Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Dema Horal Alto Maraton 2010

- - - - -

  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#1
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

Kicsit késve wink.png 2019-08-10 Horal maraton, "Senzi" (középtáv) videóm: https://www.youtube....h?v=ZN40P9fx-wc



#2
grigorow

grigorow

    vendég

  • fórumtag
  • 91 posts
Azta! Tok jo elmeny bomba! Ezek szerint erdemes elvandorolni oda is!

#3
pleisztocen

pleisztocen

    vendég

  • fórumtag
  • 36 posts

Köszi, hogy írtál róla részletesen!

Jónak hangzik ez a verseny teljesen. Azért én sem bántam meg, hogy kihagytam, mert ami helyette volt, nekem óriási élmény volt (más okokból kifolyólag, mint a kilátás és egyebek - bár az is szép volt:)), de majd egyszer talán eljutok ide is. ;)

Igen, olvastam, hogy első lettél, ráadásul az volt idén az osztrák nemzeti bajnokság! Hatalmas elismerésem!



#4
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,298 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Köszi, hogy írtál róla részletesen!

Jónak hangzik ez a verseny teljesen. Azért én sem bántam meg, hogy kihagytam, mert ami helyette volt, nekem óriási élmény volt (más okokból kifolyólag, mint a kilátás és egyebek - bár az is szép volt:)), de majd egyszer talán eljutok ide is. ;)



#5
pleisztocen

pleisztocen

    vendég

  • fórumtag
  • 36 posts

Ez a verseny eszméletlen jó! Még csak tanulom a biciklizést, így nem sok külföldi összehasonlítási alapom van, de egyértelműen nem arról van szó, hogy ez egy nagyon erős Szilvás, hanem egy könnyedebb Salzkammergut A. Nem mentem valami nagy időt (sőt, épp ellenkezőleg :)), a király-hegyi mászáson enyhe napszúrást kaptam, elszomjaztam, eléheztem, így a verseny második felét végig szenvedtem. Bár az idei formámmal örülök, hogy egyáltalán végig tudtam menni. Ennek ellenére nagyon tetszett a pálya, imádtam szinte minden szakaszát.

 

A reggel 7 órás rajtkor még 11°C-ban dideregtünk (nem is volt melegem éjjel sem a csorbai kempingben, nyári hálózsákban...), de aztán nagyon hamar felmelegedett a levegő és égető lett a napsütés. A pályában van egy kevés aszfalt, némi élvezetes singletrack, elég sok gravel (de nem az a fajta, amire személyautóval is be lehet merészkedni, hanem az a traktoroknak való) és sok, főleg kétnyomos út fenyőerdőkön, hegyi legelőkön keresztül. Az utat nem tisztítják nagyon ki, így oda kell figyelni a rengeteg szanaszét heverő faágra, kövekre. Rengetegen defekteltek. A bringámból még napok óta is árad a fenyőgyanta szag. Szinte végig gyönyörű a panoráma a Magas Tátra csúcsaira, vagy éppen a Király-hegyre. Van egy pár jó mély patakátkelés is.

 

A frissítőpontok száma nem éppen a legtöbb, oda kell figyelni, hogy legyen az embernél elég folyadék, gél, csoki, stb. A választék a hazai maratonok színvonalát tükrözi. Van víz és iso és az elején még jut Kofola is, ami sajnos a vége felé elfogy a rövidebb távon indulók jóvoltából, pedig akkor már nagyon jól esne egy kis koffein.

 

A pálya nem annyira technikás, mindenhol jól járható, de odafigyelős. Az emelkedők is többnyire kitekerhetőek, itt-ott előfordulnak rövid nagyon meredek köves szakaszok, ahol tolva gyorsabb és energiatakarékosabb. A lefelék nagyon élvezetesek, hatalmasakat lehet száguldani a nyílt havasi legelőkön. Esőben mondjuk nagy szívás lehet elég sok szakaszon.

 

Valószínűleg az eléhezés miatt is, de az volt az érzésem, hogy ez az a verseny, ahol mindig van még emelkedő. Már-már úgy tűnhet, hogy felért az ember a csúcsra, de nem, még mindig van fölfelé és még azután is. Közvetlenül a rajt előtt van egy rövid szakasz egy xco pályából, ami kicsit technikásabb, de nem nehéz, viszont annál inkább lerázza az ember maradék veséjét is a végére. Már ráfordulunk a célegyenesre és lélekben megkönnyebbülünk, de aztán hirtelen visszakanyarodik az út az erdőbe és még egy kis mászás, még egy kis ugri-bugri következik.

 

Szóval nagyon kemény, de nagyon jó verseny. Még biztosan visszajövök, de esős időben nagyon meggondolnám, hogy elinduljak-e.


Edited by pleisztocen, 2019. August 12. - 22:25.


#6
pleisztocen

pleisztocen

    vendég

  • fórumtag
  • 36 posts

Már elajándékoztam sajnos :)

Azért köszi! :)

 

Írok majd beszámolót. Nagyon kíváncsi vagyok, nem sok infót találni róla, de ami van, az mind pozitív. Esetleg aki volt már, mik a tapasztalatok a Krejzi-ről, mennyire techinkás?



