Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

X-Fusion

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
41 hozzászólás a témában

#1
tete007

tete007

    vendég

  • fórumtag
  • 144 hozzászólás

Na meg oldottam magam!

jó tanács! Velvet RL2 teló otthoni szét szedése előtt szerezettek be egy igen gyakori menetel el látott csavart, hogy a lock, alatti résznél vissza tud húzatni a helyére a szárat!

a megfejtés

M8x0,75

Aki nem értené M8 a csavar de a menetemelkedése 0,75!



#2
tete007

tete007

    vendég

  • fórumtag
  • 144 hozzászólás

Hali

2012 Velvet

Szét szedtem, minden szép és jó de az istenért nem tudom a jobb szárba lévő (lock) rész a helyére varázsolni!

nézegetem most csinálnom kell egy belül M7 menetes kívül átm.10 de inkább kisebb szerszámot hogy be varázsoljam a helyére?

 

sürgős lenne mert addig a telo szét szedve vár :-(

 



#3
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

A szelepből levegő kigedéskor (5-10psi) kijött egy pár csepp olaj. Normális jelenség?



#4
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
A gyártó honlapján van fényképes szerelési leírás
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#5
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

mennyit mentél saras időben, mennyire küldöd neki lefelé, és úgy összességében mennyit használtad? ha nagyon aggódsz, cserélTESD le szakemberrel szezon elején, oszt' jónapot. 

 

Új korától fogva Marshguard van rajta, sáros időben is maximum pár apró pöttyöt látott, port alig. Egyébként minden tekerés után letörlöm a becsúszókat vizes, puha papírral. Talán 300km-t mentem vele. A forgalmazóval (Debrecen) eleve úgy egyeztem meg, hogy évente egyszer elküldöm nekik karbantartásra. Őket is megkérdeztem erről, azt írták ennek jobb a tömítése mint a Rock Shox-nak és teljesen normális a jelenség. Egyébként a Rock Shox lábban simán tudok olajat cserélni, teljesen fel is készültem, literes mennyiségben vettem olajakat, speciális zsírt, tartalék szimmeringet és emiatt célszerszámokat. A légrugót és a csillapítást is szétszedem ha kell. A Revelationt nem adom olyen balfék szerviz kezébe, amelyik tönkretette a Rebat... Az X-Fusion-nál annyira bonyolult a mutatvány?


freddyke módosította - 2013. december 24. - 23:25


#6
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás

Ok. Rock Shox-nál azt mondanám 50-100km-en belül csere. Ez más elven működik? Miből látom, hogy olajcsere kell? Mert most ha végighúzom az ujjam a becsúszón, nem lesz tőle olajos sem, csak a síkosságot érzem rajta.

mennyit mentél saras időben, mennyire küldöd neki lefelé, és úgy összességében mennyit használtad? ha nagyon aggódsz, cserélTESD le szakemberrel szezon elején, oszt' jónapot. 



#7
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Az zsir. Csere nem kell meg

 

Ok. Rock Shox-nál azt mondanám 50-100km-en belül csere. Ez más elven működik? Miből látom, hogy olajcsere kell? Mert most ha végighúzom az ujjam a becsúszón, nem lesz tőle olajos sem, csak a síkosságot érzem rajta.



#8
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.299 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Az zsir. Csere nem kell meg

#9
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Az X-Fusion-om első perctől kezdve nem igazán húz olajcsíkot a becsúszón. Vadonat újonnan még nagyon közelről nézve lehetett látni, hogy minimális olajgyűrűket hagy, most már csak kézzel érzem, hogy síkosabb a felület, de ránézésre semmi. 100km alatt mentem vele eddig. Kell olajcsere vagy ez ilyen?



#10
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Semmi baja nem lett  no para. Az átütő tengely miatt lényegesen nagyobb terheléseket bír ki mint egy gyorsszáras villa.

 

20-30km/h-val estem és jól össze is törtem magam. A mázli az volt, hogy a bicikli csúszott, de kapott ütést ha elfordult a stucni. Reménykedem benne, hogy igazad van.

 

A Dart 2-vel volt egy esésem ahol a kormány kifordult és úgy kínáltam meg a teljes testsúlyommal, a kerék kuka lett, a villa megúszta. Bár az acél becsúszós és abban van anyag. Ez egy kilóval könnyebb és tiszta alu.



#11
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Semmi baja nem lett  no para. Az átütő tengely miatt lényegesen nagyobb terheléseket bír ki mint egy gyorsszáras villa.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#12
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Elsőre azt kell mondjam, hogy sokkal merevebb mint a Reba, a sár ellenére jobban beraktam a kanyarokba és nagyobb biztonságérzettel mentem. Kicsit kevés a 69 psi, mert ülve ugyan 20% a sag, de ha kiállok már 50%. Két hét alatt egyetlen psi nyomás sem távozott belőle.

 

Viszont sajnos az aszfalton egy hatalmasat estem. Bal oldalán csúszott a bringa a felsőcsövön balra átfordult kormánnyal, a jobb markolat vége ért le, a pedál és a nyeregtáska + nyereg (feltételezem, hogy az első kerék is leért, bár ennek nyomát nem láttam). Amit nem értek, hogy kifordult a kormány 10%-ot jobbra (az előírt 8Nm helyett csak 6Nm-el volt meghúzva a stucni - de elég erősen le volt húzva), emiatt para, hogy a villa kapott. Bár úgy éreztem utána is, hogy minden tökéletes. Érezném ha baj lenne? Az első kerékben sem 8-as sem tojás nem lett (ha lett is 8-as akkor, a gyári 0.5mm helyett most 1mm).

