Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Gumitopik

* * * * * 4 votes

  • Please log in to reply
15840 replies to this topic

#41
retrofan

retrofan

    fórumtag

  • fórumtag
  • 160 posts

Üdv.

Jelentem 1,5 év után nem tömít már az OKO Xtreme csoda defektjavító folyadéka.

Én csináltam rosszul valamit?



#42
madgab

madgab

    vendég

  • fórumtag
  • 127 posts
Smart Sam nálam is működött, most ami nagyon meglepett, áprilisban vettem egy Speci Tero X-et Apumnak, amin Ground Control gumik vannak, elvileg a legagresszívabb xc mintája a Specinek, elől lágyabb keverék, meglepő mennyire jól tapad a Levo-n lévő 2.6-os Eliminator, Butcher pároshoz képest is, érdemes kipróbálni őket, mielőtt megvettem a két csalós Turbo-t nem gondoltam, hogy valaha Speci gumikkal fogok menni, de beváltak, tubelessként használva természetesen.

#43
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,636 posts

Szerintem ez némiképp ellentmondás és kb a lehetetlent várjuk el a gumiktól.

Hogy vmi jól gördüljön aszfalton ahhoz minimális tapadás kell de akkor mi lesz vele terepen? Oda meg a maximális tapadás kéne, nem? Szóval amolyan mindenes kell, mint a multiszerszám. Mindenhez jó is de azért van azokra jobb szerszám is.

Én elsősorban montiként tekintek a "városi" bringámra is (mert ő egy monti), szóval nekem kell hogy kb jól gördüljön de terepen se legyen gondja. Mert igen, a RaceKing kicsit jobban gördül de terepen meg szerintem a SmartSam sokkal jobb gumi. Én ezért használom a SmartSam-et.


Edited by marton, 2023. October 13. - 14:36.

  • Rabbit likes this
Marci

#44
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 998 posts
  • LocationKelenföld

Köszi srácok!

Majd esetleg tájékoztasd a bandát, hogy mi mellett döntöttél.

Engem érdekel, hogy a Smart Sam - Urban univerzális irány, vagy az aszfalton is gyors terepgumi lesz a befutó.


Edited by Rabbit, 2023. October 13. - 13:00.


#45
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2,334 posts
Köszi srácok!

#46
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,873 posts

+1 szavazat a Schwalbe Smart Sam külsőre! Városba is jó a középső futóél miatt és terepen is kb 100%-os, elképesztő köves helyeken simán felmentem vele. Szintén több ezer km város/terep után alig van rajta kopás. Ha meg a DD (Double Defense) változatot veszed, a defekt miatt sem kell aggódnod. Ma is (kb minden nap!!) kb 4-5 Királydinnyét húztam ki belőle - semmi hatással rá.
Nekem a Conti Race King az életem csalódása. Igen, könnyű és gördül is de terepen nem olyan jó szerintem és szó szerint értsd, az első csepp nedvességnél jégpályán érzed magad alatt a talajt. Ilyet pl Schwalbe gumin még nem éreztem soha.

De ez a magánvéleményem. Más meg szereti.

 

Raceking ügyben +1, valóban könnyen tud csúszni, de aszfalton jól el lehet lenni vele, és előre ezért is javasoltam a X-Kinget. 

 

...és amit elfelejtettem:  az utóbbi 1-2-3 évben Maxxis külsőkkel megyek (Forekaster, Ikon, Ardent Race és Rambler). ezek mindegyikével nagyon elégedett vagyok, jól működnek és meglepő módon egyiken sem látszik különösebb kopás, még a Rambleren sem, amit pedig főleg aszfalton használok. nem érzem, hogy különösebben visszafogna aszfalton és könnyeb terepen is jól elboldogul.szóval ezt (bár az enyém 38mm) ajánlom, ha létezik belőle "rendes" montis széles változat. vagy az Ardent Race/Ikon is jó lehet.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#47
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,636 posts

+1 szavazat a Schwalbe Smart Sam külsőre! Városba is jó a középső futóél miatt és terepen is kb 100%-os, elképesztő köves helyeken simán felmentem vele. Szintén több ezer km város/terep után alig van rajta kopás. Ha meg a DD (Double Defense) változatot veszed, a defekt miatt sem kell aggódnod. Ma is (kb minden nap!!) kb 4-5 Királydinnyét húztam ki belőle - semmi hatással rá.
Nekem a Conti Race King az életem csalódása. Igen, könnyű és gördül is de terepen nem olyan jó szerintem és szó szerint értsd, az első csepp nedvességnél jégpályán érzed magad alatt a talajt. Ilyet pl Schwalbe gumin még nem éreztem soha.

