Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

MTB Piknik | Vértesboglár

- - - - -

  • Please log in to reply
212 replies to this topic

#21
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

Miért a mezőny legeslegvégéről indulsz, ha az erőd alapján az első harmadból "kéne"? Az előzgetések miatt? Itt nem volt kordon, se beszólogatás, én is kiálltam párosítani az órát a szenzorral, simán visszamentem utána.

 

Annyira nem vagyok menő hogy beálljak az elejére, beszólítás nélkül meg annyival kevesebbet tudok bemelegíteni, nem szeretek tolakodni, nem a legvége volt és bemelegítés közben negyed órával előtte arra kanyarodtam amikor már kb. annyian álltak mint ahová beálltam a szélére. Itt nem nagy gond de nagyobb versenyeken elég zavaró hogy mindenki beáll fél órával a rajt elött, főleg ha "nem az első harmadba kéne", adott esetben még más táv elött is. Utazással együtt már így is túl korán kell kelni egy szombat/vasárnap reggelen :)



#22
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Nehéz ehhez mit hozzáfűzni. A saját pénzedből, idődben azt csinálsz, ami neked jól esik. De ezek a bukták se annyira menők szerintem, nyomvájúban feldőlni hááát, véleményes.

Tőled kevesebb rutinnal ('15 első versenye volt), idén gyakorlatilag nulla felkészüléssel, plusz 20 kilóval előtted értem be. De nem azért, mert akkora jani vagyok, csak nem estem el egyszer sem. Pedig annyira nem óvatoskodok, de azért kicsit mégis (Ott vártak a kölkök a célban mind, a filmeden is látszódunk). Ha ez neked jó, hát hajrá...

Miért a mezőny legeslegvégéről indulsz, ha az erőd alapján az első harmadból "kéne"? Az előzgetések miatt? Itt nem volt kordon, se beszólogatás, én is kiálltam párosítani az órát a szenzorral, simán visszamentem utána.

---

Az a jelöletlen keresztbe mély vízmosás botrányos, csodálkozok, hogy nem volt nagyobb baj ott.

Ez jut a fekete ruhásról az eszembe... :D

 

https://www.youtube....h?v=aCcJvFMinCo


  • MJani01, zeezoltano and Tekergek like this

#23
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,364 posts

Alkoholmentes volt :)  Jaja, azokat láttam, de volt ott még fotós, aztán szeretem magam nézegetni :D

 

Rólam meg legalább fotó is van, hogy mennyire elcsesztem a rajtot. Komolyan nem tudtam, hogy hol a helyem és szinte a legvégéről indultam. És még csak azt sem mondanám, hogy annyira széthajtottam volna magam, mégis folyamatosan mentem előre. Semmi problémám nem volt, mégis perceket hagytam a pályában ....

Ellenben neked még egyszer gratulálok!



#24
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,770 posts

Alkoholmentes volt :)  Jaja, azokat láttam, de volt ott még fotós, aztán szeretem magam nézegetni :D


  • Olee likes this

#25
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,364 posts

Eredménylistát tud valaki esetleg? 

Meg volt azért jó néhány fotós, az ő képeiket valahol meg lehet találni?

 

A versenyt pedig köszi a szervezőknek, jól éreztük magunkat!

Nézd meg Imi fényképeit, azt hiszem hármat is találtam, amin rajta vagy!
Eredménylista meg minek? :D Sörrel a kezében, mintha a strandról estél volna a dobogóra .... ecccsém. :D



#26
szucs76

szucs76

    vendég

  • fórumtag
  • 47 posts

http://balaton-team....dmenylista.html


  • rocsipeti likes this

#27
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,770 posts

Eredménylistát tud valaki esetleg? 

Meg volt azért jó néhány fotós, az ő képeiket valahol meg lehet találni?

 

A versenyt pedig köszi a szervezőknek, jól éreztük magunkat!


Edited by rocsipeti, 2015. June 21. - 21:51.


#28
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts

Nehéz ehhez mit hozzáfűzni. A saját pénzedből, idődben azt csinálsz, ami neked jól esik. De ezek a bukták se annyira menők szerintem, nyomvájúban feldőlni hááát, véleményes.

