Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

10 év 100 lapszám után búcsúzik a kéthavi nyomtatott Bikemag

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
216 hozzászólás a témában

#21
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás

Persze mindig van aki kilóg a sorból és annyira burokban él (él?), hogy még az átlag magyar szokásait sem ismeri.
Aki megszólítva érezte magát, az meg is érdemli, pedig csak azt akartam érzékeltetni, hogy a Mag áráért nem nagyon lehet kapni semmit.
Azért nyugtass meg, a csajok legalább viszik a pénzed?:D


Világos, és ismerek olyat, akinek a havi cigaretta adagja több tízezer forint, ellenben a hó végén a kaján is spórolnia kell, és tudom, hogy hülyének tart a kerékpárra költött pénzösszegek miatt. És én pl. töredékét költöm kajára, mint az átlag kajarendelõs, étkezdébe járó magyar és ráadásul még jobb minõséget is fogyasztok. És nem, sajnos jelenleg nõk se viszik a pénzem (nézd meg az avatarom, az makkal álmodó disznó klasszikus esete.)

#22
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Nem dohányzom, nem piálok, sose rendelek kaját, "mekit" messze elkerülöm, hagyjuk az általánosításokat.

Végre egy normális ember!


A sebesség mindent megold.

 


#23
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás

Nem dohányzom, nem piálok, sose rendelek kaját, "mekit" messze elkerülöm, hagyjuk az általánosításokat.


Persze mindig van aki kilóg a sorból és annyira burokban él (él?), hogy még az átlag magyar szokásait sem ismeri.
Aki megszólítva érezte magát, az meg is érdemli, pedig csak azt akartam érzékeltetni, hogy a Mag áráért nem nagyon lehet kapni semmit.
Azért nyugtass meg, a csajok legalább viszik a pénzed?:D

#24
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
Robot-e vagy? :)

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#25
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás

akko' fogadjunk, hogy micimackó magazin vásárló vagy :D


Dehogy, azt úgy kapom.

#26
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
akko' fogadjunk, hogy micimackó magazin vásárló vagy :D
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#27
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás

Ez mennyire igaz.:(
Vagy máshonnan közelítve a dolgot, talán kapsz érte 3 üveg jó sört, 1 üveg jó bort már nem, szerintem a mekiben egy bigmek-et sem, egy gagyi futáros pizzát sem és talán egy doboz malbi is kijön belõle, mégis ezekre szánnak pénzt, a kedvenc sportjuk legjobb lapjára nem, mert az "drága".


Nem dohányzom, nem piálok, sose rendelek kaját, "mekit" messze elkerülöm, hagyjuk az általánosításokat.

#28
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás

Egy olyan országban, ahol folyamatosan megy a rinya (bocs, de nincs rá jobb szó), hogy 745-ért drága a Bikemag, miközben a fiam 24 (!) oldalas Micimackós újságja 845 Ft, van benne 250 szó "tartalom", és viszik mint a cukrot.


Ez mennyire igaz.:(
Vagy máshonnan közelítve a dolgot, talán kapsz érte 3 üveg jó sört, 1 üveg jó bort már nem, szerintem a mekiben egy bigmek-et sem, egy gagyi futáros pizzát sem és talán egy doboz malbi is kijön belõle, mégis ezekre szánnak pénzt, a kedvenc sportjuk legjobb lapjára nem, mert az "drága".

#29
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás

háát

fritz újságokban van olyan minõsíités hogy "schwach". ami sztaki szerint ha nem konkrétan szar, de "gyenge". és szokják is osztogatni.

tudom kis pénz kis foci

:)

Igaz, bocsi! Elfelejtettem odaírni hogy Magyar nyomtatott sajtóban. :)

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#30
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
A leszarozott termékek hiányához:

A hazai piac minden szereplõje extra szenzitív. A forgalmazók és a kereskedõk is. És a gazdasági helyzet függvényében egyre inkább.
Ezt a helyzetet nem minõsíteném, mert ha az én létem függene a saját termékeimtõl én is az lennék.
A magyar vevõ pedig nem teszi meg azt a szívességet a piacnak, amit a német, vagy az amerikai, hogy megvesz akármit, ami megtetszik, még ha szar is, aztán ha nem jön be, hát feltömi az ebay-re a többi egymillió "kipróbáltam, de nem jött be" termék mellé. Nem vesztett sokat, mert van pénze majd vesz egy másikat. Itt nem ez van. Senki nem akar / nem mer kockáztatni.
Ezért mindkét félnek az a jobb (nagyker és mi, a Bikemag), ha arra törekszünk, hogy elsõ sorban olyan cuccot mutassunk be / teszteljünk, ami jó, de legalábbis itthon piacképes. Higgyétek el, ezzel az olvasó (kásõbbi vásárló) sem jár rosszul, legfeljebb nem fröcsög vértõl a billentyûzet.

