Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Váz építés

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
391 hozzászólás a témában

#381
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Na ha már itt tartunk: nagykerben simán lehet venni 6061-es csöveket, lemezeket, tömböket, amit csak akarsz. Csak ezek nem húzott csövek, és Major kolléga szerintem ilyeneket szeretne. Marad Yasec...

#382
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
OKOK!!!

Sok kép meg minden, de még gyántalán nem biztos, hogy nem csak egy rejz lesz kész összesen.........  ;D

#383
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Szerintem inkább vegyél jobb cuccokat + jó vázat, mint 1 db valamilyen egyedit.... Meg aztán közel sem biztos, hogy jobb is lesz az az egyedi, egy Ruckusnál, de az biztos, hogy drágább....
De mind1... Ha gondolod.  ;)
;D (Aztán majd küldeni a képeket, hogy készült meg minden !  ;D )

#384
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Hát az nincs benne ezekben ami pont nekem kell!!!  ;D

Az, hogy lássam ahogy tervezem, naagy nehezen megszerzem sz anyagot, legyátetom, lefestetem, tesztelem, vigyázok rá, meg ilyenek....

Nekem az úgy túl kész van!!! Meg olyat mindenki vehet magának, de ilyet............  ;D

#385
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
JÓL meggondoltad te ezt a dolgot? Szerintem elég király egy GT Ruckus, vagy Hitec Dual is. És ha építesz biztos nem lesz olcsó...

De tényleg, mi az a dolog ami ezeken a high end vázakon nincs meg, és nem tudsz nélküle élni??? Sztem már a PolarX sem rossz, Gulyás Misi is azzal nyomja....

#386
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Bebellagok az ALU nagykerbe!!! Vagy megkérem APU-t, hogy nézzen már körül, hátha ûk xégre tudnak rendelni 100 Kg alatt is!!! Vagy YASEC!!! Még nemtudom!!! Elõször legyen meg a pontos terv, aztán meglátjuk!!!!  ;)

Az alap gond nem is ez, hanem, hogy nem igazán sztenderd csövekbõl lenne a jószág, és ezeket beszerezni, vsag esetleg legyártetni lesz gáz.......  :P

#387
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Honnan akarsz anyagot szerezni? A gyártók egyéni igényeket nem szolgálnak ki. Az egyik ismerõsöm Yasectól kért egy alu tömböt, amikor elsõ agyat tervezett. Ha pedig tõle kéred, akkor eccerûbb ha vele is hegeszteted meg.

#388
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Köszi rob!!!!

Majd nagyon vigyázunk, és számítok a segítdégedre!!! De tényleg!!!

Meg mindenki másíra is aki konyít a témához!!!!!!!!


#389
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Gyerekek!

Nem úgy megy ám a vázhegesztés, hogy fogom, oszt szétfürészelem, majd valakimeg összehegeszti, oszt jóvan!

Elõször is: ha veszel egy vázat, tudnod kell, milyen anyagból van, és ugyanolyan anyagot kell hozzá szerezned. Majd a hegesztéshez vivõanyagot is kell venni, mert anélkül nincs hegesztés (mint cin nélkül forrasztás), és ha ez nem megfelelõ, akkor több, mint valószinü, hgy a gyönyörü varrat mentén kihüléskor szépen szétpattan a vázad! Ha ennyire egyzserüen menne, már én is megtettem volna a Mambával!!!! És ha még meg is van minden anyag, van hegesztõd is, aki tud awi-val hegeszteni (remélem senki nem gondolta komolyan, hogy apuci trafójával lehet vázet hegeszteni!), akkor még mindig egy valamire kell baromira ügyelni: egy egészen komoly segédvázat kell csinálni, amibe befogatod, hogy a hegesztés végén is a szögek, és a méretek az elképzelésnek megfelelõek legyenek!!!! egy mm elnézés elég sok szögnyi torzulás lehet a fejcsõszögnél, ami komolyan befolyásolja az irányithatóságot! Szóval ez az egész nem egyszerü cucc!

Csak óvatosan!

#390
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Ezu sem rossz 5let, de mostmár leállíthatatlanul elindult a fantáziám és egy egészen egyedi és különleges vázzal fogom meglepni magam, ha minden jól megy!!!  ;D
Majd ha kész a ter, meg ahogy halad az építés leírom a apasztalataimat!!!  ;D ;D ;D

#391
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Én is hasonló hejzetben vagyok de én egy kicsit máshogy állok a dologhoz.
Nekem van egy Mali Wiperem .
Ennek fogom egy kicsit átalakítani a geometriáját.
Így olcsóbb is és az apró részletekkel(Fejcsõszög,papucs stb)nem kell szarakodni.
Szerintem vegyél egy jó alu vázat sérült hátsó résszel.Vágd le a lánc és a támvillát,csináltats egy joke-ot és alu zárt szelvénybõl egy új lánc és támvillát.(a papucsot újra fel lehet használni a törött vázból.)
Ezek után egy - két merevítõ lap ide-oda és kész a dual váz.

#392
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Szeretnék egy egyéni vázat építeni Dual-ra!
Ha valaki épített már egyéni vázat az kárem írja meg nekem ide a tapasztalatait, tanácsait!
Aki meg tudja, hogy hol lehet ilyet legyértatni, leheggesztetni!
Nomeg komolyabb (Easton Alu) alapanyagokat vásárolni!

Elõre is köszi!