Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Cikkek a weboldalon - észrevételek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
154 hozzászólás a témában

#21
grigorow

grigorow

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás

Hello Mars,

 

Köszönet a remek összefoglalásért!

 

Mindent jól leírtál és így igaz. :- ))

 

Szerintem a jelen magyar mtb versenyzők közül Szilárd az aki a legjobban megérdemelte volna, hogy legalább 1 olimpiára kijusson...

 

Üdv


  • Rabbit kedveli ezt

#22
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

Nem tartozik szorosan a tárgyhoz, és teljesen pék vagyok ebben az "olimpiai krossz" szakágban, de Vas Katáról és akár Valter Attiláról azért lehetett tudni a hírek alapján, hogy keményen készültek az elmúlt időszakban. Ugyanakkor Parti Andrásról csak a kávézója révén esett szó, értem én, hogy "jó gyerek", de mi alapján jutott ki most az olimpiára? Ezt valami bizottság dönti el? Nem találtak az előzőkhöz hasonlóan egy ifjú tehetséget, aki ült már montin is esetleg? Pelikán Jani például, ő is csak országútizik?

Ahhoz, hogy valaki kijusson nem csak a hazai válogatórendszeren kellett elsőként végeznie. 

Az olimpiai kvótafutás évekig tart az olimpia előtt, és pontokat szereznek C kategóriás versenyeken és világkupákon. Ezzel be lehet jutni a  legtöbb pontott nyűjtő azt hiszem 22 ország közé. Ez már alapból nagyon kevés országnak sikerül, de Andrisnak összejött negyedjére is. Az országkvótát ha jól tudom ebben a ciklusban Palumby Zsombor és Andris hozta össze úgy, hogy Andris minden versenyen jobb eredményt ért el (több pontot szerzett) mint Zsombor. Egyébként minden ország 3 legtöbb pontot szerző versenyzője pontjait adják össze, és így jön ki az országsorrend. Biztos, hogy nálunk is volt harmadik ember, de az biztos, hogy a munka érdemi részét a fenti két srác végezte el. 

Éveken át ott lenni a nemzetközi porondon, elindulni valamennyi világkupán, az még a mezőny közepében sem triviális dolog. 

Érdemes elmenni egy világkupára csak azt megnézni, hogyan mennek a sor végén... 

A kvóta megszerzésében tehát Andrisnak oroszlán része volt, de azért vannak az országos válogatók (közel az olimpia előtt), hogy az adott ország, éppen legerősebb versenyzője vegyen részt a tényleges olimpiai futamon, mert ez jó az országnak. 

A lányoknál pl Benkó Barbi vívta ki a kvótát, Blanka pedig a hazai válogatót nyerte meg. De jó döntés volt Blankát küldeni, mert látható az eredmény, és ebben egyébként Barbi is egyetért. 

Annó, még 2004 Athénban Szilárd (főleg) és Andris vívta ki a kvóta javát, aztán jött Zerge, megnyerte a hazai válogatót és így Ő vett részt az olimpián. Akkor ez azért volt dühítő, mert negyvenakárhanyadik lett. Akkoriban tudni lehetett, hogy Zerge nem egy "Blanka", nem lesz nagy eredmény, csupán az volt a tét, hogy ki mondhatja el magáról elsőként Magyarországon, hogy MTB olimpikon lett. Akkoriban Szilárd messze kimagaslott a mezőnyből, és bár a sok külföldi kvótaverseny miatt elfárad az olimpiára, mindenki úgy gondolta, hogy Ő neki kellett volna képviselnie az országot. Az eredmény tőle sem lett volna rosszabb annál, mint amit a Zerge összehozott. Ekkoriban Andris még csak kezdett feltűnni, vagyis kb innentől messze-messze Ő volt a legjobb, egészen a Dina-Valter duóig. Mivel a srácok elkötelezték magukat az országút mellett, így igenis Andris volt az egyetlen, aki úgy tudott kimenni az olimpiára, hogy abból nincs szégyenkezés. Ha visszanézed, az első 3 olimpiáját kiemelkedő eredménnyel fejezte be. (Londonban DNF, de a másik kettő) Az, hogy 38 évesen, egy ilyen környezetben és mezőnyben ez lett az eredmény ami lett, ez pont, hogy az Ő nagyságát dícséri, egyáltalán nem rossz eredmény. 20 éve megy a legmagasabb szinten Andris, és azóta sem volt senki, aki ennél jobb eredményeket tudott volna nála tétversenyen. 

 

Szóval semmi vita vagy ilyesmi, de aki azt kérdezi, hogy "mi alapján jutott ki" az 20 éve nem követi a versenysportot, csak lát egy 32. helyet a 38 indulóból... akkor meg nem mindegy, hogy miért "csak" ennyi? 