Aki tud olvasni a sorok között és figyel, az úgyis észreveszi, ha valamit mégsem tartunk frankónak.

Ez sosem lesz az a hely, ahol valaki, mint a BBC pénzébõl mûködõ (egyébként méltán zseniális) Top Gear c. mûsor kijelentheti, hogy a BMW X6 SUV egy SZAR.
A TC közel járt hozzá, mégsincsenek a képernyõn (lekerülésük valódi okát nem tudom egyébként)

Lehet példálózni a német Bike-kal, mely mögött egy 60-80 milliós és erõs(!) piac áll, nem mellesleg ügyesek is, de felesleges. Õk sok mindent megtehetnek, amit mi soha nem fogunk tudni.
Egy olyan országban, ahol folyamatosan megy a rinya (bocs, de nincs rá jobb szó), hogy 745-ért drága a Bikemag, miközben a fiam 24 (!) oldalas Micimackós újságja 845 Ft, van benne 250 szó "tartalom", és viszik mint a cukrot.

Elkalandoztam, bocs. vége.

#31
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

Olvastál már nyomtatott sajtóban olyan tesztet ahol leírták hogy valami szar?


háát

fritz újságokban van olyan minõsíités hogy "schwach". ami sztaki szerint ha nem konkrétan szar, de "gyenge". és szokják is osztogatni.

tudom kis pénz kis foci

:)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#32
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás

Az elejétõl nem értem kiket érdekel, hogy hogyan készül el egy bringás fotó ? Ez talán a fotósokat jobban érdekli !

Aki fotózik is(manapság már elég sokan) azokat érdekli.

Lakatkörkép: akik komolyabban bringáznak azok nem a versenyekre használt bringával járnak bevásárolni tehát nem is zárják le. A nem nagy értékû bringát meg egy egyszerû lakattal is le lehet zárni.

Szinte mindig viszek lakatot. Ha pl fent van az autón a bicaj és verseny/túra után bemegyek egy étterembe, ajánlott lezárni. Ha vonattal megyek ott meg kötelezõ. A nem túl nagy értékû városi bringát is mindig lezárom különben rögtön elvinnék.

Kormányszár: igen, fontos kelléke a bringának, de hogy 9 oldalon kelljen ezt tárgyalni, ez kicsit sok !

Egy teszt így néz ki, ha 3 db lenne bemutatva amiatt siránkozna mindenki(jogosan).

Hogy mi kellett volna egy ilyen újságba ? Tesztek. Alkatrészekrõl, bringákról.

Bármilyen meglepõ hol ilyen-hol olyan teszt volt benne, kb. évente minden le volt tesztelve ami kell a bringázáshoz.

De nem úgy hogy közben nyaljuk a seg...t a forgalmazónak, - hisz õ ezért fizet - hanem reálisan ! Ami jó az jó, ami sz.r, az sz.r !

Olvastál már nyomtatott sajtóban olyan tesztet ahol leírták hogy valami szar?

Kihagytam valamit? :)

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#33
vendég_naksys_*

vendég_naksys_*
  • vendég
Az utolsó lapszám nyitó cikke szerint olvassátok a fórumban a hozzászólásokat Tisztelt Újságírók és Szerkesztõk!

Íme hát egy újabb:

Én már nagyon régóta vevõje vagyok a hasonló újságoknak, már a MBAH megjelenése óta és elmondhatom, hogy ilyen színvonalú és nívójú kerékpáros magazin még nem volt mint a Bikemag -hazai piacon. Anno az USA-ból rendelt lapok voltak ilyen igényesek amiket a 90-es években hozattunk. Sajnálom, hogy le kell passzolni a fizikai formáját a lapnak, személy szerint jobban szeretem kézben fogni és lapozgatni az újságot.
Biztos bennem van a hiba, de Pécsen (ami ugye nem annyira kis város) szinte lehetetlen volt hozzájutni a laphoz. A legtöbb újságos a Bikemag hallatán azt sem tudta milyen újság az?!! Azon az 1-2 helyen ahol be lehetett szerezni pedig ha nem a megjelenés napján mentem, másnap már nem lehetett kapni. Nyilván vigyázni kell, nehogy fölöslegesen megmaradjanak a példányok, de ha nálunk ilyen nehéz volt hozzájutni, mit csináltak azok a rajongók akik kisebb városokban, falvakban élnek? A baráti körömben is sok olvasója volt az újságotoknak. Szánalmas volt a havonta, kéthavonta esedékes újságvadászat. Nem mondom, hogy emiatt nem volt magas a példányszám, de nagyobb, jobb reklámmal és megfelelõ terjesztéssel biztos többet el lehetett volna adni. Gondolom ettõl még nem lett volna sokkal nyereségesebb a lap. Érthetõ indokok szólnak a befejezés mellett.
Nekem az online forma elég hiányosnak és kuszának tûnik, ráadásul ritkán frissítik. Nem találok az utolsó lapszámban beharangozott hatalmas terjedelmû cikkeket, teszteket, nagy felbontású fotókat.. Egyedül az apró pörög. Ha totál online médiára álltok át, a fõ lapnak is valahogy így kellene bõvülnie, fejlõdnie.
Remélem hamarosan sikerül pótolnotok az ûrt amit a magazin megszûnése hagy maga után.

