Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Cross/Trekking teleszkópok (28-as)

- - - - -

  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#21
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,258 posts
kizárt hogy 180-as legyen gyárilag
még a gyári adat is 200-as nyakkal adja a súlytm de nyilván csak mert szarul nézne ki ha pont amiatt a 6-7 centi nyak miatt csúszna 2 kiló fölé

RST
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#22
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
Hol láttad, hogy gyárilag 180 mm-es a nyaka? Ez egy 29"-es villa egyébként, és gyárilag 260 mm-es nyakkal készül.
http://www.bikeman.com/FK8074.html

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#23
bjozi

bjozi

    vendég

  • fórumtag
  • 15 posts
Épp most szembesültem egy problémával...
Rácuppantam egy RST M29 air teleszkópra, de mint kiderült, a nyak gyárilag 180 mm-es. A Merida Crossway 10-be gyors mérésem szerint 215-220-as méret kellene. Ez azt jelenti, hogy feledhetem a 29' telót, vagy van gyárilag hosszabb nyakkal is? Még RS Dart 3 az, ami most elérhetõ áron lenne.

#24
sanker

sanker

    vendég

  • fórumtag
  • 244 posts

Majd ha a mostani tönkremegy akkor lehet elgondolkodom egy max. Torát, de Dart is szerintem elég lenne.


A dart is rugos, raadasul nem is akarmilyen... 100 kilo felettieknek tudnam ajanlani :D

#25
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,258 posts

Ez érdekes. Annyira nem értek a teleszkópos villákhoz, de akkor gondolom csak a mtb villákat lehet "fújni". D


nem
pl a jobb suontur és rst trekking villák is levegõsek

de általában a felsõbb kategóriás cross bicókban gyárilag is levegõs telók vannak.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#26
Mate94

Mate94

    vendég

  • fórumtag
  • 138 posts

spec én még mindig fordítva gondolom :)

de pl a reba levegõs. szal annyira fújod amennyire szeretnéd az adott "terepviszonyoknak" megfelõlen -persze menetközben ez macerás-


Ez érdekes. Annyira nem értek a teleszkópos villákhoz, de akkor gondolom csak a mtb villákat lehet "fújni". Majd ha a mostani tönkremegy akkor lehet elgondolkodom egy max. Torát, de Dart is szerintem elég lenne. A mostanival csak annyi a baj, hogy használat elõtt egy kicsit rá kell tehénkedni mert akkor olyan mintha merev lenne. :D

#27
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,258 posts

Pontosan ebbõl indultam ki én is. :D
Bár mivel egy mtb-os villa ezért nem lehet, hogy egy erõs rugó van benne, ami inkább terepezéshez van? Városba meg inkább egy puhább rugó való szvsz.


spec én még mindig fordítva gondolom :)

de pl a reba levegõs. szal annyira fújod amennyire szeretnéd az adott "terepviszonyoknak" megfelõlen -persze menetközben ez macerás-
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#28
sanker

sanker

    vendég

  • fórumtag
  • 244 posts

Pontosan ebbõl indultam ki én is. :D
Bár mivel egy mtb-os villa ezért nem lehet, hogy egy erõs rugó van benne, ami inkább terepezéshez van? Városba meg inkább egy puhább rugó való szvsz.


izlesek, igenyek kerdese. en sztem elviselnek egy 29es rebat varosban is. :)

amugy vegigbongesztem a suntour trekking telokat visszaut csillapitas ugyben, asszem tisztult a kod :) ahol ilyen szerepel, hogy "rebound adjust cartridge", ott allithato, ahol olyan h "fixed rebound cartridge", ott rogzitett a visszaut csillapitas. ahol egyik sincs, ott nincs a villaban ilyesmi.

#29
Mate94

Mate94

    vendég

  • fórumtag
  • 138 posts
Pontosan ebbõl indultam ki én is. :D
Bár mivel egy mtb-os villa ezért nem lehet, hogy egy erõs rugó van benne, ami inkább terepezéshez van? Városba meg inkább egy puhább rugó való szvsz.

#30
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,258 posts
újabb tervezésû (montisabb jellegûek) cross vázak simán elviselik azokba teljesen jók a 29-es telók(kelliz, merida, dema, specilized vázak pl. bizros van több is de ezeket mértem sk). nekem is egy kellizben van a 29-es reba. de emlitetem már asszem, giantnak pl. van olyan cross modellje amiben gyárilag 29-es tora van. s nem, nem terveztek külön vázat neki.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#31
sanker

sanker

    vendég

  • fórumtag
  • 244 posts
Na, ez az NRX 7600 akkor konkret informacio, ezen fogok elindulni.