Tőled kevesebb rutinnal ('15 első versenye volt), idén gyakorlatilag nulla felkészüléssel, plusz 20 kilóval előtted értem be. De nem azért, mert akkora jani vagyok, csak nem estem el egyszer sem. Pedig annyira nem óvatoskodok, de azért kicsit mégis (Ott vártak a kölkök a célban mind, a filmeden is látszódunk). Ha ez neked jó, hát hajrá...

Miért a mezőny legeslegvégéről indulsz, ha az erőd alapján az első harmadból "kéne"? Az előzgetések miatt? Itt nem volt kordon, se beszólogatás, én is kiálltam párosítani az órát a szenzorral, simán visszamentem utána.

---

Az a jelöletlen keresztbe mély vízmosás botrányos, csodálkozok, hogy nem volt nagyobb baj ott.

Szóval most nem ugrottam át hanem repültem

...


Edited by mgy, 2015. June 21. - 20:48.


#29
tete007

tete007

    vendég

  • fórumtag
  • 144 posts

Idézném önmagam tavalyról:

 

 

Szóval most nem ugrottam át hanem repültem :) Akkor is szitkozódtam hogy miért nem jelölik ki rendesen, csak közben sok víz folyt le a Dunán és csak a láncleesésre emlékeztem :) (a 8-as patentszemet vittem ;)) Fogjuk arra hogy idén még gyorsabban mentem lefelé :D Na meg arra hogy csúszósabb mert nagyon poros száraz és mélyebbek/rejtettebbek voltak a kátyúk. Attól függetlenül megint élveztem, viszont feltűnően erős volt a mezőny, nem kerültem előrébb pedig időben javítottam (még attól eltekintve is hogy tavaly negyedóra láncszerelés volt, idén kb. 9 percet hagytam ott megállásokkal/eltévedéssel együtt).

 

 

 

Nem a te versenyed volt, az 1 esést néztem végig moziból, de nem volt túl mókás vetítés.



#30
Tibimex

Tibimex

    fórumtag

  • fórumtag
  • 37 posts

Az esés kellemetlen lehetett. 13.46-nál lévő balra mutató nyíl már nem a fán volt mire Én oda értem hanem a fűbe ledobva ezért sikerült lendületből tova száguldani lefelé. 15-20 perces bolyongás után találtunk vissza a pályára merthogy közbe még két kolléga is ugyanígy járt :-(



#31
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

Feketeruhás kerékpáros a meredekebb lefelé aljában a sebeit nyalogatja, ki az? :-O

 

Idézném önmagam tavalyról:

 

 
sok alattomosan kátyús/homokos, itt ott veszélyes rész is volt (a lehetséges sebességhez képest nagyon hirtelen kanyarok, egy becsatlakozásnál mély nyomvonal keresztbe amit pályaismeret hiányában vagy DH-san átugrottál, vagy repültél).

 

[..]

 

Pályabejárás és helyiek abszolút előnyben (egyszer előre is szólt valaki hogy helyi és mindjárt vigyázzak a hajtűkanyarra mert látta hogy baj lesz :)).

 

Szóval most nem ugrottam át hanem repültem :) Akkor is szitkozódtam hogy miért nem jelölik ki rendesen, csak közben sok víz folyt le a Dunán és csak a láncleesésre emlékeztem :) (a 8-as patentszemet vittem ;)) Fogjuk arra hogy idén még gyorsabban mentem lefelé :D Na meg arra hogy csúszósabb mert nagyon poros száraz és mélyebbek/rejtettebbek voltak a kátyúk. Attól függetlenül megint élveztem, viszont feltűnően erős volt a mezőny, nem kerültem előrébb pedig időben javítottam (még attól eltekintve is hogy tavaly negyedóra láncszerelés volt, idén kb. 9 percet hagytam ott megállásokkal/eltévedéssel együtt).

 


  • gmatti likes this

#32
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts

Jó kis verseny volt (ismét). A jelölés szokásos módon nem mindenhol százas, de majd csak jó lesz valamikorra. Nekem is lett egy háromperces kerülő a végén a mezőn, de nyilván semmi nem múlt rajta.

---

Találós kérdés:

Feketeruhás kerékpáros a meredekebb lefelé aljában a sebeit nyalogatja, ki az? :-O


Edited by mgy, 2015. June 21. - 10:41.


