Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Hungary:A Center X

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
168 hozzászólás a témában

#41
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
Szerintem a Probike megcsinálja, ott nekem is segítettek. Jó kis teló ez, nekem nem volt vele bajom évekig, miután Perbálra kivittem. Ez után én mindig Perbálra vittem ki a mesterekhez évente egyszer. Még levegõt is csak kétszer fújtam bele évente.

#42
zsolti22

zsolti22

    vendég

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás
eljött aminek jönnie kell.. megérett az olajpatron egy cserére..
segitségetek abban szeretném kérni,hogy ha tud valaki boltot Budapesten,ahol van szerszámuk Center-xhez,vagy épp valakinek itt a forumon lenne,akkor segitsetek hol találom meg a boltot,vagy illetöt. Patronom van,csak kikéne cserélni..
ZSOLTi

#43
Exile

Exile

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 888 hozzászólás
Sany-ika:

Nem is rossz ötlet, hol lehet ezt a szerszámkészletet kapni?
Mert ha szétszedném, talán végre megérteném, hogy hogyan mûködik...
Mert már máshol is kérdeztem, itt is olvastam, hogy hogyan kell beállítani a nyomásokat, de nekem mégse jön be... Mindig felkoppan kirugózáskor.
Hogyan lehet neki negatív rugóutat csinálni - akár a mozgási tartomány csökkentése árán is - hogy ne nyomja fel a vázamat annyira chopperesre?
(Ha kicserélem, akkor inkább ezért teszem, nem a mûködésére van panaszom. Vagy esetleg a vázat cserélem (az olcsóbb). Tudtok olyat 18"-19"-os méretben, amit nem nyom fel a Center-X az égbe, és nem ver bele az állítócsavarja az alsócsõbe?)

#44
sany-ika

sany-ika

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Helló srácok!

Akinek Center X-e van,miért nem szervizeli saját maga??
Annyi az egész,hogy megveszed a szerszám készletet hozzá(kb10 pénz),és annyiszor szeded szét ahanyszor akarod!
A levegõ eleresztésnek,meg az a titka,hogy legyen kenése a tömítõ gyûrûknek,vagyis legyen mindig olaj a szárban,mert egy idõ után ledolgozza a gumigyûrû maga alá az olajat,és a szárazgumi elengedi a levegõt!
A szétszedése annyi,hogy a jobb szárból kitekered a csilapítást,a két szárból kitekered a két rögzítõ gyûrût,és máris csussz,szétcsúszik az egész!
Ennyire egyszerû!
Az olajra ügyelj,hogy ne legyen híg,amit beleöntessz,mert azt hamar ledolgozza maga alá,az a legjobb,ha minél sûrûbb(de azért folyjon :) )
(Ha már szétszeded,akkor takarítsd ki a szárakat!)
Amikor rakod össze akkor alul engedd le a levegõt,mert OLYAN JÓ a tömítés,hogy nem fogod tudni összenyomni a villát!
Ennyi az egész!!!!
Sok sikert mindenkinek!

Csáó!

#45
zsolti22

zsolti22

    vendég

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás
Igen,jól tudod,van márkabolt.
Voltam bennt,mivel a sulimtól kb 5 percre van..
Igy szervizelést nem vállalnak..azt ne kérdezd miért,magam sem értem..

Viszont én ma voltam kinnt Perbálon,faszán megcsinálta az öreg a telómat.. mivel nekem még a legrégebbi Center-x volt,felujitotta a legutolsó szériás Center-x belsejére..
Ég és föld a különbség..
Ebbe már nem kell pl olajat tölteni,meg lett rá gumiharmonika is.

Sõt a legjobb a telóban,hogy ha az ujabb fajta telóra (Orkan twin) is átépithetõ..igaz ez elvileg olyan 20000Ft (bár igyis olcsóbb mintha az ember ujat venne),de ha minden igaz az már télen sem engedi a levegõt..meg elvileg minden gyermekbetegség ki lett küszöbölve.
Bár megkell hagyni igy az utsó szériás Center-xek is nagyon tutik már.. Most hogy nekem is olyan lett,érzem mi a különbség.
Pl idáig tök nehezen indult meg (relativ),most olyan érzékeny lett mint vmi jobb rugós (pl a Bomber Z2 höz tudom hasonlitani,mert olyat már nyomkodtam,egy barátom bicóján..)