#7
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,298 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Szia!

 

Én nagyon szívesen felhasználnám, ha még áll az ajánlatod! :)

Már elajándékoztam sajnos :)


  • pleisztocen likes this

#8
John69

John69

    újonc

  • fórumtag
  • 7 posts

Sziasztok,

 

utitársat keresek az idei Horal Maraton kapcsán. Augusztus 9-11 között 3 nap 2 éjszaka. Sajnos a társam lemondta, de a szállást már nem tudom módosítani. Indulás Miskolcról augusztus 9-én kora délutáni órákban. Hazautazás 11-én.

+ 1 kerékpárt tudok szállítani. A szállást én állom. Érdeklődni: zsoca96@freemail.hu címen vagy a 06-70/648-05-73 telefonszámon.



#9
pleisztocen

pleisztocen

    vendég

  • fórumtag
  • 36 posts

Nekem szintén van egy voucherem és sajnos egy osztrák versennyel ütközik az időpont, nem tudok menni.

 

Én viszont ingyen is odaadom - cserébe ide írjon az illető egy részletes beszámolót majd. ;)

 

Szia!

 

Én nagyon szívesen felhasználnám, ha még áll az ajánlatod! :)



#10
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,298 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Nekem szintén van egy voucherem és sajnos egy osztrák versennyel ütközik az időpont, nem tudok menni.

 

Én viszont ingyen is odaadom - cserébe ide írjon az illető egy részletes beszámolót majd. ;)


  • joshua and pleisztocen like this

#11
jatson2

jatson2

    újonc

  • fórumtag
  • 16 posts

Elkelt.



#12
tsuby

tsuby

    újonc

  • fórumtag
  • 19 posts

Sziasztok,

 

erre a maratonra (www.horal.sk) van egy nevezés Voucher-em, 3.500 Ft-ért postázom, ha valakit érdekel. Most 20 eur körül vannak a nevezési díjak közép/hosszún. Később 25-30 lesz.

 

2019.08.10-én szombaton tartják, ami nálunk munkanap.

 

p

 

 

szia, engem érdekel, írok :)



#13
jatson2

jatson2

    újonc

  • fórumtag
  • 16 posts

Sziasztok,

 

erre a maratonra (www.horal.sk) van egy nevezés Voucher-em, 3.500 Ft-ért postázom, ha valakit érdekel. Most 20 eur körül vannak a nevezési díjak közép/hosszún. Később 25-30 lesz.

 

2019.08.10-én szombaton tartják, ami nálunk munkanap.

 

p



#14
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 posts

beszámolót! beszámolót!


sok a meló, így nem lesz egyhamar :(

#15
kasza

kasza

    vendég

  • fórumtag
  • 137 posts

Én a közép távos Tour-t nyomtam végig! Léjzi :) Kapják be, nekem kicsit más fogadalmam volt eddig a lazáról :)
Na de viccet félre téve, baromira tetszett a verseny, még úgy is, hogy az elsõ két napot esõben fejeztem be. Az utolsó napi XC pedig hab volt a tortán. Isteni kis játékos volt a pálya!! Nyamiiiii :)


beszámolót! beszámolót!

#16
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 posts

Ez a 3 napos, amelynek a közepe a hosszú táv? Hát, nem lesz semmi.
Csak a hosszún mentél már? Érdekes megoldás, hogy részben ott jön vissza, ahol megy. Tudtok ott felhõtlenül örülni annak a jó kis lejtõnek, amelyen 50 km múlva fel kell mászni? :)
Jövõre a Top maratonok helyett mi is a környéken keresünk valami mást. Ez a Horal oldal teccik.

Én a közép távos Tour-t nyomtam végig! Léjzi :) Kapják be, nekem kicsit más fogadalmam volt eddig a lazáról :)
Na de viccet félre téve, baromira tetszett a verseny, még úgy is, hogy az elsõ két napot esõben fejeztem be. Az utolsó napi XC pedig hab volt a tortán. Isteni kis játékos volt a pálya!! Nyamiiiii :)

