Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Drauradweg + Olaszország

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
7 hozzászólás a témában

#1
zor19

zor19

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
mi is megyünk nyáron, az a terv, hogy Ljubljanáig vonat (retúr jeggyel), onnan Triestig Eurovelo 9 vonalán letekerünk, aztán megint vonat fel Calalzo di Cadore-be (sajnos idõhiány miatt muszáj, valszeg 5 nap szabija lesz az egészre mindenkinek), aztán onnan Dobbiaco (Toblach) és Drauradweg Mariborig tekerés, onnan Ptuj és a retúrjeggyel haza. Igazából mi nem a teljesítményre megyünk rá, hanem hogy mindenki (lányok is :P) jól érezze magát, élvezze az egészet, na meg elõreláthatólag nem lesz senki top formában. :) Úgy néz ki, hogy augusztus közepén fogunk mi menni, ha esetleg valamelyikõtök elõbbre tervezi, jó lenne tapasztalatokat olvasni és képeket nézni :) Miután letoltuk, természetesen én is megosztom a tapasztalatokat és a készült multimédiás anyagokat.

#2
Isuka001

Isuka001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 507 hozzászólás

Nálam is tervben van az idén nyárra a Toblach-Lienz szakasz/itt jönnénk vissza a Dolomitokban keringés után levezetésnek/,a többi részén,részletekbe egészen Ptujig/Szlovénia/ már voltam,de olyan régen/1995/,hogy az információk már idejét multak.


Mi úgy tervezzük, hogy Toblachból lenne az indulás és Mariboron keresztül a magyar határig és onnan haza vonattal. Ha úgy alakul mint tavaly, mikor is Passau és Bécs volt tervezve, akkor Bp.-ig jövünk. Képzõdött egy plusz napunk és hazáig tekertünk. Egy napot nem árt tartalékolni, bármi közbe jöhet. A kijutást bérelt mikrobusszal tervezzük. Passauba egy barát vitt ki ötünket, így elég olcsón megúsztuk a dolgot. Az idén, hogy hogyan lesz még nem tudom mivel a barát vett egy másik autót ami kevesebb személyt tud szállítani. Bringát meg többet.
...rekut mindenkinek alanyi jogon...
képtár

#3
cobranco

cobranco

    vendég

  • fórumtag
  • 534 hozzászólás
Nálam is tervben van az idén nyárra a Toblach-Lienz szakasz/itt jönnénk vissza a Dolomitokban keringés után levezetésnek/,a többi részén,részletekbe egészen Ptujig/Szlovénia/ már voltam,de olyan régen/1995/,hogy az információk már idejét multak.

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu


#4
Isuka001

Isuka001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 507 hozzászólás
Támasszuk fel ezt a topicot.
Látogatja valaki ezt a témát aki esetleg megjárta már a Drauradwed-et? Idén nyáron szeretnénk menni és szívesen vennék némi használható információt. Esetleg ha van róla blog még el is olvasnám.Tavaly voltunk a Donauradwegen Passautól Budapestig. Mindenkinek csak ajánlani tudom aki szereti ezeket a dolgokat.
...rekut mindenkinek alanyi jogon...
képtár

#5
cycling

cycling

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Szia! Ha sík terepen szeretnétek tekerni , javaslom a Donauradweg - Duna-menti kerékpártúrát. Tavaly végig tekertem Passauig és vissza ,teljesen sík, szinte végig kerékpárút mind a két oldalon!!! Ha érdekel lustyikgabor@t-online email címen elérsz!

#6
zor19

zor19

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
na az jól hangzik ;) Majd légyszi írd meg milyen volt, merre mentél és mennyire volt kaptatós, forgalmas a szlovén rész! Köcce és jó mulatást!

#7
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.232 hozzászólás
  • LocationSvájc
én most májusban tervezek egy Zalaegerszeg-Velence fixie/SS túrát, minimál buli, vadkemping, minimál ellátmány
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#8
zor19

zor19

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
Sziasztok!

Páran tervezzük nyárra, hogy végigmegyünk a Drauradweg-en (R1), ami Tolbachtól Mariborig tart, viszont ezzel kapcsolatban több probléma is felmerült.
- rövid, szeretnénk hosszabban tekerni és lehetõleg emelkedõktõl mentes terepen, arra gondoltunk, hogy Olaszországban elõtte tekerünk egy szakaszt
- tömegközlekedést használva hogyan tudunk kijutni bringástól valahova Olaszországba? Vonat, busz? Becsomagolni a bringát nem szeretnénk..
- Maribortól Magyarországig van-e valamiféle bringaútvonal, azaz olyan út, ahol nem autók között kell tekerni?

Elsõsorban a kijutás megoldása (valahova Észak-Olaszországba) lenne kritikus, aztán a Maribor Mo. szakaszról valami infó, ha van tapasztalatotok, please írjátok meg!

Köszi elõre is!:)

ja igen, még bármi hasznos infót is szívesen veszek a Drauradweg szakasról, pl. látnivalók, jó kis kempingek, fürdõtavak, ilyesmi :) köszi