Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Rose

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
33 hozzászólás a témában

#21
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás

Van sajátmárkás bringája.

Tudatlan vagyok. Melyik az?



#22
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás

fullinál azért nem feltétlen igaz.

 

de merevnél is -mondom ezt elfogultság nélkül, mert nem akarok többet merevfarút- nem csekély különbség van egy noname kínai katalógus váz, és egy neves gyártó saját tervezésű cucca között, nem csak mérlegen, hanem napi használatban is.

Szerintem a Rose maga tervezi vázait és a mérlegen elég jól teljesítenek. Biztos, hogy a fully más kategória, azt nem tudom, hogy ezen a téren a Rose mit tud. Én a pancser hobbista kategóriában tekerek, ragaszkodom a merevseggű aluvázhoz. Örülök neki, hogy egyes német gyártók még nem mondtak le a jó felszereltségű alu bringákról. Amit írok, az természetesen teljesen szubjektív, csak próbálok egy kis életet lehelni a fórumba  :D .



#23
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

Bárhogy is misztifikálják a gyártók, a bringaváz egy rohadt egyszerű szerkezet.

fullinál azért nem feltétlen igaz.

 

de merevnél is -mondom ezt elfogultság nélkül, mert nem akarok többet merevfarút- nem csekély különbség van egy noname kínai katalógus váz, és egy neves gyártó saját tervezésű cucca között, nem csak mérlegen, hanem napi használatban is.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#24
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

Nem tudom, hogy jön ide a CRC. Az egy bringás bolt, semmi több. Akkor inkább bike-discount.


Van sajátmárkás bringája.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#25
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás

Tudom, hogy divat fikázni a Rose-t, mondjuk nem értem miért. A dizájn elég béna és unalmas, de a műszaki tartalom meggyőző. Engem nem érdekelnek a nagy nevek, csak a jó vétel. Bárhogy is misztifikálják a gyártók, a bringaváz egy rohadt egyszerű szerkezet. Az alkatrész meg mindenhol ugyanaz. Tudom, hogy lerágott csont a webes márkák/hagyományos márkák összevetése, de pl. a Rose specifikációi pontosak; a váz tömeget kevés gyártó adja meg (vázmérettel!). Pl. a taiwani óriás csak hablatyol ahelyett, hogy megadna tömegadatokat.

Nem tudom, hogy jön ide a CRC. Az egy bringás bolt, semmi több. Akkor inkább bike-discount.



#26
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

A Rose bringák pont olyanok,mintha megjelennének a CRC bringák.

 

 

időközben kiderült, hogy a CRC-nél olvassák a fórumot. :)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#27
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás

Nézegetem a 2016-os xc kínálatot. Ezt nagyon bírom. Korrekt cuccokkal szerelve annak, aki mindenáron karbont akar és nincs tele lóvéval. A váz nagyon tetszik, a 11,1 kg kicsit kiábrándító, de 1800 Euróért elsőrangú vétel. (Mr. Big 1)

002.jpg

 



#28
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Klonbringanak tokeletes... en sokaig goldolkoztam ilyesmiben. vegulis inkabb normalis alapokat vettem, es fokozatosan epitem at.

#29
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás
A Canyonnal ellentétben a Rose-versand egy webshop és X évvel ezelõtt elkezdtek katalógusvázakat felmatricázgatni a saját nevükre.
Presztizsértéke vetekedne a Probike,Bringabutik stb kerékpárokéval 8)

#30
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
Nos nekem is szimpibb a canyon,mert az õ honlapjukon a vázakról több info és kép van,mint ezekrõl és azért nekik vannak okosságaik,amik miatt nem katalógusvázakra építkeznek. :)

Rákeresek erre a poison-ra is. Még nem hallottam róluk.
Itt nekem ez a virtuális összepakolás tetszik. Örültem volna,ha a canyon-nál is lehetett volna így variálni. Pár dolgot módosítva kértem volna és nem kellett volna ennyire átépítenem(bár élvezem az építgetést! :D ).

#31
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

A Rose bringák pont olyanok,mintha megjelennének a CRC bringák.


pontosan!
saját márkás termék, mint a Radon, Red Bull és a többi német márka. gyanítom katalógusváz, kisebb árréssel, ami az olcsóság oka.

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#32
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás
A Rose bringák pont olyanok,mintha megjelennének a CRC bringák.

#33
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
hasonlo koncepciobol epitkeznek, mint pl a canyon, a bulls, a poison (meg van par). ez utobbi ilyen hasonloan epitgetos, szerintem jobb vazakkal.

de osszessegeben meg mindig a canyon a legszimpibb.

#34
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
Úgy látom ennek a márkának még nincs topic-ja,így gondoltam megnyitom.

Most találkoztam a márkával a bringaexpo alkalmával és nagyon jó ár/érték arányú gépeknek tûnnek.
A honlapjukon lévõ konfigurátor és maga az ötlet,hogy testre szabhatod a gépet szerintem zseniális. :) Szerintem egy jó órán át játszottam a konfigurátorral és építgettem vele az álomgépeket. :)

http://www.rosebikes.hu/products