Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Zene edzéshez

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
17 hozzászólás a témában

#1
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Gondolkodok én pont eleget. :)
Ha bringázok csak a bringázáson gondolkodom, vagy semmin.
De kár ennek ilyen nagy feneket keríteni.

#2
MSONAJ

MSONAJ

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.462 hozzászólás
Ha egyedül megyek országúton be van töltve 4 óra zene Gunstól kezdve Joviig....
Team Heavy Pedál Szeged

#3
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Jani, te amúgy szoktál zenét hallgatni ? :)


Persze, tele van a telefonom jóféle metál zenével. :)


A sebesség mindent megold.

 


#4
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás
Jani, te amúgy szoktál zenét hallgatni ? :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#5
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Nem hiszem, hogy erre olyan messzemenõ elméleteket kell kitalálni, van aki szereti, van aki nem....


Pedig de.


A sebesség mindent megold.

 


#6
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Én is úgy vagyok vele mint Kala. Én szinte mindig hallgatok zenét ha egyedül megyek, a hangulat maitt is jó valami lágy dallam (pl. Bonobo etc...) másrészt kicsit fel is pörget. Néha viszont nem viszek, mert szeretem hallgatni az avar ropogását, a szuszogásomat.
Szerintem semmi baj nincs azzal ha valaki zenét hallgat. Pláne ha annyira nagy zenegér mint én, mert nekem nem múlik egy úgy nap, hogy ne hallgatnék valamit.
Nem hiszem, hogy erre olyan messzemenõ elméleteket kell kitalálni, van aki szereti, van aki nem....

#7
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.706 hozzászólás
Halász Jutka-Helikoffer

hogy lehet úgy rendesen csapni montival, hogy közben zenét hallgatsz?
Aszfalton/közúton be se merném tenni
  • zeezoltano kedveli ezt

#8
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

Kala,
mi értelme van úgy zenét hallgatni, hogy közben hallasz mindent? Egyáltalán hallod a zenét?


Nem mernek magukkal maradni a bringán, félnek a gondolataiktól vagy nincsenek nekik. Az emberek többsége már ilyen, a jelenlegi környezet mûve.


Persze, hogy hallom, bár gyatra füleseim vannak, amik csak ennyire képesek, és beengedik a külvilág zaját is, de nem is baj, mert sehol másutt sem bírom jól a túl hangos zenét.
Aláfestésként viszont szeretem, hangulatot teremteni, mivel a bringával vagy közlekedem, vagy örömbringázom, évek óta nem voltam tekerni edzés céljából. Én amúgy szintén olyan vagyok, aki nem szokott/szeret bringán gondolkodni, sõt, örülök, hogy kiszakít a hétköznapokból, és közben nem agyalok semmin, hanem csak a terepre figyelek, és a suhanásra. Hosszú mûutas túrán meg bámészkodni szoktam, szóval olyankor is kikapcsol az agyam azt hiszem :)

#9
Barador

Barador

    vendég

  • fórumtag
  • 170 hozzászólás
Ahogy talán a legtöbbünknek. (nekem még elalvás elõtt/helyett is megy nagyon :D ) Viszont szerintem nem zavaró, ha megy alatta egy kis zene. Régebben többször jártam úgy, hogy zene nélkül elindulva a töltésrõl gyönyörködtem a szép alföldben, nyulakban, õzekben, gólyákban, az ártér vad dzsungelében... és hopp! erõsíteni indultam és túrabiciklizek éppen. :) és ezt egy kb 15 km-es töltéses szakaszon párszor eljátszottam. (máshol meg más tudta volna elvonni a figyelmem) Mióta van zene, ilyen nincs. Persze az is lehet, hogy mióta maratonozok (kb. azóta edzek zenével) eltökéltebben, komolyabban állok a dolgokhoz, de én azt hiszem a zene lüktetése is hozzásegít a folyamatos, viszonylag egyenletes teljesítményleadáshoz.

