Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

DH pálya a Balaton déli partján

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
8 hozzászólás a témában

#1
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás

DH pálya bocsi elírtam nem helyet akartam


Hello Tankeer!
Most vettem észre, hogy a "Fonyódi hegy" címmel indított témám címét valaki átírta DH pálya a Balaton...-ra. Kétségtelen, hogy a fonyódi hegyen lehet lefelé repeszteni, de szerintem csak kijelölt, biztosított pályán, különben az egyébként elég ritka gyalogosokat lecsapod, mint a legyet. Plusz a 20 kilós dh bringát fel kell tolni a hegytetõre... Én a hegyet rövid, de nagyon intenzív xc edzésre használom.

#2
mozsafsik

mozsafsik

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.930 hozzászólás
Szia!

Én pécsi vagyok!!
Itt adott a Mecsek,Tv-torony és környéke,meg Jakab-hegy.

De nem messze Maribor,Szlovénia,ott van nagy hegy,meg bringa park.

Hova valósi vagy??

<<<ROCK&ROLL>>>
:ogien:


#3
Tankeer

Tankeer

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
DH pálya bocsi elírtam nem helyet akartam

#4
Tankeer

Tankeer

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Segítségre lenne szükségem Somogy megyébe vagy Somogy megyéhez legkzelebb hol van DH hely?

#5
Shoshi

Shoshi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.011 hozzászólás

Az se rossz, de ennél sokkal több van a hegyben - aszfalton is. A már említett Hóvirág utcán 22-34 áttétellel a végén már sípol a tüdõm, lángol a lábam. vagy a Sipos hegyi kilátótól lefelé az egynyomos ösvényen stb... . 1 és negyed órás edzésen megteszek 20 km-t :D (nyeregcsõ tologatás, bamba turisták kerülgetése...), de nagyon élvezem. Montival minden út és ösvény járható, amit a bringás bír. Futásra is ideális, olyan lépcsõzéseket lehet csinálni, hogy csak na!


Idén mindenképpen megnézem a Hóvirág utcát!
Sajnos montit nem szoktam vinni, de még az is elõfordulhat!

"Give me a chance to shine and I'ma blind the world..."
SS Ultimate 2013 YZ0 Flamethrower 2011 Penge 2011.


#6
wiloz

wiloz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.820 hozzászólás
Nyaranta néha járok arra, a közeli Balatonkeresztúrról szoktam áttekerni. Idén még talán augusztusban jutok le oda mégegyszer. Jó hely. :)

#7
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás
Az se rossz, de ennél sokkal több van a hegyben - aszfalton is. A már említett Hóvirág utcán 22-34 áttétellel a végén már sípol a tüdõm, lángol a lábam. vagy a Sipos hegyi kilátótól lefelé az egynyomos ösvényen stb... . 1 és negyed órás edzésen megteszek 20 km-t :D (nyeregcsõ tologatás, bamba turisták kerülgetése...), de nagyon élvezem. Montival minden út és ösvény járható, amit a bringás bír. Futásra is ideális, olyan lépcsõzéseket lehet csinálni, hogy csak na!

Országútit szoktam vinni Fenyvesre, így betonon szoktam edzeni rajta mindkét irányból. Néha futva is az ösvényeken.
Montival még nem próbáltam!



#8
Shoshi

Shoshi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.011 hozzászólás
Országútit szoktam vinni Fenyvesre, így betonon szoktam edzeni rajta mindkét irányból. Néha futva is az ösvényeken.
Montival még nem próbáltam!

"Give me a chance to shine and I'ma blind the world..."
SS Ultimate 2013 YZ0 Flamethrower 2011 Penge 2011.


#9
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás
Sziasztok!

Szokott valaki a fonyódi hegyen tekerni? Nagy kedvencem, minden nyáron 2-3 hétig tekerek itt. Nagyon kis területen rövid, de meredek fel-és lefelék, vegyesen terepen (poros, gyökér, köves, betontörmelék, tereplépcsõ) és aszfalton-betonon. Most nyáron fedeztem fel magamnak több, mint 10 év után újra a Hóvirág utcát, felfelé. Bájos neve ne tévesszen meg senkit... Montissal még soha nem találkoztam a hegyen, viszont keréknyomokkal már igen, ráadásul olyan lefeléken, amik nekem már hajmeresztõk.
Nyári szezonon kívül itt nagyon jó kis technikás több körös versenyt lehetne rendezni.
Szóval tekertetek már a fonyódi hegyen keresztül-kasul?