Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tekerd körbe Magyarországot!!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
9 hozzászólás a témában

#1
LawrenceDesign

LawrenceDesign

    vendég

  • fórumtag
  • 121 hozzászólás
Szerintem se hagyd ki itt északon az aggteleki részt, vagy a bükköt vagy vmit...inkább csak körberajzoltad az országot.. .nézz szét a neten rengeteg gyönyörû út van :)
Távnak nekem az elsõ hosszabb utamon is simán bevállaltunk cuccal mindennel 80-100km-t is de nagyon kényelmesen akkor mondjuk 60-70.


Köszönöm szépen az ötleteket.
Ez lenne az elsõ ilyen jellegû túrám, ezért nem nagyon értek hozzá. Azért gondoltam ilyen kis távokra, hogy bárki jelentkezhessen. Meg fogom fogadni a tanácsotokat. Szerintetek mekkora lenne az ideális napi táv?


-----------------------------------
"És olvastam, hogy az út a fontos, hogy soha ne legyen vége
De szerintem a cél is az útnak a része"

#2
pmaster52

pmaster52

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Köszönöm szépen az ötleteket.
Ez lenne az elsõ ilyen jellegû túrám, ezért nem nagyon értek hozzá. Azért gondoltam ilyen kis távokra, hogy bárki jelentkezhessen. Meg fogom fogadni a tanácsotokat. Szerintetek mekkora lenne az ideális napi táv?

#3
vendég_fac€_*

vendég_fac€_*
  • vendég
Szia!
Szerintem északon érdemes elmenni az Aggteleki-karszt terüléetére Edelény meg Kazincbarcika helyett, valamint a Edelény-Kazincbarcika-Bánréve szakasz nem nagy élmény, nagy forgalom, kevés látnivaló.
Módosítottam kicsit a térképeden és így útbaesne a Rakacai víztározó,Jósvafõ, Aggtelek, Keleméri-mohostavak, Lázbérci-víztározó(Dédestapolcsánynál) A Bükköt látnád északról, Szilvásvárad.
Szerintem nézegesd a térképet és térj le bátran a 2számjegyû fõutakról.
-----
Erdõbénye és Encs között az Aranyosi-völgy jó választás, de Abaújkér helyett szerintem kerülj Boldogkõváralja felé, ott van egy szép vár :) valahogy így

#4
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Asotthalom...he-he-he...:)
A Felso-Beregi videket sem hagynam ki! Kisforgalmu utak, rengeteg latnivaloval.

#5
TheKop

TheKop

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 274 hozzászólás
Ásotthalmot ismerem,ott biciklis nem megy egyenesen:)
Ráadásul megcsinálták szegedig a bringautat
Gondolj bele! 1nap alatt mész 50km-t.Az legrosszabb esetben is 3óra.Mit csinálsz a fennmaradó idõben?Vedd le a meztelen csajos képeket a "faláról" :) !
You'll never walk alone!
„A fájdalom elmúlik, a gyõzelem örökké megmarad."

#6
Passo

Passo

    vendég

  • fórumtag
  • 67 hozzászólás
Igen, közben nézem TheKop hozzászólását.
Ez még így is bõven beleférne a 30 napba, de szerintem még kényelmes tempóval a 20-ba is...
üdv

#7
Passo

Passo

    vendég

  • fórumtag
  • 67 hozzászólás
Szia!

Engedj meg néhány javaslatot, nem rosszból mondom :)!
A nyugati határrészen olyan fontos dolgok maradnak ki, mint például a Szigetköz, a Fertõ és Hanság környéke, Alpokalja, Õrség.
Valamint Gyõrtõl Csornáig a 85-ös számú úton nem csak hogy tilos kerékpározni, hanem ha nem lenne se javasolnám, ha kedves az életed... Ezt úgy lehetne orvosolni, ha Gyõrtõl a Szigetköz felé mennél, és onnan vagy Lébény-Bõsárkány útvonalon át a Hanságba, vagy pedig Mosonmagyaróvártól Jánossomorja felé át egy kis szeletet Ausztriába és a Fertõ parton vissza.
Ugyanez a helyzet Pécs felé a 6-oson, és ráadásul Pécstõl Mohácsig az 57-esen is. Ezen a szakaszon is inkább a kör egy kis kihúzása a jó megoldás a határ felé (hiszen így igazán körbetekerés egyébként is...), és ekkor ráadásul az Ormánság (ott a Három-folyó Kerékpártúra Útvonal) és a Villányi-hegység sem marad ki... (nem vaktában beszélek: mindet próbáltam már)
A déli végeken se ezt az utat választanám, az 55-ösön ugyan nem annyira vészes a helyzet, de én Bácsbokodtól Bácsalmás-Kelebia-Ásotthalom útirányon mennék, mert ott aztán van világvége hangulat, nagyon érdekes út, már próbáltam nem egyszer (például itt esett meg velem biciklitúráim egyik legbizarrabb esete is: bementem egy eldugott kocsmába üdítõt venni, mert 40 fok volt. Viszont csak alkohollal tudtak szolgálni, mást nem tartottak, mert nem volt rá kereslet :) !!!).
Hirtelen ennyi, ami eszembe jutott, még gondolkodom. Ez tény, hogy 2-3 nappal hosszabbíthatja az utat, de lehet, hogy megéri!

Üdv!

#8
TheKop

TheKop

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 274 hozzászólás
Szerintem 30nap nagyon hosszú idõ.Ennyit kevesen szabadidõt kevesek engedhetnek meg maguknak,illetve 30nap alatt lényegesen nagyobb túrát terveznek...
You'll never walk alone!
„A fájdalom elmúlik, a gyõzelem örökké megmarad."

#9
pmaster52

pmaster52

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Ez lenne az úti terv (módisítani még lehetséges ;))

Kiindulás: Kollégium utca Cél: Szegély utca - Google Térkép

#10
pmaster52

pmaster52

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Sziasztok!

Nyáron tervezem, hogy körbetekerném az országot bejárva annak minden táját. Ha lenne kedved egy garantáltan életre szóló kalandra írj!!

Indulás: Július elején
Idõtartam: 30 nap
Táv: 1200 km (szerintem bárki által teljesíthetõ 50 km-es részletekben)
Heti 6 nap bicajozás egy nap pihenés
Költségek: csak ételre kell költeni. A szállás sátorban lenne megoldva.
Indulás: Nyíregyházáról (ha valakinek nem jó egyeztethetünk)

Ha úgy érzed, hogy érdekel, de lenne bármilyen jellegû kérdésed írj nyugodtam. Mellesleg én egy 18 éves srác vagyok. Nagyon fontos lenne társat találnom a túrához mert egyedül nem merek nekivágni!