Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Mozgáskorlátozott bringások

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
19 hozzászólás a témában

#1
etilin

etilin

    vendég

  • fórumtag
  • 228 hozzászólás
Van bicikliút de minek MTB-vel el lehet rajta járni (ha a traktorok nem túrják szét egy esõ után).
Országútival esélytelen.
Amúgy a Szentendrei rendõrök erre mentek rá szinte ahány országutissal beszéltem mindegyik mondott egy ilyen storyt Szentendrérõl.

#2
Adorján

Adorján

    vendég

  • fórumtag
  • 245 hozzászólás

De én voltam, végül is arra mentem. Csak Szentendrét kellett volna kihagyni mert a 11-es úton megbüntettek a rendõrök:) Azt mondták menjek a versenypályára:)

Azt hittem arra már ismerõs vagy. :) Ha jól tudom Leányfalutól van már biciklis út a Duna mellett ezen az oldalon is. A hatóság meg lehetett volna kicsit elnézõbb, mivel nem vagy környékbeli. Elég lett volna egy figyelmeztetés is.

#3
etilin

etilin

    vendég

  • fórumtag
  • 228 hozzászólás
Tatabányai Kerékpáros és Triatlon Klub

I Gerecse Maraton, mozgáskorlátozottak ingyen nevezhetnek.
Szerintem ezt a nagylelkû gesztust a szervezõk részérõl illik meghálálni azzal hogy minél több ember indul el:)

#4
etilin

etilin

    vendég

  • fórumtag
  • 228 hozzászólás

Hali!
Szombaton nem Veled találkoztunk Dobogókõn a buszmegálló mögött? Mi hárman voltunk, és próbáltunk rábeszélni, hogy az erdei aszfaltos utat válaszd legalább Pilismarótig.


De én voltam, végül is arra mentem. Csak Szentendrét kellett volna kihagyni mert a 11-es úton megbüntettek a rendõrök:) Azt mondták menjek a versenypályára:)

#5
Adorján

Adorján

    vendég

  • fórumtag
  • 245 hozzászólás

Én szerencsés ember vagyok, Ortopéd cipõvel, plusz odafigyeléssel elég szépen tudok tekerni hagyományos bringán, többen mondták hogy amikor tél volt kamásli meg téli gatya észre se vették hogy valami nem kerek. Annak ellenére hogy a jobb lában kb kétszer erõsebb a balnál vastagabb is, ezért az SPD cipõ igen sokat jelent.
Persze nekem SPD cipõt szerezni külön projekt volt, elmondani a cipésznek mi ez mire kell hogyan próbálja megcsinálni, aztán finomhangolni, hogy jól is mûködjön.


Hali!
Szombaton nem Veled találkoztunk Dobogókõn a buszmegálló mögött? Mi hárman voltunk, és próbáltunk rábeszélni, hogy az erdei aszfaltos utat válaszd legalább Pilismarótig.

#6
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás
Bálintnak már elmondtam, de bedobom ide a közösbe is. Saalbach-ban az MTB Amatõr VB-n rövid távra (Sárga szín, 31km/1160m szint) lehet nevezni mozgáskorlátozottaknak is. Én már voltam ezen a versenyen, nagyon szép vidék. Worldgames of Mountainbiking - Marathon
Röviden annyit mondok, hogy a nevezéshez kapsz egy kártyát, amivel használhatod a völgy 5 fölvonóját a bringával is de ha csak DH-zni van kedved vagy túrákra indulsz, vagy akár átmehetsz a hegy másik felére Leogangba is. Szerintem már ez nagyon megéri de használhatsz még kedvezményesen (vagy ingyen) uszodát, fitneszt, boltokban akciók,.. stb. Este pasta party volt, amin akkora tányért rakhattál tele, hogy azt ketten ették. Szóval, nagyon profi a szervezés.
Marci

#7
etilin

etilin

    vendég

  • fórumtag
  • 228 hozzászólás
Sziasztok,

2012. Június 24 én rendezik meg a Senior OB Kincsesbányán (országúti). Beszéltem a szervezõvel hogy lehetne-e mozgáskorlátozott kategória a versenyen. Azt mondta természetesen csak ehhez össze kell gyûlnie egy mezõnynek ami kb 10 fõ.
Tehát ha van ismerõsötök akkor szóljatok neki hátha érdekli.
A versenykiírás itt Szenior OB - Bringa Bt Kupa - Kincsesbnya
nevezni pedig itt lehet:
http://www.bringafieszta.hu/

#8
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
az igen.
grat.
kéz nélkül montin, nagyon kemény lehet...

