Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

MTB Piknik | Vértesboglár

- - - - -

  • Please log in to reply
212 replies to this topic

#41
Uluwatu

Uluwatu

    vendég

  • fórumtag
  • 191 posts
  • LocationBudapest
Jó kis verseny volt és elképesztő hogy az a farakásos rész ami a Várgesztes maraton alatt egy nagy agyag-dagonya volt,most egy lapított, kemény pálya lett.. Brutális hogy egy pár hét alatt mennyire más lesz egy erdő..

Csatlakozom az előttem szólóknak, a jelzés nem volt ideális,időnként veszélyes is.
31 és 35 kilométernél ez kb. másfél percembe került plusz lendületvesztés, 4 helyet a listán..

A matricás szintrajz remek, szerencsére nem esett az eső mert jobb az ilyet síkos papírra nyomtatni.
Köszönet a szervezőknek, csak így tovább!

Jövőre újra itt! :)

#42
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts

 

 Jaja, az a vicces hogy a patenszemek tüntek csak el, a lánc teljesen ép volt. Ilyet még nem sikerült csinálnom, pedig gyakorlatilag sík volt az a rész. Már épp kezdtem volna bontani mert addig senkinek se volt, de ha nem sikerül összerakni akkor megduplázom a negyedóra késést.

Ezért kérdeztem, mire a séta. Nálam volt 10s patentszem, ha mondod mi a pálya, biztos adok, s hamarabb szabadulsz.
Talán még akkor is, ha kiderül, hogy a bajbajutott sporttárs Hosszútollú Tekergek a bikkmakkról... :D :D :D
 

 

 ...

itt ott veszélyes rész is volt (a lehetséges sebességhez képest nagyon hirtelen kanyarok, egy becsatlakozásnál mély nyomvonal keresztbe amit pályaismeret hiányában vagy DH-san átugrottál, vagy repültél)

...

Akkoriban értem fel egy kollegára, mindketten meglepődtünk, az tényleg elég meleg hely volt. De meg lehetett oldani, csak lett egy kis ijjedtség belőle.

---

Nekem az az érzésem az egész jelöléssel kapcsolatban, hogy kirándulós tempót szem előtt tartva készült. Úgy van idő szétnézni egy-egy elágazásban, nem fáj, ha kanyar után hamar nincs pár megerősítő jelölés, nem telnek el hosszú (bár egyenes) szakaszok szalagozás nélkül. Tényleg azt hiszem, hogy nagyon kevés dolgon kéne javítani, s akkor nem érhetné szó a ház elejét. Mert a táj amúgy remek!



#43
tete007

tete007

    vendég

  • fórumtag
  • 144 posts

ha te ültél a vége előtt nem sokall a út bal oldalán egy szem kinyomoval a láncon, akkor igen én adtam oda :-D

arra nem emléxek, hogy ilyet mondtam volna ha jól emléxek nem válaszoltam a  fórumos részre meg elmenőben a rajtszámomat kérdezted és kiabáltam vissza

több részletre nem emléxek

 

mint írtam a köves lefelé volt csak rossz nekem a többi bírható volt, és igen bejárással elég nagy előny szerezhető volt a versenyen

 



 
Tőled kaptam? Azt mondta nincs a fórumon :) Annak a lánynak is köszönet jár aki megállt keresgélni a nyeregtáskájában, hátha van tizes patentszeme :)
 

 


Edited by tete007, 2014. June 22. - 21:46.


#44
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

Te jöttél szembe a cél előtt 3 kilométerrel, hogy elveszett a láncod?

 
Jaja, az a vicces hogy a patenszemek tüntek csak el, a lánc teljesen ép volt. Ilyet még nem sikerült csinálnom, pedig gyakorlatilag sík volt az a rész. Már épp kezdtem volna bontani mert addig senkinek se volt, de ha nem sikerül összerakni akkor megduplázom a negyedóra késést.
 

Nekem amúgy tetszett az első fele is, csodák csodájára az összes lefelét élveztem, kivéve talán az aszfaltost. :)


Az elején eléggé szenvedtem, azon a durva köves lejtőn nagyon csúszkáltam (aztán rájöttem hogy a villám nem mozog rendesen, ami viszont valahogy megjavult a második felére :wacko:), sok alattomosan kátyús/homokos, itt ott veszélyes rész is volt (a lehetséges sebességhez képest nagyon hirtelen kanyarok, egy becsatlakozásnál mély nyomvonal keresztbe amit pályaismeret hiányában vagy DH-san átugrottál, vagy repültél). De főleg mert majdnem 30 km-en keresztül görcsöltem. Aztán lejjebb állítottam a nyerget és visszahúzódott egy kicsit de cserébe mindkét vádliba. A pálya második felében voltak már olyan élvezetes lejtők ahol egyszerre lehetett száguldani és pihenni is.
 

Nagyon szívesen! Az ára, hogy legközelebbi versenyen segíts te is valakinek :-D

 
Tőled kaptam? Azt mondta nincs a fórumon :) Annak a lánynak is köszönet jár aki megállt keresgélni a nyeregtáskájában, hátha van tizes patentszeme :)
 

A kanyarokat érdemes lenne előrébb is jelezni mert amerre szépen adta volna magát a pálya és a lendület, csak azért se arra ment hanem akkor satu fék és vissza bóklászás. (talán az utolsó nagyobb hosszú mászás végén a bokrok közt kiszáguldok egy kereszteződésbe szembe egy út, de nem előrébb jelzés, hogy jobb kell hanem mikor már marha késő) de a nyomokból ítélve elég sokan benyalták a kanyarokat mert ki volt járva azért már a mentő útvonalak :-D

 

Pályabejárás és helyiek abszolút előnyben (egyszer előre is szólt valaki hogy helyi és mindjárt vigyázzak a hajtűkanyarra mert látta hogy baj lesz :)).