Sok sikert kívánok a további munkátokhoz!

#34
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
Ha a forgalmazó termékét leszarozzák, az nem éppen jó dolog. Te örülnél ha egy termékedet nyíltan leócsárolnák, és még fizetnél is érte? Olvastam olyan Neuzer bringa tesztet, amiben burkolva elmondták, hogy ennyiért van szebb, jobb. És reálisan.

A kormányszár igen fontos dolog, rossz választás esetén egy hosszabb út során fájhat az ember dereka, keze is akár.

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#35
csili

csili

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
Sziasztok
Én meg úgy vélem, nem sok minden hasznos volt ebben a bikemag-ban. Miért ? Talán vegyük az utolsó számot. Az elejétõl nem értem kiket érdekel, hogy hogyan készül el egy bringás fotó ? Ez talán a fotósokat jobban érdekli ! Lakatkörkép: akik komolyabban bringáznak azok nem a versenyekre használt bringával járnak bevásárolni tehát nem is zárják le. A nem nagy értékû bringát meg egy egyszerû lakattal is le lehet zárni. De a lapban erre elmegy 5 oldal.
Kormányszár: igen, fontos kelléke a bringának, de hogy 9 oldalon kelljen ezt tárgyalni, ez kicsit sok !
És még sok mindent nem értettem !
Hogy mi kellett volna egy ilyen újságba ? Tesztek. Alkatrészekrõl, bringákról. De nem úgy hogy közben nyaljuk a seg...t a forgalmazónak, - hisz õ ezért fizet - hanem reálisan ! Ami jó az jó, ami sz.r, az sz.r !
Úgyhogy szerény véleményem szerint nem sokat vesztünk !
Tudom, lesz aki nem fog velem egyet érteni, de talán lesznek olyanok is akik igen. Akit esetleg ezekkel a mondatokkal megbántottam volna, attól most kérek elnézést. Nem ez volt a szándékom.

#36
Csipisz_

Csipisz_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.517 hozzászólás

Ami viszont meglepett, hogy nem találtam Kovács Natalit a cikkírók között a végén. Nem írt cikket a Bikemag-ba soha csak a Velo-ba?


Valóban.Nekem is úgy rémlik, írt, asszem a cape epicrõl talán?

http://skidmark.blog.hu/
"Ostobákkal ne bocsátkozz konfliktusba,mert lesüllyedsz az õ szintjükre és legyõznek a rutinjukkal."


#37
Oxigén_Max

Oxigén_Max

    vendég

  • fórumtag
  • 112 hozzászólás
Hali!

Engem meggyõzött Atom a Bikemag elején közölt 2 oldalasa. Persze én a helyetekben továbbra is nyomattam volna az újságot, csak azért, hogy az igényesség ne tûnjön el az országból ezen a porondon se. Azt viszont továbbra is tartom, hogy szvsz azért nem sikerült növelni a példányszámot, mert nem volt jó a disztribúció. Mondjuk az más kérdés, hogy azon Ti nem tudok valószínûleg javítani.
Ami viszont meglepett, hogy nem találtam Kovács Natalit a cikkírók között a végén. Nem írt cikket a Bikemag-ba soha csak a Velo-ba?
Lófarok József

#38
iMaty

iMaty

    vendég

  • fórumtag
  • 154 hozzászólás

Mondjuk nem gond, ha a laptopot fogom ezentúl a hónom alá csapni (legalább a legkisebb helyiség nem újságosbódénak lesz álcázva), csak az oldalborda már így is hülyének néz, hogy mindehová cipelem (már a WC-re is???!!!)

Jobb, mintha sz...ni is bringával járnál :D (Így csak áttételesen igaz.)
- egy bolygó, két kerék -

#39
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
johogy. pontosan ezert talaltak fel a wifit :)
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#40
lastoneleft

lastoneleft

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás
A ritkábban megjelenõ számok miatt már így is a 2-3 évvel ezelõtti példányokat kotortam elõ, hogy a reggeli kávé utáni napi szakirodalom böngészés közben ne huszadszorra az elõzõ havi rongyosra olvasott példányon ásítozzak... Mondjuk nem gond, ha a laptopot fogom ezentúl a hónom alá csapni (legalább a legkisebb helyiség nem újságosbódénak lesz álcázva), csak az oldalborda már így is hülyének néz, hogy mindehová cipelem (már a WC-re is???!!!)
Tornagatyás ÉS tornacipõs nem érhet be elõttem!