RST-t a lanchalozat forgalmazza tudtommal. nekem is az van. kulonosebb gond nincs vele, a szoban forgo visszarugast leszamitva, bar ez amugy egy alapmodell (mara tnl). a lock pl. teljesen rendben van, abszolut nem mozog semennyit lezarva.

A 29-es telokkal altalaban nem az a gond, hogy nem kompatibilisek a trekking vazakba. A-heades, 1 1/8-os villanyak jellemzo, tehat ezzel nincs gond. A problema az, hogy a gyari vazgeometriat "tonkreteszik".

#32
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,258 posts

Nekem az NRX 7600-ba van az alján ilyen tekerõ, tehát a 2010-be is kell lennie. :)
Amúgy valaki tudja milyenek lehetnek a 29-es mtb-be való telók? Azok ugye trekkingekbe is jók, de sokkal drágábbak.


árban 60+
újabb tervezésû vázakba jók

nagyon oldszúl cuccokat eléggé hanyatt tudja vágni

itt + lehet nézegetni melyik szántúróba milyen chili van......aztán prsze oem modellek eltérhetnek

http://www.srsuntour...eries&tnid=2818
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#33
silboy

silboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 428 posts
Sokféle NRX van,van amelyikben állítható a visszaút csillapítás,de nem mindegyikben.

#34
Mate94

Mate94

    vendég

  • fórumtag
  • 138 posts
Nekem az NRX 7600-ba van az alján ilyen tekerõ, tehát a 2010-be is kell lennie. :)
Amúgy valaki tudja milyenek lehetnek a 29-es mtb-be való telók? Azok ugye trekkingekbe is jók, de sokkal drágábbak.

#35
silboy

silboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 428 posts
Az RST kínálatában is van elég sok Trekking/Cross teló.2010-es Meridákba is van RST.Azokról tud valaki valamit?Van az RST-nek magyar forgalmazója?

#36
silboy

silboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 428 posts

A csillapitas (olajpatron) megfogalmazas alapjan itt odaut csillapitasrol van szo vagy mas neven kompressziorol, amit maximumra allitva lockolni lehet a villat. Ilyen van az en jelenlegi telomban is. A visszaut csillapitas viszont tovabbra sem egyertelmu. Szoval nem tudom, majd lehet elmegyek vmelyik boltba ahol forgalmazzak ezeket.

Szerintem ezekben visszaút csillapítás van.

#37
sanker

sanker

    vendég

  • fórumtag
  • 244 posts
A csillapitas (olajpatron) megfogalmazas alapjan itt odaut csillapitasrol van szo vagy mas neven kompressziorol, amit maximumra allitva lockolni lehet a villat. Ilyen van az en jelenlegi telomban is. A visszaut csillapitas viszont tovabbra sem egyertelmu. Szoval nem tudom, majd lehet elmegyek vmelyik boltba ahol forgalmazzak ezeket.

#38
silboy

silboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 428 posts

Mar egyszerubb 26-os villaknal sem problema ez (pl rs dart), a jobbszar aljan lehet allitgatni a kis teknos-nyul ikon segitsegevel a visszautat. Egy szo mint szaz, melyik trekking villanal lehetek biztos benne hogy tenyleg van benne ilyen?

Ezekben a Suntourokban van csillapítás,de nem állítható,ezért nincs a villa lábának az alján a tekerõ.

#39
bjozi

bjozi

    vendég

  • fórumtag
  • 15 posts
SR Suntour NRX - LO

Felhasználás 28' trekking, city

Külsõ szár magnnézium

Becsúszó szárak Cr-Mo

Váll kovácsolt alumínium

Nyak Cr-Mo

Nyak méretek 1-1/8 A-HEAD

Papucs gyorszáras

Fékkonzol Disk+V fék

Rugóút 63mm

Rugózás spirálrugó

Csillapítás olajpatron

Állíthatóság elõfeszítés, lockout

Link: Pilis Sport :: Kerékpár felszerelés :: Villa :: 28' kerékhez :: Suntour :: NRX-LO

#40
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
Az nrx ben nincs
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!