#10
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Nekem tekerés közben vannak a legjobb gondolataim ez alól kivételek azok a mászások mikor kiugrik a szívem és a lejtõk mikor guvad a szemem ja és mikor vigyorgok.
  • blash kedveli ezt
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#11
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.298 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Nem mernek magukkal maradni a bringán, félnek a gondolataiktól vagy nincsenek nekik. Az emberek többsége már ilyen, a jelenlegi környezet mûve.


Tyû, de kemény mondatok! :-) Különben egyetértek.
A napi sok input feldolgozásában pont a meló utáni bicajozás segít a legtöbbet - csomó mindent ott, az elnyújtott mászásoknál fogalmazok meg magamban, találok ki, satöbbi. Persze van az a technikás mászás, ahol ezt nem lehet, de nem ez a jellemzõ. Lefelé meg nincs idõ komplexebb melóhelyi vagy otthoni dolgokon, gondokon agyalni, a terep nehézsége felülírhat úgyis szinte minden nem oda vonatkozó gondolatot.
  • blash kedveli ezt

#12
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Kala,
mi értelme van úgy zenét hallgatni, hogy közben hallasz mindent? Egyáltalán hallod a zenét?

MJani, hogy érted azt, hogy a valóságtól félnek?


Nem mernek magukkal maradni a bringán, félnek a gondolataiktól vagy nincsenek nekik. Az emberek többsége már ilyen, a jelenlegi környezet mûve.
  • blash kedveli ezt


A sebesség mindent megold.

 


#13
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

Azok hallgatnak zenét bringázás közben, akik a valóságtól félnek.


Velem a fordítottja volt 4-5 éve :) Halkan szoktam zenét hallgatni, annyira, hogy halljam még az általam keltett neszeket is, a gallyak roppanását, az avar zizegését, nem csak azért, mert a közlekedés során ez a biztonságos, hanem mert terepen meg ezt találom hangulatosnak, és a koncentrálásban sem zavar.
Épp az Õrségben voltam az erdõ legmélyén, mikor valami farkasvicsorgáshoz-vonyításhoz hasonlót hallottam. Mivel kiskoromban mart már meg kóbor kutya, ezért lassítottam, majd meg is álltam, leszálltam, h véletlen se kapjon valami a bozótból a bokám után. Újra hallottam a hangját, így kikapcsoltam a zenét, hogy tudjam, merre van. Egy darabig szobroztam egy helyben, de semmi, így visszapattantam a bringára, elkezdtem tekerni, fülest is feltettem, majd megint hallottam ugyanazt, és még egyszer... Aztán többet nem. Majd egy évvel késõbb jöttem rá, mikor épp Bp-en bringáztam ugyanígy zenét hallgatva, hogy az egyik számban volt ez, mint zörej, talán grabbelési hiba eredményeként :)

#14
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás
verseny más tészta, de amúgy egyéb bringázásnál én is mindig hallgatok vmit, bár 90%ban rádiót. ha aszfaltos, közutas, bringautast megyek halálra unom magam, amúgy meg csak amíg elérek az erdõbe. ott már csak akkor hagyom bent fél fülben, ha vmi olyan megy ami nagyon érdekel (oxigén, szonda, meg a környetetvédlmi magazin aminek nem tudom a címét, ilyesmik).
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#15
Barador

Barador

    vendég

  • fórumtag
  • 170 hozzászólás
Zeezoltano! Nem biztos, hogy minden esetben. Én speciel alföldi gyerek lévén a jól bejáratott földutakon, töltéseken edzve van hogy igénylem. Igen, ha oda kell figyelni a forgalomra és a bringás társakra akkor természetesen nem megengedhetõ. Ebben egyet értek veletek. Én sem zenélek soha egyetlen maratonon sem, csak ha az edzõ/erõsítõ körömet róvom.

MJani, hogy érted azt, hogy a valóságtól félnek?

#16
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Azok hallgatnak zenét bringázás közben, akik a valóságtól félnek.


A sebesség mindent megold.

