Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Villapark Vértes Maraton | Várgesztes

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
436 hozzászólás a témában

#61
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Így igaz, délelőtt beszéltem egy versenyző apjával akinek a gyerek vezető pozícióban volt, elmondása szerint a motoros még vitatkozott is a pályabíróval, de az erősködött ő tudja jól, kellemetlen az biztos.

több középiskolás volt mert nekik kötelező az érettségi előtt közmunkát végezni. Bíztak az értelmi képességében. Hiba volt. Vagy rosszul lett neki elmagyarázva. De aki még életében nem volt montiversenyen (több körös és eltérő körön) annak első hallásra bonyolult lehetett. 3 táblát kellett volna az ominózus helyre tenni. Egy jobbos nyilat hosszútáv első kör, egy jobbos nyilat középtáv és egy balos nyilat hosszútáv második kör feliratttal. Középen Lacit azért nem tudta a srác megdumálni mert Ő tudta a pályát és tojt a srácra. Meg utána volt pár másodpercre egy fiatal. Na ők értek utol minket a mária-kép felé vezető emelkedőn. Utána akkore csend volt , hogy beszélgettük is menet közben, hogy hová lettek a rövidtávos versenyzők. Nagy sokára jött egy hölgy. Annak mondtam, hogy szerintem Ő a harmadik és abszolutban. És utána is nagyon gyéren jöttek. Sokan elmentek (mint a késöbbi beszélgetésimnél kiderült) végig a Terv-úton. Így hívják. A megyei bringások ezt jól ismerik. Ez az út köti össze az 1-es utat Vérteskozmával majd ki a Székesfehérvár-i aszfalt úttal. Csak a Terv-út az autók elöl le van zárva. Na most akik végig mentek volt aki egyenesen tovább ment. Ő Szárra jutott. Aki balra el és a főúton az Tatabányát látogatta meg. Aki pedig a Birka-csárdánál balra be ment az aszfalt úton az Csákányospusztára majd tovább bicózott. Én ha szervező lettem volna akkor csökkentettem volna a hosszúnak a limit idejét is. Ha az első kört 2 órán belül nem teljesítette akkor vége. Szerintem akkor az utolsó 5-6 versenyző lehet nem jutott volna ki. Illetve meg kellene érteniük a versenyzőknek, hogy ha feladja akkor tessék ezt jelenteni a célban a számítógépesnél. Még volt (ha jól emlékszem) vagy 8 ember akinek nem volt ideje. Szerencsére 99%-ban sejtettük, hogy már rég feladták. De mi lett volna ha mégsem? Ebben a pocsék időben és dagonyában az szinte lehetetlen feladat lett volna ha keresni kell.



#62
Galcsik1979

Galcsik1979

    vendég

  • fórumtag
  • 198 hozzászólás

Csupán egy kérdés ha megengedi a vezetőség:

34 kategóriára bontották a nevezőket, azt megértem, hogy nem díjaztak mindenkit, de ha kérhetnénk egy kategóriánkénti eredménylista jó lehetne.


"Minél Elõbb Maradsz Le - Annál Több Idõd Marad a Felzárkózásra. Én mindig a maximumot hozom ki magamból, a többi csak a szurkolókon múlik."

http://www.salgotarjanihke.hu


#63
wiloz

wiloz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.820 hozzászólás

Gondolom a srác összekeverte a jobb és a bal kezét :) .

Elfelejtette, hogy szemben áll velünk. :)  persze ott nem nevettem meg  a célba sem.



#64
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

 Nem a motoros volt a hibás. A pályabiztosító ember, a középtáv elejét ráterelte a hosszútáv második körére.

Így igaz, délelőtt beszéltem egy versenyző apjával akinek a gyerek vezető pozícióban volt, elmondása szerint a motoros még vitatkozott is a pályabíróval, de az erősködött ő tudja jól, kellemetlen az biztos.



#65
Uluwatu

Uluwatu

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
  • LocationBudapest
Először is,egy óriási köszönet a rendezőknek hogy megismerhetjük a Vértes szépségét! :)
Évente kb 10 maratonon veszek részt, nekem a verseny hangulata és a pálya változatossága mellett a táj is nagyon fontos,végülis erről is szól ez a sport.
Nos, nekem tegnap felkerült a Vértes maraton a toplistám élére :). Persze nem a pocsék idő miatt,de annak nincs sok köze a pályához.
A táj egyszerűen lenyűgöző, a pálya nagyon változatos és a hosszú távon megoldani a szalagozást nem lehetett egyszerű móka,főleg úgy hogy állítólag már tavaly (is) valaki önkényesen "átrendezte" a jelzéseket. Amint kiderült a kavarodás, a pályán történő frissítőnél korrektül lettünk tájékoztatva, tanúja voltam ahogy csak nálam kétszer egymás után elmondta a magas úr hogy mire figyeljünk. Úgyhogy ami engem illet,a rendezők helytálltak, le a kalappal! Máshol nem tudom mi volt,de a Crosskovácsin kívül még nem láttam ilyen logikus szalagozást. Aki ezen eltévedt,csak rosszakaró külsős elemek miatt lehetett,ilyennel sajnos nincs mit tenni.
Olvasom milyen volt a közép táv,ahhoz nem tudok mit hozzáfűzni,valaki biztos hibázott,ennyi.