  • marton, Kisherceg, Rabbit és 2 további fórumtag kedveli ezt

#23
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 992 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Olimpiai válogató volt, azt hiszem Kanizsán. Nagyon kemény, saras verseny volt. Az "öreg" Parti lenyomta az ifjú titánokat. A verseny utáni interjúban siránkoztak, hogy futó meg bringa toló verseny volt... Az, hogy Parti András a 3. v. 4. olimpiáján van kint saját sportolói kvalitásain túl valahol jellemzi a magyar utánpótlás nevelést is. Vas Kata Blankát sem egy rendszer termelte ki hanem fantasztikus tehetsége, szorgalma és a mögötte álló családja, nevelő egyesülete. Mondjuk nem vagyunk egy tipikus MTB ország, az is biztos.

Kemény. Bizony a Vas testvérek az apjuk révén jutottak idáig, még mentem vele maraton hosszúkon annak idején. Köszönöm a felvilágosítást!



#24
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás

Nem tartozik szorosan a tárgyhoz, és teljesen pék vagyok ebben az "olimpiai krossz" szakágban, de Vas Katáról és akár Valter Attiláról azért lehetett tudni a hírek alapján, hogy keményen készültek az elmúlt időszakban. Ugyanakkor Parti Andrásról csak a kávézója révén esett szó, értem én, hogy "jó gyerek", de mi alapján jutott ki most az olimpiára? Ezt valami bizottság dönti el? Nem találtak az előzőkhöz hasonlóan egy ifjú tehetséget, aki ült már montin is esetleg? Pelikán Jani például, ő is csak országútizik?

Olimpiai válogató volt, azt hiszem Kanizsán. Nagyon kemény, saras verseny volt. Az "öreg" Parti lenyomta az ifjú titánokat. A verseny utáni interjúban siránkoztak, hogy futó meg bringa toló verseny volt... Az, hogy Parti András a 3. v. 4. olimpiáján van kint saját sportolói kvalitásain túl valahol jellemzi a magyar utánpótlás nevelést is. Vas Kata Blankát sem egy rendszer termelte ki hanem fantasztikus tehetsége, szorgalma és a mögötte álló családja, nevelő egyesülete. Mondjuk nem vagyunk egy tipikus MTB ország, az is biztos.


  • Rabbit kedveli ezt

#25
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 992 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Kedves Bikemag csapat,

 

Elnézést a kérdésért DE szólt nektek valaki, hogy Olimpia van és a tegnapi férfi és a mai női verseny is tele volt izgalmas jelenetekkel???

 

Hogy lehet, hogy a YT-on már 8-10 video is elemzi, hogy mekkorát és miért esett MVDP, ti pedig még egy cikket sem tettetek fel, hogy egyáltalán volt ffi futam... Parti Andris 32.ik by the way...

 

Ma délelőtt pedig Vas Kata Blanka ÓRIÁSI MAGYAR MTB történelmet írt a 4ik helyével!!!

 

Srácok, mi van veletek???

 

Üdv, egy kissé morci olvasó...

Nem tartozik szorosan a tárgyhoz, és teljesen pék vagyok ebben az "olimpiai krossz" szakágban, de Vas Katáról és akár Valter Attiláról azért lehetett tudni a hírek alapján, hogy keményen készültek az elmúlt időszakban. Ugyanakkor Parti Andrásról csak a kávézója révén esett szó, értem én, hogy "jó gyerek", de mi alapján jutott ki most az olimpiára? Ezt valami bizottság dönti el? Nem találtak az előzőkhöz hasonlóan egy ifjú tehetséget, aki ült már montin is esetleg? Pelikán Jani például, ő is csak országútizik?



#26
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás

Kedves Bikemag csapat,

 

Elnézést a kérdésért DE ...

Biztos nyaralnak. Nem baj, csak nyomják a dögunalom, senkit nem érdeklő propagandát. Én gyakorlatilag már csak a fórumért járok ide. Mondjuk múltkor a Valter Attila interjú jó volt. Csak baromi ritkán vannak ilyen cikkek.



#27
grigorow

grigorow

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás

Kedves Bikemag csapat,

 

Elnézést a kérdésért DE szólt nektek valaki, hogy Olimpia van és a tegnapi férfi és a mai női verseny is tele volt izgalmas jelenetekkel???

 

Hogy lehet, hogy a YT-on már 8-10 video is elemzi, hogy mekkorát és miért esett MVDP, ti pedig még egy cikket sem tettetek fel, hogy egyáltalán volt ffi futam... Parti Andris 32.ik by the way...

 

Ma délelőtt pedig Vas Kata Blanka ÓRIÁSI MAGYAR MTB történelmet írt a 4ik helyével!!!

 

Srácok, mi van veletek???

 

Üdv, egy kissé morci olvasó...


