Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Technikai edzés

- - - - -

  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#21
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

vegyél egy rendes pulzusmérõt. 38 évesen 196? kicsit fura. amúgy meg vagy edzetlenség, vagy valami más. terheléses EKG-t csináltatnék.


44 éves vagyok az Szentendre Citycrosson 192 volt a max, 173 az átlagpulzusom.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#22
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,513 posts

én is 40 környéki vagyok(években) és nekem is 200 környékén van a max pulzusom, huszon éves koromban meg 220 felett volt(terheléses EKG-n is mérték)


ja, nekem 300.

#23
Kisrozi

Kisrozi

    vendég

  • fórumtag
  • 95 posts
Sziasztok

Köszönöm a sok hozzászólást. Off topic : Elnézést, de nem találtam jobb topicot . Hova írjam ?
Pulzusmérés. Sigma 9.1 -el mérem, illetve másik sigmával ellenõriztem, mérés nem lehet hiba.
Edzetlenség, illetve nem megfelelõ állóképesség, én is gondoltam rá bár van egy két zavaró dolog, pl, hogy egy percen belül a terhelés után jelentõsen visszaesik a pulzus.
Gondoltam esetleg kicsi tüdõkapacitásra is. Az oxigén "hiány" eredményezhet hasonló tüneteket.
Valóban talán a legegyszerûbb, ha valamilyen (kerékpáros) laborban kivizsgáltatom, mert a kardiológián a terheléses ellenõrzésen azt mondták, semmi gond a szívemmel.

Köszönöm szépen a tanácsokat, ha valakinek valami még eszébe jutna megköszönném.

Üdv

#24
SerpaPerec

SerpaPerec

    vendég

  • fórumtag
  • 403 posts

mennyi a max pulzusa akkor? 196? 200? persze a max pulzus kiszámolására használatos képletek nem szentírások, de akkor is túl magasnak tûnik. mondjuk ez amúgy tényleg offtopic, igazad van.


én is 40 környéki vagyok(években) és nekem is 200 környékén van a max pulzusom, huszon éves koromban meg 220 felett volt(terheléses EKG-n is mérték)

#25
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,513 posts

Mi köze az egésznek a technikai edzéshez?



Egyáltalán nem fura.



mennyi a max pulzusa akkor? 196? 200? persze a max pulzus kiszámolására használatos képletek nem szentírások, de akkor is túl magasnak tûnik. mondjuk ez amúgy tényleg offtopic, igazad van.

#26
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár
Mi köze az egésznek a technikai edzéshez?

vegyél egy rendes pulzusmérõt. 38 évesen 196? kicsit fura. amúgy meg vagy edzetlenség, vagy valami más. terheléses EKG-t csináltatnék.


Egyáltalán nem fura.


A sebesség mindent megold.

 


#27
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,513 posts

Sziasztok, nem igazán tudom hova írjak. 38 éves elmúltam, az a nagy gondom, hogy versenyen, vagy meredek emelkedõn egy pillanat alatt az egekbe fut a pulzusom. Pl Hármashatárhegy meredek részein, vagy Budaörsön nem ritkán 192-196 ig fut a pulzusom. Sík részen, lejtõn visszaáll , de hogy tudnám elérni, hogy 175 fölé ne menjen. Lassabban természetesen ezeken a meredek részeken nem tudok menni, max gyalog :-) Valaki találkozott már hasonló problémával ?


vegyél egy rendes pulzusmérõt. 38 évesen 196? kicsit fura. amúgy meg vagy edzetlenség, vagy valami más. terheléses EKG-t csináltatnék.

#28
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,298 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Ha komolyan érdekel, akkor érdemes teljesítmény-diagnosztikát végeztetni és felmérni a jelenlegi állapotod (csc.hu és társai). Ezeken a helyeken edzéstervezést is vállalnak. Kitartó és rendszeres munkával és egy jó edzéstervvel, jövõre ilyenkor 170 fölé ha akarod se fog egykönnyen menni a pulzusod azokon a helyeken, ahol most 190 fölé szökik. Rengeteg munkára készülj: 3 hónap alapozásra és még legalább 1, de inkább 2 további hónap tervezett edzésre, ami heti 7-tõl akár 12-14 óra is lehet.

#29
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
Kisrozi egy a baj csák edzened kellene ( nincs állóképességed, gyenge vagy). Sokat, nagyon sokat. Mondjuk novemberben 3 hét totál pihenés aztán egész télen lelkiismeretesen alapozni, alapozni és alapozni közben úszni és konditeremben erõsitõ gyakorltokat végezni.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#30
Kisrozi

Kisrozi

    vendég

  • fórumtag
  • 95 posts
Sziasztok, nem igazán tudom hova írjak. 38 éves elmúltam, az a nagy gondom, hogy versenyen, vagy meredek emelkedõn egy pillanat alatt az egekbe fut a pulzusom. Pl Hármashatárhegy meredek részein, vagy Budaörsön nem ritkán 192-196 ig fut a pulzusom. Sík részen, lejtõn visszaáll , de hogy tudnám elérni, hogy 175 fölé ne menjen. Lassabban természetesen ezeken a meredek részeken nem tudok menni, max gyalog :-) Valaki találkozott már hasonló problémával ?

#31
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts
Vogron,
sztem jobban jársz, ha egy jóképû egyesületet keresel inkább.

#32
VoGRoN

VoGRoN

    vendég

  • fórumtag
  • 81 posts
Sziasztok!