De ez a magánvéleményem. Más meg szereti.


Marci

#48
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,259 posts

Ha már szó volt a simává koptatott gumikról: 29-esre melyek azok a külsők 2.2-2.4 szélességben, amik városban a legjobban gördülnek? Teljesen nem akarok lemondani a terepképességről, de sajnos az idő nagy részét betonon töltöm, szóval nagyon fontos a jó gördülés.

sválbe smart sam 

alább említett race king 

illetve a conti ruban -most ezt használom , egész jól gördül ,cca 3500 km (nagyrészt asfalt) gyakorlatilag nem látszik rajta kopás-, kivételesen nem csirkébb mint a névleges méret sőt. .. tőlem szokatlan hogy dícsérek egy conti mtb gumit, -és pénzt mondgy nem adtam volna érte :) ,de ha már így adódott felkerült, aztán maradt-

alább bm-es termékbemutató teszt

https://bikemag.hu/m...z-aszfaltot-is/


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#49
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,873 posts

Ha már szó volt a simává koptatott gumikról: 29-esre melyek azok a külsők 2.2-2.4 szélességben, amik városban a legjobban gördülnek? Teljesen nem akarok lemondani a terepképességről, de sajnos az idő nagy részét betonon töltöm, szóval nagyon fontos a jó gördülés.

 

klasszikusan a conti x-king/race king (e/h) páros amolyan mindenes.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#50
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2,334 posts

Ha már szó volt a simává koptatott gumikról: 29-esre melyek azok a külsők 2.2-2.4 szélességben, amik városban a legjobban gördülnek? Teljesen nem akarok lemondani a terepképességről, de sajnos az idő nagy részét betonon töltöm, szóval nagyon fontos a jó gördülés.



#51
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 998 posts
  • LocationKelenföld

Smart Sam Performance amúgy rendkívül szimpatikus. 

Ha meg gyárilag félslick-et választanál, jó szívvel ajánlom a Conti Travel Contactot. Nagyon megszerettem, pedig én aztán nem vagyok oda az ilyen futóéles rusnyaságokért.



#52
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,301 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Ha már Maxxis: egyik kedvenc márkám lett az elmúlt években. Tartós, átlagosnál nehezebben kopik, nedves körülmények között ha nem is a Schwalbe szintje, de jól teljesített.

Kivéve az Aspen 2.1 TR 2C EXO külsőket (nem olcsó fajta, ~50 EUR/db!), már a második púposodott ki és kellett kidobni ~2 év után, hiába nem volt különösebben kopott. Hasonlóan jártam egy Forekaster 2.2 TR 2C EXO-val. Csak hogy árnyaljam a képet.

 

Persze aki sokat megy ezekkel, 1-1.5 év alatt csereéretté kopnak, a többség nem éri el a durrdefekt-közeli szintet.



#53
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 posts

szerintem RelakS  csak trollkodik...

 

Melyik részével?

Tényleg szövetig koptattam a Maxxist. Ha nem hiszed, este bedobok egy képet biggrin.png

A régi gumi meg még az előző bringámmal lett véve, annak a "gyári" gumijai, csak arra a bringára ilyen városi közlekedésre alkalmas sima gumit raktam (Kenda K847, városi "cirkálóra" jó az). Ez meg pihent a pincében pár társával együtt, gondoltam, elhasználom őket, mielőtt veszek egy normális gumit.
Amúgy meg pont arra számítottam, hogy mivel régi olcsó cucc, majd olyan kemény lesz, mint a kő, és inkább az lesz a bajom, hogy nem tudok megállni vele, meg kicsúszik alólam. Ez szerencsére nem jellemző rá.

 

A lényeg, hogy nem én nyikkantam meg, hanem a gumi ilyen.

 

Smart Sam Performance amúgy rendkívül szimpatikus. 


Edited by RelakS, 2023. August 07. - 11:07.


#54
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,873 posts

szerintem RelakS  csak trollkodik...