Egyszóval ha valakinek gondja van vele,hivja fel János-bá-t,és beszélje le vele,hogy mikor mehet ki(mert elvileg nem szeretnek annyira szervizelni õk sem,de ha épp ráérnek,meg ugy van kedve az öregnek,akkor bevállal ilyen munkákat..)

a tel.szám vhol szerepelt a topicban..keressétek vissza.

ennyi ;)

#46
baltacsa

baltacsa

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Hali!
Úgy tudom van valami új márkaboltjuk a III.kerület Kiscelli utcában. Talán ott tudnak segíteni.

#47
zsolti22

zsolti22

    vendég

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás

Sajnos számomra szívás lesz a dologból,mert a tömítések valszeg engedik a levegõt!
Hogy a fenébe lehet ez 500KM használat után?


kezdetben nekem is engedte a levegõt.. akkor még szerencsére a Probike-ban is szervizeltek,igy nem kellett kimennem Perbálra (vagy visszaküldetni a telót a boltal ahol vettem), igy pár perc alatt megtudták csinálni.
a lényeg hogy a szimmering gumi-t egy kicsit megkell vastagitani (egy vékonyabb gumit ráraknak a másikra..) és utána tuti lesz a teló.
csak most igy neked is több utánajárás lesz,hogy mûködjön a teló..


Na,bassz... én meg mehetek ki Perbálra 1 nyamvadt olaj töltésért?! áááá... :-\

#48
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Érdekes, én még nem hallottam hogy eresztene, hónapokig bírja állítás nélkül. Ja, és én elsõ kézbõl tudom, kettõ van a családban. Szóval csak nem szidni, kevesebb gond van vele mint a csapattagok marzocskijaival.

#49
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
sajna minden centerx tulajdonos panaszkodik hasonló problémákra, úgylátszik messze van még, amikor versenyképes magyar alkatrésszel büszkélkedhetünk a bringás piacon...
azmeg, hogy 500 km után szétment a tömités, az szégyen...
szerintem felesleges szarakodni vele, gariztatni, szervizelni, stb, túl sok vele a szívás, és utána is szar lesz...
inkább add el, és vegyél egyet a rockshox, marzocchi, manitou hármasból, és nem lesz több gondod telóügyben

#50
Ralph Fiennes

Ralph Fiennes

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
Köszönet MINDENKINEK,aki válaszolt! Bocsi a moderátoroktól,hogy nem néztem szét alaposabban a témafelvetés elõtt!
Sajnos számomra szívás lesz a dologból,mert a tömítések valszeg engedik a levegõt!
Hogy a fenébe lehet ez 500KM használat után?
Szinte zsír a cucc!
Mégegyszer: KÖSZI!
Ralph

#51
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Perbál, Ipari park 2.

#52
zsolti22

zsolti22

    vendég

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás
Hello!

Nem tud valaki véletlenül 1 boltot,ahol tudnak rakni Center-Xbe olajat???

Probike állitólag már nem foglalkozik ezzel a telóval,Bluecet-ben meg ottkéne hagyni...
ugyhogy nekem vmi 3. bolt kéne.. vagy ha valakinek van szerszáma+olaja,neki is hajlandó vagyok fizetni érte..


#53
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Ralph: Center X topic

#54
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Hát én nem vettem észre, hogy a bal oldalon fentrõl átszivárog a levegõ.
Alul mindkét szárban 1.8bar, fenn 2.0bar (ez kisebb tartály), ez kb. jó a 80 kilódhoz. Ja, ha nem telópumpával próbálkozol, akkor nem érdemes méricskélni, mert azzal annyi levegõ kijön hogy fújhatod ujra.
A cég telefonszáma:26/ 570019
Megtalálod õket Perbálon, Pest felõl menet a Zimbo után, rögtön ahogy beérsz a faluba az elsõ buszmegállónál.

#55
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
Szerintem fújj mindenhova és próbálgast, hogy jó. A haverom is így lõtte be. a levegõ ingyen van! ;D Egyelõre! :'( Vagy hívd fel a gyárat!