Most költöztem fel Budapestre, így egy kis segítségre lenne szükségem. Valaki tudja esetleg, hogy mikor és honnan indulnak csoportos országúti edzések innen a fõvárosból? Eddig a flórián teret hallottam de pontos idõpontot nem tudok sajnos.

Elõre is köszönöm szépen a segítséget!

#33
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 posts

Most pedig beíratkozom erre: Technikai edzs - Alpinbike team


Nnnno azóta végig is jártuk, és jó szívvel tudom ajánlani mindenkinek. Buzsó jó fej srác, és bár az öt alkalomtól nem lettem a lejtõk királya, de azért kicsit a lejtõkön is ügyesedtem, és pl. a HHH-n a Buda Maraton útvonalán a sziklakertjén föl tudok már menni (na jó, még nem mindig sikerül, de az esetek többségében igen), pedig korábban még elképzelni sem tudtam, hogy ott egyáltalán föl lehet menni.

#34
mci

mci

    vendég

  • fórumtag
  • 111 posts
Üdv!

Látom ez a topik nem éppen fénykorát éli.
Nemrég kezdtem komolyabban országútizni (ha jól láttam, itt sok a montis, de hátha tudtok segíteni ;) ), heti 2-3szor tudok kimenni, de valamikor egy hét is kimarad. Igazából csak azért edzem, hogy jobb erõben legyen (futok is néhanapján, 6-8km között), általában 34km-t tekerek. Az átlagom 33 körül szokott lenni, kisebb emelkedõk vannak útközben. Mostmár sikerült elérnem, hogy képes vagyok tartani a 32-33as átlagot, ezért úgy döntöttem, hogy rakok bele gyorsításokat. Általában 2-3db 1-3 perces szakaszt teszek bele, ahol 38-40körül tekerek. Utána meg egy pici pihi, 30-35ös átlaggal. Menet közben eléggé kifáradok, de ahogy edzés végén egy picit lassítok (mert majdnem otthon vagyok), máris érzem az erõt a lábamban és rossz érzés abbahagyni a tekerést :).

Ha esetleg bármi tipp, tanács van az edzéssel kapcsolatban, esetleg azzal, hogy tudnám magam minél inkább kifárasztani, szívesen várom! (nyilván alapvetõen nem a fárasztás a cél, de szerintem ez annak is a jele, hogy több energiát fektettem bele -> eredményesebb az edzés) Szerintem a hosszabb táv segítene (van egy 76kmes táv egy elég nagy heggyel is, lehet átváltok arra, ha idõm engedi. Csak az ugye 2,5-3 óra körül is lehet).
Viszont alapvetõen én is abban hiszek, hogy nem gondolkodni kell rajta, hanem csinálni! Úgyhogy ezt is teszem :)

Étkezés: edzés elõtt egy-másfél órával: kefírbe (talán) búza egy kis mézzel, közvetlenül elõtte egy banán. Utána pedig tojás, paradicsom, hagyma, 100%os narancslé.

#35
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 posts
Gyakoroltam magamban, bátorodtam, ügyesedtem, gyorsultam is. Aztán buktam egy jó nagyot és eltörtem a kulcscsontom. Most pedig beíratkozom erre: Technikai edzs - Alpinbike team

#36
filmes

filmes

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,600 posts
Végigolvastam a topicot és szerintem túl sokat agyaltok. Ki kell menni az erdõbe, kinézni egy technikásabb szakaszt és gyakorolni. Elég akár 1-2 kanyart, vagy gyökeres/köves részt ismételgetni. Meg fogtok lepõdni, hogy 1-2 óra gyakorlással mennyit lehet gyorsulni.

#37
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,078 posts

Ha már technikai edzés; hölgy csapatot tud valaki, akihez esetleg néha csatlakozhatna egy másik leányzó gyakorolni, edzeni néha-néha? Bp.-en Normafa, Hûvösvölgy környéke.
Párom erõnléte elég jó, de lefelé sajnos nagyon fél egy csúnya bukás óta (aminek anno törés lett a vége).
Nagyon köszi!


Szia! Tán a száguldó virágok, de anno 3-4 éve az én páromnak sem nagyon segítettek, de azóta sok minden történhetett, de mint csajszi, sztem nyugodtan mehet pasikkal is...
" A Cube el van vetve! "

#38
(has)Pókember

(has)Pókember

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 486 posts

Melyik a Macskapart?


Az elsõ és H-n gyakorlatilag az egyetlen érdekesebb egynyomos lejtõ, az Ördögoldal elõtti szakaszon (R/K-n még a Katonasírok elõtt is van egy élvezetes szakasz). Szárazon fel sem tûnik, de nedvesen a meredekség, a kövek és a rajtuk lévõ avar együttese elbátortalanítja az embert (na jó, csak engem).

#39
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 posts

Elõször bátorság kell, majd utána lehet a technika tudást is megszerezni, hogy egy durvább nagyon meredek avaros köves lejtõnek nekikezdj, oda kell a bátorság az elsõ lépés, hogy ne szállj le a bringáról.


Asszem ez fordított sorrendben egészségesebb - legalábbis én fordítva szeretném.

... hogy egy durvább nagyon meredek avaros köves lejtõnek nekikezdj, oda kell a bátorság az elsõ lépés


No ez túl van azon, amit szeretnék elérni. Nekem bõven elég, ha a jól belátható nehézségeket megtanulom uralni, ismeretlen kockázatot nem is akarok vállalni. - Valószínû ezzel már be is határoltam magam, a kamikázék - amikor nem törik össze magukat - mindig nagyon meg fognak verni.

#40
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts
Melyik a Macskapart?
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)