A versenyről:
Pálya: Kitűnő! Meg kell mondanom,ha itt nem esik az eső,az ország legjobb pályája, számomra! Nagyon jó technikás vonalak, egy pár kemény mászás, singletrack, szinte-DH-s lefelé is és egy lenyűgöző erdős táj,olyan madárcsicsergéssel hogy szinte a madarak is szurkoltak :D. Az agyagos rész a kerítés mellett viszont halál volt,ráadásul ilyen sárban aki nem esik legalább egyszer,az nem is akart győzni ;). Nekem sajnos a hátsófékkarom letört,folyadék el,nuku hátsó az utolsó 5km-en,még jó hogy csak akkor,de mégis,ez drága verseny volt.. De ez egyéni döntés: mindenki tudta milyen idő lesz: erre kell készülni! Kaja,ruha,bringa,technika. Sárvédő nem old meg sokat,de gumit lehet cserélni,kis kefét vinni,rendesen olajozni,stb. Amúgy meg ha bárhol máshol történik, a panasz annak a pályának szól?
Szalagozás (hosszú táv): nagyon jó,tüzetes,le a kalappal!

Továbbiak:
1. Helyszín: kitűnő,bár a villaparkba történő érkezés hátránya az esőben történő baktatás a kocsihoz,ez nem volt ideális.. Viszont az étterem terasza jó helyszín volt,a tombolát is ott kellett volna tartani.
2. Bringamosás: ilyen sárban és esőben mosás közben jó lenne több mint 2 kompresszor, de szerencsére kis mezőny volt,nem kellett sokáig várni.
3. Kaja: nagyon jó volt a bableves! :)
4. Ár: 3500 egy ilyen helyszínért plusz zokni,nagyon korrekt ár!

Szóval egy nagyon jó kis (szenvedéses) verseny volt,időnként ilyen is kell hogy értékeljük a száraz idő előnyeit!
Csak ha túl meleg van akkor meg ne azért sírjunk ;).
  • ivancso.isti és kpz kedveli ezt

#66
wiloz

wiloz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.820 hozzászólás

A pályabíró volt a hibás, bár igazából nem értem miért nem táblákkal volt jelölve az első kör és a második.

Mi csak a helyismeret és az előzetes infok miatt mentünk a tavalyi nyomvonalon, előttünk kb 10 mentek el a rossz irányba. A Motorosok péneteken még tudták a pályát mert találkoztam is velük. :)



#67
P.Roli

P.Roli

    vendég

  • fórumtag
  • 23 hozzászólás

A motoros el vitte rossz felé az elejét.

 Nem a motoros volt a hibás. A pályabiztosító ember, a középtáv elejét ráterelte a hosszútáv második körére.



#68
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Mi volt ez a középtávos "pályatévesztés" kavarodás? 

A motoros el vitte rossz felé az elejét.



#69
kezso

kezso

    vendég

  • fórumtag
  • 40 hozzászólás
  • LocationAjka

Sziasztok.

 

Pár kép a versenyről.

https://picasaweb.go...4?noredirect=1#

 

 


  • Uluwatu kedveli ezt

#70
Balukov

Balukov

    újonc

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás

Ezúton kérem a kedves sport társamat akinek a hosszútáv első körében kölcsön adtam a láncbontós Birzmann szerszámomat hogy juttassa vissza. Köszönettel

 



#71
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Mi volt ez a középtávos "pályatévesztés" kavarodás? 



#72
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás

Szuper jók lettek a képek, köszi!



#73
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Virág elvtársat idézve a tanú című filmből "nem lesz egy népünnepély" egy két helyen elég sáros az út. :-)

ilyet már egyszer Harang is mondott a Duna-Maraton előtt azt jól megszívtuk hosszútávon. Mint most is.



#74
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Mindenkinek nagy gratula, bármelyik távot is teljesítette vagy bármekkora távot bicóztak erre-arra.

 

https://picasaweb.go...duraMaraton2014


montimi módosította - 2014. május 11. - 23:14

  • mephisoft és Uluwatu kedveli ezt

#75
kpz

kpz

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás

Sziasztok!

Először is köszönet a szervezőknek, másodszor gratulálok mindenkinek, aki végigdagonyázott a pályán!

Néhány kép a rajtokról:

 

https://picasaweb.go...CO76ktyl5cW10QE

 

Have fun!


  • Uluwatu kedveli ezt
KPZ
WAdegeRek

#76
joshua

joshua

    vendég

  • fórumtag
  • 225 hozzászólás

Szilvásra felkészítőnek annyira nem mondanám! mert ott tavaly sem nagyon szálltam le a bringáról hogy toljam,mert ott fröccsög a sár,itt meg ragad,régen hosszútávon mikor vissza kellett mászni Szarvaskőröl Bélapátig na ott volt tolás a ragadós sár miatt,tegnap voltam xco-n van elképzelésem milyen lehet esőben vagy utánna a terep,olyan vendégmarasztaló.



#77
Kisrozi

Kisrozi

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás

Mi 5-en döntöttünk így, nem mondom, hogy kárvolt leutazni 100 Km-ert, (meg ennyit vissza), mert legalább láttam, hogy reménytelen.

 

Aki elindult annak hajrá!

 

Legalább birtokosa lehetek egy brutál színű zokninak :-)



#78
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Aki ma elindul az tekintheti Szilvásra felkészítőnek, én most inkább kihagyom a befizetett nevezés ellenére, sajnálom ilyenkor a szervezőket, sok munka, energia beletéve és az időjárás belerondít. :angry:


gaboca1 módosította - 2014. május 11. - 08:18

  • Kisrozi kedveli ezt

#79
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Jónak tűnik a helyzet, egy fini kis zápor elverte a port itt a környéken!

De már csak csepereg! :P



#80
Kisrozi

Kisrozi

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
  • holnap sietni kell, a végén eső várható :-)
  •