#56
zsolti22

zsolti22

    vendég

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás
hali!

fújni a bal felsõ és a jobb alsó szelepen kell...
a bal alsó kamrába átszivárog a levegõ a bal felsõbõl,igy oda nem kell külön fújni... viszont leengedni a bal szárat,a bal alsó szelepen tudod..

nyomást igy nem ajánlanék semmit..a legjobb ha fogod a pumpád,ugy kb felfújod a telót vmi nagyjából kemény szintre,és elindulsz vmi változatos terepre tekeregni.. ahol vannak traktor nyommok, köves lefele száguldás , mászás.. és ugyis érezni fogod hogy ha túl keményre fújtad,hogy kirázza a beled..viszot ha túl puhára akkor meg fölöslegesen mozog egy csomót...meg teljesen benyomódik ha kiállsz és tekersz..
nemmondom jó pár hónapba tellt nekem is mire ugy aránylag a megfelelõ nyomást sikerült belõnöm magamnak..
jó szórakozást neked is ;)

remélem tudtam segiteni!

#57
Ralph Fiennes

Ralph Fiennes

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
HUNGARY:A CenterX tulajdonosok,HOZZÁTOK fordulnék segítségért!
Vásároltam egy fent nevezett márkájú rúgós villát! Már nagyon régóta szerettem volna,ha a kis pocok testemet ilyen szerkezettel kényeztethetem el. Most végre enyém lehetett a DRÁGA!
Sajnos a beállításokkal viszont bajban vagyok. Utánanéztem különféle leírásokban,hogy miként is lehetne testre szabni,de sehogysem boldogultam.A BIKEMAGAZIN:2001/júniusi számában van ugyan leírás,de nekem nem az a típus van,hanem egy ujabb,ahol már a csillapítás nem 3.5 fordulattal,hanem 10-el lehet szabályozni(2002-es,aranyba hajló natúr színû),NO nem is ez a gond,hanem az,hogy 3 helyen van szelep a villán! A jobb szár alján+ a bal szár alján és tetején.Hova,mikor,mennyit fújtok? Persze tudom,hogy ez testsúly függõ,(én:78KG vagyok)de a harmadik az negatív kamra lenne? Mert ilyeneket nem írnak sehol+a www.hungary-a.com lapot sem tudom már napok óta elérni. Esetleg tud valaki egy telefonszámot,vagy bármit?!
Elnézéseteket kérem,ha nagyon amatõr módon nyúltam volna a témához,de minden segítség nagyon jól jönne,persze plusz gondként jelentkezik,hogy nincs saját internet elérésem,így 2-3 nap gyakorisággal jutok csak a háló közelébe.
Minden apró segítséget nagyon megköszönnék. Segítsetek!!!
Köszöntem:Ralph Fiennes

#58
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
marha bonyolult ;D

kb ugyanannyi nyomást teszel mindkét szárban, de vigyázz, mert pl. a BAL szár lepuhul, amint az alsó kamrában is levegõ kerül (mármint kiegyenlítõdik), ezért felfújva keményebb egy kicsit, mint mondjuk 2 perc után (azután beáll)

röviden egyébként a bal a rugó, a jobb meg a csillapítás

én szeretem, ha sokat mozog, ezért úgy állítom be, hogy a 80 mm-bõl 70-et kimozogjon egy jó kis lejtõn (látod a csíkból a becsúszószáron)

ami kijön szilikonolaj, ha lucskos, akkor túl sok van, de majd kinyomja a villa a használat közben (nem árt neki)

#59
Zip

Zip

    vendég

  • fórumtag
  • 239 hozzászólás
Hali!

Lenne valakinek néhány jó ötlete és tanácsa hogy hogyan lehet beállítani a CenterX-et? Olyanokra gondolok hogy melyik szelep pontosan mit változtat, milyen nyomások kellenek a különbözõ kamrákba és bármi okosság ami eszetekbe jut. Ja és majd elfelejtettem! Ugye az normális ha a becsúszószár tocsog a trutyiban egy kis tekergés után? ???
Köszi a segítséget:Zip

#60
Pityke

Pityke

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Nekem is ilyenem van nekem nagyon bejön, kb. 1 éve használom,egyszer kellett szervízbe küldeni akkor is 1 héten belül visszakaptam, azóta semmi bajom vele.