Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Ma feljelentettem egy autóbuszvezetõt

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
12 hozzászólás a témában

#1
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.706 hozzászólás
íígy van!
De rendszám, útvonal fizimiska után bármikor találhat pálpusztais papírt a szuperül záródó fülkéjében.

#2
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás
Így, hogy már tettél feljelentést, nehéz vele kib@szni, mert mindenhol nyoma van a feljelentésnek. Aminek persze semmi eredmény sem lesz.
Legközelebb papírmunka helyett légy kreatívabb, csúnyán meg lehet szívatni egyéb módon is és utána vigyorogva elbiciklizni és megtartani az angol órát.
Ötleteket nem adok és mindenkit felszólítok a törvénytisztelõ magatartásra! Fõleg ha vannak tanúk!:D

#3
Dormi

Dormi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.125 hozzászólás
Vannak módszereim am nekem is az ilyenekre, de nem írnám le. De én sem hagyom tettek nélkül.

#4
blueshark

blueshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.190 hozzászólás
Szegeden többször tettünk már panaszt buszvezetõk ellen, nem történt semmi :(
Team Heavy Pedal - Szeged

A tehetség az, amikor többet tudsz, mint amennyit tanultál.

#5
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Mondjuk ez is jellemzõ, hogy egy valaki szól rá a sofõrre, de az is csak azért, hogy ne hallja a gyerek.

#6
James Lavelle

James Lavelle

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás

Te nagyon halvérû vagy hallod....én biztos megfogtam volna a nyakát....


Bárcsak az lennék. A pilotafülkében volt, ami zárva volt, ha akartam volna se tudtam volna hozzáférni.
A tanús dologra reagálva: tisztában vagyok vele, hogy tanúk nélkül nehéz lesz, ezzel együtt azt se fogom csinálni,
hogy puffogok csak magamban, és nem csinálok semmit, mert azt sem tartom megoldásnak.

#7
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Te nagyon halvérû vagy hallod....én biztos megfogtam volna a nyakát....

#8
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás
Jól tetted! Az ilyet nem szabad annyiban hagyni! Hajrá!

#9
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
A barom állatja! Szurkolok!

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#10
Kosina Szilárd

Kosina Szilárd

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.603 hozzászólás
Te azt mondod leszorított, a sofõr azt mondja, hogy nem.
Te azt mondod, hogy a sofõr elvitt 1 megállót, a sofõr, hogy nem.
szemtanúk jelentkeznek? hát nem tudom.
így elég necces a dolog....
sok sikert hozzá azért :)
"...nem kurva Õ, csak megadatott neki minden pasi...":)

#11
James Lavelle

James Lavelle

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
Igen, sorry ha rossz helyen van, kerestem, de nem találtam hasonló témát (bár biztos van).

#12
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Bár, lehet, hogy nem kellett volna neki új topik, de remélem megkapja a magáét a f@szkalap.

#13
James Lavelle

James Lavelle

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
Persze nem azért, mert az olyan jó. Hanem azért, mert nem akarok egy olyan országban élni, ahol ilyenek vannak.
A következõ szöveg gyakorlatilag teljes egészében megegyezik a rendõrségi feljelentésemmel (ezt eljuttattam a BKV-nek is a mai napon).Az adatokat kicsillagoztam.
Sorry, kicsit hosszú, de talán megéri elolvasni. Bármilyen hozzászólást szívesen olvasok.

Tárgy: Feljelentés
A feljelentés helye: ***. Kerületi Rendõrkapitányság, Budapest, *********.
Dátum: 2011-02-08

Ezúton szeretnék feljelentést tenni a BKV *** járatának egyik buszvezetõje ellen gondatlan közúti veszélyeztetés miatt.
Az eset leírása: én ***személyes adatok***), a mai napon, 2011.02.08-án ******** körül a *** utcán tartottam a *** irányába (a posta elõtti részen). Mivel a *** mentem, ezért a közlekedési lámpák elõtt a középsõ sávban haladtam. Amikor meghallottam, hogy mögöttem közeledik a busz, a sáv jobb szélére húzódtam. Mellém érve a piros lámpához érkezõ busz (rendszáma ***-***, jelzése ***) egyértelmûen és hirtelen felém húzott, ezzel a jobb oldali, jobbra tartó (a ****** utcába) sávba kényszerítve engem. Tekintettel arra, hogy ezzel veszélybe sodorta a busz vezetõje testi épségemet, valamint kerékpáromban is rongálódás keletkezhetett volna, az ekkor majdnem teljesen leállt busz elé kanyarodtam és átbicikliztem a vezetõfülke felöli oldalra. Emelt hangnemben kérdõre vontam a buszvezetõt, aki cinikus, lekezelõ hangnemben közölte velem, hogy ne játsszak egy 22 tonnás busszal, mert nyomorék leszek. Ez egyértelmûen fenyegetõ hangnemben zajlott, a tegezõdésrõl nem is beszélve, bár ez sokadrangú. Elkezdtem vele kiabálni, õ közölte, hogy tanuljam meg a KRESZT, mire közöltem vele, hogy a jobb oldali sávban nyílván nem mehettem, hiszen onnan nem lehet egyenesen menni. Ekkor egy utas kikiabált az ablakon, hogy gyalog menjek és ne kerékpárral. A busz ezek után elindult, én pedig utánamentem és megvártam a **** téri buszvégállomáson. A kerékpáromat a buszmegálló mûanyag pavilonjának támasztottam, és felmentem az utasfülkéhez további sérelmeimet hangoztatva, illetve felhívva figyelmét a veszélyes, testi épségemet veszélyeztetõ magatartásra. Õ megkérdezte, hogy elmegyek-e vele egy megállót, vagy leszállok, én többször is egyértelmûen tudtára adtam, hogy NEM szeretnék menni egy megállót, de nem szálltam le, mert ezt a dolgot mindenképpen le szerettem volna tisztázni. Ekkor õ – az idõközben felhangzó figyelmeztetõ hangjelzést követõen– becsukta az ajtót nem törõdve azzal, hogy többször is mondtam neki, hogy álljon meg és nyissa ki az ajtót. Mondtam neki, hogy álljon meg és felejtsük el egymást, de nem tette, pedig a ******** téri lámpás keresztezõdésnél (a *** utcában) pirosat kapott. Ekkor odajött az egyik anyuka, hogy engedjen le a buszvezetõ, mert a gyerekek nem szeretnék a vitát hallani. Ekkor hátrafordultam és jeleztem az utasoknak, hogy elnézést kérek a gyerekes anyukáktól. A ***** utcai megálló elõtt, a sétáló utcánál újra piros volt a lámpa, de ekkor sem állt meg, mire az egyik utas odajött, és mondta, hogy húzzam meg a vészféket. Mivel igen zaklatott állapotban voltam, nem találtam, így többször is megnyomtam a vészcsengõt, amire szintén nem állt meg, arcátlanul, cinikusan mosolyogva kérdezte, hogy hol álljon meg. Ezután jött a ****** utcai megálló, ahol megállt, én pedig leszálltam.



Sérelmeim az esettel kapcsolatban a következõek:
1. A busz vezetõje kerékpárommal leszorított az útról ezzel veszélyeztetve a magam, a kerékpárom és más autósok, biciklisták épségét.
2. A busz vezetõje akaratom – és teljesen nyilvánvaló ellenkezésem – ellenére egy buszmegállót (a **** tértõl a ***** utcai megállóig) vitt úgy, hogy a kerékpárom õrizetlenül maradt a ***-es busz *** téri buszmegállójában, ezzel fokozottan kitéve jármûvemet annak a veszélynek, hogy ellopják.
3. A busz vezetõje sem az egyik utas (gyerekes anyuka) külön kérésére, sem a vészcsengõ többszöri megnyomása ellenére nem állította le az autóbuszt, ezzel kvázi akaratom ellenére vitt el.
4. 17.00-kor kezdõdött volna az az angolóra, amelyet nekem kellett volna megtartanom a ****-ban). Ezáltal bruttó *** Ft-tól estem el.

Személyes megjegyzésem: felháborítónak tartom, hogy én, aki korrekt módon próbálok közlekedni, teret adva más jármûveknek, azzal szembesülök, hogy egy látszólag kiégett, cinikus buszvezetõ elõször leszorít az útról, majd akaratom ellenére elvisz egy megállót. A kerékpárom, amely 53 000 Ft-ba került (ezt számlával is tudom igazolni) nagyon könnyen eltûnhetett volna, ezzel pedig a fenti *** Ft-os órabérem mellett komoly anyagi és erkölcsi kárt szenvedhettem volna a buszvezetõ felelõtlen, arrogáns viselkedésének következtében. A közúti veszélyeztetés minden formáját elítélem, magam próbálom a KRESZ szabályait mindig betartani, másokat nem veszélyeztetni.