#33
Spirite

Spirite

    vendég

  • fórumtag
  • 130 posts
Köszönjük Imi a képeket!

https://picasaweb.go...arMTBPiknik2015
  • gmatti likes this

#34
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

8-as :huh:

elvileg az egy Sram PC-971 lánc része volt fény korában! Mivel most is 9-es hajtást használok

De azt ki tudja mi lapul a nyeregtáskám mélyén még ;)

 

Bal oldalán "SRAM", jobb oldalán egyiken "B 1", másikon "C 1", középen "8SPD". Végülis logikus, tágabb szem elfér kissebb fogon. Verseny közben a maradék pár kilométerre nem éreztem különbséget, hazafelé még volt vagy 10 km és ott már hallottam hogy picit kattog, de nem veszélyesen. Hosszú távú használatra persze nem ajánlott mert jobban koptatja a tányért/sort/görgőt. Viszont így ha vannak még a 8-as rendszeres kollegákon is tudok segíteni :)



#35
tete007

tete007

    vendég

  • fórumtag
  • 144 posts

Na megint tanultam valamit, nem 9-es hanem 8-as szem volt amit adtál, szóval az is jó hazajutni 10-es lánccal :)

8-as :huh:

elvileg az egy Sram PC-971 lánc része volt fény korában! Mivel most is 9-es hajtást használok

De azt ki tudja mi lapul a nyeregtáskám mélyén még ;)



#36
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

Na megint tanultam valamit, nem 9-es hanem 8-as szem volt amit adtál, szóval az is jó hazajutni 10-es lánccal :)



#37
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

Nem mondod, hogy van külön 2x10-hez is patentszem! :-O

 

:P Két pár 10-es, az egyik tartalékba, a másik a kapott 9-est lecserélni :)

 

(szerk: viszont 29-es 10-es... :hide:)


Edited by Tekergek, 2014. June 23. - 23:01.


#38
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts

Nem mondod, hogy van külön 2x10-hez is patentszem! :-O

...beszereztem 2x 10-est...



#39
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

ha te ültél a vége előtt nem sokall a út bal oldalán egy szem kinyomoval a láncon, akkor igen én adtam oda :-D


Én voltam, mégegyszer köszönöm a segítséget! :) Jelentem hogy készültem mást is segíteni, beszereztem 2x 10-est és viszem a 9-esed is tartalékba ha másnak kell valamikor :D 
 

arra nem emléxek, hogy ilyet mondtam volna ha jól emléxek nem válaszoltam a  fórumos részre meg elmenőben a rajtszámomat kérdezted és kiabáltam vissza


Láttam hogy te se kirándulni mentél :)
 

Ezért kérdeztem, mire a séta. Nálam volt 10s patentszem, ha mondod mi a pálya, biztos adok, s hamarabb szabadulsz.


Akkor még nem tudtam hogy mi a pálya, vagy hogy egyáltalán hol esett le a lánc, csak azt vettem észre hogy hirtelen nagyon könnyű tekerni :) Ha lánc szakadt volna akkor kiveszek egy szemet és perceken belül megyek tovább.
 

Talán még akkor is, ha kiderül, hogy a bajbajutott sporttárs Hosszútollú Tekergek a bikkmakkról... :D :D :D


Biztos? Egy érdekes eszmecseréért lehet hogy kiálltam volna egy fél órára  :lol: 
 

Nekem az az érzésem az egész jelöléssel kapcsolatban, hogy kirándulós tempót szem előtt tartva készült.


Remekül megfogalmazva, gondolom aki ismeri a pályát annak nem is tűnik fel.



#40
Mammut

Mammut

    vendég

  • fórumtag
  • 52 posts

Jó pálya, kellemes rendezvény volt!

 

A jelek tényleg kirándulósak voltak, de én kirándulni  mentem, ezért nem zavart a dolog. Mint kiránduló javaslom a rendezőknek, hogy a pályára és a térképre tegyenek jeleket (pl A, B, C) hogy jobban tájékozódhassanak a versenyzők (kirándulók). A jelek segítségével az itató-etetők helye is könnyebben elmondható a részvevőknek.


  • Uluwatu likes this