 

Kérdésem a többi X-Fusion tulajdonoshoz, akinek elöl átütő tengely van, hogy a kerék nagyon passzentosan megy be vagy van egy kis rés és lazán betolható? Mert most nekem lazán kijött és vissza is ment, mert van egy kis rés. Amikor legelőször beraktam a kereket nem emlékszem már milyen volt, talán feszesebb.. Remélem deformálódott az eséstől.
 


freddyke módosította - 2013. november 21. - 18:05


#13
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Beállítottam a SAG-ot 20%-ra, ehhez ~ 69psi-t kellett belefújni. A manual szerint 90kg-hoz 75psi az ajánlott. Ez már nagyon nagy szó, hogy ilyesmit tudtam állítani! Az első benyomások nagyon jók, én is úgy érzem, hogy jó lesz. Nagyon bánom, hogy korábban nem néztem jobban körül.

 

A Rebanál a SAG még menet közben is csak 9-14mm volt, akkor is ha már túl alacsony volt a nyomás és sokat mozgott. Bár ebből nem indulok ki, mert végig rossz volt...



#14
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Ne izgulj, jó is lesz.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#15
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Én rendben megkaptam a villát a megbeszéltek szerint. Méretre vágták nekem az üzletben és nagyon szép a vágás. A rózsát is beütötték plusz kaptam ajándék alátéteket. Gyönyörű külsőre, nagyon robosztusnak néz ki.

 



#16
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Nekem az előre megbeszélt helyen való szemályes átadás ellenére kiszámlázott 1600 forintos postaköltség azért kicsit csípte a szemem... :D

 

A forgalmazó cég nagyon korrekt!.



#17
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Na ide is, hamarosan megjön az X-Fusion Velvet RL2 '12 villám, 15mm-es tengellyel, 100mm-re állítva. A forgalmazó cég nagyon korrekt! Már alig várom. Tapasztalatokról hamarosan beszámolok.



#18
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Ezt jó olvasni!

Igaz, csak 50 km van a slide-ban, de tényleg jobb, mint újkorában. Akkor kicsit elkeserítő volt, főleg a vajpuhán meginduló fox után.

Kicsit kisebb nyomásra fújtam, mint a súlyomhoz kellene, ez nem zavar, az már sokkal inkább, hogy a csillapítást csutkára ki kellett tekerni, hogy "jó" legyen.

5000 km felett kezd igazan jo lenni es ez nem vicc, pedig eddig sem volt rossz.

...



#19
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

5000 km felett kezd igazan jo lenni es ez nem vicc, pedig eddig sem volt rossz. Atutos 2011es RL-em van, csak havernak adom el vagy megtartom. :-) Mi a gond a Rebaval? Amiket en eddig hasznaltam, es most is van 2 itthon, szuper volt, egyszeru belul is, magam tudom szervizelni stb. A mozgasa nem tetszik, vagy egyeb problemad volt vele?
Tul sok a gondod, kene neked egy full merev SS 32x18as attetellel, aztan utana mar nem lenne tobbe fekete-feher a szivarvany:P

 

Köszönöm, ez igazán bíztató, úgy néz ki az X-Fusion Vevet lesz a nyerő (az évjáratot még nem tudtam eldönteni). Illetve van belőle állítható is, de nem gondolnám, hogy a Kona Blast 2009-es vázba 140-re kihúzva ideális lenne (még lefelé sem).

 

Nem igazán tudom reálisan értékelni a villát, mivel új korától kezdve hibás, ami a második szimmering kilövés után esett le. A szobában mellettem történt és fél percig engedte a nyomást. A légrugó a lábba eresztett és a lábban nyomás volt. Az is biztos, hogy ez már nem az a legendás Reba, ami eddig volt a lábakból is kispórolt 5ml olajjal elég szánalmas (én is, hogy megvettem).

 

Túlzás, hogy merev villa kellene nekem. Nem várok olyat, amit nem kellene tudjon. A Dart 2 nagyon kezdő villa mégsem volt vele semmi bajom, pont azt tette, amit vártam tőle, nagyon szerettem. Ráadásul ehhez képest finom műszer a mozgásminősége. Szerettem volna erősebbet, jobbat, könnyebbet. Tisztában vagyok vele, hogy a levegős villa nem olyan progresszív, de minennek van határa. Nem fair az összehasonlítás, mivel a Reba hibás, de az első perctől kőkeményen indult meg, darabosan mozgott (talán ez nem is jó szó, akadozva-letapadtan), a kis köveket szinte ki sem mozogta, szétrázta a kezem. Nem volt ideális nyomás, végigpróbáltam mindent. Na de majd meglátom holnap mit mond az osztrák szerviz, ahova beadtam.


freddyke módosította - 2013. október 24. - 23:29


#20
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.299 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
5000 km felett kezd igazan jo lenni es ez nem vicc, pedig eddig sem volt rossz. Atutos 2011es RL-em van, csak havernak adom el vagy megtartom. :-) Mi a gond a Rebaval? Amiket en eddig hasznaltam, es most is van 2 itthon, szuper volt, egyszeru belul is, magam tudom szervizelni stb. A mozgasa nem tetszik, vagy egyeb problemad volt vele?
Tul sok a gondod, kene neked egy full merev SS 32x18as attetellel, aztan utana mar nem lenne tobbe fekete-feher a szivarvany:P
  • zeezoltano kedveli ezt