptáruk szerint 15-én lesz, várom a kiírást, tavaly annyira szar volt, hogy idén újra elmennék :D .

 

Valóban, a bringanaptar.hu szerint még július 22. a dátum, mindegy majd kiderül.

Mi volt benne tavaly a rossz? Én túl sok hibát nem észleltem.



#10
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás
http://www.tktk.hu/rendezvenyek/

Szerintem 15-én lesz, akkor van Salz, kiírást meg általában 2 héttel elötte szokták közzé tenni.

 

Köszi, naptáruk szerint 15-én lesz, várom a kiírást, tavaly annyira szar volt, hogy idén újra elmennék :D .



#11
Spirite

Spirite

    vendég

  • fórumtag
  • 130 hozzászólás
http://www.tktk.hu/rendezvenyek/

Szerintem 15-én lesz, akkor van Salz, kiírást meg általában 2 héttel elötte szokták közzé tenni.



#12
milankopasz

milankopasz

    újonc

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás

Látott már valaki idei verseny kiírást? Meg lesz tartva ez a verseny?

Kiírás még nincs, de meg lesz tartva. Dátum: július 22.



#13
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás

Látott már valaki idei verseny kiírást? Meg lesz tartva ez a verseny?



#14
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 hozzászólás
  • LocationBudapest

Gyönyörű...

 

Vajon Bükkön is ekkora sárdagasztás lesz holnap?

 

 



#15
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás


  • j4ni kedveli ezt

#16
TZoli

TZoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 133 hozzászólás

Szerintem nagyon jó volt, középtávon mentem, ahogy jött az eső sorban előztem a tologató embereket, az én kerekem nem ragadt be egyszer sem...

Egyedül a búzatáblánál toltam a búza szélében, mert ott már nagyon tapadós volt, nem volt nyomba folyó víz amibe tudtam volna "simán" menni.

 

Rajtcsomagban a sok motyó, célban kaja+süti amennyit csak bírsz, egy szavam nem lehet....Rájöttem, hogy szeretem a sarat :-)


TZoli módosította - 2016. július 23. - 22:54


#17
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Meg még azt nem értem hogy miért indítottak mindenkit egyszerre, jól beszorultunk emiatt, amúgy semmi értelme nem volt. Tudták hogy jön a zuhé és az a 10 illetve 20 perc számitott valamit? Azt lassabb rövidtávostól hallottam hogy őt elkapta a vége felé. Ha tudták hogy mi lesz akkor viszont be kellett volna mondani.

 

A másik meg hogy annyit meg kellett állnom hogy megettek a böglyök + szúnyogok, nem értem miért nem viszket mindenem :)



#18
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Emberek, ez valami hihetetlenül szar volt. Ilyen egy rohadt sár július közepén, amikor alig esik az eső. Legalább a krumplistészta jó volt.

 

Mégiscsak rövidtávon kellett volna indulnom, az első kör teljesen rendben volt :) Kár mert jól éreztem magam és az első kör nagyon jól ment, most nagyobb volt a konkurrencia úgyhogy nem hiszem hogy dobogóztam volna de a hölgy aki irogatta az első kör vége felé a rajtszámokat azt mondta jól mentem. Mármint az első körig :)

 

 

Versenyen ennyit életemben nem szívtam, az óra 2700+ KCal-t mutatott, de azt úgy hogy nem beleszámítva hogy most 5%-al nehezebb vagyok mint ami bele van programozva, és a +  ~egy órás tolást és cyclocross-os cipelést (sár + bringa, 20 kg?), mert a "sárvédőm" (Marsh Guard) alá olyan gyorsan és olyan szinten beleszorult az agyag hogy teljesen beállt a első kerék, elől gyakorlatilag satufékkel tolni se tudtam. A lefelékben is korcsolyáztam mert helyettem fékezte az elsőt  :blink: Eddig bevált, de most mindenkit kérdezgettem hogy van e nála kés vagy olló  :rolleyes:

 

 

Ez annyi energiába került hogy valahol a sokadik tolás, megállás és tisztogatás után a 25-29 fok ellenére el kezdtem fázni, aztán el kezdett korogni a gyomrom is :) Elég ritka, szerencsére volt nálam kaja meg a frissítőknél is megálltam kajálni amit szintén nem nagyon szoktam.

 

 

Szóval ez az első körön kívűl hatalmas szopás volt, de annak ellenére tetszik az új pálya, nehezebb, technikásabb, vannak benne rendes meredekek. Ilyen sárban viszont rosszabb mint a Vértes  :(

 

Egy nagyon kedves sporttárs csapattól kölcsönkaptam egy komplett fürdőszoba felszerelést, de elmentek mielőtt vissza tudtam volna adni, ha magadra ismersz írjál :)



#19
Tibimex

Tibimex

    fórumtag

  • fórumtag
  • 37 hozzászólás

Egyet értek! Ez nem verseny volt hanem túlélő túra.


  • MJani01 kedveli ezt

#20
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás

Emberek, ez valami hihetetlenül szar volt. Ilyen egy rohadt sár július közepén, amikor alig esik az eső. Legalább a krumplistészta jó volt.


  • MJani01, julien72 és ricsárd kedveli ezt