Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tenerife és La Palma (világ legmeredekebb szigete) bringával - élménybeszámoló

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
18 hozzászólás a témában

#1
gabriel1976

gabriel1976

    vendég

  • fórumtag
  • 140 hozzászólás
A tavalyi tavasznál rosszabb már nem nagyon lehet: "esõs évszak" volt.
A madarak néha már csicseregnek, sõt nemrég egy vadgalamb búgott a tetõm környékén; pedig az inkább jó idõben jellemzõ; igaz akkor volt tán 10 fok felett.
Jó azért a tél is, hogy egy kicsit hanyagolhatjuk az erdei utakat (én legalábbis), hogy tavasszal még nagyobb legyen a késztetés újra felkeresni a pilis útjait, élvezni az ébredezõ természetet :-)

#2
vilee

vilee

    vendég

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás
Köszi a tippeket , csalogatóak ezek a képek is :-). Az idei Békás TT-n is valószínûleg ott leszek , még próbálok egy-két kollégámat is rábírni hogy jöjjön... Lehetne már jó idõ :-)...

#3
gabriel1976

gabriel1976

    vendég

  • fórumtag
  • 140 hozzászólás
Belelapozgattam a tátrai képekbe :-) te is jól fotózol. amúgy nekem a Tátra nagy nosztalgia. 5-ször jártam ott hosszabb túrán és 2-szer pár naposon. Ott tanultam bele a túrabringázásba. :-)
Nagyon közeli Alpokra tipp:
https://picasaweb.go...MariazellVidek#

vagy: ez mondjuk jócskán kemény (Speikkogel):
YouTube - gyorgyigabor's Channel
(ekkor még tömörítenem kellett és ezért rosszabb minõségû. :-( )

A Békás TT-n akár láthattuk is egymást. Minden évben ott vagyok. Régen még nagy elszántsággal, motivációval elöl, most már évek óta unokaöcsémet gardírozom. Legutóbb már a 60km-esen. :-)

Idén is lesz BIG day egyébként Galyatetõre. több emelkedõt kedvezõ kerekessel egymás után több irányból feltekerünk a csúcsra.
május 14-én. részletek pontosítása folyamatban.:-)

rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek

#4
vilee

vilee

    vendég

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás
Szia, én inkább csak itthon bolyongok . Már lassan 20 éve túrázgatunk (zsizsi-vel, õ az állandó túratársam a hosszabb utakon), minden nyáron két hetet kerekezünk valamerre. Az idei utunk még nincs lefixálva , hogy merre megyünk ... A nagy hegyek engem is vonzanak , de csak a Tátráig jutottam el (sajnos). Az Alpok közelebbi részei , vagy a Kárpátok egyéb vonulatai még a tervek között szerepel (remélem elõbb-utóbb összejön valamelyik),addig is gyönyörködöm mások beszámolóin :-)

#5
gabriel1976

gabriel1976

    vendég

  • fórumtag
  • 140 hozzászólás
Hali,
hasonló utakat azért nem minden évben. Azzal 10 éves munkaviszonyom miatt ajándékoztam meg magam. :-)
Tavaly Pireneusok volt, idén megint Alpok.

Feltettem még kettõt:
YouTube - 2009 Tenerife: Bringatúra / bicycle tour: Teide plateau / fennsík (1. része)
YouTube - 2009 Tenerife: Bringatúra / bicycle tour: Teide plateau / fennsík 2.
Ekkor ÉK felõl tekertem felhõk alól felhõk fölé. Tényleg számomra ez a csúcs: szeretem a nagy hegyeket, hát még ha tg / vagy óceán partján van. És itt megvolt mindkettõ.
szöveg (e napé): Györgyi Gábor: Tenerife, La Palma 2009, 11. nap: Tenerife: La Orotava, Loro Park, Anaga hegység

Számodra mik a szép célpontok ? (akár felkeresett, akár tervként szereplõ)

#6
vilee

vilee

    vendég

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás
Tetszett ez a videó is :-) . Tervezel még ehhez hasonló utakat a közeljövõben (élménybeszámolóval) valamerre ?

#7
gabriel1976

gabriel1976

    vendég

  • fórumtag
  • 140 hozzászólás
Újabb videó: most már a youtube-ra tömörítés nélkül töltöm fel (mert 2 GB a limit), de így avi-ban csak max. 9 perc lehet, viszont jobb a minõség.
Ez a videó Tenerifén készült: tenger / óceánszintrõl tekertem fel a Teide fennsíkra (2350 m), ahol 1 órát ellenszélben küzdhettem, míg végül már sötétben gurultam le a sziget túlsó oldalán La Orotavába. (az onnan való visszatekerés lesz a következõ videó.)
Örök szerelmem maradt Tenerife és La Palma.

YouTube - 2009 Tenerife - bringatúra: tengerszintrõl a Teide fennsíkra (2350 m)

#8
cobranco

cobranco

    vendég

  • fórumtag
  • 535 hozzászólás
Csak nálam van gond a képaránnyal,úgy tünik 16:9-ben lett rögzitve,de sajnos csak 4:3 -ban játszható le,ezért függõleges irányban torzit...lehet,hogy másnak jó?...vagy új Flasht kéne feltennem? Gyönyörû helyek,gratulálok!

