Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

E-baj avagy problémák a netes vásárlások körül

- - - - -

  • Please log in to reply
187 replies to this topic

#41
suhanc

suhanc

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 301 posts

Annyit kell fizetni mint ami oda van írva a shipping cost-hoz. Nem is értem mire gondolsz.


Arra, hogy valakinek meg volt adva például 100 dolcsi bringára, és 300 ezer forintot akartak felszámolni minden hülyeségért. Csak furcsának tartottam, hogy Hongkongból Kecskemétre 800 forint egy csomag, innen Pestre, meg 1000 Ft egy bubis boríték.. de haverok azt mondták, hogy reális. Mindenesetre megrendelem, aztán legfeljebb ha baromi sok lenne nem fizetem ki.

#42
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1,373 posts
  • LocationVeresegyház
Annyit kell fizetni mint ami oda van írva a shipping cost-hoz. Nem is értem mire gondolsz.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#43
suhanc

suhanc

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 301 posts
Sziasztok!

Most lesz az elsõ rendelésem eBayrõl, és valaki írta, hogy óvattal kell kezelni a dolgokat, mert volt, hogy vastagabban fogott a Posta ceruzája, mint ahogy az elõre várható volt. Mire figyeljek oda, hogy ne érjen meglepetés?
Egyszerû aksitöltõrõl van szó, szóval nem hinném, hogy ilyen horror összeget kellene fizetnem az ígért 4 dollár helyett, de azért jobb figyelni.
Elõre is köszi.

#44
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,283 posts
köszi szépen

#45
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1,373 posts
  • LocationVeresegyház

paypalon közvetlenül számláról levett pénzt az utalás során melyik fél/bank váltja?

Az attól függ. Alapbeállításon a PayPal árfolyam szerint váltja a PayPal.

De fizetésnél van egy olyan opció, hogy "other conversion option", ahol át lehet állítani "Bill me"-re ami gyakorlatilag annyit jelent, hogy nem PayPal árfolyamon lesz lekönyvelve a bankodnál, hanem a számlavezetõ bankod árfolyamán lesz átváltva. Ez annyiban más, hogy általában a vásárlás másnapján könyvelik csak le, így nem látod egybõl, hogy HUF-ban mennyibe került. Viszont általában a bank árfolyama alacsonyabb mint a PayPal-é, ergó jobban jársz ha a "Bill me"-t használod. PayPal az árfolyamon is húz le pénzt.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#46
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,283 posts
paypalon közvetlenül számláról levett pénzt az utalás során melyik fél/bank váltja?

#47
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13,648 posts
Köszönöm....Ebay amúgy.

#48
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1,373 posts
  • LocationVeresegyház

PayPal-en hol lehet megnézni feladták-e a csomagomat?

PayPal-on sehogy.

Ebay-en a Purchase History-ban tudod megnézni. A kis sárga boríték azt jelzi, hogy feladták. Ha van tracking szám, akkor azt is ott találod.

Feltöltött kép

Ha meg nem ebay, akkor csak az eladótól függ, hogy értesít -e e-mailben.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#49
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7,605 posts

PayPal-en hol lehet megnézni feladták-e a csomagomat?


Az ebay-en az eladó az alaposságától függõen megjelöl(het)i a feladást, egy sárga mappa ikonját keresd a vásárolt áruk menüjében.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#50
gren_tamas

gren_tamas

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 696 posts

PayPal-en hol lehet megnézni feladták-e a csomagomat?

?? Sehol, szvsz, nem õk adják föl - az eladót kérdezd.

#51
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13,648 posts
PayPal-en hol lehet megnézni feladták-e a csomagomat?

#52
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13,648 posts
megoldódott.....törölhetõ.

#53
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,248 posts
Az egyik opció amit írsz, hogy rengeteg csomagja van és ezzel járó komoly kedvezményei. A másik, hogy a csomagküldõ cégnél dolgozik. Igazából a lényeg az, hogy lehet örülni :)
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#54
kipage

kipage

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,954 posts
A héten történt egy igen kellemes esemény: USAból jött a csomagom, belekalkuláltam az árba, hogy kifizetem a vámot félre is tettem az összeget, erre csenget a postás, megjött a csomag. Az eladó nem tudom hogy csinálta, de nulla dollár volt a szállítási költség, viszont express jött a csomag. Lehet hogy rengeteg csomagot ad fel és éves fix díjat utal a postának? Nem ismerem az ottani szabályokat. Így mivel nulla dollár volt a feladás, a vámhivatal nem is foglalkozott vele, súlyos 12ezer forintot hagyva így a zsebemben :) Ja és így olcsóbbra jöttem ki a végén mint a CRC, a német árakhoz képest meg mégolcsóbbra..
11:38:11 IM 2012

#55
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,248 posts
Megjött a rendelt termék. Nem látom, hogy gond lenne az eredetiséggel. Nem tudom miért reklamált a többi vevõ...Szóval a paypal utalás visszaszerzés projekt törölve.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#56
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,297 posts
az én szám íze meg a majd' egy hónapja leütött váz miatt keserû. 4napja kapott levélben "It's ready to be picked up anytime. It's boxed and ready to go." értemén, hogy 30napja van küldeni, dehát na. úgy gondolom, elsõ a vásárló. hétvégén küldtem még egy levelet, hogy ha hétfõn el tudná indítani, annak _nagyon_ örülnék. ha holnapig sem érkezik válasz kap egy refund tárgyú levelet. bár sejtem, hogy mennyi hatása lesz..

#57
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1,373 posts
  • LocationVeresegyház
Õszintén szólva az ilyen gerinctelen szartól simán visszaszedném a pénzt 30 nap után, azzal az indokkal hogy nem jött meg.
Persze ez regisztrált csomagnál nem mûködik, ha van tracking szám, mert akkor lekövetik és bizonyítható az átvétel.

Ez esetben marad a PayPal dispute indítása. Ott pedig van egy olyan, hogy "Item dispute", azon belül "Item is not as described".
Innentõl kezdve mehet az egyeztetés, hogy neked mi a megfelelõ kárpótlás és õ mit akar adni. Full refund szerintem ilyenkor alap elvárás, lévén átvert. De azért az apróbetûs részt nézd át a leírásban.

Egyébként nyugodtan indítsd el PayPal-on a dispute-ot, "át fog hivatkozni" ebay-re is, azaz az ebay is követni tudja a történteket így.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#58
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,248 posts
A következõ komment sem jobb :o

"FAKE GOODS, SENDS FROM CHINA, STEER CLEAR, GOING THROUGH PAYPAL, AVOID!! AVOID!"
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#59
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,248 posts
Egy 0 értékeléssel rendelkezõ vásárló ugyanazt a terméket vette az eladótól, amit én is. A következõ értékelést írta ma:
"Received item today and discovered they where fakes! Do not buy from this user!"

Gondolom 1-2 napon belül az enyém is megjön. Mi a teendõ, ha valóban nem eredeti (fake)? Ilyen esetben is az ebay-nek kell írni, hogy vissza a pénzemet?
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#60
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1,373 posts
  • LocationVeresegyház
Lehet csak 30 napon belül kevés sikerrel fogsz járni.

Írj neki, hogy postázza végre vagy REFUND. Ez a szó rövidtávon be szokta indítani a postázási kedvet. :D

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager