Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Trans Hungária Túra/Maraton | 2013. augusztus 16-20.

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
717 hozzászólás a témában

#21
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Dante mindent összeszedetten leírt. Sajnálom, de a realitások talaján állva belátható, ha idén nem lesz verseny. Ez nem jelenti azt, hogy többé nem lesz, csak a megfelelõ gazdasági/pénzügyi környezetre várva most pihentetik a projektet. Logikus és korrekt. :-)

#22
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Dante írt a logisztikára 1M forintot.


Azt is odaírtam, hogy "alsó hangon". ;)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#23
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás
Dante írt a logisztikára 1M forintot.

#24
Sengakov

Sengakov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 476 hozzászólás
Én nem csodálom, hogy egy olyan országban ahol a tv-ek szerint tilos az erdõben biciklizni, egy THM rendezése egyszerûen befoccsolhat.
Nézegettem a tételeket amiket írtatok, azok az ocsmány erdõgazdálkodó szervek (nem az erdészetekre gondolok, azok sok esetben partnerek még ingyen is)meg hasonlók soha nem fogják támogatni a versenyeket, semmit nem tesznek csak zsebre vágnak egy halom pénzt. Ebbõl pedig a legdurvább az ocsmány natura 2000 ami miatt ha egy kis versenyt akarsz rendezni, pl mondjuk a Gázló TT-t akkor be kell fizetned vagy 90-100 ezer pízt a semmire. Jah és azért mert egy virág vagy egy madár fészkel valahol az utaktól távol az erdõ vagy a mezõ közepén. (Gondoljatok bele hogy annak a TT-nek 500huf a nevdíjja, valszeg nem gyengén volt idén deficites, úgy hogy 150-200-an indultunk rajta)
Muszály nézegetnem ennek az egyébként nagyon barátságos és tényleg támogatandó szervezetnek a térképét. Európában helyenként van egy egy natura 2000-es sziget, Magyarországon meg van egy egy nem natura 2000-es szigetecske. Na és persze ezek aztán rád szabadítják a természet õrököet, akik aztán fegyvert rád fogva szállítanak le a bringádról. pff.

A közterület foglalásban viszont én is úgy gondolom, hogy ezek a települések a területeket ingyen felajánlották, sõt én úgy gondolom, Miskolc kivételével, szerintem a szálláshelyeket sem adták drágán valszeg, fõleg Bükkszék, bár ebbe nem látok bele.
Ellenben a logisztikát senki nem írta, holott az megint egy brutál pénz lehet, Setinek volt errõl egy elejtett félmondata, hogy csak a cucc szállítás elvitt vagy 20-25 nevezési díjat.

Egyébként ha két évente rendezik meg akkor még nagyobbat tud durranni, ha beindul a THM. Tavaly beindult, mindenki várta az ideit, ha viszont az az ára hogy jövõre legye,n hogy idén elmarad akkor legyen, csak jövõre legyen meg!


Bocs mindenkitõl a NAtura 2000-es kirohanásomért, csak a bögyömben vannak a hülye befizetéseikkel együtt!

#25
wiloz

wiloz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.820 hozzászólás
Másra kell a pénz, pl a Fradira. Ez nem látványsport ahogy Dante kolléga is írta.

#26
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.706 hozzászólás
s.k. Vietnam, eliket jelleggel? ;-)

#27
Krisz85Bp

Krisz85Bp

    vendég

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás
T-mobile kivonulása, kevesebb versenyzõ, a kerékpárok és a versenyzés drágulása nem éppen kedvez a sportnak. Bízom benne, hogy majd helyreáll a dolog, addig is TT ezerrel hogy legyen valami.

#28
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

A lengyelek ennyivel ügyesebbek lennének mint mi??? http://www.mtbchallenge.com/ a videókat és a szponzorokat ajánlom figyelmetekbe. ott a suzuki a powerade


OFF Ez a fórum nem a politizálásról szól, de fogalmazzunk úgy, hogy a jelen hazai gazdasági politika nem kedvez azoknak a cégeknek, akik szponzorció szempontjából szóba kerülhetnének. A szponzorpénzeket jó esetben adóból írják le, de jelen jogszabályok miatt ez csak látványsportágak esetén lehetséges (a bringa nem az), s a tartalékkereteket pedig elvitte a bérköltségek emelése, s az ágazatokat sújtó különadók. Nincs rá pénz, ezt be kell látni. Lengyeleknél meg van.

Kiskapu van, de azt itt nem írhatom le, de igenis átmosható szponzorpénz, úgy, hogy adóalapból leírható legyen.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#29
Louis

Louis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
Én még túra módban is lenyomnám,csak h' más kerekesekkel is együtt tekerjek,eltöltsek 1-2 napot!De azt is inkább az ország más tájegységein,ami még úgy ismeretlenebb...
Magellan-os

#30
vdavid

vdavid

    vendég

  • fórumtag
  • 242 hozzászólás
Szia Dante!

Örülök, hogy konstruktív hozzáállással tudunk beszélgetni a témáról.
Le kell szögeznem, hogy nagyfokú csalódottság beszél belõlem, mert már akkor elkezdtem készülni a 2012-es THM versenyre amikor a buszon hazafelé jöttünk, igaz csak lélekben.
Lehet, sõt biztos, hogy nem látom át teljesen a szervezés összes költségét, de ha most nem megy akkor mi a garancia a 2013as versenyre? Nem lesz olyan cég aki 1,5 évvel a rendezvény elõtt ad támogatást.

Vetítsük csak le, alsó hangon a költségeket:
- pályabiztosítás - 0.5 M
szerintem ez inkább megközelíti a 2milliót
- orvosi szolgáltatás - 1 M (terepjáró is kell, mobil orvosi stáb készenlétben)
helytálló lehet
- parkoktól az útengedélyek - 2 M
Helytálló ( lehetne támogatás mert nekik semmibe nem kerül)
- szállás - 1.5 M
Helytálló
- catering - 1 M
Helytálló
- logisztika - 1 M
Helytálló
- közterület foglalás - 2 M
( lehetne támogatás, mert a településeknek semmibe nem kerül, és turisztikai szempontból nem utolsó hosszú távú befektetés)
- mobilkonténer bérlés - 1 M
Ezt nem tudom felmérni
- 20 fõs stáb 1 havi bére (mondjuk 20 munkanap elég hozzá) - 5 M (ugye nem várod, hogy szociális munkaként végezzék)
nem várom el, sõt õk is élvezzék a versenyt
- profit - x M (de mondjuk nyilván 20% reális cél, tehát - 3 M
20%-ot túlzónak találom, profit a vállalkozás beindításánál nem teljesen releváns, ha igen nem ennyi
- plusz az egyéb költségek, amirõl még gõzöm sincs, de nyilván VANNAK
- marketing - 2 M (infó, weblap, filmek, vágás stb.)
ezt hagytam a végére, mert ebben némileg belelátok. talán egy kicsit kevés is , viszont erre nagyon kellene figyelni, és elõbb leírtakban kifejtettem némi hiányosságokat.

Szerintem van azért ebben az országban olyan cég aki egy kis rábeszéléssel, de támogatná a rendezvényt.
PL: Mol Bringaprogram
mcdodo bringamánia....
A lengyelek ennyivel ügyesebbek lennének mint mi??? http://www.mtbchallenge.com/ a videókat és a szponzorokat ajánlom figyelmetekbe. ott a suzuki a powerade

Én csak azt tudom kívánni, hogy a legyen annyi pénzed, hogy a számlák mellett jusson erre a versenyre is, már ha lesz.

szvsz: Én szivesebben versenyeznék itthon egy többnaposon mint külföldön, de ha nincs nehéz lesz...

FÉLRE NE ÉRTSEN SENKI, EZ NEM SZEMREHÁNYÁS A SZERVEZÕK FELÉ, MERT NYILVÁN NEM LÁTOK MINDEN RÉSZLETET, CSAK A NAGYFOKÚ CSALÓDOTTSÁG BESZÉL BELÕLEM.

#31
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Egyet nem értek . Ha ennek a 3/4-e befizeti a 40e Ft ot már az 6.000.000Ft vagy ez túl kevés ahhoz, hogy elindulhasson a szervezés?


Szerintem nem látod a szervezési költségeket. Tudod te mennyi mondjuk egy Trans Germany szervezése? 150milliós a nevezési díjból befolyó összeg, plusz a szponzorok. Más a lépték.

Vetítsük csak le, alsó hangon a költségeket:
- pályabiztosítás - 0.5 M
- orvosi szolgáltatás - 1 M (terepjáró is kell, mobil orvosi stáb készenlétben)
- parkoktól az útengedélyek - 2 M
- szállás - 1.5 M
- catering - 1 M
- logisztika - 1 M
- közterület foglalás - 2 M
- mobilkonténer bérlés - 1 M
- marketing - 2 M (infó, weblap, filmek, vágás stb.)
- 20 fõs stáb 1 havi bére (mondjuk 20 munkanap elég hozzá) - 5 M (ugye nem várod, hogy szociális munkaként végezzék)
- profit - x M (de mondjuk nyilván 20% reális cél, tehát - 3 M
- plusz az egyéb költségek, amirõl még gõzöm sincs, de nyilván VANNAK

Te most halál õszintén belevágnál egy "várható" 6 millióval egy alsó hangon 20 millás projektbe? Szponzort keresni kell, de reálisan abból tényleg 2013 lesz. Nézz körül az országban, a cégek csõdben, kiszállópályán, ehh, nem is folytatom.

Ja és annyi még, hogy voltam, de idén - jelen helyzetben (nézz körül az építõiparban...) nem lesz rá (nekem sem) pénzem. Valószínûleg indulnánk? Bocs, elõbb, a villanyszámlát fizetem be.

Sorry srácok, ma bevettem egy "negatív hullám kapszulát". :)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#32
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás

Szerintem a 200 nevezõ meglett volna. Ha ennek a 3/4-e befizeti a 40e Ft ot már az 6.000.000Ft vagy ez túl kevés ahhoz, hogy elindulhasson a szervezés? Több hónap van arra, hogy szponzort keressenek. Annyi pozitív visszajelzés volt, nem gondolom, hogy egy nagyobb cég ne tudná ezt értékelni ebben az évben. Én azt kérném a szervezõktõl ne adják fel már az elején. Egy vállalkozás is csak 3-4 év után érik be ....

Nem könnyû kikalkulálni hogy mennyien neveznének, idén az indulók elég nagy hányada nyerte a nevezését, talán 1/3-uk is. Csak arra nyilván nem lehet hagyatkozni.
Az alapján amit a szervezõkkel beszéltem, hosszútávú beruházásnak tervezték. Õk is tisztában voltak vele, hogy az elsõ veszteséges lesz.

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#33
vdavid

vdavid

    vendég

  • fórumtag
  • 242 hozzászólás
Egy dolog amin javítani lehetne, de azon nagyon: a kommunikáció, más van a sportaktiv.hu-n, a THM fõoldalán, a Facebookra nem tették fel, csak a Harangvölgyi András saját oldalán, hogy túra és nem verseny, szóval itt érzek nagy hiányosságot.
Nagy csalódás az is, hogy a THM angol nyelvû oldala nincs frissítve.....így aztán várhatjuk, hogy külföldiek is képet kapjanak a versenyrõl...... se versenyeredmény se versenyfotó nincs fenn...
Német nyelvû oldal sincs....

#34
vdavid

vdavid

    vendég

  • fórumtag
  • 242 hozzászólás
Egyet nem értek . A jelek szerint aki ott volt, az valószínû, ebben az évben is indult volna, ezenfelül biztos vagyok benne, hogy sok embert csábított az a rengeteg pozitív vélemény amit írtunk, sõt biztos vagyok benne, hogy külföldrõl is jöttek volna egy kis marketinggel. Szerintem a 200 nevezõ meglett volna. Ha ennek a 3/4-e befizeti a 40e Ft ot már az 6.000.000Ft vagy ez túl kevés ahhoz, hogy elindulhasson a szervezés? Több hónap van arra, hogy szponzort keressenek. Annyi pozitív visszajelzés volt, nem gondolom, hogy egy nagyobb cég ne tudná ezt értékelni ebben az évben. Én azt kérném a szervezõktõl ne adják fel már az elején. Egy vállalkozás is csak 3-4 év után érik be ....

#35
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Dettó, teljesen osztom Dante úr nézeteit.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#36
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Egy pofon azoknak, akik az elsõ THM utáni rendkívül pozitív beszámolók után úgy gondolták, hogy a másodikon ott kell lenniük.


Sajnos nem lep meg, ezért is tartottam nagyon fontosnak, hogy az elsõre menjek - nem éreztem rentábilisnek hosszútávon az ötletet ITTHON. Elképesztõ pluszpénzek kellenek, evidens, hogy például etaponként kell profi mobilkonténeres zuhanyozó/wc, mivel az állomások teljesen képtelenek egy nagyobb mezõny ellátására. Õszintén remélem, hogy 2013-ra már össze fog jönni, én nagyon szurkolok.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#37
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás

Kezdek aggódni a Duna Maratonért.
Buék kupa után most egy újjabb "jó" hír:

Bújjék mindenkibe!... | Facebook


Egy pofon azoknak, akik az elsõ THM utáni rendkívül pozitív beszámolók után úgy gondolták, hogy a másodikon ott kell lenniük.

#38
The Face

The Face

    vendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás
Kezdek aggódni a Duna Maratonért.
Buék kupa után most egy újjabb "jó" hír:

Bújjék mindenkibe!... | Facebook

#39
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás

Ezek is jók! Benne vannak a szervezõk werkfilmjei is. Két részes.

Ez meg neked Röfi!
http://www.pinkbike.com/video/229547/
Lengyel tekerõs film. Na jó, enduro, de tekernek is benne. :-)


Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#40
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás
Ezt találtam a csatornámban: kaposvari100 csatornája - YouTube