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#55
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,636 posts

Mivel már rommá volt kopva a Maxxis, az egy slick gumi lett. Persze hogy megszoktad a jó gördülését. Egy vadi új gumi a fél centis bütykeivel természetesen nem lesz gördülő bajnok. Amúgy is, azon a nevenincs 90es évekbeli Ritchey Z-Max utánzaton (Deli??? Az mi?) az árából ítélve nem volt fő szempont hogy bütykös monti gumiként még jól is gördüljön.

Vagy megszokod ezt vagy veszel egy Schwalbe Nobby Nic-et, esetleg egy Smart Sam-et. (pl. én ezeket ismerem de majd mondanak a többiek más tippet) , azok bütykösek de gördülnek is normálisan.


Marci

#56
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 posts

simán...bár az említett maxxis sem egy alacsony gördülési ellenállású slick....smile.png

Nos, ami a Maxxist illeti, slick rész már stimmelt biggrin.png  Direkt addig hajtottam, amíg kikukucskált a gumi alól a szövet. Más eddigre lehet, hogy már másik hármat is lecserélt volna.

 

Ahogy Prohardveren mondták: végig ki van fizetve cool.png



#57
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,259 posts

Külső és külső között lehet akkora különbség, hogy a csere óta úgy érzem, mintha bekapcsolt dinamós világítással közlekednék? Rommá kopott Maxxis Dy-No--Mite!-ot cseréltem régi ... Deli Tire-re biggrin.png  (ilyen a mintája)

simán...bár az említett maxxis sem egy alacsony gördülési ellenállású slick....:)


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#58
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 posts

Külső és külső között lehet akkora különbség, hogy a csere óta úgy érzem, mintha bekapcsolt dinamós világítással közlekednék? Rommá kopott Maxxis Dy-No--Mite!-ot cseréltem régi ... Deli Tire-re biggrin.png  (ilyen a mintája)



#59
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,636 posts

Sziasztok!

 

Csak egy gyors tubeless kérdésem lenne.

Bár egy ideje tubeless ready gumit használok és a felni is az, eddig mindig belsővel volt összerakva.

 

Most kiváncsiság képp lepucoltam a felni belső oldalfalát és a gumit is áttöröltem az illeszkedő felületen, belső ki, simán felpattant műhelypumpával, látszólag egész jól tartja is a nyomást, kb fél bart ereszt egy nap alatt.

 

Érdemes löttyöt tenni bele? Vagy ennyi nyomásvesztés teljesen ok és használjam bátran lötty nélkül?

 

(Szerintem anno volt már szúrásos defekt a gumival,lehet van valami pici lyuk rajta rolleyes.gif ) gondolom ez miatt érdemes lenne.

 

Tudom, hogy hitvallás a lötty téma, mindenki mást preferál. Az oko milk-ről és a Continental Revo sealantról olvastam, hogy viszonylag sokáig folyékony állagú marad és jól tömítenek, sztem ezek közül választok egyet, ha érdemes.

 

Kicsit félek a dzsuvától amit csinál, de ha nyugodt montizás az eredmény, látom értelmét.

Szerintem rakjál bele löttyöt, mert akkor hetekig nem kell vele foglalkoznod hogy eresztett-e nyomást.

OKO-ból nekem nem a tej, hanem a sűrűbb, a belsőbe való cucc volt (van), ez 100%-osan működött.

Viszont volt Conti Revo Sealantom is...na ez nálam leszerepelt alaposan. Életem legnagyobb szopását okozta. Mentem egy hideg téli reggelen melóba, egyszer csak hallom, érzem hogy defekt. Fröcskölt, folyt a tej orrán-száján a mini kis likon de a Conti nem csinált semmit. Mintha Mizó tej lett volna benne. Mivel kesztyűben nem tudsz, az újaim lefagytak mire megszereltem a Kerepesi út szélén a kereket.

Nálam nagyon bevált a Stans folyadék és a Schwalbe is - de ezt a Stans gyártja. Szóval a Stans az tuti jó tej.

Félelmed a tejtől nem értem de hát "Jobb félni mint megijedni". Igen, fél év után jó eséllyel kiszáradnak de akkor löttyintesz bele egy kicsit és kész.


  • Rabbit and zscs like this
Marci

#60
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,873 posts
Érdemes löttyöt tenni bele. Én nagyon nem akartam, de győzött a kíváncsiság és nagyon bejött, nem "mennék" vissza. 🙂
Ilyet használok:
https://ebike.hu/ter...tomitofolyadek/

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"