 


#17
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Szvsz kerékpározás közben zenét vagy bármit hallgatni fülhallogatóval veszélyes aki ugyanezt csinálja versenyen azt rögtön kizárnám (volt ürge akit legszívesebben lerúgtam volna a bringáról mert hiába ordítottam rá nem húzódott le)
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#18
Barador

Barador

    vendég

  • fórumtag
  • 170 hozzászólás
Üdv minden kedves (és mogorva) tekergõnek!

Arra gondoltam, hogy életképes és mûködõ ötlet lehet itt egy edzõ-zene tárat létrehozni, ahová mindenki "beteheti" a saját kedvenceit, vagy válogathat a mások által ajánlottakból és hallgatottakból.
Így talán könnyebben elkerülhetõ a fegyelem elkalandozása agyonhallgatott és ismert zenék által. (nálam legalábbis ez rendszeresen elõjön.)

Elsõ körben íme egy kis válogatás a jelenlegi pörg(et)õsebb kedvencek közül:

Wretch 32 ft Example - 'Unorthodox' Wretch 32 ft Example - 'Unorthodox' (Radio Edit) - YouTube

Balkán Fanatik feat Copy Con - Csá! Balkán Fanatik feat Copy Con - Csá! - YouTube

Moby - Lift me up Moby - Lift me up - YouTube

DJ Fresh ft. Rita Ora - Hot Right Now DJ Fresh ft. Rita Ora - Hot Right Now (Official Video) (Out Now) - YouTube

Gyptian - 'Hold You' (Shy FX & Benny Page Digital Soundboy Remix) Gyptian - 'Hold You' (Shy FX & Benny Page Digital Soundboy Remix) - YouTube

Briefcase No.1 -Tartanic Briefcase No.1 -Tartanic - YouTube

David Guetta - Where Them Girls At ft. Nicki Minaj, Flo Rida David Guetta - Where Them Girls At ft. Nicki Minaj, Flo Rida - YouTube

Disturbed - Warrior Disturbed - Warrior Lyrics HD - YouTube

Pendulum - 'Watercolour' Pendulum 'Watercolour' - YouTube

Linkin Park - Wretches and Kings Linkin Park - Wretches and Kings (With Lyrics) - YouTube

DISTURBED - "THE ANIMAL" DISTURBED - "THE ANIMAL" [FULL SONG NEW 2010] - YouTube

Disturbed - Another Way To Die Disturbed - Another Way To Die [Official Music Video] - YouTube

Tankcsapda - Be vagyok rúgva Tankcsapda - Be vagyok rúgva - YouTube

BRAINS - Refresh the style BRAINS - Refresh the style - Blazing HD - YouTube

Disturbed - Decadence Disturbed - Decadence (Need For Speed Most Wanted Soundtrack) - YouTube

disturbed - facade Facade - Disturbed {With Lyrics} - YouTube

Tankcsapda - Füst és lábdob Tankcsapda - Füst és lábdob video klipp - YouTube

Disturbed - I'm Alive Disturbed - I'm Alive (With Lyrics) - YouTube

Disturbed-Indestructible Disturbed-Indestructible Lyrics - YouTube

Pendulum - 'The Island - Pt. 1 Dawn' Pendulum - 'The Island - Pt. 1 Dawn' - YouTube

Tankcsapda - Mennyország tourist(élõ koncertfelvétel 2006.05.27.Budapest-Kisstadion :) Tankcsapda - Mennyország tourist(élõ koncertfelvétel) - YouTube

Disturbed - Perfect Insanity Perfect Insanity by Disturbed Lyrics - YouTube

Linkin Park - The Radiance Linkin Park - The Radiance (New Song Official Audio) - YouTube

Disturbed - Ten Thousand Fists 300 Music Video - Disturbed - Ten Thousand Fists - YouTube

pendulum - the vulture pendulum - the vulture - YouTube


Remélem találtok olyat ami tetszik, esetleg ti is megosztjátok a ti kedvenceiteket.


Továbbá talán ide jöhetne bármi ami az edzés és zene témába beletuszkolható... pl. sportfülhallgatók, vízálló mp3/4, vélemények, ötletek sztorik...