#9
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Nem semmi megoldás. :)
Példát mutattok azt biztos... Állati jó ezt látni, hogy egy kis ötletességgel és akarattal milyen dolgok leküzdhetõek. Magam se gondoltam volna eddig.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#10
bcsoka

bcsoka

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
Ritkán olvasok fórumot (most is csak a holnapi gumiválasztás miatt :) ) de szívesen mesélek a megoldásokról hátha valaki hasznát veszi.

#11
bcsoka

bcsoka

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
Sziasztok!

Én volnék a képen a BringaBandás mezben :-)
Tettem fel 2 képet a fékekrõl. https://plus.google....880352592877393

Bálint

#12
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás
A képen, a kesztyû végénél látszik is a 2 fékkar egymás fölött.
Saalbach-ban voltunk maratonon, ott volt külön kategória a mozgáskorlátozottaknak. Hihetetlen de volt egy egylábú srác is !
Elképesztõ akaraterõ. Maximális tiszteletem nekik !
Marci

#13
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Nem semmi, nem gondoltam volna, hogy így is képes lehet valaki nem hogy tekerni, de ráadásul versenyezni is.
Bálint csak hátsó féket használ? Vagy megoldotta valahogy a bal oldali fékkar kezelést?


Egy oldalon van mindkét fékkarja. Tagja a fórumnak, szerintem válaszol minden részletre, ha kíváncsi vagy rá.


A sebesség mindent megold.

 


#14
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Nem semmi, nem gondoltam volna, hogy így is képes lehet valaki nem hogy tekerni, de ráadásul versenyezni is.
Bálint csak hátsó féket használ? Vagy megoldotta valahogy a bal oldali fékkar kezelést?

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#15
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Én szerencsés ember vagyok, Ortopéd cipõvel, plusz odafigyeléssel elég szépen tudok tekerni hagyományos bringán, többen mondták hogy amikor tél volt kamásli meg téli gatya észre se vették hogy valami nem kerek. Annak ellenére hogy a jobb lában kb kétszer erõsebb a balnál vastagabb is, ezért az SPD cipõ igen sokat jelent.
Persze nekem SPD cipõt szerezni külön projekt volt, elmondani a cipésznek mi ez mire kell hogyan próbálja megcsinálni, aztán finomhangolni, hogy jól is mûködjön.


Megmondom õszintén, télen én sem vettem észre, csak a többiektõl tudtam meg.
Csóka Bálintot ismerem, akinek hiányzik a kézfeje. Rajta sem észrevehetõ, hogy lenne valamilyen hátránya.


A sebesség mindent megold.

 


#16
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Boronkay Petit gondolom ismered, gyakorlatilag nagyon sok montis rendezvényen megtalálhatod. Õ azt hiszem mindenkinek példát mutat
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#17
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Értem, köszi! Remélem jelentkezik majd valaki itt, bár szerintem elég ritka dolog ez. Mindenesetre max. respect, kitartó lehetsz! :)

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#18
etilin

etilin

    vendég

  • fórumtag
  • 228 hozzászólás
Én szerencsés ember vagyok, Ortopéd cipõvel, plusz odafigyeléssel elég szépen tudok tekerni hagyományos bringán, többen mondták hogy amikor tél volt kamásli meg téli gatya észre se vették hogy valami nem kerek. Annak ellenére hogy a jobb lában kb kétszer erõsebb a balnál vastagabb is, ezért az SPD cipõ igen sokat jelent.
Persze nekem SPD cipõt szerezni külön projekt volt, elmondani a cipésznek mi ez mire kell hogyan próbálja megcsinálni, aztán finomhangolni, hogy jól is mûködjön.

#19
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Ha nem vagyok indiszkrét, akkor megkérdezhetem hogy mozgássérültként hogyan biciklizel?
Én eddig csak fekvõs gépet láttam olyat amit mozgássérült ember hajtott.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#20
etilin

etilin

    vendég

  • fórumtag
  • 228 hozzászólás
Sziasztok,

Én mozgáskorlátozott vagyok ennek ellenére szívesen tekerem a pedált. Talán nem is megy annyira rosszul.

A kiváltó ok amiért írok az az hogy a Vértes Maratonon volt külön mozgáskorlátozott kategória (még nevezési díjat se kértek). A szuperül szervezett versenyen csak rajthoz kellett állni, ennek ellenére egyedül indultam.
Szeretném ha egy kis csapat szervezõdne ismernénk egymást és amennyiben ilyen kiírás van arról információt megoszthatnánk egymással. Az ember mégse egyedül akar indulni a kategóriájában.

Természetesen mások véleményét is várom amennyiben van a témával kapcsolatban. Hülye rokkantat alig bírtam kikerülni, maradt volna otthon chipsszet zabálni:)