#45
tete007

tete007

    vendég

  • fórumtag
  • 144 posts

Itt is megköszönném a patentszemet, 9-es jó volt a tizes lánchoz :) Megkérhetném a rendezőket hogy jövőre a hosszú táv második fele legyen, csak kétszer?  :D

 

Nagyon szívesen! Az ára, hogy legközelebbi versenyen segíts te is valakinek :-D

Nekem az a lejtő nem lopta be magát a szívembe ami után szét vált a 20 és a 50.

A pálya jelölése, nem volt túlzott de nem tévedtem el ez a lényeg!

A kanyarokat érdemes lenne előrébb is jelezni mert amerre szépen adta volna magát a pálya és a lendület, csak azért se arra ment hanem akkor satu fék és vissza bóklászás. (talán az utolsó nagyobb hosszú mászás végén a bokrok közt kiszáguldok egy kereszteződésbe szembe egy út, de nem előrébb jelzés, hogy jobb kell hanem mikor már marha késő) de a nyomokból ítélve elég sokan benyalták a kanyarokat mert ki volt járva azért már a mentő útvonalak :-D

 

de összességében nem volt semmi fatális gond!



#46
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts

Te jöttél szembe a cél előtt 3 kilométerrel, hogy elveszett a láncod?

Nekem amúgy tetszett az első fele is, csodák csodájára az összes lefelét élveztem, kivéve talán az aszfaltost. :)

Itt is megköszönném a patentszemet, 9-es jó volt a tizes lánchoz :) Megkérhetném a rendezőket hogy jövőre a hosszú táv második fele legyen, csak kétszer?  :D



#47
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

Itt is megköszönném a patentszemet, 9-es jó volt a tizes lánchoz :) Megkérhetném a rendezőket hogy jövőre a hosszú táv második fele legyen, csak kétszer?  :D



#48
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts

Lesz ez még rosszabb pár év múlva... :D

Úgy látom a kategória résztvevőinek felét Te nemzéd! :D



#49
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Nagyon jó kis verseny volt, ismét, köszönjük!

Szerintem egészen keveset kéne csak javítani a pálya jelölésen, s akkor tényleg hibátlan lenne! Nekünk is sikerült a 20. kilométer körül megnyalni egy elágazást. Nem múlt rajta semmi, se helyezés, se halálos fáradság ;) de akkor nem esett jól. Ennek ellenére remekül érezte magát az egész csapat! A gyerekeket beraktam a megőrzőbe (8km), ha már én is itt vesztettem el pár éve a versenyes szüzességem, talán nekik is bejön. Így is lett, hazafelé végig rágták a fülem, hogy ők bizony máskor is akarnak versenyezni. :D

Úgy látom a kategória résztvevőinek felét Te nemzéd! :D



#50
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts

Nagyon jó kis verseny volt, ismét, köszönjük!

Szerintem egészen keveset kéne csak javítani a pálya jelölésen, s akkor tényleg hibátlan lenne! Nekünk is sikerült a 20. kilométer körül megnyalni egy elágazást. Nem múlt rajta semmi, se helyezés, se halálos fáradság ;) de akkor nem esett jól. Ennek ellenére remekül érezte magát az egész csapat! A gyerekeket beraktam a megőrzőbe (8km), ha már én is itt vesztettem el pár éve a versenyes szüzességem, talán nekik is bejön. Így is lett, hazafelé végig rágták a fülem, hogy ők bizony máskor is akarnak versenyezni. :D



#51
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,086 posts

http://balaton-team....dmenylista.html



#52
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,086 posts
https://picasaweb.go...feat=directlink

a 2014-es versenyről. Új útvonal. Jó idő. Jó kaja. Követhető jelzések.Ill. 1 helyen volt gond de ott végül jó irányba indultunk el.Valószínűleg vicces turisták tüntethették el a jelzést.
Köszi a versenyt.

#53
Spirite

Spirite

    vendég

  • fórumtag
  • 130 posts
Köszi

#54
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,086 posts

Fényképek esetleg?

https://picasaweb.go...nt_notification

Hegyibringa.hu-n hamarosan

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#55
Spirite

Spirite

    vendég

  • fórumtag
  • 130 posts
Fényképek esetleg?

#56
Spirite

Spirite

    vendég

  • fórumtag
  • 130 posts
8:44-tõl érdekes

MTV videótár - Mozdulj!, 2012. június 30.

#57
arcsiba no.1

arcsiba no.1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 602 posts
Sziasztok!

Pár kép a teljesség igénye nélkül, kezdõ lelkes fotóstól....

https://picasaweb.go...arMTBPiknik2012

Ákos
Bringabanda

#58
Koty

Koty

    vendég

  • fórumtag
  • 17 posts
Bocsánat, talán így láthatóak lesznek a képek. ( Fõleg a gyerektáv résztvevõit fényképeztem )
https://plus.google....=CKrrrL7f48O8JA

#59
kzkvh2

kzkvh2

    vendég

  • fórumtag
  • 91 posts
És egyébként köszönöm/jük mindenkinek aki fotózott! Tök jók lettek a képek :)

#60
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,086 posts

Itt is találhattok pár képet.
https://plus.google....9521?banner=pwa


szeva tata biker- szerintem rosszul van beállítva valamid azért nem látni
a piknik honlapján van több link is és azokat simán meg lehet nézni