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu


#9
gabriel1976

gabriel1976

    vendég

  • fórumtag
  • 140 hozzászólás
Két videót is megnézhettek róla:
YouTube - gyorgyigabor's Channel

YouTube - gyorgyigabor's Channel

üdv:
GyG

#10
gabriel1976

gabriel1976

    vendég

  • fórumtag
  • 140 hozzászólás
anno, tán 1 vagy bõ 1 éve idõnként megírtam itt egy topicban, ha feltettem a youtube-ra 1-1 túravideót, de multkor megnéztem a hozzászólásaimat és a topikokat és nincs. Nem tudom mi történhetett ?
Kérdésem: ha általában (nem konkrét túrára vonatkozóan) elkészül egy videó, hol írjam meg - az érdeklõdõknek ?
Vagy mégis indítsak egy új topikot (noha szerintem volt ilyen) ?

Hamarosan e túráról is összedobom az elsõ 10 percet anyagot.:-)

#11
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás
Hát elkezdtem nézni a videóidat, gyönyörû helyek.Kell egy kis idõ mire végignézem õket.
"Ride today, heal tomorrow"

#12
Shoshi

Shoshi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.011 hozzászólás
Kemény vagy, hajrá!
Fasza, ha valaki ennyire megszállott!
És igen, néha csakazértis menni kell... ha menni kell!

"Give me a chance to shine and I'ma blind the world..."
SS Ultimate 2013 YZ0 Flamethrower 2011 Penge 2011.


#13
gabriel1976

gabriel1976

    vendég

  • fórumtag
  • 140 hozzászólás
Köszi :-)
Valóban sokszor éreztem úgy, hogy: "Ez hihetetlen! Élõben is olyan, mint a prospektusban, nem csalás, nem ámítás!"
A videón is szerepel: hogy valóban én GyG itt tekerek, 2000m-n a felhõk felett. Nehéz felfogni. A Roque 1. meghódításakor pedig szinte elérzékenyültem a látványtól. Döbbenetes hatást tett rám a természet - a csodája!

Életre szóló élmény lett. Vonz is visszalátogatásra egyszer az életben.
És ahogy a túraleírásban is szerepel: valóban néha az embernek engednie kell a csábításnak és legalább néha néha az egyszer élünk szlogennek.
(bár azért a túra elég fapados volt, de mégis ilyen tájon és ez így bõven elég)

Stelvio mennyiségû szerpentin azért nem volt. Ami még nagy élmény, hogy akár pár óra eltéréssel teneriférõl az emelkedõ különbözõ részérõl láthatt az ember elõbb Gran Canariát, majd késõbb El Hierrót és La Palmát.

Lehet, hogy ez az utolsó elõtti nagy túra közelsége miatt (bár sztem nem), de az eddigi 118 db 2000m feletti hely - ahol bringával jártam - közül ez lett a TOP !
( Utána van TOP 4-ben a Col d'Iseran ill. Colle Nivolet és talán a Tourmalet. )

GyG

#14
Shoshi

Shoshi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.011 hozzászólás
Gyönyörû. Más ilyen képeket látni, mint amiket a prospektusokban megszoktunk.
És ennyi szerpentint, nagy élmény lehet végighaladni rajtuk...

"Give me a chance to shine and I'ma blind the world..."
SS Ultimate 2013 YZ0 Flamethrower 2011 Penge 2011.


#15
vilee

vilee

    vendég

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás
Szia . Minden elismerésem ,ilyen képek (beszámolók) láttán gondolom egy életre szóló élménnyel gazdagodtál. Le a kalappal elõtted,és hogy megosztottad élményeid másokkal is. Üdv.

#16
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Igazán kedvcsináló az oldalad, gratulálok hozzá!

...menni kéne... :-)

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#17
gabriel1976

gabriel1976

    vendég

  • fórumtag
  • 140 hozzászólás
Köszi :-)
Az éghajlatimeg egyéb idõjárási jellemzõk miatt a táj is adja, hogy jó fotók készülhetnek, (felhõk felett), de kétségtelen láttam már olyat, hogy valaki szép tájon sem tudott jó képeket csinálni, vagy mindig mást fotózott.

Hamarosan (remélem 1 héten belül) a nyári alpesi túrabeszámoló is elkészül.

GyG

#18
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás
Szia!
Csak gratulálni tudok a teljesítményedhez, elképesztõek lettek a képek és az oldalad is nagyon jó.Én nagyon várom a videókat, kíváncsi vagyok.
Betettem az oldalad a kedvencekbe:D
További jó túrázást és még sok-sok beszámolót, képet!
"Ride today, heal tomorrow"

#19
gabriel1976

gabriel1976

    vendég

  • fórumtag
  • 140 hozzászólás
Sziasztok !

Elkészült a 2009 tavasszal Tenerifén és La Palmán tett bringatúrám részletes, napi bontású élménybeszámolója:
http://www.gyorgyiga...fe_LaPalma.html

A magyar zászló utáni lapon alul találhatóak a napi beosztások és onnan érhetõek el a naplók.
Remélem kielégít minden kívánalmat !
Jó olvasást !

GyG

Ui: március végéig tervem szerint videókat is tudok feltenni a netre.