#17
kasza

kasza

    vendég

  • fórumtag
  • 137 posts

Horal Tour 1. nap
Rövid bemelegítés 36km, 1400m szinttel. Nyári meleg, de már rajt elõtt kezdett dörögni az ég. No, ebbõl vihar lesz! Rajt után kb. mezõny végén találtuk magunkat, elég jól nekiugrottak a tótok. Az elsõ emelkedõ a 15. percnél már tolós. A nyomvonal karakterisztikája: kistányéros-tolós mászás, majd ugyanolyan meredek lefelé köveken, gyökereken át. Nagyobb lejtõk alján- mindenhol!- mentõautó biztosított, az országúti csatlakozásokat pedig a rendõrség. Sokan fotóztak a pálya szélén, vagy kocsiból fényképeznek, kamerával vesznek fel. A helybeliek is lelkesen tapsolnak még a mezõny végének is. A pálya valódi montis, nem unalmas. Az egy frissítõ pontnál most nem álltam meg, az utolsó mászás elején kikerülhetetlen pocsolyák, némi sár de a pálya csak akkor kezdett igazán sarasodni, mire felértem a tó melletti szállodákhoz. Sérülések, és a rossz idõre való tekintettel rövidebb lett az etap. Így is 34,5 km, 1300 szinttel. Idõ 2:22, mert holnap lesz a nagy falat inkább nem lõttem el a puskaport-azt a keveset. Célban elkapott a vihar, pár perces jégesõvel de hamar elállt. Aztán még egyszer szakadó esõ, de akkor már jöttünk le négy keréken a szállásra.
Rajtcsomagban: 2 zselé, 2 szelet, póló és kartyû a verseny logójával. Vízálló szintrajz lyuggatva a könnyû felszereléshez, rajta a segélykérõ telefonszámokkal szem elõtt.
A jelölés is tökéletesnek néz ki. A nyilak alatt angolul kiírva az irány, vicces turisták hiába forgatják el. A kövekre is nyilak festve, mindenhol egyértelmû volt a merre.

Igen, ez az a három napos. A középsõ nap, szombaton van a maraton: 130, 70 és 42km. Te döntöd el, melyiket vállalod be a Tour részeként, nem kötelezõ a hosszú táv. 4200, 2300 és 1200 szintekkel, szóval annyira nem játék egyik sem. Tavaly is szerettem volna menni, de akkor nem jött össze.


Hajrá!
A radarkép szerint ma is kimoshatja az esõ a port a szemetekbõl :)

#18
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
Várjuk a beszámoló folytatását.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#19
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,181 posts
Horal Tour 1. nap
Rövid bemelegítés 36km, 1400m szinttel. Nyári meleg, de már rajt elõtt kezdett dörögni az ég. No, ebbõl vihar lesz! Rajt után kb. mezõny végén találtuk magunkat, elég jól nekiugrottak a tótok. Az elsõ emelkedõ a 15. percnél már tolós. A nyomvonal karakterisztikája: kistányéros-tolós mászás, majd ugyanolyan meredek lefelé köveken, gyökereken át. Nagyobb lejtõk alján- mindenhol!- mentõautó biztosított, az országúti csatlakozásokat pedig a rendõrség. Sokan fotóztak a pálya szélén, vagy kocsiból fényképeznek, kamerával vesznek fel. A helybeliek is lelkesen tapsolnak még a mezõny végének is. A pálya valódi montis, nem unalmas. Az egy frissítõ pontnál most nem álltam meg, az utolsó mászás elején kikerülhetetlen pocsolyák, némi sár de a pálya csak akkor kezdett igazán sarasodni, mire felértem a tó melletti szállodákhoz. Sérülések, és a rossz idõre való tekintettel rövidebb lett az etap. Így is 34,5 km, 1300 szinttel. Idõ 2:22, mert holnap lesz a nagy falat inkább nem lõttem el a puskaport-azt a keveset. Célban elkapott a vihar, pár perces jégesõvel de hamar elállt. Aztán még egyszer szakadó esõ, de akkor már jöttünk le négy keréken a szállásra.
Rajtcsomagban: 2 zselé, 2 szelet, póló és kartyû a verseny logójával. Vízálló szintrajz lyuggatva a könnyû felszereléshez, rajta a segélykérõ telefonszámokkal szem elõtt.
A jelölés is tökéletesnek néz ki. A nyilak alatt angolul kiírva az irány, vicces turisták hiába forgatják el. A kövekre is nyilak festve, mindenhol egyértelmû volt a merre.

Igen, ez az a három napos. A középsõ nap, szombaton van a maraton: 130, 70 és 42km. Te döntöd el, melyiket vállalod be a Tour részeként, nem kötelezõ a hosszú táv. 4200, 2300 és 1200 szintekkel, szóval annyira nem játék egyik sem. Tavaly is szerettem volna menni, de akkor nem jött össze.
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#20
kasza

kasza

    vendég

  • fórumtag
  • 137 posts

Sziasztok!

Neveztem az idei Tour-ra, érdekes lesz végighajtani a hosszú távot. Igyekszem alaposan, és lehetõleg objektíven beszámolni az ott tapasztaltakról.
Nevezés gyorsan ment e-mailen, szállást is sikerült találni a szomszédos faluban.
Ez lesz a 4. szlovák versenyem.
Jön/megy még más is a gödörbõl?


Ez a 3 napos, amelynek a közepe a hosszú táv? Hát, nem lesz semmi.
Csak a hosszún mentél már? Érdekes megoldás, hogy részben ott jön vissza, ahol megy. Tudtok ott felhõtlenül örülni annak a jó kis lejtõnek, amelyen 50 km múlva fel kell mászni? :)
Jövõre a Top maratonok helyett mi is a környéken keresünk valami mást. Ez a Horal oldal teccik.