  • szak kedveli ezt

#28
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

2012-es ugyan, de még mindig az egyik legjobb és leginkább szemléletes, bázis erősítéssel kapcsolatos cikk nem csak a Bikemag.hu-n, de az egész magyar hálón szerintem. Használjátok! ;)

 

https://bikemag.hu/e...erekparosoknak/


  • grigorow kedveli ezt

#29
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás

Azt tudja valaki, hogy Vas Kata Blanka nevéből miért tűnt el a Kata? Jó kis zenéje volt a nevének.



#30
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás

Modiként csak tartalmat (post, topic) lehet törölni, usert sajnos nem.

 

 

Adminok: ezt a "mamaligadoc" usert le lehetne tiltani?

Naponta postol spam tartalmakat. Már reportáltam korábban (lehet, ezzel nem vagyok egyedül). Köszi!


"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#31
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Adminok: ezt a "mamaligadoc" usert le lehetne tiltani?

Naponta postol spam tartalmakat. Már reportáltam korábban (lehet, ezzel nem vagyok egyedül). Köszi!


  • blash kedveli ezt

#32
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Shinemax? Micsoda?...
A távol keleti koppintó országok mindig így kezdték és csak idő kérdése volt hogy komoly konkurenciát jelentsenek azoknak a gyártóknak akiktől elkezdtek lopni. Lehet, hogy most is egy ilyen márka születik. Valószínűleg a Shimano sem fogja ezt tétlenül nézni. Az biztos, hogy Kínát nem szabad alábecsülni.

link ehhez a csodahoz, mert eloszor nem is tudtam, mirol van szo:

bikemag.hu/magazin/hirek/shinemax-micsoda-nezd-meg-hogy-mit-veszel

blash módosította - 2020. október 13. - 12:09


#33
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

April bejövős. :) 

 

Amúgy mi lehetett a rendező elv a dekorációnál? Preferencia sorrend? Mert a kronológiai nem igen jött össze... :D

 


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#34
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás

Shinemax? Micsoda?...

A távol keleti koppintó országok mindig így kezdték és csak idő kérdése volt hogy komoly konkurenciát jelentsenek azoknak a gyártóknak akiktől elkezdtek lopni. Lehet, hogy most is egy ilyen márka születik. Valószínűleg a Shimano sem fogja ezt tétlenül nézni. Az biztos, hogy Kínát nem szabad alábecsülni.



#35
grigorow

grigorow

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás
Koszi Embé!
  • embé kedveli ezt

#36
embé

embé

    fórumtag

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás

Sziasztok!

Ma reggel olvasom hogy Biro Adam elhunyt...

Mit lehet tudni ami publikus hogy mi tortent Vele?

Koszonom ha megosztjatok!

Udv. Grig


https://www.holkerek...ghalt-biro-adam

#37
grigorow

grigorow

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás
Sziasztok!

Ma reggel olvasom hogy Biro Adam elhunyt...

Mit lehet tudni ami publikus hogy mi tortent Vele?

Koszonom ha megosztjatok!

Udv. Grig

#38
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Hirtelen nem találom, hová írhatnám; szóval, egy ideje a böngészőm szól belépésnél, hogy kódolatlanul mennek az adatcsomagok az oldal és köztem, nem biztonságos a kapcsolat. A böngészőm címsávjában (Firefox most éppen) szintén jelzi egy felkiáltójeles lakattal. Hozzászólás küldésénél szintén, hogy feltörhető.

Utána tudnátok nézni, van-e frissítés a fórum motorra, ami ezt orvosolhatná? Köszi! :)


  • blash, Kisherceg és Rabbit kedveli ezt

#39
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

Szerintem annyi a titok, hogy ők az egyetlen márka itthon, ami van. Van készlet és ha éppen nincs az adott modellből akkor is két héten belül megjön Olaszországból. És persze még foglalkoznak is a márkával. Egyébként én például szeretem az új modelljeiket, kevés sisakom volt ami annyira kényelmes mint pl a Spectrum vagy a Strym.

azért ennyire nem szar a helyzet, én helyet nem tudtsm volna csinálni ha mindent akarok tartani :)

abus kb minden van

cratoni is tud lenni

casco is (bár abba kell pénzt tenni, nyilván ott nem műkodik, hogy  a mezitlábas kereskedő  darabonként rohangál érte csepelre)

lazerből is lehet azért. és még giro is bell is akadhat . fox kask meg met már tényleg nehezebb

 

szerintem meg inkább az van hogy benne van a fejekben hogy szemüvegben premium akokr sisakban is biztos jó meg jól is néz ki.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#40
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Ha dioptriás sportszemüveget keres, pontosabban készíttetne valaki, akkor Rudi és Oakley van itthon. Ezt csak azért írom le, mert elég sok embernek hasznos infó lehet.

 

Vagy kontaktlencsét használsz bringázáshoz, ahogy teszi ezt szemüveges ismerős.